Skocz do zawartości
azgan

Forza Horizon 5 PC oraz XBOX - wątek zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, ODIN85 napisał:

Heat jest świetny i bez tego.

Mnie nie przekonuje model jazdy, gdzie każdy zakręt to drift.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, Phoenixsuple napisał:

Nie martw sie co ja kupie i za ile ;) RTX 3080 pomijajac sklepy jak ktos ma firme idzie juz kupic ponizej 6000zl a takiego RTX 3070  ponizej 5000zl bo znajomy ost sciagal kilka sztuk. Czy do listopada beda ceny normalne?? Nie wiem ale napewno sporo tansze.

To jak celujesz w RTX3080 to zupełnie inny temat i tutaj faktycznie będzie to 120 klateczek

Screen od lukadda którymi się ostatnio wymieniliśmy ?

A9ObqRx

 

Mocarna karciocha ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, azgan napisał:

To jak celujesz w RTX3080 to zupełnie inny temat i tutaj faktycznie będzie to 120 klateczek

Screen od lukadda którymi się ostatnio wymieniliśmy ?

A9ObqRx

 

Ciekaw czy FH5 będzie także ignorować MSI Afterburner/Riva Tuner. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brak domyślnych 60 FPS w grze samochodowej na sprzęcie na lewo i prawo reklamowanym graniem w 120 Hz jest lekko bekowe. 

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, Dominix1910 napisał:

Jak dobrze że swojej nie sprzedawałem :D Do 4k60fps sytknie, penie nie na ultra, ale cos sie zjedzie i bedzie mozna posmigac. Oby wtedy znowu promocja na gamepassa byla :)

No RTX2080Ti to jest przecież cały czas świetny sprzęt do 4K i 60fps powinno spokojnie wystarczyć w FH5 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, BlindObserver napisał:

Brak domyślnych 60 FPS w grze samochodowej na sprzęcie na lewo i prawo reklamowanym graniem w 120 Hz jest lekko bekowe. 

Nie, nie lekko tylko totalnie ?

FH5 na domyślnych ustawieniach to powinno być minimum poziom FH4 z XSX czyli 4K i 60k/s. Mam nadzieję że ten tryb wydajności będzie właśnie takim odpowiednikiem z 4'ki bo 30 klatek w wyścigach nie ma totalnie sensu ?

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, azgan napisał:

To jak celujesz w RTX3080 to zupełnie inny temat i tutaj faktycznie będzie to 120 klateczek

Screen od lukadda którymi się ostatnio wymieniliśmy ?

 

 

Mocarna karciocha ?

Gram w 1080p obecnie a po zmianie karty poleci monitor na 1440p. Co do samej gry gram na prezencie Ultra, nie trzeba wbijać recznie Extremalnych bo różnic brać a tylko pogarsza wydajność. Na konsoli nawet nie masz najwyższego Presets z PC a do tego dynamiczne 4k wiec porównywanie do natywki z PC tak średnio, na PC tez można włączyć dynamiczna rozdzialke. Jeśli robią tryb 30fps to powinno być to w natywnym 4k raczej bez problemu a do 30fps i detali ultra to nie będzie potrzeba nie wiadomo czego.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boże, to nawet ja, stara konserwa, przechodzę w ścigałkach na 80-90 kl/s, a ci walą domyślne 30 kl/s :E No wiadomo, inaczej grafika musiałaby zostać na na XOX... a nie, czekaj, przecież XOX nie miał takiego proca, GPU ani SSD...

I nie, nie uważam, że te 90-144 to must have, w 60 też mogę nadal grać, no ale poniżej 60 w ścigałakch to już jest skrajna patola.

Edytowane przez Zas
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Zas napisał:

Boże, to nawet ja, stara konserwa, przechodzę w ścigałkach na 80-90 kl/s, a ci walą domyślne 30 kl/s :E No wiadomo, inaczej grafika musiałaby zostać na na XOX... a nie, czekaj, przecież XOX nie miał takiego proca, GPU ani SSD...

I nie, nie uważam, że te 90-144 to must have, w 60 też mogę nadal grać, no ale poniżej 60 w ścigałakch to już jest skrajna patola.

POTĘŻNE KONSOLE :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale one tym razem serio są mocne, to tylko kretyński decyzje, by wciskać lepszą grafę i 4k (choć nie wiadomo, czy natywne).

