Skocz do zawartości
Tropuś

Problem z Edifer R2000DB

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

nie wiem czy to jest problem czy to jest normalne. Kupiłem nowe głośniki powyższe do PC. Póki co oczekuję na skrzynkę i przetestowałem je przez bluetooth.

Chodzi o to, że jeśli puszcze coś np ze spotify, zastopuję to słyszę szum z górnej części w obu głośnikach, nawet jeśli coś gra z głośników to jeśli przyłożę ucho to też ten szum występuje. Czy to jest normalne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, każdy wzmacniacz szumi. Jeden mniej inny bardziej. Swoją drogą zadziwiające, że taki Creative robi głośniczki jakie robi ( nie jest to sprzęt dla melomana), a mimo to od lat świetnie sobie radzą w minimalizowaniu szumów własnych w swoich zestawach głośnikowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, Kyle_PL napisał:

Tak, każdy wzmacniacz szumi. Jeden mniej inny bardziej. Swoją drogą zadziwiające, że taki Creative robi głośniczki jakie robi ( nie jest to sprzęt dla melomana), a mimo to od lat świetnie sobie radzą w minimalizowaniu szumów własnych w swoich zestawach głośnikowych.

Dziękuje bardzo za odpowiedź!

Czy to, ze jesli wlacze jakas muzyke to slysze szum przy przylozeniu ucha to normalne jest? Wydobywa on sie z górnej czesci tam gdzie muzyka. Jesli wylacze muzyke na telefonie to jest dalej taki sam szum, nie zmienia natezenia ani nic.

Natomiast jesli scisze glosniki z pilota to zmniejsza sie szum.

Edytowane przez Tropuś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klasa D pewnie tam siedzi pomijając nędzność tych konstrukcji to do tego kiepskie moduły BT też potrafią szumieć.

Podłącz dźwięk poprzez wejście optyczne może być trochę lepiej.

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moich kolumnach też siedzi klasa D, a są praktycznie "dead-quiet" - z tym że kosztowały tyle co kilka zestawów Edifier R2000db. No tak czy inaczej klasa D nie przesądza o poziomie szumów.

Za szumy odpowiada poza wzmacniaczami (jeden klasy D szumi bardziej niż inny klasy D ... z klasą AB to samo) cała sekcja przedwzmacniaczy, zwrotnicy i generalnie cała część toru audio (nawet rozdzielczość cyfrowego przetwarzania przez wewn. DSP ma na to wpływ).

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Kyle_PL napisał:

W moich kolumnach też siedzi klasa D, a są praktycznie "dead-quiet" - z tym że kosztowały tyle co kilka zestawów Edifier R2000db. No tak czy inaczej klasa D nie przesądza o poziomie szumów.

Za szumy odpowiada poza wzmacniaczami (jeden klasy D szumi bardziej niż inny klasy D ... z klasą AB to samo) cała sekcja przedwzmacniaczy, zwrotnicy i generalnie cała część toru audio (nawet rozdzielczość cyfrowego przetwarzania przez wewn. DSP ma na to wpływ).

Czyli to co opisuje u mnie jest to całkiem normalne i nic z tym nie zrobię tak? Jak w przyszłości szukać głośników aby nie było tego szumu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z dobrymi konstrukcjami Klasy AB nie mają szans jeżeli o szumy własne na wyjściu. Podejdziesz do głośnika wysokotonowego to słychać szum za górami i lasami. Oczywiście są starsze konstrukcje, które świetnie brzmią i biją na głowę Klasę D, ale szumią co najwyżej niewiele mniej niż Klasa D. Ale to mowa o konstrukcjach, które mają blisko 40lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie konkretnie monitory aktywne polecasz mi posłuchać? Słuchałem ADAM A7X które miałem 5 lat (klasa AB przy gwizdkach i to gwizdki głównie szumiały) które szumiały bardziej niż Nubert Nu-PRO A300 które też już mam 5 lat (klasa D na gwizdkach) - obie konstrukcje nowoczesne, w podobnej cenie (rejony 4,5 kPLN/para). Kiedyś miałem przez chwilę APS IO , jednak to było krótko i nie pamiętam poziomu szumów (klasa cenowa ta sama co ADAM A7X), one miały AB na gwizdkach. Także jakie Ty masz doświadczenia z klasą D (z jakim sprzętem? jaki model?), który tak zdecydowanie bardziej szumiał niż AB (też podaj model)?

