Skocz do zawartości
azgan

Forza Horizon 5 PC oraz XBOX - wątek zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

28 minut temu, azgan napisał:

Też nie rozumiem tej decyzji Playground Games. FH4 dalej wygląda świetnie zarówno na XSX jak i PC, jedynie mapa się już opatrzyła. To co pokazali w FH5 wygląda lepiej od 4 ale nie jest to jakaś przepaść a celują w 4K 30k/s zamiast zostawić domyślnie to co było wypracowane już przy Forza Horizon 4 na XSX czyli 4K 60fps. To flagowa produkcja i powinno być 1440p przy 120k/s lub 2160p i 60k/s a nie 4K w 30 z RT w Forzavista ?. Zależy jeszcze jak będzie to wyglądać w tym trybie wydajności ale nie tak powinni się do tego zabierać, nie tak to sobie wyobrażałem ?.

Pokaż mi gry na PC, które działają w 1440p przy 120fps na RTX 3060Ti, bo mniej więcej taką wydajność ma series X. Za dużo wymagasz od sprzętu za 2250zł.

Edytowane przez mURdOcK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, mURdOcK napisał:

Pokaż mi gry na PC, które działają w 1440p przy 120fps na RTX 3060Ti, bo mniej więcej taką wydajność ma series X.  

Z testów FH4 wynika że na Ultra to nawet mój stary GTX1080Ti ogarniał 1440p do 112k/s więc GPU z XSX o zbliżonej wydajności do zwykłego RX6800 też powinno sobie z tym radzić 

1440p

A tutaj już 4K

4K-p
 

I link do całego testu https://www.techspot.com/review/1716-forza-horizon-4-gpu-benchmarks/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samo pytanie było bez sensu, bo można na nie śmiało odpowiedzieć, że (prawie) wszystkie :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale oni nie chcieli grafiki jak na PC w FH4 tylko dopakowaną.
pytanie, co obetną w trybie wydajności, detale czy rozdziałkę.

IMHO ta pogon za 4k to i tak głupota... no ale TV 1440p nie ma, więc chociaż TV wielkie i z daleka skalowane FHD dalej będzie OK, walimy 4k i już..

Edytowane przez Zas
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, azgan napisał:

Nie ma aż tyle mocy na open wordy a UBI wyczarowało największego Far Cry 6 w historii w 4K i 60k/s ?. FH5 to nie jest jakaś przepaść z tego co pokazali na zapisie rozgrywki względem FH4. Jest ładniej ale nic ponadto.

Raczej dopiero czaruja i to marketingiem. Tak samo jak i wyczarowali Vallhale miało być 4k i było jak zwykle dynamiczna rozdziałka. Fps też różny. Sdamochodówki raczej jak już się robi pod 60fps to jest bardzo wskazane, aby trzymały te klatki dobrze. 

FH5 wygląda lepiej od fc6 z tego co pokazywali. 

Lepsze oświetlenie, geometria, cieniowanie, zasiłek rysowania, więcej i dokładniejsze detale otoczenia w open worldach wymagają mocy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiekszosc chyba to bedzie ogrywac na pc, wiec kij z tym w ilu to na xlocku bedzie chodzic? ;) 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Dominix1910 napisał:

Wiekszosc chyba to bedzie ogrywac na pc, wiec kij z tym w ilu to na xlocku bedzie chodzic? ;) 

Ja mam i to, i to, więc czasem się interesuję, tym bardziej, że mam jedną grę na oba sprzęty. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Dominix1910 napisał:

Wiekszosc chyba to bedzie ogrywac na pc, wiec kij z tym w ilu to na xlocku bedzie chodzic? ;) 

Ja mam gdzieś w szafie Xbox One wrzuconego ale i tak jak będę brał na PC to tak samo będę miał dostęp do wersji konsolowej. Może z ciekawości podłącze i zobacze jak to lata na takiej konsoli :E 

Edytowane przez mlynos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Dominix1910 napisał:

Wiekszosc chyba to bedzie ogrywac na pc, wiec kij z tym w ilu to na xlocku bedzie chodzic? ;) 

Żebyś się nie zdziwił. Jeszcze masa ludzi do premiery kupi xboxa, nie mając możliwości zakupu karty graficznej. 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się okaże jak gra wyjdzie jak będzie wyglądał tryb performance i quality. FH3/4 mimo, że to w caloksztalcie piękne gry to jednak widać jak na dłoni, że niektóre elementy musiały być mocno pociete, jak cieniowanie przed nosem i słabej jakości, zasięg detali, oświetlenie etc. 

