Skocz do zawartości
azgan

Forza Horizon 5 PC oraz XBOX - wątek zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

No tak, jakby to była cycata blondi albo inny pustak do świecenia japą, to byłoby OK. Tak to dali takie "coś", to mi giereczkę szkalują.

Ile Ty masz lat? :szczerbaty:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gierka wyląduje od razu na GP już jest data premiery ?

3 część ukończyłem, 4 grałem ale mnie nudzi ten Londyn także egzotyczne klimaty jak najbardziej na +

368f572bfff6ae51.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, azgan napisał:

więc Forza Horizon 5 musi być ładnie dokooptowana graficznie skoro odpowiednik wydajnościowy +/- Ryzena 7 3700X oraz zwykłego RX6800 w XSX ma wypluwać w trybie jakości 4K i 30k/s.

Jak dla mnie to po prostu kwestia ciągniętego za uszy buildu pod Xbox One. To co oni stworzą nawet nie tyle musi pójść na czymś na poziomie GTX 1060 a wręcz na czymś na poziomie GTX 660 z większą ilością pamięci. Póki nie rzucą tosterów w kąt to tak to będzie wyglądać. Ja tu wielkiej różnicy w stosunku do FH4 nie widzę.

Edytowane przez Kris194

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, ketiw555 napisał:

Oho widzę kręci was taka :E

Brałbym jak cygan zasiłek :sex:

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obiecalem wiec wrzucam, poki co 1080p, preset ultra i wysoki. Z racji iz na radeonie nie wiem jak DSr sie wlacza a mam wgrany goly sterownik bez jakichkolwiek opcji to zaktualizuje wpis przy wgraniu nastepnego sterownika i wrzuce 4k gdzie spokojnie Wysokie/ultra nie powinno byc problemu przy konsolowych 60fps ;)

rkD5wXu.png

iodXOqJ.png

Edytowane przez Phoenixsuple
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, bbandi napisał:

Gierka wyląduje od razu na GP już jest data premiery ?

3 część ukończyłem, 4 grałem ale mnie nudzi ten Londyn także egzotyczne klimaty jak najbardziej na +

368f572bfff6ae51.jpg

Yyy tylko Forza Horizon 4 nie była w Londynie :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale Midtown Madness było :E
Prawie to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawie odnosnie zmiany glośności auta zależnie od zmian mocy.

Gdyby taki tunig dalo sie zrobić:

To bym tylko tym jezdził :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i dobra jest, nawet jak detale nie będą tak wysokie jak na PC to gra nadal będzie wyglądała A-OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie jeszcze nie ma oprócz marketingu.

W dzisiejszych czasach konsolowe marketingowe 4k to może być w tym przypadku zakres od 1080p do 1800p skalowany do 4k. A bywało, że i pod marketingowe 4k podciągali gry co dropiły do ~900p :E

Sam realnie obstawiam, że xbox pociągnie w performance bez jakiegoś bardzo drastycznego obcinania detali rozdzielczość ~1440p lub może nawet zakres 1440-1900p w 60fps

 

PS. Dobrze, że na PC nie ma takich problemów :E

 

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka, graficznie wygląda fajnie ale mam obawy o dźwięk czy tylko mi się wydaje że oni nic nie robią z dźwiękiem i z generacji na generację brzmi tak samo albo gorzej (posłuchajcie tego zielonego lambo). Ktoś coś wie co z nowym TDU ani widu ani słychu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, lukadd napisał:

 

PS. Dobrze, że na PC nie ma takich problemów :E

 

To stwierdzenie to jest totalna bzdura bo wszystko zależy od mocy danego PC'ta. Ja sam posiadając w poprzedniej generacji wydajny sprzęt nieraz musiałem stosować konsolowe sztuczki czyli ucinać detale grając w 4K albo renderowanie rozdziałki np. z 100% do 80% a jak nie chciałem ucinać niczego to blokada klatek na 30 lub 45 i jazda na padziku. Nie ma jednego PC'ta tylko setki takich maszyn o różnej wydajności i nadal większość sprzętów tkwi w erze FullHD 1080p oraz WQHD 1440p a 4K jest u nielicznych zwłaszcza w Ultra i 60+.

Co mi za różnica czy wybiorę ręcznie gotowy preset z optymalnie dobranymi ustawieniami do możliwości danej konsoli czy będę szukać poradników na YT jak poustawiać suwaczki? Efek będzie podobny albo więcej klateczek albo lepsza grafa w zależności od wydajności danego sprzętu.

"Dobrze że nie ma takich problemów na PC" a po premierze np. RDR2 ludzie szukali ustawień odpowiadających tym z konsoli XBOX ONE X i poradników od Digital Foundry oraz Hardware Unboxed z których sam korzystałem na GTX1080Ti podobnie jak spora część forum :E

8 godzin temu, ODIN85 napisał:
Performance mode gets you 4k60 on Series X and 1080p60 on Series S

I bardzo dobrze że zostało to dopowiedziane. Rozwiali tym samym wątpliwości co do trybu w 60k/s ?

