Skocz do zawartości
serwkomp

Jakiej Pasty termoprzewodzącej używacie ?

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Ale to już dosyć dawno wyszło, żywotność będzie niższa niż na NT-H1 bo jest rzadsza, ale za to wydajność nieco lepsza. Gelid to najlepsza pasta jaką póki co miałem, zobaczymy czy trwalsza od Hydronauta.

Edytowane przez Krisol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, caleb59 napisał:

Jaśnie pańska Noctua dla szlachciców wypuściła NT-H2, ktoś miał zaszczyt testować?

Ja używam. W wyższych (75 stopni i wyżej) temperaturach radzi sobie trochę lepiej od H1.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

No żywotność jakoby też 5 lat od nałożenia tak więc nie martwiłbym się o takie pizdryki. Przypominam, że to Noctua - to zaszczyt nakładać tę pastę i masz się czuć jak nikczemny, pełzający robak reakcji, który dostąpił łaski mogąc kupić sobie tak luksusową premium pastę.

Za implikowanie Gelida powinno być publiczne zakucie w dyby i obrzucanie zgniłymi pomidorami.

Edytowane przez caleb59
  • Haha 4
  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem też o tej paście nt-h2, ale z tego co poczytałem na necie to sporo osób skarżyło się na jej wysychanie, a że sama jest dość droga to dalej nie drążyłem tematu. Gelida dużo osób właśnie poleca do CPU jak i GPU, a że właśnie jest gęsta to powinna trzymać właściwości. Się zobaczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ostatnio zmieniałem platformę i ostatnio trzy latka stuknęły siedzącemu pod coolerem Kryonautowi. Z ciekawości przed demontażem przetestowałem go tak samo jak po aplikacji trzy lata temu i tempy te same. Trzy lata na nie takim chłodnym 9700K uznałbym za wynik więcej niż zadowalający. Cenę ma absurdalną, ale koszt 0,3g na (co najmniej przecież) trzy lata jest pomijalny. Teraz wleciał GC Extreme, bo Miś się skończył, a Gelid ponoć lepszy do grafik. Przy tym tani jak barszcz, ale to będzie tym bardziej pomijalne przy 3,5g/30 PLN, więc zobaczymy, jak będzie się trzymał. EDIT: Procek jednak inny, więc raczej nie do końca uczciwie porównanie.

Edytowane przez Jurand ze Spychowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Była GD900, GD900-1, GD007, a teraz GD-2 ciekawe czy realnie jest lepsza ;)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.03.2023 o 13:30, Krisol napisał:

Generalnie im gęstsza i lepka pasta tym dłużej wytrzyma, Gelid jest lepki i średnio gęsty

gelid na papierze ma gorszą lepkość nawet od kryonauta tak ogólnie patrząc a specyfikację :E 

kupiłem ostatnio MX-6 8g za 40zł ze smartem ale jeszcze nigdzie jej nie nakładałem żeby coś napisać ? 

W dniu 8.03.2023 o 11:00, kadajo napisał:

Arctic Silver

Pasta nie do zajechania, nawet po 5 latach utrzymuje te same temperatury.

https://www.x-kom.pl/p/320388-pasta-termoprzewodzaca-arctic-silver-silver-5-35g.html

w grzejącym się laptopie daje jej max tydzień tak samo jak i mx4 :P trzeba dopisać w jakich warunkach też te 5 lat jest bez zmian ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Send1N napisał:

gelid na papierze ma gorszą lepkość nawet od kryonauta

Kto i po co nakłada pastę na papier? :hmm:

? :boink:

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Pasta po 3-5 latach do wymiany? Kiedyś kupiłem  biurowca z i5 2400, który raczej na pewno nie miał zmienianej pasty. Nie przegrzewał siei hałas był w normie, a pewnie działał tak wiele lat.

Edytowane przez musichunter1x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

 temat z ostatnich dni wiec świeży polecam przeczytać jak się zaczęło i jak skończyło :E pasta może działać 5 lat a może pare dni i się zdegradować wszystko zależy od warunków i gdzie została położona, mam w piwnicy kompa w którym pasta ma z 10lat i proc się nie przegrzewa :] 

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Send1N napisał:

gelid na papierze ma gorszą lepkość nawet od kryonauta tak ogólnie patrząc a specyfikację :E 

kupiłem ostatnio MX-6 8g za 40zł ze smartem ale jeszcze nigdzie jej nie nakładałem żeby coś napisać ? 

 Z moich testów wynika, że Gelid się bardziej "ciągnie", Kryonaut jest bardziej wodnisty.

Jak już zastosujesz to daj znać jak ten MX-6. :D

 

12 godzin temu, musichunter1x napisał:

Pasta po 3-5 latach do wymiany? Kiedyś kupiłem  biurowca z i5 2400, który raczej na pewno nie miał zmienianej pasty. Nie przegrzewał siei hałas był w normie, a pewnie działał tak wiele lat.

Fabryczna pasta jest wyprodukowana tak, aby nie trzeba było jej nigdy zmieniać, za to jest mniej wydajna.

Edytowane przez Krisol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Krisol napisał:

Fabryczna pasta jest wyprodukowana tak, aby nie trzeba było jej nigdy zmieniać, za to jest mniej wydajna.

Pewnie istnieją takie pasty do kupienia? Co to 5-10 stopni więcej, gdy nigdy nie trzeba będzie ściągać chłodzenia.

