Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Subman napisał:

To nie ja byłem głównym użytkownikiem TV, więc nie miałem tu dużego wpływu na to co inni domownicy włączali i oglądali. 

No i to był podstawowy błąd. Ja bym nigdy nie kupił/polecił oledowego telewizora osobom, które oglądają przede wszystkim tradycyjną telewizję, a szczególnie programy informacyjne. Większość doniesień o wypaleniach to albo logotypy stacji, albo paski. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, LJ19 napisał:

No i to był podstawowy błąd. Ja bym nigdy nie kupił/polecił oledowego telewizora osobom, które oglądają przede wszystkim tradycyjną telewizję, a szczególnie programy informacyjne. Większość doniesień o wypaleniach to albo logotypy stacji, albo paski. 

Pisałem że 30% stanowił program informacyjny. Czy to już znaczy "przede wszystkim"? Zresztą ja nie mam do nikogo pretensji :) Spodziewałem się wypaleń, ale nie po ok. 3 latach, ale bardziej po 5-6.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, LJ19 napisał:

No i to był podstawowy błąd. Ja bym nigdy nie kupił/polecił oledowego telewizora osobom, które oglądają przede wszystkim tradycyjną telewizję, a szczególnie programy informacyjne. Większość doniesień o wypaleniach to albo logotypy stacji, albo paski. 

Akurat mój ojciec tak ogląda na B9 który wcześniej robił u mnie za monitor i nic się złego nie dzieje ale fakt nie ma na liczniku jeszcze 3 lat (kupiony w 2019) ?

11 minut temu, Subman napisał:

Pisałem że 30% stanowił program informacyjny. Czy to już znaczy "przede wszystkim"? Zresztą ja nie mam do nikogo pretensji :) Spodziewałem się wypaleń, ale nie po ok. 3 latach, ale bardziej po 5-6.

I nikt nie ma prawa mieć do Ciebie pretensji bo TV jest do oglądania wszystkiego i tyle. Ja ani nikt z mojej rodziny nie cudaczy i traktują OLED jak każdy inny TV. Jak się coś kiedyś przytrafi to od tego jest gwarancja a jeśli padnie po to trudno, kupi się nowy. Jak lodówka czy pralka mi się psuję po gwarancji to tak samo ją wymieniam ?

Edytowane przez azgan
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, azgan napisał:

Jak się coś kiedyś przytrafi to od tego jest gwarancja a jeśli padnie po to trudno, kupi się nowy. Jak lodówka czy pralka mi się psuję po gwarancji to tak samo ją wymieniam ?

Tylko wiesz, wypalenie oledowej matrycy to nie jest "zepsucie" czy "padanie". To jest zużycie, którego nie da się uniknąć i niektórym te telewizory zużywają się relatywnie szybko. Dwa czy trzy lata działania telewizora to wcale nie jest długo, a każdy woli, żeby mu sprzęt działał jak najdłużej. Nie ma żadnych powodów, żeby myśleć inaczej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, LJ19 napisał:

Tylko wiesz, wypalenie oledowej matrycy to nie jest "zepsucie" czy "padanie". To jest zużycie, którego nie da się uniknąć i niektórym te telewizory zużywają się relatywnie szybko. Dwa czy trzy lata działania telewizora to wcale nie jest długo, a każdy woli, żeby mu sprzęt działał jak najdłużej. Nie ma żadnych powodów, żeby myśleć inaczej. 

Nie każdy lubi bo ja 5 lat tego samego pudła akurat bym nie chciał jak za 2-3 lata pojawi się coś lepszego np. MicroLED. Czemu ludzie wystawiali na śmietniki dobre TV CRT które były przecież trwałe i wymieniali je na LCD? A o celowym poztarzaniu produktów słyszałeś? 

Każdy sprzęt jest współcześnie tak konstruowany żebyś po upływie gwarancji (pewnego czasu) i tak się zepsuł i żebyś kupił nowy ?

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, azgan napisał:

Nie każdy lubi bo ja 5 lat tego samego pudła akurat bym nie chciał jak za 2-3 lata pojawi się coś lepszego np. MicroLED. Czemu ludzie wystawili na śmietniki TV CRT które były przecież trwałe i wymieniali je na LCD? A o celowym poztarzaniu produktów słyszałeś? 

