Skocz do zawartości
azgan

Forza Horizon 5 PC oraz XBOX - wątek zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Zakupiłem sobie, pograłem 3 godziny i zupełnie nie czuję zachwytów.  Jakaś taka coollersko luzacka piaskownica dla aut, a nie poważne ściganie.  Wolę jednak konkretne wyścigi na torach lub rajdy, a nie takie kolorowe pitu pitu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie po tym patchu nadal nie na trafficów w trybie online i musze przelaczać na solo.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Michael456 napisał:

Ja po patchu nie widzę ludzi na mapie ?

W żadnej Forzie nie widać ludzi na mapie...

  • Haha 2
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie ma w ogóle samochodów na drogach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie ma w ogóle dróg.

 

:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, MT®©™ napisał:

Zakupiłem sobie, pograłem 3 godziny i zupełnie nie czuję zachwytów.  Jakaś taka coollersko luzacka piaskownica dla aut, a nie poważne ściganie.  Wolę jednak konkretne wyścigi na torach lub rajdy, a nie takie kolorowe pitu pitu.

Bo to gra robiona z myślą o konsolowcach którzy właśnie takie coś łykają jak pelikan :)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, MT®©™ napisał:

Zakupiłem sobie, pograłem 3 godziny i zupełnie nie czuję zachwytów.  Jakaś taka coollersko luzacka piaskownica dla aut, a nie poważne ściganie.  Wolę jednak konkretne wyścigi na torach lub rajdy, a nie takie kolorowe pitu pitu.

Parodią jest że jedziesz na przykład Lambo Sesto, a na starcie jakiś trup sprzed 60 lat Cię wyprzedza xD

Ja rozumiem że to Sci-Fi, ale jak jadę w klasie S2/X to mogliby nowsze auta dawać, a nie porobione klasyki które ledwo 150 km/h powinny jechać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, MT®©™ napisał:

Zakupiłem sobie, pograłem 3 godziny i zupełnie nie czuję zachwytów.  Jakaś taka coollersko luzacka piaskownica dla aut, a nie poważne ściganie.  Wolę jednak konkretne wyścigi na torach lub rajdy, a nie takie kolorowe pitu pitu.

Od jazdy na torach jest Forza Motorsport 

59 minut temu, hennepin napisał:

U mnie nie ma w ogóle samochodów na drogach.

Ja już w to nie gram, wróciłem do starszych części 

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja gram bo się wkręciłem w robienie zadań sezonowych, no i czego nie robi się dla chwały klubu PCL :).

P.S Australia wciąż najlepsza :)

Edytowane przez hennepin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tym update dodali 20 samochodów nowe i powroty z fh4 czyli beda jak podejrzewam na playliscie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na steam niecale 7gb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To są nowe samochody z przepustki 

DlXMeQZ.jpg

 

k1plJVt.jpg

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez tak macie na swoich Forzach ze czasami jakby ekran sie na milisekunde zatrzymuje i idzie dalej - zmniejszyłem ustawienia na moim i5 11400 RTX 3070 16 gb ram a i tak jest to samo - o co kaman? Pomoze ktoś?
Mialem na początku na High/Ultra , pozmieniałem by mieć wiecej fpsów w granicach 140 i tak się to dzieje. Gram na 1080 p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sry post za postem zróbcie wyjątek 2 seria co będzie i podejrzewam ze większość nowych tez trafi do sklepu forzathon wiec radze żeby farmić punkty.

z3uDfuy.png

hw8D25w.png

kY8Diwi.png

 

xG1N4Zc.png

 

fMNC3HO.png

 

AWp7ymJ.png

 

HC9IIjE.png

 

wjROucl.png

 

Etz5HgT.png

 

Agj8ZlC.png

 

OLDufJ4.png

 

dtHkX8Q.png

 

rpjHOeV.png

 

5jPDN1B.png

 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, MT®©™ napisał:

Zakupiłem sobie, pograłem 3 godziny i zupełnie nie czuję zachwytów.  Jakaś taka coollersko luzacka piaskownica dla aut, a nie poważne ściganie.  Wolę jednak konkretne wyścigi na torach lub rajdy, a nie takie kolorowe pitu pitu.

Pieniądze do kibla też wrzucasz i spuszczasz? Ja niektórych ludzi nie rozumiem. Mamy dobę Internetu, YouTube, mediów społecznościowych i swobodnego dostępu do wręcz absurdalnej ilości informacji. Ty chłopie wczoraj się obudziłeś? Czy naprawdę tak trudno było sprawdzić w zapowiedziach, przedpremierowych gameplayach, których było setki czy tysiące na YouTube - jak ta gra wygląda? Poprzednie części Horizon także były coolerską luzacką piaskownicą dla aut i kolorowym pitu pitu- Horizon zawsze taki był, bo taki ma być. Trudno było przed zakupem ogarnąć sobie jak wygląda Horizon 1? Horizon 2? Horizon 3? Horizon 4? I ogarnąć, że te wyścigi nie są dla ciebie? Naprawdę - mały research nie boli. I co, teraz mamy ci współczuć, bo biedak wydał minimum blisko 300 zł na grę (chyba, że GamePass), pograł 3h i ojejku, nie spodobało mu się, bo on woli poważne wyścigi na torach i rajdy, a nie jakieś piaskownice dla aut i kolorowe pitu pitu :D  Haha, no ale ty jesteś biedny i pokrzywdzony, naprawdę, mocno ci współczuję. Na jakim ty świecie żyjesz, jeśli nie wiedziałeś na czym polega i jak wygląda Forza Horizon jako seria? To aż niepojęte, by w taki sposób "zaskoczył" cię Horizon. Wystarczyło wejść w dowolny gameplay przedpremierowy i byś zobaczył, że to kolorowe pitu pitu. To tak jakbyś kupił FIFĘ i powiedział, że zagrałeś 5 spotkań i nudne to granie meczów, gdzie ustalasz tylko skład, proste ustawienie i w zasadzie to tyle... Bo wolisz FM-a, milion tabelek i zawiłości taktycznych. Tak jakby przed zakupem nie było to oczywiste xD Śmieszą mnie takie komentarze. 

 

W ogóle co za wysyp narzekaczy na tym forum. Ja mam to szczęście, że mnie guzik obchodzi multiplayer w tej grze. Owszem, z kumplem chętnie bym się pościgał, ale niestety żaden nie ma Forzy, bo albo komp za słaby, albo nie mają Xboxa. W takiej grze w 100% wystarczy mi single player, nic ponadto. Contentu tutaj jest ogrom, aut jest ogrom, a Meksyk jest przepiękny. Jak to w ogóle może kogoś nużyć? Jeszcze nigdy nie było tak zróżnicowanej i pięknej mapy. Wsiadam w dowolne auto i po prostu cieszę się jazdą, piękną grafiką, widokami i dźwiękiem samochodu. Multiplayer faktycznie jest jak na razie mało udany. Kilka razy wszedłem w Life, to albo mnie wywalało po jakimś czasie z serwera, albo na całą mapę było kurna 2-3 graczy, co jest po prostu arcy, arcy żałosne. W dodatku nie ma drivatarów w multi, a ruch uliczny jakiś mniejszy. W połączeniu z małą ilością graczy sprawia to, że ulice są po prostu puste. Dlatego miliard razy bardziej wolę tryb Solo, gdzie drivatarów jest pełno i ruch uliczny, dzięki czemu te ulice jakoś żyją. I co z tego, że nie są to prawdziwi gracze? Mnie to w ogóle nie przeszkadza. Odkąd pamiętam we wszystkie najlepsze wyścigi grałem Solo i jakoś kurna nikt wtedy nie narzekał. Porsche 2000, Underground 2, Most Wanted, Test Drive Unlimited (chyba było tam multi, ale kto wtedy grał w to dla multi...). Jeśli gra jest miodna sama w sobie, to na co mi multi? Mam prawie 600 samochodów, miliard wyścigów, wyzwań, zadań, dużą i różnorodną mapę - albo się ścigasz, albo po prostu jeździsz i czerpiesz przyjemność z wolnej jazdy. Ludziom to już chyba od tych Fortnite i innych syfów w głowach się poprzewracało i nie potrafią zagrać w nic "samodzielnie". Jak dla mnie jest to najlepszy Horizon do tej pory, bardzo spodobał mi się Meksyk i jego klimat - uważam, że pasuje idealnie do festiwalu. Poza wyścigami ja po prostu wsiadam w jakieś wybrane autko, nawet najwolniejsze (takie są wbrew pozorom bardzo fajne) i śmigam, delektując się detalami tej gry. A Life mam daleko, daleko w poważaniu - nie jest mi to potrzebne do cieszenia się grą samochodową, jeśli mam taki ogrom możliwości w single. To nie jest jakaś strzelanka nastawiona tylko na multiplayer, która w single nie oferuje zbyt wiele poza krótką i prostą jak budowa cepa i liniową fabułą, a dopiero multi pokazuje pełny potencjał gry. Sam lubię grać w multi BF-a czy CoD'a i daje to masę frajdy... No ale Forza to chyba nie jest taka strzelanka, tylko jest milion rzeczy do roboty poza ściganiem się z prawdziwym graczem, mając pełną swobodę i wolność wyboru, jeśli chodzi o poruszanie się dowolnym autem po mapie. 