Jak ogarną tryb 60fps ~1440p bez potrzeby mocnego cięcia detali to gdybym miał grać na konsoli to zdecydowanie to wolę niż pakowanie się w natywne 4k i 60fps. Gdzie nie ma innej możliwości przy tej mocy konsoli trzeba by mocno ciąć i kombinować, aby zachować stabilne 60fps przy natywnym 4k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wy tu pitolicie o jakichś głupotach, a nikt nie wspomniał o prawdziwej bombie... Przy tworzeniu postaci będzie sobie można wybrać protezy zamiast kończyn. 

Gdy zawsze myślałeś, że te driveatary są debilne, a oni zrobili je jeszcze głupsze. :E

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A niech dają nawet i Misia Uszatka i tak biorę przedpremierowo Premium Edition :E

Tej gry nie ma sensu brać na części jak ktoś zamierza w nią grać przez 2 lata i łupać setki godzin.
A dla okazjonalnych graczy Forzy dla popykania styknie podstawka w passie.

Premium Edition (Digital only): $99.99 (£84.99 GBP and €99.99 EUR)

  • Includes:
    • Base game
    • Car Pass
    • Expansion 1
    • Expansion 2
    • VIP
    • Welcome Pack
    • Early Access begins November 5th, 2021.
Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te wymagania to chyba do grania w Xbox Cloud :E

A tak na serio to jest z grubsza to samo co dla FH4. Czyli dla totalnych masochistów 720p w 24-30fps na v. low.

Nie wiem do dziś dla czego wydawcy tak masakrycznie zaniżają wymagania minimalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I teraz dopiero będzie większy zasięg rysowania mimo że mogli to dodać do wersji PC już dawno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś ma takie GPU jak podali w wymaganiach minimalnych to w życiu i tak nie kupi nawet podstawki. Bo gra droższa nawet w podstawce od tych kart :E

Może nieliczni masochiści zdecydują się wydać 4pln na miesiąc gamepassa, aby chociaż kilka screenów sobie obejrzeć z gameplayu. No, ale i tak nie wiem co to za radocha w 720p.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 stów w preorderze w sklepie Microsoftu :E 

Tak samo Baattlefield :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, luk21pl napisał:

I teraz dopiero będzie większy zasięg rysowania mimo że mogli to dodać do wersji PC już dawno

No i przecież miałeś w wersji PC lepszy zasięg jak na xboxie :E. Przesadzać też nie mogą z wersją PC, bo jak by się poczuli konsolowi gracze dostając, aż tak wyraźnie uboższą wersję gry na swoje super machiny :E

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, rymek1987 napisał:

5 stów w preorderze w sklepie Microsoftu :E 

Tak samo Baattlefield :E 

Mi pokazuje 439pln. Czyli z tego co pamiętam tyle samo płaciłem za FH4 w wersji Ultimate.

W tym dwa spore DLC, VIP, i car pass. Możliwość grania przedpremierowego mały bonusik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, ODIN85 napisał:

Ile?

Preorder Battlefielda Ultimate pojawił się za 549 :E

Forza w edycji Premium stoi za 439 :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersja "normalna" jest w dobrej cenie więc :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, lukadd napisał:

Mi pokazuje 439pln. Czyli z tego co pamiętam tyle samo płaciłem za FH4 w wersji Ultimate.

W tym dwa spore DLC, VIP, i car pass. Możliwość grania przedpremierowego mały bonusik.

Ja za wersje Ultimate FH4 w preorderze płaciłem 360zł. Preorder FH5 w wersji Premium 439zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż, zarabiamy coraz więcej ( :E ) więc i ta gałąź będzie drożeć :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, mlynos napisał:

Ja za wersje Ultimate FH4 w preorderze płaciłem 360zł. Preorder FH5 w wersji Premium 439zł

No faktycznie masz rację, sam teraz z ciekawości i dla upewnienia się zerknąłem ile płaciłem i za FH4 w Ultimate było to dokładnie 359.99pln :E Czyli teraz FH5 w pełnym pakiecie nawet taniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Sony podnosi ceny, a MS nawet obniża :E

Zresztą tu mowa o wersji Utimate/Premium, cena wraz z dwoma dużymi dodatkami co się pojawią w przyszłości, Car pass, Vip etc :E

 

Podstawkę FH5 będziesz miał w gamepassie za 4zeta :E Gdzie Sony sobie krzyczy za podstawki takiego "indyka" returnala 339pln, czy Ratcheta dla dzieci na 10h grania w podobnie wysokiej cenie :E

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...