Każdy sprzęt jest współcześnie tak konstruowany żebyś po upływie gwarancji i tak kupił nowy ?

Wolałbyś wyrzucić telewizor na śmietnik czy w jeszcze dobrym stanie go sprzedać lub komuś oddać? 

No proszę Cię. 

Ludzie wywalali stare CRT, bo były tak trwałe, że działały niekiedy przez... dekady, więc nie było już sensu ich sprzedawać czy komuś oddawać.  

Celowe postarzanie produktów nie ma tu nic do rzeczy. To kolejna antykonsumencka praktyka, która dodatkowo naraża nas na coraz większe problemy z zaśmieceniem środowiska naturalnego. Poza tym Unia Europejska wzięła się za to.

Edytowane przez LJ19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, LJ19 napisał:

Wolałbyś wyrzucić telewizor na śmietnik czy w jeszcze dobrym stanie go sprzedać lub komuś oddać? 

 

Poprzednie OLED'y całkowicie sprawne sprzedawałem i to schodziły na pniu. A nawet tego wypalonego C7 co ma kolega też by ludzie kupili i też by go sprzedał. A CRT Panasonic trafił na śmietnik bo nikt nie chciał takiej lochy przygarnąć jeśli mam być szczery.

4 minuty temu, LJ19 napisał:

 

Ludzie wywalali stare CRT, bo były tak trwałe, że działały niekiedy przez... dekady. 

 

I zastąpili je mniej trwałymi LCD ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, azgan napisał:

 A CRT Panasonic trafił na śmietnik bo nikt nie chciał takiej lochy przygarnąć jeśli mam być szczery.

I zastąpili je mniej trwałymi LCD ?

 

W którym roku chciałeś się pozbyć tego CRT Panasonica? :)

Wiadomo, pod względem trwałości CRT > LCD > Plazmy > Oled. To, że ludzie przerzucili się na LCD wynika przede wszystkim z tego, że nie mieli wyboru. Nie było żadnej alternatywnej technologii, no później i przez chwilę Plazmy, a tych już nie produkują. Ciekawe dlaczego?

Z oledami moim zdaniem będzie podobnie, ale przez chwilę możemy się nimi pocieszyć. :)

Edytowane przez LJ19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, azgan napisał:

Poprzednie OLED'y całkowicie sprawne sprzedawałem i to schodziły na pniu.

Pisałeś w tym temacie, że jeden z pierwszych ci się wypalił. To wreszcie jak było? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, LJ19 napisał:

 

 

Pisałeś w tym temacie, że jeden z pierwszych ci się wypalił. To wreszcie jak było? 

No wypalił się i pisałem nawet o tym na forum a nie był to pierwszy OLED jaki trafił do sprzedaży tylko jeden z pierwszych jaki kupiłem.

Teraz jak się wypali coś z tych nowszych to też dam znać.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, LJ19 napisał:

Z oledami moim zdaniem będzie podobnie, ale przez chwilę możemy się nimi pocieszyć. :)

Akurat z OLEDami jeszcze chyba pożyjemy trochę tym bardziej że poszła w świat informacja (nie wiadomo na ile pewna) że Samsung kupi dużo paneli OLED od LG Display w 2022.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, azgan napisał:

No wypalił się i pisałem nawet o tym na forum a nie był to pierwszy OLED jaki trafił do sprzedaży tylko jeden z pierwszych jaki kupiłem.

Jak to się ma do tego co tu napisałeś:

12 minut temu, azgan napisał:

Poprzednie OLED'y całkowicie sprawne sprzedawałem i to schodziły na pniu.

 

W jednym miejscu piszesz, że poprzednie oledy sprzedawałeś całkowicie sprawne, w innym, że jeden z poprzednich ci się wypalił. Jak to rozumieć? 

1 minutę temu, Subman napisał:

Akurat z OLEDami jeszcze chyba pożyjemy trochę tym bardziej że poszła w świat informacja (nie wiadomo na ile pewna) że Samsung kupi dużo paneli OLED od LG Display w 2022.

