Skocz do zawartości
Psjoker

Monitor do konsoli ps5/Xbox series x

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Zastanawiam się nad kupnem monitor do ko konsoli najnowszej generacji i nie wiem jaki kupić.
Zastanawiam się nad tymi :
Najbardziej mi zależy do gier sportowych i strzelanek
LG 27GL850-B
DELL S2721DGF
Gigabyte M27Q
Lub te tańsze :
Acer Nitro VG272UPbmiipx
Acer nitro vg270UP

Czy jest sens kupować któryś z tych droższych czy lepiej ten tańszy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Zacznijmy od tego jaką konsolę chcesz kupić. Ps5 nie obsługuje rozdzielczości 1440p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, cincin27 napisał:

Zacznijmy od tego jaką konsolę chcesz kupić. Ps5 nie obsługuje rozdzielczości 1440p.

Jak kolega wyżej wspomniał PS5 nie ma dobrego wsparcia do grania na monitorach i tutaj XSX wypada dużo lepiej w tej kwestii 

11 minut temu, Psjoker napisał:

Chcę kupić Xboxa , ps5 odpada

I słusznie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Psjoker napisał:

 

Zastanawiam się nad tymi dwoma:

 

Przyjacielu a czemu nie chcesz czegoś większego np. 32 cale? Do konsoli byłaby to już zacna wielkość

Moja propozycja za 1500 zł na matrycy VA gdzie jest już lepszy kontrast https://www.morele.net/monitor-aoc-cq32g1-4144143/ zamiast tych IPS'ów

Przemyśl to dobrze ?

Do XSX idealny zestaw w tej kwocie 

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, azgan napisał:

Przyjacielu a czemu nie chcesz czegoś większego np. 32 cale? Do konsoli byłaby to już zacna wielkość

Moja propozycja za 1500 zł na matrycy VA gdzie jest już lepszy kontrast https://www.morele.net/monitor-aoc-cq32g1-4144143/ zamiast tych IPS'ów

Przemyśl to dobrze ?

Do XSX idealny zestaw w tej kwocie 

Mi zależy żeby miał 144hz i czas reakcji 1ms moni 27 cali to takie minimum a więcej to już sporo kosztuje przy takich parametrach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Psjoker napisał:

Mi zależy żeby miał 144hz i czas reakcji 1ms moni 27 cali to takie minimum a więcej to już sporo kosztuje przy takich parametrach

Ten co Ci poleciłem ma 144Hz 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałeś też czas reakcji 1ms, czyli wnioskuję, że zależy Ci na czystym obrazie bez rozmazanych śladów za poruszającymi się obiektami. MQ27 zjada na tym polu CQ32g1 na śniadanie. MQ27 ma uśredniając ~5ms, a CQ32g1 uśredniając ponad 20ms wg rtings.com. Mniej to na uwadze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Baadm napisał:

Chciałeś też czas reakcji 1ms, czyli wnioskuję, że zależy Ci na czystym obrazie bez rozmazanych śladów za poruszającymi się obiektami. MQ27 zjada na tym polu CQ32g1 na śniadanie. MQ27 ma uśredniając ~5ms, a CQ32g1 uśredniając ponad 20ms wg rtings.com. Mniej to na uwadze.

Jak ktoś lubi ekran na którym nie ma czerni tylko coś co przypomina kolor szary z srebrzeniem to jasne że będzie lepszy. Ja mu zaproponowałem ekran który ma dużo lepszy kontrast i w dodatku jest większy co do grania na konsoli jest sporym plusem no ale kto co woli ? 

 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Baadm napisał:

Chciałeś też czas reakcji 1ms, czyli wnioskuję, że zależy Ci na czystym obrazie bez rozmazanych śladów za poruszającymi się obiektami. MQ27 zjada na tym polu CQ32g1 na śniadanie. MQ27 ma uśredniając ~5ms, a CQ32g1 uśredniając ponad 20ms wg rtings.com. Mniej to na uwadze.

