Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Czym poprawić dźwięk w grach i przy odtwarzaniu muzyki? Dotąd korzystałem z integry ALC892.

Zastanawiałem się nad:

1. Dragonfly black 

2. Wzmacnacz słuchawkowy Mozos M08E ale zastanawiam się nad tym rozwiązaniem gdyż do niego idzie sygnał analogowy z intergry.

3. Wewnętrzna karta dźwiękowa PCIe, pewnie Creative SB Audigy FX lub Xonar SE

Budżet około 200-300zł. Na tą chwilę do muzyki Superlux HD-330, do grania MSI GH30.

Edytowane przez pieuk117

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ALC 892 jest wystarczająco dobra. Nie usłyszysz różnicy, kupując coś lepszego. Subiektywne różnice to złudzenie.

• Haha 6
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@TDK99Bzdura, jest różnica pomiędzy ALC 892 a choćby Dragonfly Black. Nawet moje niewprawne ucho tę różnicę słyszy (mam Blacka). Czy jest ona na tyle duża, żeby zaprzątać sobie głowę wydawaniem kasy, to już sprawa indywidualna. 

Pomiędzy ALC 1200 a Dragonfly Black są już raczej subtelne różnice, głównie w głośności. 

Sam kupiłem Black przy poprzedniej płycie, opartej na ALC 892. Dałem za prawie nówkę 180 złotych. Czy kupiłbym ponownie? Nie, bo aktualnie mam ALC 1200. Do tego Black mocno zdrożał. 

Jeżeli autor tematu pyta się o takie rzeczy na forum, to oznacza, że jednak jakość dźwięku z ALC892 mu przeszkadza. 

• Like 4
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
12 godzin temu, TDK99 napisał:

ALC 892 jest wystarczająco dobra. Nie usłyszysz różnicy, kupując coś lepszego. Subiektywne różnice to złudzenie.

Przy typowych głośnikach z wbudowanym lub osobnym wzmacniaczem tak jest (choć to też zależy od elektrycznej jakości prowadzonych fizycznie ścieżek na laminacie płyty głównej, czy nie są bezpośrednio obok jakichś zakłócających ścieżek sygnałowych itp. ... no i przy bardzo wysokiej klasy sprzęcie może zacząć się jakaś różnica pojawiać), ale nie przy słuchawkach bez wzmacniacza, które mają zmienny i czasem trudny przebieg impedancyjny (czytaj: przy słuchawkach różnica wystąpi znacznie wyraźniej).

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Miałem ALC 892 i X-Fi Gamera, różnica słyszalna bez problemu ;) Dopiero teraz między X-Fi gamerem a ALC1200 nie widzę aż takiej różnicy. 

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A jak się ma ALC 1200 do ALC 887? Dodam, że używam tylko głośników Creative T20, słuchawki jakieś tanie za 50zł. Nie wiem czy warto dopłacać do płyty głównej z lepszym kodekiem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Przeciez ALC 892gra jak by byłą membrana z chleba 😆

1220 owszem nieżle ale dalej to tylko integra.

Róznice na dobrych dedykach sa duze albo bardzo duze

Edytowane przez jurekk
  • Like 4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witaaj/Witajcie!

Z używek ciekawym wyborem może być Audiotrak Prodigy Cube ( ca 300 PLN) . Nówka ca 400 PLN. Posłuży z każdym kompem, dobrze obsługuje słuchawki. Możliwość wymiany "opampów" -czyli zmiany brzmienia. Inne rozwiązania z używek to karty usb dla muzyków ( i nie tylko) czyli np E-MU 0202 usb ,E-MU 0204 usb / E-MU Tracker Pre ( 200-250 PLN i ca 300 PLN) lub M-Audio Fast Track Pro ( ca 300 PLN).

Kłoni się

El Loco

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
14 godzin temu, TDK99 napisał:

Wrecz przeciwnie to jedyna droga żeby w miarę łatwo podnieść jakość rozrywki

Edytowane przez jurekk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

alc 829 jest tragiczna do słuchawek, brak wzmacniacza jest chicho jak cholera nawet jak w windowsie i w grze jest dzwięk ustawiony na 100%, nawet po wsadzeniu badziewnej audigy fx która bazuje na tym samym chipie słuchawki odżyły bo zwyczajnie posiada wzmacniacz.

• Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
11 godzin temu, Send1N napisał:

alc 829 jest tragiczna do słuchawek, brak wzmacniacza jest chicho jak cholera nawet jak w windowsie i w grze jest dzwięk ustawiony na 100%, nawet po wsadzeniu badziewnej audigy fx która bazuje na tym samym chipie słuchawki odżyły bo zwyczajnie posiada wzmacniacz.

