Skocz do zawartości
serwkomp

Jakiej Pasty termoprzewodzącej używacie ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jakiej Pasty używacie? Używam srebrnej , zastanawiam się nad węglową.

Co polecaci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na chwilę obecną polecane pasty to Gelid GC-Extreme,Noctua NT-H1/H2,Arctic MX-4(od niedawna jest też MX-5,który podobno wypada podobnie do MX-4),czasem jest CoolerMaster Mastergel Maker(ta z przewodnością 11 W/mK).
U siebie mam Thermal Grizzly Kryonaut i Hydronaut(brałem je dla testowania),tylko że są to przereklamowane i drogie pasty - o ile wg.mnie Hydronaut jest jeszcze spoko,to Kryonaut mimo,iż jest podobno najlepszą pastą termoprzewodzącą na świecie,to niekiedy się ciężko nią rozprowadza,a także potrafi rysować powierzchnie podstawek chłodzeń.

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zależy do czego, na rdzeń gpu najfajniejsza jest gelid gc-extreme z moich testów oczywiście (kryonaut względem fabrycznej nie zmienił nic), jest najgęstsza a na gpu właśnie takie są dobre, na podstawki radiatorów typu np fortis lepsze są rzadsze pasty jak np arctic mx2, przy idealnie wyszlifowanych podstawach typu "lustro" obojętnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Send1N napisał:

lepsze są rzadsze pasty jak np arctic mx2,

 

Mx to bardzo słaba pasta bo traci po wygrzaniu

serwkomp

 

Jaka powinieneś mieć?Przejrzyj testy

40 minut temu, Spl97 napisał:

o ile wg.mnie Hydronaut jest jeszcze spoko

A według mnie drogo a pasta przecietna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Edytowane przez Ronin69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta GD900 nie radzi sobie z prądożernymi CPU.

  • Like 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

 Zalman STC9 

 

6287280_0_f.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gd900 ale jakbym mial kupic tera to bym kupil tą wersje GD900-1 albo GD007

Edytowane przez michju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwykłej za 15zł nie znam nazwy, a temperatur w żadnym konfigu nigdy nie miałem wysokich,  od pierwszych gdzie to miało znaczenie Athlon XP 2000+@2 Ghz do teraz R5 1600 3.2@3.5Ghz, ważniejsze jest dobre chłodzenie i umiejętne nałożenie jej niż rodzaj pasty, tak mi się wydaje. :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Panowie się orientują jaki jest przeciętny okres trwałości takich past?

Kupiłem sobie 8 miesięcy temu nowy komp i paste BeQuiet DC 1. Została ona użyta na procesor i jeszcze jej oczywiście zostało. Za rok, czy dwa będzie się nadawała do użycia, czy trzeba nową?

Słyszałem rozbieżne opinie.

Jest sobie w tej strzykawce, zamknięta na końcu taką jakby skuwką i wsadzona w ten plastikowy blister od producenta.

Co myślicie o tej paście?

Edytowane przez Flik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze jest wymieniać pastę termoprzewodzącą co rok/dwa lata.
W strzykawce pasta o ile jest właściwie przechowana w suchym miejscu to przez kilka lat nic się jej nie stanie.

  • Thanks 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Spl97 napisał:

Dobrze jest wymieniać pastę termoprzewodzącą co rok/dwa lata.
W strzykawce pasta o ile jest właściwie przechowana w suchym miejscu to przez kilka lat nic się jej nie stanie.

Co dwa lata wystarcza, czasami jak rozbieram stare kompy to pasta wygląda tam jak kamień, nie wymieniana przez 10 albo więcej lat. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tak miałem w swoim starym kompie.? W końcu po tych ok 10 latach musiałem wymienić pastę, bo temperatura procka na pulpicie dobijała do 70 stopni. 

Starą pastę na IHS określiłbym może nie jak kamień, raczej konsystencja stwardniałej plasteliny.

Byłem w szoku jak bardzo temperatury zeszły w dół. Po ok trzech miesiącach i tak zmieniłem całą platformę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to żadnego znaczenia jaka pasta ma konsystencje ,wymienia sie jak nie przewodzi ciepła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie paste najlepiej wymieniać co 4 lata, chodź nie jest to reguła. Na CPU miałem paste 6 lat i trzymała temperatury (Arctic Silver) a oryginalna pasta na GPU zdechła już po niecałych 3 latach (GTX 1070 MSI).

Teraz na CPU i na GPU mam NT-H1

Noctua pisze :
NT-H1's unique formula is highly stable over time, even after longer periods of usage. It can be stored at room temperature for at least 3 years and due to the compound’s exceptional curing, bleeding, dry-out and thermal cycling characteristics, it can be used on the CPU for 5 years or more.

Edytowane przez kadajo
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Thermal Grizzly Conductonaut między rdzeniem, a IHS, a także między IHS, a Dark Rock pro 3 (siedzi tam ponad 4 lata i dalej temp ok), na 1070 Strixx temperatury są super także nic nie ruszałem (na R9 290 którego miałem wcześniej też był misiek - 290'tka, wiadomo czemu :P).

Przy ciekłych metalach trzeba uważać z kontaktem z aluminium, mojego wcześniejszego fortisa (główna część stopki to miedziucha, jednak boki juz nie) gryzli troche zgryzł heh, dostało sie i poszło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie super, ale nic nikt nie pisze o składzie pasty itp,

Strzelacie firmami, tak jak bym powiedział że ten samochód jest super a ten nie, ale szczegóły by się bardziej przydały.

Naprawdę brakuje tu bardziej od strony technicznej, no nic sprawdzę na własnej skórze.

Dziękuje za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W paście najistotniejsza jest przewodność cieplna oraz jej konsystencja.Skład nie ma aż tak dużego znaczenia,większość past nie przewodzi prądu.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Spl97 napisał:

W paście najistotniejsza jest przewodność cieplna 

A popatrz taka NT-H1 ma tylko 6wmk a ciągle jest polecana i dużo osób jej używa, taki kryonaut ma przewodność 2x większą na papierze a noctua mu nie ustępuje :>

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Send1N napisał:

A popatrz taka NT-H1 ma tylko 6wmk a ciągle jest polecana i dużo osób jej używa, taki kryonaut ma przewodność 2x większą na papierze a noctua mu nie ustępuje :>

Ja mam ową Noctuę na procku i jestem zadowolony. Kryonaut, którego też przerabiałem moim zdaniem niczym na plus się nie wyróżnia względem NT-H1.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Send1N napisał:

A popatrz taka NT-H1 ma tylko 6wmk a ciągle jest polecana i dużo osób jej używa, taki kryonaut ma przewodność 2x większą na papierze a noctua mu nie ustępuje :>

Na pastach ta wartość jest jeszcze bardziej prawdziwa  jak W na zasilaczach

Powiedz mi który Polski tester to sprawdzi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mnie najlepsza pasta to gelid gc extreme bo jako jedyna zbiła 2c względem fabrycznej na 2070S :E ? jest bardzo gęsta.

Edytowane przez Send1N
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...