20ms to nie jest jakoś dużo. Ja serio na dobrym VA nie widzę smug jeśli bardzo się nie wpatruję i na siłę nie jadę myszką po czarnym żeby to upatrzeć (na padzie jeszcze ciężej to dostrzec jak nie masz gwałtownych ruchów). Ja nawet nie spoglądam na IPS i "czerń" w odcieniach srebra i szarości xD Dla mnie to koszmar, tym bardziej do konsoli. Spróbowałem i do tego nie wrócę. IPS jest super do pracy ale do grania wieczorami kaszana.

Edytowane przez acus231
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jaki polecacie jeszcze 32 VA, prócz g7? Chętnie podepnę się pod temat i z kolegą potestuję. Mam w domu 2 monitory IPS, jeden 24" z kontrastem ~1500:1 drugi 32" 1350:1, owszem czerń jest ciemno-czara przy zgaszonych światłach, ale przy dobrze oświetlonym otoczeniu (czyt. to dobre dla zdrowia) w ogóle się tego nie zauważa. Kiedyś miałem monitor VA i dyskwalifikował go tzw. "black crush" tj. zupełny brak detali w ciemnych scenach, czy są monitory VA nie mające tego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem że va mają lepszy kontrast i czerń ale są wolniejsze od ips, i nwm już sam czy jest w ogóle patrzeć na te 144 Hz i czas reakcji 1 ms bo w strzelankach to jest podstawa na pc a czy na konsoli jest tak samo to nie wiem , miałem monitor 144hz i czas reakcji 1ms i grało się świetnie na PS4 pro

@azgan

 

Monitor AOC CQ32G1 ten monitor co wysłałeś naprawdę wygląda ciekawie.ale jak miałbym brać 32 cali to może lepiej brać 4k i 60hz może bardziej się opłaca?

chociaż gier na 4k nie ma i czy ma to sens

Edytowane przez Psjoker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Psjoker napisał:

 

@azgan

 

Monitor AOC CQ32G1 ten monitor co wysłałeś naprawdę wygląda ciekawie.ale jak miałbym brać 32 cali to może lepiej brać 4k i 60hz może bardziej się opłaca?

chociaż gier na 4k nie ma i czy ma to sens

Oczywiście można ale ja starałem się zmieścić w budżecie który został tutaj podany. Na 32 calach to 4K i tak nie zrobi takiego wrażenia jak na większych ekranach np. 48 cali. XSX I tak będzie upskaliwać rozdzielczość do 4K więc obraz będzie ostrzejszy niż natywne 1440p. Kwestia tego ile chcesz wydać na monitor? Z 32 cali z dobrym HDR i 4K 60Hz typowo pod monitor do konsoli https://www.x-kom.pl/p/491707-monitor-led-32-i-wiekszy-philips-momentum-326m6vjrmb-00-4k-hdr.html tutaj też jest matryca typu VA gdzie jest lepszy kontrast od tych IPS'ów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, azgan napisał:

Oczywiście można ale ja starałem się zmieścić w budżecie który został tutaj podany. Na 32 calach to 4K i tak nie zrobi takiego wrażenia jak na większych ekranach np. 48 cali. XSX I tak będzie upskaliwać rozdzielczość do 4K więc obraz będzie ostrzejszy niż natywne 1440p. Kwestia tego ile chcesz wydać na monitor? Z 32 cali z dobrym HDR i 4K 60Hz typowo pod monitor do konsoli https://www.x-kom.pl/p/491707-monitor-led-32-i-wiekszy-philips-momentum-326m6vjrmb-00-4k-hdr.html tutaj też jest matryca typu VA gdzie jest lepszy kontrast od tych IPS'ów

Skoro mówisz że przy 32 nie będzie jakoś dużej roznicy to odpada, najbardziej mnie interesuje 27 cali budżet do 2000 zl,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to może coś takiego? Akurat 27 cali i dedykowany do grania na konsoli 

Doskonale działający monitor z PC oraz konsolami nowej generacji? Testujemy niedrogi 165Hz Lenovo G27q-20

Lenovo-G27-20-MONITOR-TEST-ok-adka

Źródło: https://hdtvpolska.com/test-niedrogi-165hz-monitor-lenovo-g27q-20-do-konsol-pc/

 

 