Różnica głośno - cicho to nie jest różnica w jakości dźwięku. Po wyrównaniu poziomów głośności wasze uszy nie usłyszą różnicy w ślepych testach.

Co do braku wzmacniacza, to mam ALC 892 w komputerze i gdybym jej słuchał na pełnej głośności, to szybko bym ogłuchł. W drugim komputerze jest tak samo głośno. Musicie mieć bardzo wymagające słuchawki, jeśli wam za cicho.

• Like 1
  • Haha 7

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

No bardzo jedne za 50zl drugie za 200 arctis 1 i nic nie slychac praktycznie na tomahawku z alc 892 na full glosności :E klasyka integry bez wzmacniacza a nie magiczne sluchawki. Obecnie siedzę na zewnętrznej maya u5 i pod windą musze mieć 50% skręcone + w grach jakieś 60-70% żeby uszu nie rozwaliło ;) 

Edytowane przez Send1N
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
13 godzin temu, TDK99 napisał:

Co do braku wzmacniacza, to mam ALC 892 w komputerze i gdybym jej słuchał na pełnej głośności, to szybko bym ogłuchł. W drugim komputerze jest tak samo głośno. Musicie mieć bardzo wymagające słuchawki, jeśli wam za cicho

kaman nawet na 32 omowych  słuchawkach za 70zł jest ogromna róznica miedzy 892 a AIM 808.Tak w ogóle ciężko to skomentować xd

• Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
13 godzin temu, TDK99 napisał:

Różnica głośno - cicho to nie jest różnica w jakości dźwięku. Po wyrównaniu poziomów głośności wasze uszy nie usłyszą różnicy w ślepych testach.

Co do braku wzmacniacza, to mam ALC 892 w komputerze i gdybym jej słuchał na pełnej głośności, to szybko bym ogłuchł. W drugim komputerze jest tak samo głośno. Musicie mieć bardzo wymagające słuchawki, jeśli wam za cicho.

proszę cię, mam gumowe ucho i poziom słuchu 0, czyli jak graja to słyszę

a poziom 892 czy 887 jest dla mnie nie do przejścia, te integry grają tragicznie, jakby to rzecz " pusto" i "beznamiętnie" , żadnej głębi, soczystości dźwięku..

słychać to nawet na byle edifierkach, o czymś lepszym nie wspominając.

mam ALC1220 i tu jest naprawdę nieźle, ale mój stary xonarDX gra lepiej ( nie mylić z DGX którego wyrzuciłem po jednym dniu ) 

Ostatnio składałem chłopu kompa na z490 rog maximus xii formula, i tu ten rog supremeFX, pomimo że to wciąż tylko ALC1200 gra świetnie...

Jeśli ci to wystarcza, ok, ale nie wmawiaj nikomu że nie usłyszy różnicy, bo te karty nie mają niczego poza tym że grają i tyle

• Like 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

ALC 892 sama w sobie nie jest taka zła, o ile jest wzmacniacz. Miałem dwie różne płyty z ALC 892. Na pierwszej głośność na słuchawkach była wystarczająca, jakość dźwięku nieco gorsza od Audigy 2. Na innej płycie z ALC 892 nawet na 100% głośności było za cicho i nie było basu, widocznie brakowało wzmacniacza.

Teraz mam ALC 1220 i jakość dźwięku jest dobra, głośność też wystarczająca na słuchawkach, aczkolwiek zamówiłem wzmacniacz słuchawkowy, aby nieco polepszyć. Najpierw wypróbowałem Behringer HA 400 i jakość dźwięku się pogorszyła, głośność polepszyła, zwróciłem. Teraz zamówiłem "lampowy audio M08E hybryda" i się okaże, czy będzie poprawa.

Sam ALC 1220 jak dla mnie gra już lepiej od X-Fi HD USB.

Edytowane przez wamak

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Już pal sześć ten wzmacniasz ale ten paździerz jak wyżej napisano ma problem ze zwykłymi słuchawkami 32Ω do tego dochodzą problemy z niskim SNR który słychać przy niższych poziomach, separacją kanałów, orientacją przestrzenną i brzmi jak, w ogóle nie brzmi jedyne do czego mogę porównać to pchełki z bazaru za 5zł.

Zakładam że kolega albo trolluje albo jest głuchy 🤔

• Like 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sorry. W tej pierwszej płycie był ALC 882D (to była płyta Abit AB9), a nie 892. tak więc z 892 miałem do czynienia tylko w jednej płycie i grało to źle.