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biedujecie... Dodadzą tryb "wydajności" i nagle cyk 4K w 60fps z rozmytymi teksturami i ograniczonym zasięgiem renderowania. :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, azgan napisał:

Nie, nie lekko tylko totalnie ?

FH5 na domyślnych ustawieniach to powinno być minimum poziom FH4 z XSX czyli 4K i 60k/s. Mam nadzieję że ten tryb wydajności będzie właśnie takim odpowiednikiem z 4'ki bo 30 klatek w wyścigach nie ma totalnie sensu ?

Nie zauważyłeś, że postęp graficzny jaki się dokonał od FH4 jest na tyle duży, że uzasadnia to mniejszą ilość klatek/s? Poza tym tryb jakości obsługuje raytracing i natywne 4k, stąd tylko 30 fps. Zapewne w trybie wydajności (60 fps) będzie 1800-2160p i brak raytracingu (lub obniżona jego jakość).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

caleb59 - No tyle dobrego. Mnie tam i tak ta produkcja nie interesuje.. ale trzeba stwierdzić fakt, ze domyślne 30 kl w ścigałce w 2021 to jest jakieś nieporozumienie.

Edytowane przez Zas
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, mURdOcK napisał:

Poza tym tryb jakości obsługuje raytracing

RT jest tylko w Forzavista xD 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, BlindObserver napisał:

RT jest tylko w Forzavista xD 

Tak sobie tłumacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, mURdOcK napisał:

Tak sobie tłumacz.

Q: Does the game feature ray tracing?
A: Ray tracing is utilized in Forzavista to make the cars look even more true to real life.

Żyj dalej złudzeniami :E 

  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Mi to raczej obojętne w jaki domyslny tryb celuja twórcy. I tak nie będę grał w to na konsoli. W sumie to może i dobrze że celuja w 30fps na xboxie i dodatkowo odpowiednio okrojony tryb performance. Będzie piękny otwarty świat, a na pc i tak gra będzie latać w 60fps +. 

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, Zas napisał:

Ale one tym razem serio są mocne, to tylko kretyński decyzje, by wciskać lepszą grafę i 4k (choć nie wiadomo, czy natywne).

Też nie rozumiem tej decyzji Playground Games. FH4 dalej wygląda świetnie zarówno na XSX jak i PC, jedynie mapa się już opatrzyła. To co pokazali w FH5 wygląda lepiej od 4 ale nie jest to jakaś przepaść a celują w 4K 30k/s zamiast zostawić domyślnie to co było wypracowane już przy Forza Horizon 4 na XSX czyli 4K 60fps. To flagowa produkcja i powinno być 1440p przy 120k/s lub 2160p i 60k/s a nie 4K w 30 z RT w Forzavista ?. Zależy jeszcze jak będzie to wyglądać w tym trybie wydajności ale nie tak powinni się do tego zabierać, nie tak to sobie wyobrażałem ?.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tym razem nie zrobię tego samego błędu co z FH4 i nie kupię gry na własność. Ograć w passie za free to jest dobra opcja. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, BlindObserver napisał:

Ja tym razem nie zrobię tego samego błędu co z FH4 i nie kupię gry na własność. Ograć w passie za free to jest dobra opcja. 

Ja też raczej wybiorę opcje z GAME PASS zwłaszcza że Forza Horizon 4 podobała mi się już mniej od świetnej 3 i nie specjalnie przypadły mi do gustu te zmiany z porami roku (w 5 też tak ma być ??)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, azgan napisał:

Też nie rozumiem tej decyzji Playground Games. FH4 dalej wygląda świetnie zarówno na XSX jak i PC, jedynie mapa się już opatrzyła. To co pokazali w FH5 wygląda lepiej od 4 ale nie jest to jakaś przepaść a celują w 4K 30k/s zamiast zostawić domyślnie to co było wypracowane już przy Forza Horizon 4 na XSX czyli 4K 60fps. To flagowa produkcja i powinno być 1440p przy 120k/s lub 2160p i 60k/s a nie 4K w 30 z RT w Forzavista ?. Zależy jeszcze jak będzie to wyglądać w tym trybie wydajności ale nie tak powinni się do tego zabierać, nie tak to sobie wyobrażałem ?.

4k@60 to byłby zastój graficzny już przecież FH4 na SX jest cięta w tym trybie. 

Ta konsola nie ma aż tyle mocy na open wordy. 

 

Obstawiam, że w trybie performance dadzą jakąś dynamiczna rozdziale około 1440p w 60fps.

