Skocz do zawartości
Rumcajs.

GTX 1060 3GB - nie działa na 100%

Rekomendowane odpowiedzi

Witam was wszystkich.

Borykam się z problemem obniżonej wydajności GTXa w grach (75-85% to max co pokazuje Afterburner), bo np w programie FurMark użycie GPU jest na 98-100% (mierzone Afterburnerem). Podnosiłem power limit, nic to nie dało, do temp limitu karta nawet nie dochodzi. Komputerek świerzo złożony, karta z drugiej ręki (obecne standardy) ale sprawdzone na innym GTX 1060 3GB, jest tak samo. Testowałem różne gry i w każdej jest podobnie. 

https://www.youtube.com/watch?v=jcjqztiMaps&t=474s

Na tym filmie od 7:50 jest pokazane jak karta radzi sobie w mieszanych ustawieniach w 1440p w BfV. U mnie na low średnie fps to około 55-60.

Procesor nie dławi karty graficznej. Pomysły mi się skończyły, liczę na waszą pomoc.

Pozdraiwam serdecznie

Specyfikacja pc:

  • i5 10400
  • 16GB 2666MHz
  • Asrock B460M itx/ac
  • MSI GTX 1060 3GB itx
  • PSU CorsAir SF450
Edytowane przez Rumcajs.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź gpu /cpu load w spoczynku przez pare minut ,obsadzenie duall chanell ram  i polataj na rożnych sterach

A do sprawdzenia wydajności PC 3dmark 2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, jurekk napisał:

obsadzenie duall chanell ram

Co mam przez to rozumieć? Pierwsze słysze o czymś takim jak obsadzenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma byc w 2 i 4 slocie i masz sprawdzić w cpuz czy jest duall

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tylko 2 sloty, to jest płyta mini itx. CPU-Z pokazuje dual channel. Lece sprawdzać 3dmarka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc tak, podczas robienia testu padł wentylator karty :)

Nie mam zatem wyników, musze sprawdzić czy to wentylator czy coś na karcie padło. 

Sądze iż to jednak zbieg okoliczności bo podmieniałem ją na znaną od nowości (czyli znany przebieg) 1060 od zotaca. Tamta też nie pracowała na 100% więc chyba problem nie leży po stroniej tego konkretnego egzemplarza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamontowałem ponownie 1060 od znajomego, wyniki identyczne. Zarówno w 3d marku (swoją drogą wynik zgadza się z wynikami z googla) jak i furmarku karta jest uzywana w 97-99%. 

W sterownikach ustawiona maksymalna wydajność.

Macie jakieś pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Jak wyzej, moze sterowniki nieodpowiednie albo za stare. Jaki masz windows?

Moze masz wlaczony jakis ogranicznik klatek do 60 w grach. (np moze jest zalaczona synchronizacja pionowa)

A co do 3d marka, to jaki masz wynik?

Edytowane przez karij

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Win 10, najnowsza dostepna wersja, stery też najnowsze dostępne, żaden V-sync, nic takiego. 

3dmark 10900 pkt. w Fire Strike

Wpadłem natomiast na nieco inny pomysł, z racji tego, że głownie to testowałem BF1 i BF5, oraz Call od Duty 2 (tak, takiego staruszka) to nie wpadłem w ogóle na to, że może być to wina samych BF'ów właśnie, pogrzebałem i znalazłem wiele wątków i instrukcji jak naprawić takie niedogodności, grzebałem w wielu ustawieniach zgodnie z poradnikami, nic to nie dało. Na laptopie cały czas miałem w tych samych BF'ach 100% toć początkowo w ogóle nie wpadłem na to, że to ich wina. 

Także dzięki za chęci, okazuje się, że ze sprzętem wszystko w porządku. Musze szukać roziwązania z tymi grami po prostu :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...