Skocz do zawartości
czapyl88

Fotel ergonomiczny do komputera

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim ? tak jak w temacie , szukam fotela do komputera. Ważne aby był dla osoby 190cm , materiał obicia tkanina (byleby nie ekoskoóra) co do kwoty czekam na wasze propozycje.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze nie kupuj fotela bez jego wcześniejszego zobaczenia i przymierzenia.
Odwiedziny proponowałbym zacząć od showroomu Kinnarps, bo to pozwoli Ci ustalić jak wygląda dobry fotel ergonomiczny.
Obecnie w promocji (-25%) są m.in. modele: Plus 8784 N78 (z tapicerką Step Melange 5092) za 3390zł i Capella CF121 (z tapicerką Xtreme 4599) za 3190zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, czapyl88 napisał:

Co myślicie na temat fotelu Gamvis Elite Xl. Warto kupić?http://gamvis.pl/p/materialowy-fotel-gamingowy-gamvis-elite-xl-czarny-royal-gold/

Ewentualnie Corsair T3 Rusch?

Fotel T3

Te fotele mają tylko 2 letnią gwarancje.

W cenie do 1200zł jest dostępnych kilka modeli krzeseł ergonomicznych z 5 letnią gwarancją, które powinny mieć dobrą wysokość podłokietników dla wzrostu 190cm:

  • Orlando z podłokietnikami R16H (od ~880zł),
  • Viden z podłokietnikami R41 (od ~1130zł),
  • Intrata Manager z podłokietnikami R32R (od ~1160zł),
  • @-Motion z podłokietnikami R15K (od ~960zł),
  • Navigo z podłokietnikami R35K3-SB2 (od ~920zł),
  • Be-All z podłokietnikami R35K2 (od ~670zł) lub z R35K3 (od ~900zł) lub z R35K3-SB2 (od ~950zł).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod kątem możliwości regulacji, to Veris Net 111 SFL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Karister napisał:

Pod kątem możliwości regulacji, to Veris Net 111 SFL.

Veris Net oczywiście też jest ergonomiczny i też ma 5 letnią gwarancje, problem w tym że może przekraczać budżet autora (111SFL z podłokietnikami P51PU kosztuje od ~1910zł, a z P48PU kosztuje od ~2060zł).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież nie podał budżetu? Zgadza się - Veris Net w dobrej wersji to okolice 2k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Karister napisał:

Przecież nie podał budżetu?

Autor pytał się o 2 krzesła za ~1100zł, co może sugerować jaką kwotą dysponuje.

W nieograniczonym budżecie jest wiele foteli ergonomicznych, choćby wspomniane Kinnarpsy.

 

18 godzin temu, Karister napisał:

Zgadza się - Veris Net w dobrej wersji to okolice 2k.

Za 2k to krzesło jest z najtańszą tapicerką i z plastikową podstawą, dobrze doposażone będzie kosztowało trochę więcej (~2400zł).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, armt napisał:

Autor pytał się o 2 krzesła za ~1100zł, co może sugerować jaką kwotą dysponuje.

To prawda, ale:

W dniu 26.04.2021 o 16:31, czapyl88 napisał:

co do kwoty czekam na wasze propozycje

 

7 minut temu, armt napisał:

Za 2k to krzesło jest z najtańszą tapicerką i z plastikową podstawą, dobrze doposażone będzie kosztowało trochę więcej (~2400zł).

Nie wiem, ile moje kosztowało, bo dostałem je od firmy do pracy zdalnej. Mam wersję z zieloną siateczką, czarnym materiałowym siedziskiem i regulowanymi podłokietnikami w pionie. Patrząc po Ceneo, mieści się w 2k chyba?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Karister napisał:

To prawda, ale:

Ogólnie temat jest trochę dziwny - autor pierw chciał ergonomiczny w nieograniczonym budżecie, a po 5 tygodniach pyta się o gamingowe za ~1100zł.

 

1 minutę temu, Karister napisał:

Nie wiem, ile moje kosztowało, bo dostałem je od firmy do pracy zdalnej. Mam wersję z zieloną siateczką, czarnym materiałowym siedziskiem i regulowanymi podłokietnikami w pionie. Patrząc po Ceneo, mieści się w 2k chyba?

Nie wiem jakie masz krzesło (jaka to tkanina czy jaka podstawa), więc trudno ustalić cenę (~2400zł to cena maksymalna nie uwzględniając skóry).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy budżecie około tysiaka, to może Futura 4S? To jest wersja specjalnie dla wysokich ludzi i nie da się tego krzesła określić jako jednoznacznie gorszego od Ergohumana, Ioo, Verisa i Xenona. Nie powiem, że siedziałem na wszystkich bardzo długo, ale ostatnio testowałem porównawczo (a mam 195 cm) w Centrum Krzeseł w Wawie na Ostródzkiej. Głównym czynnikiem na niekorzyść Futury była po prostu niepewność, czy w tej cenie nie kryją się jakieś ustępstwa, które mogą szybko o sobie dać znać. Miałem Futurę 9 i bardzo szybko rozpierniczały się w niej plecy w taki sposób, że najpierw się to wykrzywiało w tył, a potem już nawet nie trzymało regulacji, tylko opad. Wolałbym uniknąć powtórki, ale podobno poprawiono te problemy w nowszej serii. Futura IMHO ma lepsze siedzenie niż reszta, no i ma regulację podłokietników na wszystkie strony w cenie, a chyba Veris nie ma regulowanej szerokości rozstawu. Przy tym wzroście szerokość rozstawu jest ważna, bo nawet zależnie od zmiany pozycji ciała już się robią problemy takie, że centymetr-dwa to spora różnica. No po prostu taka skala jest, że gdzie ktoś 175 cm nie czuje różnicy, tam przy 190 cm jednak poczujesz. Dlatego lepiej brać z regulacją albo przetestować solidnie i upewnić się, że model z pozycją stałą nam pasuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Przy budżecie około tysiaka, to może Futura 4S?

To krzesło ma tylko 2 lub 3 lata gwarancji (zgodnie z stroną producenta ma 2-letnią, natomiast na stronie sklepu firmowego ma już 3-letnią).

 

chyba Veris nie ma regulowanej szerokości rozstawu

Veris Net ma 3 typy podłokietników do wyboru:
- P54PU - regulowany góra-dół (maksymalna wysokość 230mm),
- P51PU - regulowany góra-dół i na szerokość (maksymalna wysokość 260mm),
- P48PU - regulowany góra-dół, na szerokość, przód-tył i obrót (maksymalna wysokość 260mm).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Futura 4S  (materiał Note) od bodajże 2 miesięcy i na razie nie narzekam. Mam 175 cm wzrostu. Uważam jednak, że zagłówek jest max do 185 cm wzrostu, więc tutaj raczej odpada. Owszem, można ustawić zagłówek do wyższej wysokości, podwyższając najpierw oparcie, ale według mnie może być potem problem z wygodą oparcia na lędźwie. W moim przypadku wyciągnięcie wyżej oparcia rodzi ten problem. Może jednak komuś większemu będzie to pasować? Jeśli tak, to spokojnie może ogarnąć fotel na 190 cm. 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...