Został wyceniony w okolice 1299 zł więc mieści się w Twoim budżecie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, azgan napisał:

No to może coś takiego? Akurat 27 cali i dedykowany do grania na konsoli 

Doskonale działający monitor z PC oraz konsolami nowej generacji? Testujemy niedrogi 165Hz Lenovo G27q-20

Lenovo-G27-20-MONITOR-TEST-ok-adka

Źródło: https://hdtvpolska.com/test-niedrogi-165hz-monitor-lenovo-g27q-20-do-konsol-pc/

 

 

Został wyceniony w okolice 1299 zł więc mieści się w Twoim budżecie 

Ten monitor co wysłałeś wygląda bardzo ciekawe cena fajna, parametry takie jakie bym chciał, ciekawe jak kolory i obraz .tylko mało ma opini bo jest nowy chyba ,ale zawsze można zwrócić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem ten monitor m27q wszystko super.Tylko patrzcie na to zrobiłem test Backlight bleeding, IPS Glow i dead Pixel. 

Niech mi ktoś powie czy jest duży blacklight bleeding i czy normalne jest że  martwy piksel jest?

Prawdopodobnie monitor zwrócę 1500 tys i wadliwy produkt moim Zdaniem

1.dead Pixel 

0OIv7P.jpg

2.blacklight bleeding,ips glow

F86viw.jpg

6GB2eS.jpg

DURLKo.jpg

NBVfjs.jpg

hyXYoo.jpg

JKVubw.jpg

sXFg6h.jpg

NwoUNv.jpg

saKiv1.jpg

43RiLw.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Psjoker napisał:

 patrzcie na to zrobiłem test Backlight bleeding, IPS Glow i

Z jakiego powodu nie piszesz normalną czcionką? Wygląda taki pstrokaty post paskudnie.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Psjoker napisał:

Kupiłem ten monitor m27q wszystko super.Tylko patrzcie na to zrobiłem test Backlight bleeding, IPS Glow i dead Pixel. 

Na zdjęciach wygląda to fatalnie. Ostatnio kupiłem używkę AOC q3279vwfd8 za całe 650zł i te problemy są niezauważalne. Aż mi się odechciewa szukać czegoś 27 1440p więcej HZ. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Psjoker napisał:

Kupiłem ten monitor m27q wszystko super.Tylko patrzcie na to zrobiłem test Backlight bleeding, IPS Glow i dead Pixel. 

Niech mi ktoś powie czy jest duży blacklight bleeding i czy normalne jest że  martwy piksel jest?

Prawdopodobnie monitor zwrócę 1500 tys i wadliwy produkt moim Zdaniem

 

Zwracaj go,  na twoim miejscu sprawdziłbym Lenovo G27q-20, specyfikacja wygląda spoko, cena jeszcze bardziej 1299zł, może będzie to nowy kiler w ty segmencie cenowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, Doamdor napisał:

Zwracaj go,  na twoim miejscu sprawdziłbym Lenovo G27q-20, specyfikacja wygląda spoko, cena jeszcze bardziej 1299zł, może będzie to nowy kiler w ty segmencie cenowym.

Wziął bym go, ale obawiam się bo nie ma za bardzo o nim opini , że chyba kupię w takim sklepie gdzie zwrot darmowy jest w takiej sytuacji bym chętnie go przetestowal na 2 tygodnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Psjoker napisał:

Wziął bym go, ale obawiam się bo nie ma za bardzo o nim opini , że chyba kupię w takim sklepie gdzie zwrot darmowy jest w takiej sytuacji bym chętnie go przetestowal na 2 tygodnie

Bo to nowość. Masz przecież link do testu więc w ciemno nie bierzesz 

Zamawiasz OnLine i masz 14 dni na zwrot jak się nie spodoba 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, azgan napisał:

Bo to nowość. Masz przecież link do testu więc w ciemno nie bierzesz 

Zamawiasz OnLine i masz 14 dni na zwrot jak się nie spodoba 

Chyba go zamówię nic nie szkodzi sprawdzić, tylko problem jest taki jedno ma hdmi , nie ma jakiegoś monitor co x2 hdmi z takimi samymi parametrami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...