Edytowane przez musichunter1x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na każdej taki efekt osiągniesz, przecież na kamieniu też da się siedzieć i używać kompa procek nie będzie się zachowywać tak jakby nie było na nim chłodzenia tylko po prostu będzie cieplej :] 

10 godzin temu, Krisol napisał:

 Z moich testów wynika, że Gelid się bardziej "ciągnie", Kryonaut jest bardziej wodnisty.

no bo realnie tak jest jak mówisz, też to zauważyłem a na papierze jest inaczej :E ciekawe jak się ma ta kosmiczna lepkość mx6 w porównaniu do innych past realnie :] 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.03.2023 o 14:14, sideband napisał:

Była GD900, GD900-1, GD007, a teraz GD-2 ciekawe czy realnie jest lepsza ;)

Zamawiałem GD007 i GD-2 z Ali, ale mi paczki zaginęły. Z tego co widzę jest już GD-2 na allegro, ale ceny z dupy. Jak z ali brałem to 5 strzykawek 3g było za 21 zeta a na allegro jedna 1g za 10 zł :E Na ali też podrożały i teraz zamiast 21 zł jest za 37 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Pentium D napisał:

Zamawiałem GD007 i GD-2 z Ali, ale mi paczki zaginęły. Z tego co widzę jest już GD-2 na allegro, ale ceny z dupy. Jak z ali brałem to 5 strzykawek 3g było za 21 zeta a na allegro jedna 1g za 10 zł :E Na ali też podrożały i teraz zamiast 21 zł jest za 37 zł.

To już się nie opłaca, jak ma być tanio i pojemnie to https://allegro.pl/oferta/pasta-silikonowa-fv-termoprzewodzaca-typu-h-100g-10849146863 nie patrzeć na nalepkę i mamy 100g ceramique za 17zl :E ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, EvilKillaruna napisał:

Z własnego doświadczenia, używam Arctic Ceramique 2 oraz Kryonauta. AC2 gęsty, żywotny, choć potrafi wyciągnąć proca z AM2/3 wraz z chłodzeniem z tego powodu. Kryo wodnisty, trudny w rozprowadzaniu, nieco bardziej wydajny, ale z tendencją do wysychania. Tyle z moich obserwacji.

Też korzystałem z ASC2, dobra pasta i się nie degraduje. Tubkę 25g mam już prawie 7 lat i jeszcze 2 ml zostało. Teraz na procku i gpu siedzi GD900-1 bo wziąłem na test i różnica w błędzie pomiaru. Miały być testy GD-2, ale wyszło jak wyszło ?

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pany, mam teraz Be Quiet! DC1. Czy przy 13900k jakaś inna pasta może coś pomóc w obniżeniu temperatur? Jeśli tak to co polecacie? Grizzly? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze 2 stopnie na Gelidzie GC Extreme może urwiesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po testach Grizzly i GC-Extreme są z tych już absolutnie najlepszych, ale ta be quiet! odstaje raptem na <5C, a <5C niczego nie zmieni. A jak zmieni, to chłodzenie jest do wymiany, a nie pasta.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem Grizzly. Zobaczymy czy cokolwiek to zmieni :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.03.2023 o 01:40, Pentium D napisał:

Zamawiałem GD007 i GD-2 z Ali, ale mi paczki zaginęły. Z tego co widzę jest już GD-2 na allegro, ale ceny z dupy. Jak z ali brałem to 5 strzykawek 3g było za 21 zeta a na allegro jedna 1g za 10 zł :E Na ali też podrożały i teraz zamiast 21 zł jest za 37 zł.

Od momentu kiedy pasty zyskały na popularności ceny poleciały do góry.

Nadałem sprawę Chińczykowi jak będzie miał dojście do producenta to będę sprzedawał te pasty taniej niż na allegro :E

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, PiPoLiNiO napisał:

Zamówiłem Grizzly. Zobaczymy czy cokolwiek to zmieni :)

Nie wiem jak teraz, ale jakoś rok temu, może ciut dalej gryzlli miał wątpliwą jakość, 2 tubki koło siebie i 2 inne pasty. Dodatkowo potrafi zostawić wzery na chłodzeniu. Prędzej wybrałbym gc extreme. 

Z pastami widzę że się zaczyna dziać, jak ktoś zwęszy, że jakaś jest dobra i się sprzeda większa ilość to już cena w górę, ostatnio zamówiłem lk17, pasta o przewodności 17w podobno. Dobre opinie zbiera, jakiś chiński test znalazłem, jest na tym samym poziomie co kingpin kpx , czyli top topów.  Ustrzelilem 10g za 28zl z wysyłką, teraz 10g z wysyłką wychodzi jakieś 40-50zl . W tygodniu będę miał ją w domu, bo już jest w pl. Mogę ją porównać na 13600k z mx4, ale Chłodzenie ciut może nie okazywać wyższości past. 

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.03.2023 o 18:26, PiPoLiNiO napisał:

Zamówiłem Grizzly. Zobaczymy czy cokolwiek to zmieni :)

DC1 jest na tyle przyzwoita że zmarnowałeś kasę w dodatku kryonaut jest drogi, 2x tańszy gelid ma taką samą wydajność 1g można kupic za 14zł i starczy ci na przesmarowanie ;) 

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Send1N napisał:

DC1 jest na tyle przyzwoita że zmarnowałeś kasę w dodatku kryonaut jest drogi, 2x tańszy gelid ma taką samą wydajność 1g można kupic za 14zł i starczy ci na przesmarowanie ;) 

14zł....  za gram.  O matko i córko.   Stara dobra zasada nie wiecej  1% wartosci procesora.   Wiec nie mam oporów  korzystania z pasta po 50groszy za gram i tez działa

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy mają spokojną glowę i lepiej śpią jak kupili 1g topowej pasty zamiast 10 średniej patrząc przez pryzmat magii słupków na wykresach :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...