Skocz do zawartości
KHOT

Łopel z gazem, koci dupowóz, VC 2.2

Rekomendowane odpowiedzi

No więc, jakby to powiedzieć... Alfa, ty... 9 lat mnie woziłaś... od 157 000 do 300 000, równe 143 tysiące. Ale wszystko się kiedyś kończy, nawet podłoga w alfie. Na moment przed ostateczną śmiercią La meccanica delle emozioni zacząłem typować następne. Założenia były proste: benzyna (bo możliwe że będzie strefa z zakazem wjazdu gnojowozów niedługo w Poznaniu), gaz (bo jednak robię wystarczająco kilometrów żeby był sens) i duże kombi (żebym zapakował rower, namiot, kajak, kocioł biwakowy i pół palety innego leśnego badziewia.  No i jeszcze miało być tanio, żeby w razie kolejnej stłuczki się nie przejmować, tylko brać całkę i następne. Pierwotnie wytypowałem Mondeo, Volvo V70 i 407. Jak zacząłem przeglądać olx to wyszło, że w sumie Vectra C wcale nie jest takim głupim pomysłem, szczególnie, że V70 są dwie w Polsce, a Mondeo miały opinie nie lubiących się z LPGTIQ. Jeden 407 mi uciekł spod nosa, a drugi okazał się absolutnym śmietnikiem, więc trzecia do oglądania była vectra i to na dodatek nie w kombi, więc jechałem średnio przekonany, ale na miejscu stan okazał się być dokładnie tym, czego szukałem, więc kompromisowo, odpuściłem kombi na rzecz hatchbacka stwierdzając, że w sumie w porównaniu do Alfy i tak przestrzeń jest kosmicznie duża i zmieszczę wszystkie graty bez problemu. Kupione, pojeżdżone, jeszcze przed zarejestrowaniem, więc się nie spuszczam nad wymazywaniem tablic, bo niedługo będą zmienione.

Vectra C GTS,  2.2 prosta benzyna na łańcuchu z gazem. Co tu dużo mówić, prosty dupowóz nad którym nie będzie spuszczania się. Poza podstawową kosmetyką i bieżącą eksploatacją w to auto nie wejdzie nic droższego niż 10 zł, co nie jest uzasadnione praktycznymi względami.

rPARSaF.jpg

2CGLj67.jpg

R79jyog.jpg

3q5Bmod.jpg

O18xMvj.jpg

ebkncRD.jpg

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba błękitny a nie srebrny. Oby bezawaryjnie. Gratki 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolor oficjalnie nazywa się  z163 silver lightning, a w praktyce to jest błękitnoszary z przewagą błękitu i brokatem dającym przebarwienia w kolorach: niebieskim i metalicznego brązu. Strasznie dziwny kolor, szczególnie po polaniu wodą. Tu na zderzaku najlepiej widać bazowy kolor:

j3kp3jb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, DannyKay napisał:

Każdy alfiarz kiedyś mądrzeje :)

Ta, przesiadkę z Alfy na Opla nazywać mądrością 8:E

 

ładna franca, niechaj wozi kajak ;)  tylko ta deska ciosana siekierą...

Edytowane przez katystopej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, KHOT napisał:

 

Vectra C GTS,  2.2 prosta benzyna na łańcuchu z gazem. Co tu dużo mówić, prosty dupowóz nad którym nie będzie spuszczania się. Poza podstawową kosmetyką i bieżącą eksploatacją w to auto nie wejdzie nic droższego niż 10 zł, co nie jest uzasadnione praktycznymi względami.

 

To zapewne w ciągu majbliższego kwartału :-)

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, Trepcia napisał:

Poza widocznymi skazami (samochód), zdjęcia prezentują się zacnie :E

 

Tak na poważnie wygląda spoko. Lewy przód coś było? Szerokości i bezawaryjności!

P.S.

Dobrze, że nie kupiłeś 407, france mają strasznie duży zwis przedni, wadzi się nim przy podjazdach.

chyba 607 a nie 407 :D

 

co do Opla szkoda, że opel :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, elkocuro napisał:

chyba 607 a nie 407 :D

607 to sedan i wiosła by nie weszły. :/ 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

auto z mojego rodzinnego miasta, sprawdź zawias koniecznie XD

  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ilość pozytywnych wpisów w tym temacie poraża :E 

Tak czy siak szerokości, bo tylko mój pług był 'przeklęty' :lol2:
I faktycznie był srebrny :( 

d291b94bb26b9566.jpg


 

  • Like 1
  • Haha 1
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, huudy napisał:

auto z mojego rodzinnego miasta, sprawdź zawias koniecznie XD

Ić pan w... auto było na Witosa, dojechać tam od strony Łodzi to był dramat. :E 

3 godziny temu, Trepcia napisał:

Lewy przód coś było?