W motorsport to przy zamkniętych torach na pewno będą celować w 60fps i okolice 4k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, azgan napisał:

Ja też raczej wybiorę opcje z GAME PASS zwłaszcza że Forza Horizon 4 podobała mi się już mniej od świetnej 3 i nie specjalnie przypadły mi do gustu te zmiany z porami roku (w 5 też tak ma być ??)

W Meksyku pory nie mają na co się zmieniać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, ODIN85 napisał:

Zmiana warunków jedynie.

No i gitara bo to czekanie aż skończy się zima mnie dobijało jak chciałem pojeździć przy ładnych widoczkach np. wiosna lub lato. Oby wrócił też ten świetnie oddany klimat festiwalu z FH3 bo w 4 to już nie było to. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, lukadd napisał:

4k@60 to byłby zastój graficzny już przecież FH4 na SX jest cięta w tym trybie. 

Ta konsola nie ma aż tyle mocy na open wordy. 

 

Obstawiam, że w trybie performance dadzą jakąś dynamiczna rozdziale około 1440p w 60fps.

W motorsport to przy zamkniętych torach na pewno będą celować w 60fps i okolice 4k.

Nie ma aż tyle mocy na open wordy a UBI wyczarowało największego Far Cry 6 w historii w 4K i 60k/s ?. FH5 to nie jest jakaś przepaść z tego co pokazali na zapisie rozgrywki względem FH4. Jest ładniej ale nic ponadto.

22 minuty temu, ODIN85 napisał:

Zima była najładniejsza?

Taa większość czasu to czekałem aż się skończy. Może na początku była to jakaś atrakcja ale później brakowało mi możliwości przyspieszenia sezonów. A to DLC z klockami lego też nie moja bajka a wyspa skarbów była taka sobie (nie porwały mnie te dodatki).

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Ta promocja to był jakiś strzał w czasie mocno ograniczony. Sprawdziłem jeszcze raz za jakieś 15 minut i już monitor był w normalnej cenie trzeba zaglądać, ażeby wyrwać w super cenie Sid co Masz na myśli pisząc CCC ??  
    • Konfederuskie kuce nigdy nie były najmądrzejsze, delikatnie mówiąc Więc i kolejne ich kretynizmy i brak pojęcia o makroekonomii nie dziwią.
    • To pastę masz pewnie do wymiany od termopadów ci temperatura gpu nie skoczyła te plamy to jest olej z termopadów częsty przypadek ale to nie znaczy że termopady są do wymiany jak zobaczysz gdzieś na PCB czy radiatorze ten "sok"
    • Jak sam niżej napisałeś - wykresy są skorygowane i w miarę poprawne, więc jednocześnie możesz zauważyć, że wahania występują niezależnie czy jest rozwój przemysłowy czy nie. Temperatury są na poziomie jak to było 800 lat temu, a nadal niższe niż 1200 lat temu. Skąd przekonanie, że teraz będzie już tylko rosło i rosło? Historia pokazuje, że było cieplej. W perspektywie geologicznej - nie tak dawno temu. Dodatkowo napisałem, że w krótkim terminie obserwujemy wzrost temperatury, ale po co patrzeć w szerszej perspektywie - nie bedzie pasować do narracji. Albo te wykresy średniej temperatury w latach 1960-1990 vs 2011-2020... piękne manipulowanie danymi na podstawie wybranych okresów. Profeska tylko po to aby po raz kolejny udowodnić, że ma się bezwzględną rację i każdy kto mówi inaczej to upadł na głowę.   No tak - jak zimno to naturalnie, ale jeśli mamy tak samo dynamiczny powrót "do normy" to już planeta się pali i to wina wyłącznie człowieka. Wysiadam. Poza tym - sam wzrost temperatur to pikuś - gorsze są tego skutki czy wzrost intensywności i siły zjawisk ekstremalnych jak tornada, huragany, powodzie itp (tutaj mozemy się chyba zgodzić) - tutaj nie mamy już żadnych rzetelnych "dowodów" jedynie szczątkowe kroniki jak to było kiedyś, które trzeba traktować z przymrużeniem oka.   Każdy widzi na wykresie co chce zobaczyć, ale ja wysiadam bo tutaj jest odchylenie tylko w jedną stronę, że jedyna niepodważalna prawda jest taka, że planeta się pali. Tak samo kiedyś płaskoziemcy też nie dopuszczali myśli, że mogą się mylić
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...