No jasne, że jeszcze trochę będą na rynku. Plazmy też się tak szybko nie zwinęły z rynku. Wszystko zależy od tego, jak będą się rozwijały technologie mini- i microled. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, LJ19 napisał:

Jak to się ma do tego co tu napisałeś:

W jednym miejscu piszesz, że poprzednie oledy sprzedawałeś całkowicie sprawne, w innym, że jeden z poprzednich ci się wypalił. Jak to rozumieć? 

Przeczytałeś co pisałem wcześniej? Chodziło mi o te które kupowałem później jak wróciłem ponowne do OLED'ów. Po pierwszym się zraziłem i była przerwa aż zostanie to lepiej dopracowane i bawiłem się z LCD np. od SONY i Panasonica.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, azgan napisał:

Przeczytałeś co pisałem wcześniej? Chodziło mi o te które kupowałem później jak wróciłem ponowne do OLED'ów. Po pierwszym się zraziłem i była przerwa aż zostanie to lepiej dopracowane i bawiłem się z LCD np. od SONY i Panasonica.

Co zrobiłeś z tym wypalonym? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, LJ19 napisał:

 

Z oledami moim zdaniem będzie podobnie, ale przez chwilę możemy się nimi pocieszyć. :)

 

10 minut temu, Subman napisał:

Akurat z OLEDami jeszcze chyba pożyjemy trochę tym bardziej że poszła w świat informacja (nie wiadomo na ile pewna) że Samsung kupi dużo paneli OLED od LG Display w 2022.

Następna przesiadka to będzie MicroLED czyli jeszcze z jakieś 3-4 lata zanim trafi to do normalnej wielkości TV i akceptowalnych cenach 

2 minuty temu, LJ19 napisał:

Co zrobiłeś z tym wypalonym? 

Płakałem ?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, azgan napisał:

Następna przesiadka to będzie MicroLED czyli jeszcze z jakieś 3-4 lata zanim trafi to do normalnej wielkości TV i akceptowalnych cenach 

Marzy mi się, żeby z obecnego CXa przeskoczyć na coś microledowego w 65 calach. Zobaczymy, jak wyjdzie. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, LJ19 napisał:

Marzy mi się, żeby z obecnego CXa przeskoczyć na coś microledowego w 65 calach. Zobaczymy, jak wyjdzie. ;)

Pewnie każdemu się marzy taka przesiadka, ale cena za 110" panel microled na razie przeraża.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, LJ19 napisał:

Marzy mi się, żeby z obecnego CXa przeskoczyć na coś microledowego w 65 calach. Zobaczymy, jak wyjdzie. ;)

Mi też ale znając życie na start też będą jakieś problemy np. padnie jeden z modułów i będą wymieniać tylko te MicroLED'y które są wadliwe przez co mogą być widoczne różnice w obrazie. I cyk będą MicroLED'y już w sklepach a i tak będzie czekanie kolejne 2-3 lata aż to dopracują ?

Wystarczy sobie zobaczyć co się dzieje z tymi wielkimi ekranami w mieście na których lecą reklamy. MicroLED'y to będzie coś podobnego tylko zminiaturyzowane do wielkości diod z OLED'ów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba poczekać, to jest dopiero początek rynkowej ekspansji tej technologii. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Subman napisał:

Pewnie każdemu się marzy taka przesiadka, ale cena za 110" panel microled na razie przeraża.

Robią teraz po 110 cali bo do mniejszych musieliby zmniejszyć jeszcze bardziej wielkość ledów a nie są w stanie tego zrobić. No i ceny, wystarczy zobaczyć ile kosztuje taki Samsung The Wall https://www.rtvmaniak.pl/9573692/samsung-the-wall-cena-specyfikacja-data-premiery/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, azgan napisał:

Robią teraz po 110 cali bo do mniejszych musieliby zmniejszyć jeszcze bardziej wielkość ledów a nie są w stanie tego zrobić. No i ceny, wystarczy zobaczyć ile kosztuje taki Samsung The Wall https://www.rtvmaniak.pl/9573692/samsung-the-wall-cena-specyfikacja-data-premiery/

Jeden z pierwszych oledowych TV miał 11 cali i kosztował... 2500 dolarów. 