Don't know, don't care. :E 

Na alfę chuchałem, to ma jeździć.

  • Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, KHOT napisał:

Ić pan w... auto było na Witosa, dojechać tam od strony Łodzi to był dramat. :E

wszystko co za Pilicą to dla mnie już nie Tomaszów XD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

 

 

 Lewy przód coś było? Szerokości i bezawaryjności!

 

 

Było było. Przednie lampy powinny być dymione w GTSie :E

Gratki i szerokości Kocie :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje! Na zdjęciach wygląda dobrze :) Pamiętam, że jak wchodziła Vectra C, to mi przypominała Kurumę z GTA III i dlatego mi się podobała :E 

Zastanawia mnie jedno - jeśli chodzi o bezproblemową jazdę, czy to aby na pewno jest upgrade po 156? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Było było. Przednie lampy powinny być dymione w GTSie :E

Gratki i szerokości Kocie :)

Zawsze to lepiej mieć jasne lampy niż jak ja myśleć, że kupiło się GTS'a... a potem ogarnąć, że kurła dlaczego ten "GTS" nie ma chromowanych listew wokół szyb bocznych, co robią korbki z tyłu, fotele są płaskie a z VIN'u jak byk wychodzi że wyszło z fabryki ze zwykłym zawieszeniem (Comfort) :E ; No ale biksenon skrętny, navi kolor itd. to ktoś do tych korbek i czarnych listew bocznych sobie dorzucił :lol2:
 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Było było. Przednie lampy powinny być dymione w GTSie :E

Nawet pewne że było, ale jak wyżej: don't care, mogło być całe malowane i nie będzie mi to robić różnicy, musze odchorować przejmowanie się po alfie. ;) 

 

Zastanawia mnie jedno - jeśli chodzi o bezproblemową jazdę, czy to aby na pewno jest upgrade po 156? :E

156 miało mega awaryjne zawieszenie i w sumie niewiele poza tym, natomiast różnica w prowadzeniu jest kolosalna na niekorzyść VC - to jedzie sztywno i drętwo jak audi, nie ma takiego czucia drogi jakie było w zdrowej 156, ale też jedzie się wygodnie i to jest teraz priorytet: ma robić kilometry i nie miałczeć co roku o kolejny wahacz czy dwa. No i różnica wielkości: alfa była małym i dosyć ciasnym w środku autem, VC jest pod tym względem o wiele pojemniejsze. No i argument najważniejszy: kolejnej alfy w benzynie bym nie wziął, bo wiadomo, a strefa bez diesli u Jaśkowiaka jednak cały czas wisi nad głową, więc kolejne jtd nie wchodziło w grę.

Edytowane przez KHOT
  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

O ktorym audi mowa? Bo tutaj wyrozniamy modele jak a1, a2, a3 z macpersonem z przodu, ktore sa wozem drabiniastym i a4, a6, a8 (i pokrewne), ktore sa z "ukochanym" wielowachaczem. Z tego, co sie orientuje, to Alfa 156 ma z przodu wielowachacz.

A4 i A6, bo tylko tymi jeździłem i są podobne do VC: jedzie się sztywno i pewnie, ale prowadzenie jest oderwane od czucia drogi każdym drgnięciem kierownicy czy pedałów, jak to jest w 156, które jest bezpośrednie w czytaniu nawierzchni jak plask liścia w gębę. ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eee tam, miękkie kanapy o czuciu drogi jak w okręcie są fajne :)

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

eee tam, miękkie kanapy o czuciu drogi jak w okręcie są fajne :)

Dlatego patrzyłem też na 407, bo łapię ten urok i chciałem spróbować. Ale wyszło jak wyszło i jest Sztywno&Drętwo edyszyn. :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co się stało z Alfą? Na żyletki, czy jeszcze się toczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, zdunzdun napisał:

Co się stało z Alfą? Na żyletki, czy jeszcze się toczy?

tldr "wszystko się kiedyś kończy, nawet podłoga w alfie" 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, huudy napisał:

tldr "wszystko się kiedyś kończy, nawet podłoga w alfie" 

Przeczytałem uważnie cały temat, ale jednak koniec podłogi w Alfie nie oznacza automatycznie jej końca :E. Nie wiem jaki tam był stan ten podłogi (znając włocha i AR156 można tylko się domyślać, że była tragedia) stąd moje pytanie, czy jeszcze się turla i robi ostatnie km w swoim życiu, czy już powiedziała papa.