Oczywiście, jest też wiele rzeczy, które mnie irytują, np. głos głównego bohatera. Jest obrzydliwy według mnie, jakoś taki irytujący - ale ogólnie jestem też zdania, że to był dobry pomysł, by nasz bohater coś mówił. Kolejna rzecz to te tańce rywali po zakończonym wyścigu na scenie, żałosne to jest i to mi się nigdy w Horizon nie podobało. 

 

Edytowane przez Gooner
  • Like 2
  • Thanks 1
  • Confused 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybacz ale nie chciało mi się czytać całości więc tylko do tego się odniosę 

Cytat

Contentu tutaj jest ogrom, aut jest ogrom, a Meksyk jest przepiękny. Jak to w ogóle może kogoś nużyć? 

Oj może, zwłaszcza tego co przegrał FH3 ,FH4 i może dość ma błędów młodości starych poprawionych gierek usiłujących wprowadzić od razu stęchły zapach niby nowości.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, amp41 napisał:

Wybacz ale nie chciało mi się czytać całości więc tylko do tego się odniosę 

Oj może, zwłaszcza tego co przegrał FH3 ,FH4 i może dość ma błędów młodości starych poprawionych gierek usiłujących wprowadzić od razu stęchły zapach niby nowości.

O o o o o,to! I dodaj jeszcze te same błędy FH4 doprowadzające człowieka do białej gorączki jak spowalniające propy na przełajowych.

A teraz zagadka - jak zrobić challenge 3x daredevil Ferrari 488 Pista kiedy we freeroam nie ma żadnych autek AI? Przejachałem autostradę parę razy i jest pusto, meksyk jest kompletnie wymarły we freeroam jeśli chodzi o auta.

Edytowane przez
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, napisał:

A teraz zagadka - jak zrobić challenge 3x daredevil Ferrari 488 Pista kiedy we freeroam nie ma żadnych autek AI? Przejachałem autostradę parę razy i jest pusto, meksyk jest kompletnie wymarły we freeroam jeśli chodzi o auta.

Przejdź do trybu offline (horizon solo).
Z nową aktualizacją wprowadzili bug, że w online nie ma ruchu na drogach.
No po prostu żal.pl

Gram w Forzę Horizon od części trzeciej i w takim stanie nigdy nie wychodziła :/ 

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Meksyku to chyba tylko ruch na granicy ze stanami jakichś jest ?