13 minut temu, _Unix_ napisał:

Zakładam że kolega albo trolluje albo jest głuchy 🤔

Ani to, ani to. Pomyliło mi się z innym kodekiem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To ja jestem głuchy :P Mam uszkodzony nerw słuchowy, jakieś 70% utraty słuchu, noszę aparaty.
Na integrze nie da się słuchać, głośniki czy słuchawki, gra bo gra, ale dla mnie jest za cicho, i tak jakoś czegoś jej brakuje.
Kupiłem Xonara DGX, nie będę wydawać kilku stów bo mi nie potrzeba ze względu na mój słuch/ubytek i tak nie odczuję różnicy. Ale taki Xonar pozwolił mi na czystszy dźwięk- wyrazisty- jakkolwiek to dziwnie brzmi, ale najważniejsze jest głośno i wyraźnie. A mam Logitech x540 i Superluxy hd 668b(słuchawki używam bardzo rzadko, wieczorami).

Moja integra ma też Nahimic, takie tam programowe wzmocnienie, i nawet to działa, ale były z tym problemy.
Na integrze miałem przy słuchawkach chyba ok 60-70% albo więcej zalezy jak głośne jest źródło- discord rozmowa, streamy, filmy itd, teraz w słuchawkach mam 25-30% w aparatach bez aparatów te 30-35% i wszystko idzie słyszeć, jest wyraźne, dokładne. Nawet głośniki mogą być skręcone na pilocie( windowsie mam 100%) i wszystko lepiej i głośniej działa.
Nigdy nie wrócę do tej integry, nie miałem do czynienia z alc1200 i może było by lepiej, ale tak zostaje coś na usb albo pcie. A ten Xonar DGX to takie najtańsze sensowne, ważne że ma wzmacniacz, ale i głośniki lepiej grają bo ja nie mogę i mam zakaz używania słuchawek, ograniczam ich używanie.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
10 godzin temu, Send1N napisał:

No bardzo jedne za 50zl drugie za 200 arctis 1 i nic nie slychac praktycznie na tomahawku z alc 892 na full glosności :E klasyka integry bez wzmacniacza a nie magiczne sluchawki. Obecnie siedzę na zewnętrznej maya u5 i pod windą musze mieć 50% skręcone + w grach jakieś 60-70% żeby uszu nie rozwaliło ;) 

A wiesz, że każdy ALC ma wbudowany wzmacniacz słuchawkowy:E Tył - liniowe, przód - wyjście słuchawkowe.

Różnice między kolejnymi ALC są kosmetyczne, 1150 co najwyżej ciut lepiej od 892/898, ale 1220 to już ten sam pies.

Jak ktoś chce coś tanie to może zapdać FiiO D03 Taishan, ale dopiero po modyfikacji ogarnia nisko impedancyjne słuchawki. Generalnie ciut lepszy dźwięk niż ALC1220 i brak zakłóceń. A na płytach nie rzadko są źle poprowadzone masy i słychać zakłócenia w torze audio i to samo dotyczy wewnętrznych kart dźwiękowych na pci-express.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 godzin temu, wamak napisał:
3 minuty temu, sideband napisał:

A wiesz, że każdy ALC ma wbudowany wzmacniacz słuchawkowy:E Tył - liniowe, przód - wyjście słuchawkowe.

Tak, dowiedzialem sie nawet chyba od ciebie tego pierwszy raz kiedyś :E no ale to jest lipa niektórym może to nie przeszkadzać ale u mnie podpięcie sluchawek z przodu budy nie wchodziło w grę bo mi kabel by przeszkadzał takie mam stanowisko na swoim pc 😜 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Słuchawki podpinam z przodu, ale nie odczułem żadnej lepszej głośności, nie sprawdzałem z tyłu jak się ma sprawa, bo zawsze podpinam z przodu, to samo robię teraz z Xonarem.
Pierwsze słyszę, żeby był wzmacniacz, jak nie było żadnego spodziewanego efektu u mnie. Nawet badziewny Sound Blaster 5.1 x-fi na usb  był głośniejszy. a teraz jak go używam do PS4 to na nim wszystko gra lepiej niż ta integra w PC.

Edytowane przez Reddzik

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
18 minut temu, sideband napisał:

Chyba nie każdy, bo na płycie Asrock B85 ITX (ALC892), czy Foxconn P35A(ALC888) z przodu wcale nie było lepiej z napędzeniem słuchawek.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Każdy tylko sygnał wyjściowy(napięcie) jest dokładnie taki sam tylko wydolność prądowa wzrasta na wyjściu słuchawkowym. Na wysoko impedancyjnych słuchawkach nie będzie różnicy, ale przy 24/32ohm jest konkretna różnica. Trochę przesadziłem z tym wzmacniaczem słuchawkowym to jest tylko bufor zapewniający niższą impedancją wyjściową.

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi