Skocz do zawartości
mocdyfer2

Płyta i Ramy do i5 10400f (do OC)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
obecnie siedzę na 3570K +GTX 1070, chciałbym wymienić procesor, płytę i ramy. Z wiadomych powód (ceny) nie wymieniam na tą chwile grafiki. Docelowo będę chciał kupić 3080/3080ti lub serie 4xxx, monitor 2k i być może przejdę na DDR5 na nowej platformie o ile to będzie warte, na tą chwile mam FHD. Pozostały części posiadam.
Zdecydowałem, że zakup i5 10400f w cenie 600zł to dobra inwestycja, waham się natomiast nad płytą główną, pomiędzy MSI MPG Z490 Gaming Plus (cena ~740zł)  a MSI Z490 Tomahawk (cena ~900zł), dodatkowo prosiłbym o pomoc w doborze pamięci Ram aby były kompatybilne, interesuje mnie 2x8GB z możliwością podkręcenia i żeby nie były zbyt wysokie mam chłodzenie noctua na obecnej płycie.

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dobrą sprawę to z490a pro. Co do ramów bez podnoszenia wentyla(noctua rozumiem nh-d15) to chyba tylko Corsair lpx choć nie wiem jak z ich OC choć z drugiej strony po co im OC jak są 3600mhz CL18 Jak masz miejsce żeby ruszyć wentyl 1cm do góry to https://www.x-kom.pl/p/550271-pamiec-ram-ddr4-crucial-16gb-2x8gb-3600mhz-cl16-ballistix-black.html i też im OC nie potrzebne.

Ponadto noctua do tego procka to tak mocno na wyrost :)

Edytowane przez Bobson89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z490a pro jest praktycznie w cenie MSI MPG Z490 Gaming Plus a ma gorszą kartę dźwiękową. Wiem, że noctua jest na wyrost ale go już mam. Mam miejsce żeby podnieść wiatrak bo mam dużą obudowę Fractala, poza tym nie trzeba 2 montować jednocześnie.

Edytowane przez mocdyfer2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze jedne ramy, ale drogo i do rozdziału 2k nie wiem czy jest sens. https://www.morele.net/pamiec-adata-xpg-spectrix-d60g-ddr4-16-gb-4133mhz-cl19-ax4u413338g19-dt60-6331180/?gclid=Cj0KCQjwsqmEBhDiARIsANV8H3ZM1nTwLwJw2OCyAqyAdYIj-SzMlNaNoonARJarLRzGv9TYmI7rKeEaAo5hEALw_wcB 

Można z nich wyciągnąć 3600mhz cl12 z dobrego sampla.

Tyle że z wysokością może być różnie no i brak radiatora jest tylko plastik, ale b-die :)

Edytowane przez Bobson89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te Crucial 16GB (2x8GB) 3600MHz CL16 będą ok. Nie wiem jaka różnica będzie przy tych ramach za 600zł vs 400zł, jeżeli kilka fps to bezsensu. Byle zadziałały z MSI ;) Dodatkowo przecież można spróbować te tańsze też podkręcić trochę. Nie wiadomo co ddr5 przyniesie z nowymi procesorami, jaki to będzie skok. Chyba niema sensu do tego 10400f inwestować zbyt dużo. To taki zestaw bardziej na przeczekanie do przyszłego roku. Niestety 3570k to już słabo wypada, nawet  blokuje GTXa 1070 w grach, jedzie na 100% i ustawienia grafiki nic nie zmieniają w wydajności.

Edytowane przez mocdyfer2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te cruciale są jak najbardziej ok. Co do kompatybilności trzeba by sprawdzić na stronie MSI, ale w 99% działają. Różnica do kilkunastu FPS, ale w rozdziale fhd w 2k nie ma sensu dopłacać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cruciale 3200CL16 podkręcisz nawet do 3800CL16 czy 4000CL17, a w QHD głównym wąskim gardłem będzie karta, nawet RTX3080.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem i5-10400f, MSI Z490 Gaming Plus, Crucial 16GB (2x8GB) 3600MHz CL16 Ballistix Black na Komputroniku, były niby dostępne, nagle napisali że chyba mają ostatnie sztuki i nie wiadomo co z tego wyjdzie ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

No i dostałem używana wybrakowana płytę z Komputronika. Nie dosyć, że socket uwalony pastą, otwory na montaż śrub maja ślady dość mocne eksploatacji, od tyłu na laminacie paluchy, to jeszcze brakuje śrubka do dysku m.2, maskownica portów zdemontowana (oddzielnie nie nieprzykręcona firmowo), brakują jakieś broszurki, płyta była nie oryginalnie zapakowana, pomylona kolejność w pudełku z książeczkami. Akurat miałem brakujące elementy z innych gratów (śruby). Ogólnie działa, nie testowałem jeszcze za dużo, jakiś powód zwrotu musiał być oraz demontażu maskownicy. Była wysłana z salonu w Lesznie. Więc juz nie tylko morele ale komputronik wciska wybrakowane używki.

Edytowane przez mocdyfer2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak z demontażu jakieś dema pół biedy gorzej jak że zwrotu. Kontaktuj się z komputronikiem dlaczego jest tak a nie inaczej i testuj czy wszystko działa jak należy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

A kto się tam przyzna, każdy będzie głupka walił. Tutaj daje kilka zdjęć, mam tego więcej. Tą pastę zobaczyłem jak zaślepka odskoczyła po włożeniu procesora ;). Ewidentnie widać, że była grubo używana. Była wysłana z pełna świadomością,  że jest to  outlet. Nie rozumiem czemu nie mogli zadzwonić i powiedzieć "Wie Pan mamy np.ostatnią sztukę, jest używana, czy chce Pan taką czy robimy anulowanie zamówienia, to nie.... wciskają to klientom, na szczęście mamy fora i inni mogą zobaczyć jak to wygląda.

https://zapodaj.net/0ce54cf30e06d.jpg.html

https://zapodaj.net/f26668ea592df.jpg.html

https://zapodaj.net/438fe95f5d042.jpg.html

Edytowane przez mocdyfer2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz 14 dni na zwrot jakby coś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skąd mam wiedzieć czy ją przyjmą, mogą powiedzieć że nosi ślady sporego użytkownika (mimo że taką dostałem) i będę przepychał się miesiącami z nimi ?. Na tą chwile zadzwoniłem i ich poinformowałem, mają się z salonem rozmówić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...