Skocz do zawartości
axis107

Wentylatory

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wczoraj w nocy robiłem aktualizację windowsa, podczas aktualizacji wyłączyłem rgb w wentylatorach przyciskiem na obudowie. Po aktualizacji wyłączyłem komputer. Wstaję rano, klikam guzik od rgb i nic. Wentylatory chodzą normalnie tylko podświetlenie nie działa. Ktoś ma jakieś pomysły dlaczego tak się stało i jak to naprawić?

 

Obudowa SilentiumPC Armis AR5X TG RGB 
Chłodzenie CPU SilentiumPC Fera 3 RGB (świeci bardzo słabo)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że podświetlenie wszystkich wentylatorów z obudowy masz podłączone pod kontroler w obudowie i sterujesz przyciskiem z jego frontu (oświetlenie wentylatorów nie jest podłączone pod płytę główną). Możliwe, że przy wyłączeniu LEDów przełączyłeś kontroler w tryb kontroli z płyty głównej - robi się tak przytrzymując przycisk na 3 sekundy. Przytrzymaj przycisk ponownie i zobacz czy wskoczy kontrola oświetlenia z jego poziomu. Jeśli nie, to sprawdź podłączenie wszystkich kabli związanych z oświetleniem - zasilanie kontrolera przy pomocy złącza SATA-POWER, czy wtyczki odpowiedzialne za oświetlenie są podpięte do kontrolera oraz czy przypadkiem przewód idący od kontrolera do przycisku na froncie się nie poluzował. Wszystko masz rozrysowane tutaj.

Edytowane przez zawisztheblack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przytrzymanie przycisku nie zadziałało, kable wszystkie dobrze podłączone i niestety nic się nie zmieniło, nie wiem co jeszcze może być nie tak. Dzięki za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, axis107 napisał:

Witam wczoraj w nocy robiłem aktualizację windowsa, ...

 

Może ona po prostu coś pokaszaniła. Spróbuj ją odinstalować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie to zrobiłem ale nadal nic niestety. Wentylatory od obudowy nie świecą w ogóle a chłodzenie fera 3 świeci bardzo lekko na jeden kolor, karta graficznie normalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten kontroler masz podpięty tylko pod przedni panel obudowy, czy też pod płytę główną? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z kontrolera wychodzi przewód, który kończy się taką wtyczką czyli identyczną jak wtyczki oświetlenia wentylatorów, któe masz podpięte pod kontroler. Zobacz czy masz tą wtyczkę podłączoną pod płytę, czy nie. Podaj też model płyty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z tego co widzę wtyczka jest podpięta do płyty a model to: Gigabyte B450 GAMING X

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, jeśli wtyczka podłączona jest do złącza na płcie, to powinno być to złącze oznaczone jako LED_C lub LED_CPU. Oświetleniem możesz wtedy sterować z poziomu softu płyt głównej - ściągnij sobie Gigabyte RGB Fusion i zobacz czy z jego poziomu to działa.

Edytowane przez zawisztheblack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem wszystko jak trzeba, niestety nadal nic. Dziwnie to wygląda że fera 3 tak leciutko świeci a reszta wiatraków w ogóle. Nie mam pojęcia co mogło się stać, podczas aktualizowania komputera tylko wyłączyłem ledy klikając guzik i nic więcej nie ruszałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...