Skocz do zawartości
santaangelo

Komputer sam z siebie zmienia bootowalność dysku.

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko,

specka kompa w stopce + jeszcze ten goodram, który chyba jest winowajcą https://www.x-kom.pl/p/331881-dysk-ssd-goodram-120gb-25-sata-ssd-cx300.html ;) Problem polega na tym, że raz na jakiś czas, jak włączam kompa po hibernacji, ten łapie BSoD i zmienia mi bootowalność dysku. Z A2000, przerzuca mi na CX300 i wtedy system nie może się włączyć, bo na tamtym dysku nie mam systemu. Kilka razy już mi się tak zdarzyło, że normalnie podczas korzystania z Chrome, komp się zbrickował i zmienił dysk.

Ktoś podpowie, co w tym przypadku zrobić? Myślę, żeby wyczyścić tego Goodrama, bo kiedyś go używałem w starym kompie i może jakieś pliki windowsowe zostały? Ja, nic nie widzę. Na nim mam same pierdoły plus gry..

Przy okazji zapytam, czy to normalne, że komputer z dyskiem SSD NVME, po dłuższym nieużytkowaniu, włącza się dłużej? Ostatnio nie korzystałem z kompa 3-4 dni, odpalam go, idę po kawę, a ten dalej się kręci i kręci i myślę, że dopiero po około 5-8 minutach się zabootował. Wydaje mi się, że na cx300, takich rzeczy nie było.

Aaa, i w ogóle, dysk nie jest wykrywany w menu. Dopiero muszę wejsć w UEFI Hard Disk drive BBS, i tam się dopiero pojawia.
 

Edytowane przez santaangelo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...