Skocz do zawartości
pieuk117

Co zamiast ALC892 do głównie słuchawek

Rekomendowane odpowiedzi

15 godzin temu, sideband napisał:

Każdy tylko sygnał wyjściowy(napięcie) jest dokładnie taki sam tylko wydolność prądowa wzrasta na wyjściu słuchawkowym. Na wysoko impedancyjnych słuchawkach nie będzie różnicy, ale przy 24/32ohm jest konkretna różnica. Trochę przesadziłem z tym wzmacniaczem słuchawkowym to jest tylko bufor zapewniający niższą impedancją wyjściową.

No raczej :E jakie wzmacnia... w 892 itp. ????    i tak czytam czytam i ............    już myślałem że pite byłoooo  :-)   na asrocku z170extreme4  ten motyw działał na alc 1150  podłączając słuchawki do przedniego panelu było głośniej   :-P  dzwiekówki zaczynające się na 8xxxx nawet nie podjeżdzałem  nigdy żeby tego słuchać choćby przez chwilę :E  dopiero coś ledwo się dało na alc1150 na tym extreme 4  z podłączonymi słuchawkami ze przodu do panelu ,alc1220 na upartego mógłby być  ale już nawet asus dgx za 60-80pln kasuje je wszystkie razem wzięte  z driverami unixonar gra bardzo dobrze  oczywiście piszę tu o słuchawkach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przesadzasz słuchałem różnych kart nie ma przepaści, ale źle dobrany oamp do ALC potrafi zrobić masakrę. Biostar Hi-FI ma oampy nie jako bufory tylko z regulacją wzmocnienia z poziomu softu poziom odpowiednio wysoki dla słuchawek 600ohm, ale dźwięk tak jasny i drażniący nawet na ciemnych słuchawkach, że nie dało się tego słuchać. ALC to główne brakuje fajnego miękkiego basu( to samo od ALC850) i trochę przestrzeni/stereofonii. W przypadku starszych ALC to trzeba używać starych sterowników - lepszy dźwięk, a w przypadku nowszych od windowsa(ograniczona funkcjonalność). Sama realizacji integry na płycie też ma znaczenie na Z97 Gigabyte ALC 1150 brzmiał lepiej niż ALC1150 na Z170 Formula, a oampy dokładnie te same NE5532.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Sidr napisał:

Jeżeli ma być tanio, to ze swojej strony polecam świetną Xonar DX za jakieś 150zł.

 

Miałem tego xonara i biła na głowę wszystkie badziewia z płyt które miałem (na wszystkich było zbyt cicho i z tym efektem jak to ująłeś z za betonowego muru :E ) i mówię tu o sluchawkach 32ohm ;)  jedyny mankament tej karty to losowe sciszanie prawie do minimum dzwięku w prawym kanale, pomagało wyłączenie i włączenie karty w menedżerze urządzeń lub restart pc, problem znany i trzeba o tym pamiętać

Edytowane przez Send1N
  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, unadarek napisał:

na asrocku z170extreme4  ten motyw działał na alc 1150  podłączając słuchawki do przedniego panelu było głośniej

u mojego syna, 892 na msi z170 mate też to działa, różnica spora, przy jakiś teamsie czy innych do nauki zdalnej,

15 minut temu, Send1N napisał:

jedyny mankament tej karty to losowe sciszanie prawie do minimum dzwięku w prawym kanale, pomagało wyłączenie i włączenie karty w menedżerze urządzeń lub restart pc, problem znany i trzeba o tym pamiętać

dyskutowaliśmy dużo o tym pamiętasz.. sporo tematów i postów o tym ..

odkąd zmieniłem płytę z b450 na b550 ( w listopadzie ) nie zdarzyło mi się to ani razu, swego czasu w innym temacie też pisaliśmy że zależy od sterowników, najnowsze unixonar vs w10 ale i np nowszy bios płyty potrafił częstotliwość tego efektu zwiększyć.Nie tylko sama karta.

 

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Send1N napisał:

Miałem tego xonara i biła na głowę wszystkie badziewia z płyt które miałem (na wszystkich było zbyt cicho i z tym efektem jak to ująłeś z za betonowego muru :E ) i mówię tu o sluchawkach 32ohm ;)  jedyny mankament tej karty to losowe sciszanie prawie do minimum dzwięku w prawym kanale, pomagało wyłączenie i włączenie karty w menedżerze urządzeń lub restart pc, problem znany i trzeba o tym pamiętać

Miałem tę kartę ponad 5lat i długo po tym jak już ją sprzedałem dowiedziałem się tu na forum, że ona ma taki defekt. :) Wychodzi, że albo miałem dobrą sztukę, albo zdarzało się to na tyle rzadko, że tego nie zapamiętałem albo mam po prostu zbyt wygórowane mniemanie o własnym słuchu. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mimuszek

pamiętam ? 