Z czasem przyjdą mniejsze rozmiary i ceny, a jeśli nie, to technologia nie trafi pod strzechy i tyle. Nie pierwszy i nie ostatni taki przypadek. 

Kolejne 2-3 lata to moim zdaniem będzie ostra rywalizacja między oled i miniled. Już tegoroczne telewizory Samsunga - chodzi o najwyższe modele - są niebezpiecznie blisko oledów. Dla większości konsumentów przewagi w jakości obrazu po stronie oledów nie będą aż tak istotne, a brak widma wypalenia czy lepsza jasność w ciągu dnia mogą stanowić istotny argument. 

Edytowane przez LJ19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, LJ19 napisał:

 

Kolejne 2-3 lata to moim zdaniem będzie ostra rywalizacja między oled i miniled. Już tegoroczne telewizory Samsunga - chodzi o najwyższe modele - są niebezpiecznie blisko oledów. Dla większości konsumentów przewagi w jakości obrazu po stronie oledów nie będą aż tak istotne, a brak widma wypalenia czy lepsza jasność w ciągu dnia mogą stanowić istotny argument. 

Owszem ale MiniLED to nadal będzie VA jak QN95A lub IPS jak w QN85A a co za tym idzie zostają wszystkie problemy znane z tych typów matryc. Poprawie ulega głównie jakość czerni. Wysoką jasność do 4000 nitów to już uzyskiwana na zwykłych LED'ach jak np. w wspomnianym wcześniej SONY ZG9 (widać na fotce jak wygląda matryca po 2 latach). W przypadku VA dla gracza nigdy nie będzie tak szybkie jak OLED bo nie ma szans na zejście do 1ms z wygaszaniem odcieni dla pixeli a IPS też wiadomo jakie ma słabe strony. No i to jest nadal FALD tylko z większą ilością stref a FALD ma to do siebie że w grach musi ograniczyć ilość stref żeby zachować niski input lag to raz a dwa że nadal nie radzi sobie z ucinaniem detali w ciemnych scenach np. znikające gwiazdy w kosmosie. MiniLED rozwiązuje tak naprawdę tylko 1 problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, azgan napisał:

Owszem ale MiniLED to nadal będzie VA jak QN95A lub IPS jak w QN85A a co za tym idzie zostają wszystkie problemy znane z tych typów matryc. Poprawie ulega głównie jakość czerni. Wysoką jasność do 4000 nitów to już uzyskiwana na zwykłych LED'ach jak np. w wspomnianym wcześniej SONY ZG9 (widać na fotce jak wygląda matryca po 2 latach). W przypadku VA dla gracza nigdy nie będzie tak szybkie jak OLED bo nie ma szans na zejście do 1ms z wygaszaniem odcieni dla pixeli a IPS też wiadomo jakie ma słabe strony. No i to jest nadal FALD tylko z większą ilością stref a FALD ma to do siebie że w grach musi ograniczyć ilość stref żeby zachować niski input lag to raz a dwa że nadal nie radzi sobie z ucinaniem detali w ciemnych scenach np. znikające gwiazdy w kosmosie. MiniLED rozwiązuje tak naprawdę tylko 1 problem.

Ja to wiem, ty to wiesz, ale dla przeciętnego konsumenta to wszystko nie będzie mieć większego znaczenia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, LJ19 napisał:

Ja to wiem, ty to wiesz, ale dla przeciętnego konsumenta to wszystko nie będzie mieć większego znaczenia. 

Ale będzie mieć znaczenie cena a cenami nie będą w stanie zejść do poziomu OLED'ów przy zachowaniu wysokiej jakości bo wpływają na to znaczenie większe koszta produkcji LCD z FALD na bazie MiniLED. Już w tym roku różnica w cenie to jest 1100-1600 zł przy wielkości 55 cali a wraz z rozwojem i dokładaniem kolejnych stref oraz MiniLED cena będzie rosnąć. Chińskie TLC za chwilę będzie sprzedawać tanie w produkcji matryce OLED i zmuszą LG do konkurencji cenowej 

TLC pierwsze wystartowało z MiniLED TV jak myślisz czemu inwestują w OLED? https://hdtvpolska.com/tcl-telewizory-oled-tanie-produkcja-panele-druk-atramentowy/

 

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...