Skocz do zawartości
fxer

GPU dla Windows 98SE

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zbudowałem retro kompa pod windows 98se i zastanawiam się jakiej karty użyć. Mam dwie:

TNT2-VANTA/M64 32MB RAM

GEFORCE 4 MX 440 64 MB RAM

Reszta specyfikacji to:

Procesor - Celeron 466 Mhz

Ram - 256 MB (2x128MB)

Niestety płyta chyba nie obsłuży już mocniejszego procka anie ramu bo nie uruchamia się z celeronem, 800mhz i dwiema kościami ram po 256mb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mx będzie znacznie  lepsza

26 minut temu, fxer napisał:

Niestety płyta chyba nie obsłuży już mocniejszego procka anie ramu bo nie uruchamia się z celeronem, 800mhz i dwiema kościami ram po 256mb

I nie musi ,prędzej gpu sie skończy.Wtedy karty graficzne goniły cpu ,nie to co dzisiaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy pod jakie gry.

Najlepsza do 98SE to Geforce 3 lub Radeon 9600/9800 jeżeli chodzi o ogólną kompatybilnośc z grami.

Aha i unikaj najnowszych sterowników pod 98SE, bo były juz pisane na kolanie i często powodują problemy w grach.

Najlepsze sterowniki są te z 2002/2003r.

 

Edytowane przez Erwtokritos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Geforce MX 4 to jest tak naprawdę Geforce 2 który i tak jest wydajniejszy niż tnt2.

@fxer 
Trinitron 17" masz do zestawu?;) 

Edytowane przez kamilos69
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, fxer napisał:

Niestety płyta chyba nie obsłuży już mocniejszego procka anie ramu bo nie uruchamia się z celeronem, 800mhz i dwiema kościami ram po 256mb

Trzeba by modzik zrobic -> http://krick.3feetunder.com/370mod/ czyli PGA370 na FCPGA370 i coppermine ruszy, z tualatinem to juz wyższa szkoła jazdy startując z poziomu SLOT1/PGA370 :) Ile się z tym nabawiłem kiedyś heh.

Mende 300A@450 w czasach świetności parowało się z Voodoo 3/TNT/TNT2/ewent ATI Rage czy Matroxem G400, a później upgradzik na 2MX 400 (128bit) heh

Do Mendocino 466 to dobra 4MX 440 128bit szyna pamięci i różnicy nie będzie, radki pokroju 9500/9700/9800 to już spory overkill, ale zależy co i za ile dostaniesz, różnicy przy tym cepie nie uświadczysz czy to będzie GF 3/4Ti, Radek 8500/9100 czy Radek 9700/9800 (w sumie wszystkie te karty są na wyrost heh), byleś się nie wpakował jakieś badziewie na szynie 64 bit, może być nawet FX5200 Ultra (fxy do gunfo, fakt ale w dx9/Pixel Shader 2.0, ale DX8 nie odstają, a w połaczeniu z tym cepem to Paaaanie :P)

EDIT : Trzeba też uważać żeby karta była kompatybilna z posiadaną wersją AGP - najbezpieczniej : 2 nacięcia 

 

unnamed.jpg

Edytowane przez DJH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GF 4 MX 440, to AGP x8 i będzie działać na płytach minimum AGP x4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

płyta jest na chipsecie 440ZX

wynik zestawu z mx440 w 3dmark 2000 - 2429 a w 3dmark 99 - 2736

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 98SE + unofficial service pack, najlepsze karty jakie chodzą pod tym systemem to FX5xxx, wiem bo sprawdzałem na FX5200. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...