Jednak ja miałem tą kartę tylko na B450 tomahawk i wszystkie sterowniki jakie możliwe (oryginalne od asusa i unixonary) przetestowałem i ten babol spotykał mnie przynajmniej 3-4 razy w tygodniu ;) 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, sideband napisał:

Przesadzasz słuchałem różnych kart nie ma przepaści, ale źle dobrany oamp do ALC potrafi zrobić masakrę. Biostar Hi-FI ma oampy nie jako bufory tylko z regulacją wzmocnienia z poziomu softu poziom odpowiednio wysoki dla słuchawek 600ohm, ale dźwięk tak jasny i drażniący nawet na ciemnych słuchawkach, że nie dało się tego słuchać. ALC to główne brakuje fajnego miękkiego basu( to samo od ALC850) i trochę przestrzeni/stereofonii. W przypadku starszych ALC to trzeba używać starych sterowników - lepszy dźwięk, a w przypadku nowszych od windowsa(ograniczona funkcjonalność). Sama realizacji integry na płycie też ma znaczenie na Z97 Gigabyte ALC 1150 brzmiał lepiej niż ALC1150 na Z170 Formula, a oampy dokładnie te same NE5532.

Też trochę ich przerobiłem i mimo że amatorsko to nawet moje uszyska słyszą różnice :E dla mnie róznice są i to można powiedzieć wyraźne , no przepaści nie ma bo z jednego i drugiego jakiś dzwięk sie wydobywa :-P  a jak jest w odsłuchu to dwie inne rzeczy z drugiej strony każdy może to interpretować inaczej , w obrazie wyświetlanym na różnego typu wyświetlaczach 99,9% powie że nie ma przepaści  bo każdy z nich cos wyświetla a jednak różnice są miażdzące :E  w zależności od szkiełka

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ślepy test wszystko weryfikuje ? Znam przypadek genialnego audiofila ze złotymi bezpiecznikami w wzmacniaczu, który przez lata miał podpięte kolumny w przeciw fazie i nie słyszał, że jest coś nie tak z dźwiękiem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej się zgadzam też widziałem kilka ciekawych rzeczy u ludzików :-P  Nigdy nie miałem jak to nazywają słuchuu ale po latach i mieszaninie różnymi słuchawkami ,dackami,dzwiękówkami,amplitunerami coraz bardziej wiem co i jak wygląda i jak brzmi :-P  więc nie wziąłem tego ze sufitu 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem ten wzmacniacz słuchawkowy Mozos M08E i mam mieszane uczucia. Chyba się jednak nie da, aby było i tanio i 100% dobrze.

A więc tak: jest ALC 1220, ten wzmacniacz i słuchawki tanie, bo Sennheiser HD202. Tyle że nie do słuchawek mam zastrzeżenia.

Na tym wzmacniaczu dźwięk jest całkiem przyjemny, ale:

1. Jest nierówny balans i musiałem w ustawieniach dźwiękówki wzmocnić prawy kanał o 3 procent względem lewego.

2. Podczas włączania wzmacniacza jest mocny trzask w słuchawkach.

3. Po odsłuchaniu utworu, jak już nic nie gra, słyszę czasem przez kilka sekund jakieś zakłócenia.

 

Czyli najpierw wypróbowałem Behringera HA400 za 100zł i to był kompletny niewypał.

Ten wzmacniacz Mozos M08E za 200zł daje już przyjemny dźwięk, ale ma niedoróbki, które mnie irytują.

Teraz mam czas na zwrot i tego, ale się zastanawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasada co do sprzętu jest prosta. Jeżeli coś już przy pierwszym kontakcie irytuje, to na 90 % będzie irytować również później, a jest nawet wysokie prawdopodobieństwo, że poziom irytacji będzie narastał. Rób zwrot i szukaj dalej. 

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto brać coś z ALC 887 na zwykłe głośniki 2.0 i tanie słuchawki czy lepiej ALC 1200? Osobna karta dźwiękowa nie wchodzi w grę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, grzegorz1981 napisał:

Warto brać coś z ALC 887 na zwykłe głośniki 2.0 i tanie słuchawki czy lepiej ALC 1200?

Na słuchawkach usłyszysz różnicę na korzyść ALC1200.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.04.2021 o 23:38, TDK99 napisał:

ALC 892 jest wystarczająco dobra. Nie usłyszysz różnicy, kupując coś lepszego. Subiektywne różnice to złudzenie.

Jesteś pewien że słuch masz w porządku? Brat ma płytę z ALC892 na pokładzie i używając jego kompa z moimi słuchawkami praktycznie od razu usłyszałem że jest gorzej niż na moim Audigy 2 ZS. Skoro kilkunastoletnia karta jest lepsza to co dopiero taki Dragonfly Black.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.04.2021 o 11:13, grzegorz1981 napisał:

Warto brać coś z ALC 887 na zwykłe głośniki 2.0 i tanie słuchawki czy lepiej ALC 1200? Osobna karta dźwiękowa nie wchodzi w grę.