Oczywiście pytam o monitory z aktywnym podziałem pasma, gdzie między wzmacniaczem a gwizdkiem nie ma zwrotnicy, by lepiej było słychać różnice między wzmacniaczami (czyli pytam o monitory gdzie jest osobny wzmacniacz dla gwizdka i osobny dla basu, i ew. osobny dla średniego, a zwrotnica jest przed wzmacniaczami)

Nawet Genelec przeszedł na klasę D, a one zawsze słynęły z niskich szumów własnych, wysokiej precyzji itd. ... Twoim zdaniem poszli wstecz w takim Genelec 8340A?

https://www.genelec.com/8340a

Także moje doświadczenia praktyczne pokazują, że klasa D wcale nie skazuje na szumy.

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzętu z nazwy nie wymienię generalnie wszystko na scalakach(głównie TAS). Gdyby poziom szumów był podawany np. przy 50mW to magiczne liczby podawane w specyfikach szybko by stopniały. Nawet na tych głośnikach Edifera SNR to 85dB, który pewnie mierzony był przy 1W. A dobre konstrukcje AB mają od ~100dB i wyżej.

Pomijając szum Klasa D ma inne swoje wady wynikające z konstrukcji, które są nie do przeskoczenia nawet w drogich konstrukcjach. Producenci zaczęli grzebać przy klasie D ze względu wszechobecne dążenie do miniaturyzacji inaczej nikt by się tym nie interesował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, sideband napisał:

Sprzętu z nazwy nie wymienię generalnie wszystko na scalakach(głównie TAS). Gdyby poziom szumów był podawany np. przy 50mW to magiczne liczby podawane w specyfikach szybko by stopniały. Nawet na tych głośnikach Edifera SNR to 85dB, który pewnie mierzony był przy 1W. A dobre konstrukcje AB mają od ~100dB i wyżej.

Pomijając szum Klasa D ma inne swoje wady wynikające z konstrukcji, które są nie do przeskoczenia nawet w drogich konstrukcjach. Producenci zaczęli grzebać przy klasie D ze względu wszechobecne dążenie do miniaturyzacji inaczej nikt by się tym nie interesował.

Czyli to co opisuje u mnie jest to całkiem normalne i nic z tym nie zrobię tak? Jak w przyszłości szukać głośników aby nie było tego szumu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, sideband napisał:

Gdyby poziom szumów był podawany np. przy 50mW to magiczne liczby podawane w specyfikach szybko by stopniały. Nawet na tych głośnikach Edifera SNR to 85dB, który pewnie mierzony był przy 1W. A dobre konstrukcje AB mają od ~100dB i wyżej.

To co podają producenci, to w ogóle nierzadko są cyferki znikąd. Jedyny sposób by określić obiektywnie poziom szumów, to postawić u siebie w pokoju dwa zestawy kolumn i porównać - tym sposobem mi wyszło że Nubert nuPro A300 mają o zdecydowanie mniejsze szumy własne, od ADAM Audio A7X ( i mowa o szumach praktycznie z wysokotonowca ).

10 godzin temu, Tropuś napisał:

Czyli to co opisuje u mnie jest to całkiem normalne i nic z tym nie zrobię tak? Jak w przyszłości szukać głośników aby nie było tego szumu?

1) Najpewniej nic z tym nie zrobisz

2) Nie ma zasady. Po specyfikacji tego się praktycznie nie dowiesz. Mając te EDIFIER kup po prostu inne kolumny, postaw obok tych EDIFIER i porównaj - niestety nie ma innego wyjścia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Tropuś napisał:

Czyli to co opisuje u mnie jest to całkiem normalne i nic z tym nie zrobię tak? Jak w przyszłości szukać głośników aby nie było tego szumu?

Podłącz optykiem na próbę nadal szumi głośniki do zmiany na coś z lepszym SNR, jak jest lepiej i optyk pasuje to zostawić na optyku. Jeżeli potrzebny BT to sprawdzić czy szumi na analogowym wejściu(cinche) jeżeli też jest lepiej kupić dobry moduł BT i podłączyć pod analog.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...