Skocz do zawartości
Bebeluczek

Problematyczny bluetooth na płycie głównej.

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

po złożeniu nowego kompa mam problem z bluetooth. Płyta główna to Gigabyte z490 gaming x ax. Próbowałem podpiąć pod bluetooth kilka sprzętów, między innymi myszkę, słuchawki, klawiaturę, soundbara. Ze wszystkim jest problem, jeżeli już się połączy, z myszka czy klawiatura to są gigantyczne lagi. Z soundbarem czy słuchawkami w ogóle nie potrafi nawiązać połączenia. Te same problemy występuja i na linuxie i na windowsie 10. Czy macie jakieś pomysły? Sterowniki sprawdzałem są najświeższe, wymienione sprzęty na wbudowanym blutu w lapku śmigają aż miło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz podłączony komputer do internetu? Kablem czy może bezprzewodowo na 2,4GHz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, Qwinto napisał:

Jak masz podłączony komputer do internetu? Kablem czy może bezprzewodowo na 2,4GHz?

bezprzewodowo 2,4 GHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bluetooth też pracuje na 2,4 GHz. Podłącz się kablem albo przejdź na 5GHz i sprawdź czy problem dalej występuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przełączyłem się na 5GHz ale bez zmian, nadal nie mogę połączyć się ani ze słuchawkami ani soundbarem, a myszka i klawa dalej lagują. Chyba że samo przełączenie si na 5GHz nic nie daje, tylko trzeba cos grzebnac w ust karty sieciowej?

dodam tylko że nie montowałem żadnych antenek dołączonych do MB, może to być powodem?

Edytowane przez Bebeluczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Bebeluczek napisał:

dodam tylko że nie montowałem żadnych antenek dołączonych do MB, może to być powodem?

No to podłącz. Może karta sieciowa się nie uszkodzi, ale to jest zrobione żeby działać z antenami...

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, Qwinto napisał:

No to podłącz. Może karta sieciowa się nie uszkodzi, ale to jest zrobione żeby działać z antenami...

:) śmiga jak zły, dzięki za odpowiedzi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...