Skocz do zawartości
krzyss_

I3-4150 vs Phenom II X4 970BE

Rekomendowane odpowiedzi

Co będzie lepsze w grach i pracy z programami biurowymi biorąc pod uwagę procesory z tematu. Pamięć powiedzmy 8gb, grafika hd7770. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Imo i3. Phenom co najwyżej będzie oferował podobną wydajność, czasami kilka % wyższą, a często dużo gorszą i będzie pobierał więcej mocy. Niemniej do HD 7770 Phenom jest w zupełności wystarczający.

Edytowane przez CryZen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, jesli chodzi o pobor mocy to phenom wypada fatalnie.

Mogę go troche pogonić. Na 3.8-4.0Ghz pewnie da rade wskoczyć bez problemu. Tzn kiedyś sprawdzałem i 3.8 bez zmiany napiecie bez zająknięcia szedł. 

Pytam o te procki bo komp na i3 leży mi w piwnicy, a na amd osobiście teraz używam z tym że odblokowanym athlonie 2 x4. Phenom leży w szufladzie :)

Dlatego leży gdyż athlon idzie teraz na 3.5GHz czyli tyle co na start ma phenom. Pamięć L3 6mb w athlonie jest odblokowana wiec wydajnościowo powinno być bardzo podobnie. 

Gdy miałem założonego na próbę phenoma to chłodzenie wyraźnie głośniej chodziło więc trafił do szuflady;) Dziś mam lepsze chłodzenie. 

Edytowane przez krzyss_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz oba zestawy, to najlepiej jak sobie potestujesz co ci bardziej pasuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak by było najlepiej. Czasu brakuje na testy i dysku by mi jednego brakowało. Skłaniam się ku i3 tak jak mówicie. 

Może w weekend majowy trochę czasu będzie aby zrobić testy. Wcześniej dysk aucie jescze kupię. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten i3 bedzie jakieś 10 procent lepszy w grach,w programach niektórych nawet wiecej

 

Tutaj mus duall chanell ram

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i3 jest lepszy w grach, miałem niedawno i phenoma i i3, więc mam porównanie. Intel mniej ogranicza wydajność gpu.

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też miałem Phenoma,ale z kolei 955 BE przez krótki okres czasu zanim się pojawił u mnie FX-8350.Swego czasu był dobry,ale od 2-3 lat nie ma racji bytu przez brak instrukcji SSSE3,SSE 4.1/4.2 oraz AVX.Jedyna zaleta(dla sprzedającego),trzyma nieźle cenę.Nawet i3 czy i5 Sandy/Ivy Bridge są tańsze od Phenomów ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Miałem Phenoma II 965BE 95W TDP, kiedyś dawał radę, ale teraz i3-4150 będzie lepszy, ale warto spojrzeć tutaj:

 

 

 

To kiedyś i3 było sporo lepsze bo gry były pisane na 2 rdzenie,teraz tez jest lepsze bo jego łączna wydajność jest większa jak phenoma.Oba maja 4 watki a gry już dawno korzystają z 6-12 tu

 

 Swego czasu był dobry,ale od 2-3 lat nie ma racji bytu przez brak instrukcji SSSE3,SSE 4.1/4.2 oraz 

Owszem takiej mafii 3 nie uruchomisz na phenomie a przynajmniej nie uruchomiłeś chyba ze sie patch pojawił w co wątpie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Też miałem Phenoma,ale z kolei 955 BE przez krótki okres czasu zanim się pojawił u mnie FX-8350.Swego czasu był dobry,ale od 2-3 lat nie ma racji bytu przez brak instrukcji SSSE3,SSE 4.1/4.2 

Pamiętam jak zmieniałem 965 BE na wlasnie fx-8350 to ludzie pisali po uj zmieniasz phenoma na phenoma :E a później dodatkowe 4 wątki zrobiły robotę no i obsługa instrukcji tak jak mówisz,  swego czasu phenom ii był spoko i mówiło się że to był udany procek od AMD a właśnie seria FX była klapą.

 

Owszem takiej mafii 3 nie uruchomisz na phenomie a przynajmniej nie uruchomiłeś chyba ze sie patch pojawił w co wątpie

Spotkało mnie to, nie uruchomiłem wtedy :E chociaż i tak po zakupie FX'a okazało się że gra jest do śmieci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patch do mafia 3 wyszedl 3miesiace po premierze 

 

No tak, jesli chodzi o pobor mocy to phenom wypada fatalnie.

Mogę go troche pogonić. Na 3.8-4.0Ghz pewnie da rade wskoczyć bez problemu. Tzn kiedyś sprawdzałem i 3.8 bez zmiany napiecie bez zająknięcia szedł. 

Pytam o te procki bo komp na i3 leży mi w piwnicy, a na amd osobiście teraz używam z tym że odblokowanym athlonie 2 x4. Phenom leży w szufladzie :)

Dlatego leży gdyż athlon idzie teraz na 3.5GHz czyli tyle co na start ma phenom. Pamięć L3 6mb w athlonie jest odblokowana wiec wydajnościowo powinno być bardzo podobnie. 

Gdy miałem założonego na próbę phenoma to chłodzenie wyraźnie głośniej chodziło więc trafił do szuflady;) Dziś mam lepsze chłodzenie. 

I3 wyciagaj i zapomnij o pii nawet po OC do 4ghz nie dorowna temu i3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Patch do mafia 3 wyszedl 3miesiace po premierze 

O popatrz to nawet nie zdążyłem zauważyć bo nigdy więcej tej gry nie odpaliłem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...