Skocz do zawartości
mikih

PlayStation 1 - Problem z laserem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam ps1 i nie wiem w jakim stanie jest laser, więc próbowałem różne płyty cd z muzyką odpalić bo nie mam gier. Gdy konsola leżała normalnie laser nie czytał a gdy postawiłem na boku zaczęło działać. Tylko na chwile bo wyłączyłem konsole i chciałem spróbować jeszcze raz a laser w ogóle nie reagował na włączenie konsoli. Tacka się nie kręci i laser się nie rusza a wcześniej było ok. Nie mam pojęcia co się stało, proszę o pomoc. 

Model konsoli to SCPH-7502

   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ah, wspomnienia...

Klasyczna PS1, która została przerobiona, żeby czytać piraty. Lasery padały w nich jak muchy. Za dzieciaka, wujek mi chyba z 4 razy wymieniał laser.

Wymień laser i po problemie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, santaangelo napisał:

Ah, wspomnienia...

Klasyczna PS1, która została przerobiona, żeby czytać piraty. Lasery padały w nich jak muchy. Za dzieciaka, wujek mi chyba z 4 razy wymieniał laser.

Wymień laser i po problemie.

W tym problem że ona nie jest przerobiona :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, santaangelo napisał:

Ah, wspomnienia...

Klasyczna PS1, która została przerobiona, żeby czytać piraty. Lasery padały w nich jak muchy. Za dzieciaka, wujek mi chyba z 4 razy wymieniał laser.

Wymień laser i po problemie.

A czemu padały? Wiadomo dzisiaj co było przyczyną? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, azgan napisał:

A czemu padały? Wiadomo dzisiaj co było przyczyną? 

Wiesz co, już dokładnie nie pamiętam, ale Arhon z arhn.eu coś mówił, że to wina jakości nagrywanych CD-Eków, że lasery bardziej się męczyły na piratach. Tak jak mówię, nie jestem pewny.

 

5 minut temu, mikih napisał:

W tym problem że ona nie jest przerobiona :/

Ten sprzęt ma 20 lat, więc takie rzeczy mogą się zdarzyć. PS1 nie jest skomplikowana - jak masz pojęcie, rozbierz ją i popatrz czy czasem coś nie styka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, santaangelo napisał:

Wiesz co, już dokładnie nie pamiętam, ale Arhon z arhn.eu coś mówił, że to wina jakości nagrywanych CD-Eków, że lasery bardziej się męczyły na piratach. Tak jak mówię, nie jestem pewny.

 

Ten sprzęt ma 20 lat, więc takie rzeczy mogą się zdarzyć. PS1 nie jest skomplikowana - jak masz pojęcie, rozbierz ją i popatrz czy czasem coś nie styka.

Właśnie patrzyłem płytę główną i nic nie widać. Zastanawiałem się na zakupem nowego lasera tylko nie wiem gdzie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, mikih napisał:

Właśnie patrzyłem płytę główną i nic nie widać. Zastanawiałem się na zakupem nowego lasera tylko nie wiem gdzie.

 

https://allegro.pl/listing?string=laser playstation&bmatch=cl-e2101-d3793-c3792-ele-1-5-0415

https://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_trksid=p2499334.m570.l1313&_nkw=laser+ps1&_sacat=171833

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...