Skocz do zawartości
Susano1024

Problem z dyskami SSD I HDD przy grach

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Mam taki problem od jakiegoś czasu z którym próbuje walczyć ale wciąż bez skutecznie, otóż dyski mojego komputera przestały ze mną współpracować, a dokładnie przy grach np. Call of duty Modern Warfare 2019 Już w menu gry tekstury maja wielki problem z załadowaniem się. nie mówiąc o wejściu w zakładkę zbrojownia. Tam to już wgl jest czarny ekran. Przy wejściu do kolejki gra nie odpala scena leasingu do żadnego meczu nawet do prywatnego stworzonego przeze mnie. Cały czas pozostaje jest Widoczne menu z napisem u góry "Mecz rozpoczęty trwa dołączanie" i mogę tak siedzieć 15 min i nic. Bardzo często zdarza się zanikający dźwięk gry bądź zacinający się w pewnym momencie. W większości grach FPS online wygląda to bardzo podobnie. Wyjątkiem jest Diablo 3 które działa przy grze przez Internet natomiast zdarzają się freezy 10 sekundowe tak mniej więcej co kilka minut. Komputer został już przetrzepany HD Tunem i nic. Wymienione zostały kable sygnałowe SATA III. Formatowane dyski i wgrywany na nowo Windows też nic nie dało. Nawet na nowy dysk SSD zainstalowałem system i dalej to samo. Czasami tez widuje jak przy zwykłym przeglądaniu Internetu system lapie pół sekundowe zawieszki

Mój sprzęt :

Plyta glowna : MSI B450 gaming plus

CPU : AMD Ryzen 5 2600x

GPU : GTX 1080

RAM : Patriot Viper 4x4gb 3000MHz

Dysk 1 : Goodram ssd 240gb  (IR-SSDPR-S25A-240)

Dysk 2 : KIOXIA-EXCERIA SATA SSD (480gb) (Windows)

Dysk 3 : Seagate barracuda 2tb hdd st2000dm008

Zasilacz : Be quiet 650w

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokaż SMART tych dysków (Crystal disk info)

Ile lat ma twój zasilacz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem ze HD tune wykrył błąd z komunikacja (C7) dołączam screena. Zasilacz będzie miał 3 lata w lipcu.

CrystalDiskInfo_20210423071708.png

M4yulb.png

bOZe0s.png

jTIlRO.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej zarzuć screena z Hard Disk Sentinel z obu dysków, on prawdę ci powie, oba w.w programy to juz archaizmy powoli ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy z dysków ma problemy z komunikacją, jak wymieniłeś kable SATA i to nic nie dało i cały czas ten parametr wzrasta to może być uszkodzona płyta główna. Jaki masz sterownik kontrolera SATA w menedżerze urządzeń? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.04.2021 o 12:12, kornel891 napisał:

Lepiej zarzuć screena z Hard Disk Sentinel z obu dysków, on prawdę ci powie, oba w.w programy to juz archaizmy powoli ;)

CDI to archaizm?
Rozwiń swoją myśl proszę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...