ALC887 to taki wykastrowany z funkcji 892. Na papierze ma minimalnie lepsze parametry, ale jak uslyszysz różnice, to od razu inwestuj w sprzet audiofilski za 10k + ponieważ jesteś jednym z niewielu, ktych natura obdarzyła wspaniałym słuchem.
Daleki bym też był od sugerowania się jakością dźwięku na podstawie chipsetu na płycie głownej. Nie wiem też, co rozumiesz przez "zwykłe głośniki 2.0" i tanie słuchawki. Jeżeli nie planujesz tego zmieniać, to nie rozumiem dlaczego masz dylemat. Bierz cokolwiek, bo itak różnicy Ci to nei zrobi. No i czemu nie osobna karta dźwiekowa?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na allegro leży nowy Xonar DSX za 150zł. Sam mam Xonara DX + sterowniki Uni drivers + equalizer apo + Peace64. Do tego zakupiony DAC z Alli KGUSS K3,  który od startu podłączony przez złącze optyczne z owym Xonarem daje podbity głos, ale po wymianie opampów  na które czekam, czyli OPA627*2 + AD827SQ/883B Dual, ceramic. i zobaczymy jak będzie dalej. Sam DAC gra lepiej od owego Xonara DX.

Edytowane przez amnum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.04.2021 o 08:13, AMiABLE napisał:

Jesteś pewien że słuch masz w porządku? Brat ma płytę z ALC892 na pokładzie i używając jego kompa z moimi słuchawkami praktycznie od razu usłyszałem że jest gorzej niż na moim Audigy 2 ZS. Skoro kilkunastoletnia karta jest lepsza to co dopiero taki Dragonfly Black.

Mam bardzo dobry, analityczny słuch, wprawiony w ocenie sprzętu audio. Przy dobrym sygnale bez problemu odróżniam wysokoprzepływne pliki MP3 od formatów bezstratnych. Nigdy nie używam korektorów dźwięku i staram się, aby mój sprzęt był jak najbardziej neutralny i przejrzysty. I wiem co piszę - ALC892 jest w zupełności wystarczający, a w ślepych testach nieodróżnialny od lepszych układów przez przeciętnych słuchaczy. Może mam to szczęście, że w mojej płycie MSI Z97G-43 ten układ jest dobrze wykorzystany i nie słychać żadnych zakłóceń.

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mnie zaciekawiłeś. Ciekawe czy rozpoznałbym w ślepym teście, słuchając swoich ulubionych kawałków. Aczkolwiek pamiętam na 100% że dźwięk był inny, jakby mniej wysokich i nie taki "przejrzysty" jak u mnie. Natomiast u siebie mam sterowniki ASIO co też może mieć jakiś wpływ na dźwięk.

Edytowane przez AMiABLE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.04.2021 o 14:36, Sidr napisał:

Nie wiem też, co rozumiesz przez "zwykłe głośniki 2.0" i tanie słuchawki. Jeżeli nie planujesz tego zmieniać, to nie rozumiem dlaczego masz dylemat.

 

Korzystam z głośników Creative T20, a słuchawki mam tanie, które kosztowały 60zł. Głośniki zostają, jeśli chodzi o słuchawki to będę zmieniał, ale też na takie do max 100zł. W chwili obecnej posiadam leciwą płytę główną z kodekiem ALC 888 i jak dla mnie jest wystarczająco dlatego pytam czy warto inwestować w płytę główną z kodem ALC 1200 czy wystarczy coś pokroju ALC 887 lub 892.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, grzegorz1981 napisał:

Korzystam z głośników Creative T20, a słuchawki mam tanie, które kosztowały 60zł. Głośniki zostają, jeśli chodzi o słuchawki to będę zmieniał, ale też na takie do max 100zł. W chwili obecnej posiadam leciwą płytę główną z kodekiem ALC 888 i jak dla mnie jest wystarczająco dlatego pytam czy warto inwestować w płytę główną z kodem ALC 1200 

Warto,różnice miedzy kodekiem 8 a 12 są widoczne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat. Mam taki sam kodek dźwiękowy jak autor tematu na płycie Gigabyte Z390 Gaming X. Podczas słuchania muzyki czy grania w gry w losowych momentach dźwięk zaczyna trzeszczeć na krótką chwilę po czym jest normalnie i za jakiś czas znowu. Próbowałem chyba wszystkich porad jakie znalazłem w Internecie ale problemu nie udało się rozwiązać. Z tego względu noszę się z zamiarem kupna karty dźwiękowej.    

Czy  Asus Xonar U5  ma sens? Słuchawki to Sennheiser HD200 PRO. 

Edytowane przez D@nielo007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeszczy czy szarpie?

Jak szarpie to może być problem z dpc latency.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej trzeszczenie. Leci sobie piosenka i nagle w tle słychać  trzeszczenie, nie zakłóca to piosenki tylko jakby nakłada się na nią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...