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra po nowej latce ma znowu ten sam blad co FH4 miala bardzo dlugi czas, ponownie uruchomienie gry resetuje ustaweienia graficzne, wchodze do benchmarka, przestawiam opcje i prosi o ponowne uruchomienie. Gra uruchamia sie ponownie i resetuje nastawy oraz rozdzialke do 1080p.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurczaki, czemu te strefy driftu takie proste są? Niektóre fotoradary ciężko wbić na 3 gwiazdki, a tu każda strefa zrobiona bez wysiłku :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Phoenixsuple napisał:

Gra po nowej latce ma znowu ten sam blad co FH4 miala bardzo dlugi czas, ponownie uruchomienie gry resetuje ustaweienia graficzne, wchodze do benchmarka, przestawiam opcje i prosi o ponowne uruchomienie. Gra uruchamia sie ponownie i resetuje nastawy oraz rozdzialke do 1080p.

u mnie nie ma czegos takiego mam wersje steam. rozkminiles moze jak najlepiej wszystko poustawiac by wygladalo dobrze i dzialalo tez?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Eltik napisał:

u mnie nie ma czegos takiego mam wersje steam. rozkminiles moze jak najlepiej wszystko poustawiac by wygladalo dobrze i dzialalo tez?

To sie dzieje tylko na wersji MS ;) Co do ustawien to Preset Wysoki, MSAA 4x oraz SSAO wysokie i spokojnie moglem grac w 1440p grubo pow 60fps. Tylko, ze gra juz polecaiala z dysku :szczerbaty:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, galakty napisał:

Kurczaki, czemu te strefy driftu takie proste są? Niektóre fotoradary ciężko wbić na 3 gwiazdki, a tu każda strefa zrobiona bez wysiłku :E

Faktycznie driftowanie jest łatwiejsze.
Szczególnie tymi samochodami do driftu.
W FH4 chyba ich nie było?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Pograłem trochę dłużej: VRR i flickering - testowałem Squad gdzie FPS potrafi spaść ze 120 do 80 FPS, zero mignięć. Zablokowałem FPSy w grze na 45 i też zero mignięć. Może są różne wersje softu albo nie wiem, u mnie nie miga. Smużenie - jak się przypatrzy to jest przy ciemnych kolorach, ale na pewno nie taka skala jak kiedyś to było na VA. Na tyle małe że podczas normalnej rozgrywki tego nie widać i można pominąć (pewnie subiektywne, ale mi nie przeszkadza).  Skalibrowałem HDR w apce do kalibracji W11, wyszło że max jasnosć to jakieś 1150-1200 nitów. Wieczorem w grach robi serio robotę, pierwszy raz musiałem oczy zmrużyć patrząc na płomienie  Jakieś tam VA/IPS z podświetleniem krawędziowym to w ogóle nie ma jak porównać... Oby więcej takich Miniled powstawało, pakować więcej stref, walczyć ze smużeniem i super sprzęt za nieduże pieniądze.  Dziwi mnie trochę polityka cenowa, kupiłem go za 1600 zł, a na drugi dzień kosztował 2000 zł, potem 1800 zł i znowu 2000 zł. Chyba malutko ich produkują że ceny tak skaczą. Za 2k to nie warto zdecydowanie, 1600 adekwatna cena.
    • Też tak myślę, jeśli te przecieki są prawdziwe i jeśli dalej pogłębią dysproporcję między serią 90 a 80 to nie zdziwię się jak 5080 będzie miało wydajność ledwie 4090 i 16GB, to by oznaczało, że ten ostatni w ogóle nie stanieje i pozostałby na pułapie 6-7k PLN. To byłoby bardzo w stylu NV
    • Gra do niczego nie zmusza, przynajmniej grając w demko nie czułem takiej potrzeby, aby parować cały czas, częściej używałem uników.
    • No i oczywiście, że obcina detale bo wszystko rozświetla. Jest jaśniej na pozór bo jest dokładnie jak na Asus, że świeci jaśniej w trybie 400, ale nie daje peak do 1000.
    • Typ sie konkretnie odkleja. Tu już faktycznie potrzeba dobrego specjalisty i pewnie pobytu na oddziale dobrego szpitala. Ale to też jakieś dobicie tego co musi być na konfederuskich stronach czy forach. Nowy ogromny pakiet broni i amunicji od USA bardzo ich zabolał. Aż czekam jak zaczną świrować jak do akcji wejdą f16
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...