Skocz do zawartości
scradey

Gry przestają lagować po włączeniu udostępniania ekranu, FPS zwięszają się po włączenia Full Screena

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! 

Od dawna mam problem z lagami, które pojawiają się w większości gier (m. in w Sea of thieves, Valorant). Przestają lagować w momencie, w którym udostępniam grę np. Na discordzie lub w czasie kiedy zaczynałam streama.
2 Sprawa: Niektóre gry (np. Minecraft) mają jakąś dziwną blokadę fps, jeśli nie są na pełnym ekranie to ich liczba utrzymuje się na poziomie 60. Po włączeniu ich na fullscreen FPS wzrastają nawet do 200.

To jest strasznie uciążliwe... Co może być tego przyczyną? Przeszukałam połowę internetu i nie mogę znaleźć rozwiązania ;x 

Edytowane przez scradey

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz zapewne w procesach windowsa jakiś programik, który Ci powoduje laga. Musiałabyś coś powyłączać. Może to być proces, którego się najmniej spodziewasz. Możliwe, że streaming na discorda zabija ten proces.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, HDR'o napisał:

Masz zapewne w procesach windowsa jakiś programik, który Ci powoduje laga. Musiałabyś coś powyłączać. Może to być proces, którego się najmniej spodziewasz. Możliwe, że streaming na discorda zabija ten proces.

Ja już nie wiem co mam wyłączać, żeby nie było tych lagów, nawet nie wiem jak tego procesu szukać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Menedżer zadań(w wyszukiwarce na pasku zadań lub kombinacja Ctrl+Alt+Del) - zakładka Procesy jak nie wiesz jaki dokładnie proces może powodować problem bądź można wyszukać problematyczny proces w zakładce Szczegóły.

Takim sposobem możesz wyłączyć procesy,które mogą być źródłem problemu.

Edytowane przez Spl97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Spl97 napisał:

Menedżer zadań(w wyszukiwarce na pasku zadań lub kombinacja Ctrl+Alt+Del) - zakładka Procesy jak nie wiesz jaki dokładnie proces może powodować problem bądź można wyszukać problematyczny proces w zakładce Szczegóły.

Takim sposobem możesz wyłączyć procesy,które mogą być źródłem problemu.

tych procesów jest masa, ciężko mi stwierdzić który może odpowiadać za problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, scradey napisał:

tych procesów jest masa, ciężko mi stwierdzić który może odpowiadać za problem

Zobacz, który proces ma największe wykorzystanie procesora od zera.(lewa rybryka)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...