Skocz do zawartości
RafaelloPL

Poszukuję najlepszej karty graficznej do 650zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

 

Tak jak w temacie poszukuję najlepszej możliwej karty graficznej w chwili obecnej do maxymalnie 650zł.

Interesują mnie karty zarówno od zielonych jak i od czerwonych, używane najlepiej z 4GB pamięci, karta ma służyć głównie do grania w gry e-sportowe i te mniej wymagające, Minecraft, Fortnite, PUBG.

Niedawno kupiłem RX 470 4GB dla dziewczyny za niecałe 400zł, teraz jak patrzyłem mało jest ofert poniżej mojej założonej kwoty.

Myślałem o kupnie GTX 1050 Ti ale zauważyłem, że taki Sapphire R9 290 Tri-X OC 4GB jest wydajniejszy i kosztuje około 600zł na OLX, z drugiej strony jest to już dosyć stara karta, chyba ponad 7lat i nie wiadomo ile jeszcze pożyję.

 

Dlatego zwracam się z pytaniem do Was, jaką byście polecili najlepsza kartę graficzna do 650zł z najlepiej 4GB pamięci i nie sprzed dekady ;) 

 

Mile widziane linki do ofert :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic lepszego, od tych radeonów co wymieniłeś, nie znajdziesz. Najlepiej weź od dziewczyny tego RXa :E

Edytowane przez CryZen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

nic lepszego, od tych radeonów co wymieniłeś, nie znajdziesz. Najlepiej weź od dziewczyny tego RXa :E

Hymm, a może masz jakąś propozycję , bo jednak te RX'y nie zawsze są dostępne w tej kwocie do której chciałbym kupić jakąś kartę , a jednak ta  R9 290 jest już bardzo stara

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

R290 kupiłbym tylko od dobrego znajomego. Ta karta przeżyła już dwie fale koparkowe. GTX 1060 czasem można kupić "tanio", ale tylko wersję 3GB, ponieważ nie jest efektywna w kopaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

R290 kupiłbym tylko od dobrego znajomego. Ta karta przeżyła już dwie fale koparkowe. GTX 1060 czasem można kupić "tanio", ale tylko wersję 3GB, ponieważ nie jest efektywna w kopaniu.

Też tak właśnie myślałem, że ten R9 290 to nie najlepszy pomysł, chociaż tutaj wygląda na całkiem zadbaną tą kartę:

 

https://www.olx.pl/d/oferta/karta-graficzna-radeon-sapphire-r9-290-4gb-gddr5-CID99-IDJCE5a.html#59dc087acb;promoted

Edytowane przez RafaelloPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Przecież ta karta jest niesprawna heh;x

Faktycznie nie doczytałem

A co myślicie o GTX 780?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

A co myślicie o GTX 780?

GTX 1060 będzie wydajniejszy i o niebo pewniejszy. Jeśli dziewczyna nie używa komputera do wymagających gier to sprawę masz już z głowy ;) 
Radeon HD7770 do prostych gier jest wystarczający i chyba nieśmiertelny, ponieważ mój w komputerze rodziców już ~8 lat działa, nawet bez odkurzania oraz wymiany pasty :E 

Edytowane przez musichunter1x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

GTX 1060 będzie wydajniejszy i o niebo pewniejszy. Jeśli dziewczyna nie używa komputera do wymagających gier to sprawę masz już z głowy ;) 
Radeon HD7770 do prostych gier jest wystarczający i chyba nieśmiertelny, ponieważ mój w komputerze rodziców już ~8 lat działa, nawet bez odkurzania oraz wymiany pasty :E 

To by było zbyt piękne, aby było realne, nie mieszkamy razem, a ja komputer mam i to całkiem dobry, a karty potrzebuję nie dla siebie, ja tylko mam złożyć komputer 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam że 5 lat temu miałem już problemy z r9 280x, temperatury były tak wysokie że można było jajecznicę smażyć, przy evolve stage 2 potrafiło resetować kompa.. więc odpuść sobie te karty po tylu latach.

Lepiej kupić coś słabszego ale z wyższą gwarancją że Tobie to nie padnie, dodatkowo stare radeony koszmarnie były łakome na pobór prądu.

 

za 650zł w Obecnych czasach ? polowałbym na 1050Ti 4GB, ehh pomyśleć że w listopadzie można było wyrwać na promocjach blisko 700zł 1650/50ti :(

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Pamiętam że 5 lat temu miałem już problemy z r9 280x, temperatury były tak wysokie że można było jajecznicę smażyć, przy evolve stage 2 potrafiło resetować kompa.. więc odpuść sobie te karty po tylu latach.

Lepiej kupić coś słabszego ale z wyższą gwarancją że Tobie to nie padnie, dodatkowo stare radeony koszmarnie były łakome na pobór prądu.

 

za 650zł w Obecnych czasach ? polowałbym na 1050Ti 4GB, ehh pomyśleć że w listopadzie można było wyrwać na promocjach blisko 700zł 1650/50ti :(

 

 

No niestety patologiczne czasy nastały, jeśli chodzi o dostępność i  ceny kart graficznych.

Właśnie szukam jakiś GTX 1050 Ti, chociaż to nie jest takie łatwe.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Radeon HD7770 do prostych gier jest wystarczający i chyba nieśmiertelny, ponieważ mój w komputerze rodziców już ~8 lat działa, nawet bez odkurzania oraz wymiany pasty :E 

sam mam HD7770 w szafce, on rzeczywiście jest niezniszczalny.  Na dodatek pamięci kręcą się tak, że brakuje skali w Afterburnerze :E

GTX 1060 3GB, to taka sobie opcja, bo 3 GB to trochę mało. Jak znajdziesz RXa to się nie zastanawiaj tylko bierz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sprawna można z powodzeniem brać ale na pewno cicha to ona nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...