Swoją drogą 156 tka powoli robi się rzadkim autem, coraz mniej tego widać, często jak już jakaś się pojawi, to wyraźnie pachnie gruzem tyranym do ostatniego tchu. Nigdy nie miałem okazji się tym przejechać i szanse spadają z roku na rok, szkoda :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chciałem odkopywać KHOTowych ran, więc łap na szybko pożegnanie z Alfą :(

 

  • Sad 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, zdunzdun napisał:

Przeczytałem uważnie cały temat, ale jednak koniec podłogi w Alfie nie oznacza automatycznie jej końca :E. Nie wiem jaki tam był stan ten podłogi (znając włocha i AR156 można tylko się domyślać, że była tragedia) stąd moje pytanie, czy jeszcze się turla i robi ostatnie km w swoim życiu, czy już powiedziała papa.

Swoją drogą 156 tka powoli robi się rzadkim autem, coraz mniej tego widać, często jak już jakaś się pojawi, to wyraźnie pachnie gruzem tyranym do ostatniego tchu. Nigdy nie miałem okazji się tym przejechać i szanse spadają z roku na rok, szkoda :(

Tak jak huudy wkleił, podłoga była tylko jednym z kilku problemów, generalnie posypało się wszystko poza silnikiem na raz, taka kompleksowa przedśmiertna zapaść, pacjentka sama pogodziła się z końcem i odpuściła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • @hubio Nie wiem kogo chcesz uczyć historii. Wspominasz jakieś banialuki na temat Korei północnej chociaż każdy wie że Chiny wspierają ją finansowo, ZSSR był samodzielny i oprócz małej pomocy z Chin to raczej więcej dawali - zaangażowanie w Korei, Wietnamie, Kubie, to kosztowało. Kolejny aspekt rozpadu to Afganistan, czyli wojna, ekonomia. Gospodarki zachodu odjechały Rosji dopiero po latach 70, za czasów Lenina i Stalina to akurat ZSSR nie odstawało aż tak bardzo gospodarczo, no ale skąd możesz o tym wiedzieć jeśli uczy cię 6 letnia bratanica.  Kolejny raz robisz śmietnik z wątku bo ktoś musi Ci wyjaśnić twoje przekłamania.  Nie interesujesz się wojna na Ukrainie, nie masz pojęcia o stratach, stanach magazynowych Rosji, o jej problemach i wchodzisz z butami z generałem Skrzypczakiem    
    • TV jest piękny, idealnie pasuje na moje biurko (160x80cm), 4k i wielkość ekranu robią robotę, powierzchnia robocza przy skalowaniu 100% na obu jest o niebo większa w porównaniu do 34 UW, podoba mi się jak czarny jest ekran przy wyłączonym tv w porównaniu do mojego qd oleda (brak polaryzatora na qd oledzie robi swoje), ekran ma lekki różowy zafarb (na białym tle of course), ale trzeba się mocno przyglądać, zeby widzieć i na co dzień nie przeszkadza (przynajmniej wiem, że mam panel wbe 😉), ale niestety jest to co miałem/mam również na moim C8 i co raczej przekreśli ten Tv dl amnie, czyli grey/near black banding. Jest to typowe dla woledów, ale chyba ciężko będzie mi to zaakceptować (widoczne w grach, gdy przeglądam Steam czy Epic Store - mają szare tło), bo w przeciwieństwie do mojego C8, którego mam w salonie i oglądam na nim youtube i filmy z 3 metrów, tutaj jednak siedzę niecały metr od TV i używam go jako monitora, więc banding będzie zawsze mi przeszkadzał i zawsze będę go widział. Dzisiaj się jeszcze pobawię, ale chyba zdecyduję się na zwrot @MSky7a jak Twój panel wygląda, jeśli chodzi o banding? internet mówi, że nikłe szanse, że banding zniknie z czasem (choć się to zdarza) i że LG o tym wie i dlatego ich oledy fabrycznie mają lekki black crush 😄  porady typu puść materiał HDR na kilka godzin w trybie vivid i nastepnie puść pixel refresh wydają się głupie jakieś porady?
    • https://pl.aliexpress.com/item/1005005100629790.html? co myślicie?
    • USA rozdzieli głosowanie nad pomocą dla Izraela i Ukrainy.  
    • Może tak być. I ma następny filmik którym nabija wyświetlenia. Oni musza mieć o czym kręcić a w sprzęcie komputerowym nie ma za dużo nowości. Jakieś problemy z szybkim startem też mogą być zwłaszcza na tych bardziej wypasionych płytach za kilka tysięcy bo słabo ogarnięty bios czy coś. Ktoś wyżej pisał, że ma teraz najszybszy start ale płyta nie ma miliona dodatkowych rzeczy typu porty stata, usb, dodatkowe karty dźwiękowe, sieciowe, rozbudowana sekcja. To wszystko albo wyłączasz bo nie używasz albo ładuje się podczas startu.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...