Teraz zostało już tylko czekać spokojnie na grę.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, lukadd napisał:

 

Sam realnie obstawiam, że xbox pociągnie w performance bez jakiegoś bardzo drastycznego obcinania detali rozdzielczość ~1440p lub może nawet zakres 1440-1900p w 60fps

 

 

 

To tylko się cieszyć polecam obczaić jaką wydajność ma RX od 6700XT do 6800 bez XT w tym 1440p i jaki jest zapas klateczek przy założeniu że celujemy w 60fps 

nawet jeśli miałoby to być dynamiczne 4K lub jakaś implementacja rekonstrukcji obrazu to i tak lepiej niż zwykłe 1440p. 

Forza Horizon 4 na XSX wygląda świetnie a mam porównanie bo wcześniej grałem w to na PC. W trybie wydajności priorytet mają klateczki i to głównie będzie interesować osoby które chcą śmigać w 60k/s.

 

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, azgan napisał:

To stwierdzenie to jest totalna bzdura bo wszystko zależy od mocy danego PC'ta

Żadna bzdura, po prostu fakt i nie ma co się zbytnio rozpisywać. Nie jesteś zdany na dwa tryby i wybrane/narzucone przez twórców w nich ustawienia czy rozdzielczości. 

Sam sobie ustawiasz jaką chcesz rozdzielczość, detale i grasz w takim fps jak ci pasi. A jak brakuje mocy to zawsze masz opcje zmiany gpu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, lukadd napisał:

Żadna bzdura, po prostu fakt i nie ma co się zbytnio rozpisywać. Nie jesteś zdany na dwa tryby i wybrane/narzucone przez twórców w nich ustawienia czy rozdzielczości. 

Sam sobie ustawiasz jaką chcesz rozdzielczość, detale i grasz w takim fps jak ci pasi. A jak brakuje mocy to zawsze masz opcje zmiany gpu. 

Owszem są większe możliwości personalizacji i jest to niewątpliwa zaleta PC'ta ale efekt jest zbliżony w zależności od mocy obliczeniowej i nie przeskoczysz fizycznie ograniczeń jakie z tego wynikają. 

57 minut temu, ODIN85 napisał:

Oczywiście mu chodziło o pcta za 2.4k?

Sprawdź sobie ceny np. takich GPU jak GTX 1660Ti oraz reszty bebechów zapewniam Cię że wyjdzie dużo więcej. No i zapomniałem że jak piszę się PC to myślimy o samych zestawach za 7-8K a nawet 10-15K bo na niczym innym ludzie nie grają co widać np. po statystykach STEAM ?

Gdybyś chciał teraz złożyć PC'ta z RX6700XT lub zwykłym RX6800 to nie wiem czy by Ci na samo GPU te 2400 PLN wystarczyło a gdzie tutaj jeszcze Ryzen 7 3700X, jakieś 16GB szybkiego RAM'u, płyta główna, zasilacz ect. ??

 

 

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.06.2021 o 00:26, Phoenixsuple napisał:

Obiecalem wiec wrzucam, poki co 1080p, preset ultra i wysoki. Z racji iz na radeonie nie wiem jak DSr sie wlacza a mam wgrany goly sterownik bez jakichkolwiek opcji to zaktualizuje wpis przy wgraniu nastepnego sterownika i wrzuce 4k gdzie spokojnie Wysokie/ultra nie powinno byc problemu przy konsolowych 60fps ;)

 

Dzięki za teścik przyda się zawsze to człowiek dowie się więcej o sprzęcie chociaż nie musiałeś bo temat został już wyjaśniony ?

Bardzo ładnie skaluje się ten RX5600XT w FullHD 1080p. Forza Horizon 4 zaskakuje optymalizacją.

Zatem tym bardziej zastanawia mnie czemu w konsoli XBOX SERIES X mając do dyspozycji GPU zbliżone między RX6700XT a 6800 muszą tak kombinować?

Przecież to jest sporo mocniejsze GPU od tego RX5600XT

Wyjaśni to ktoś? 

Z testu od Hardware Unboxed (link wyżej) wynika że GPU z XSX bez problemu powinno sobie radzić.

Punktem odniesienia był dla mnie na tych wykresach GTX1080Ti którego miałem i wiem jak sobie radził w grach 1440p/2160p.

Przecież konsola to zamknięta platforma i łatwiej to zoptymalizować pod jeden config niż setki różnych na PC

PS>

Czekam teraz na pomiary w 4K jeśli będzie Ci się chciało je robić oczywiście ?.

Tutaj jak wypada wersja FH4 na XSX gdybyś szukał ustawień 

https://www.eurogamer.net/articles/digitalfoundry-2020-forza-horizon-4-series-upgrade-analysis

 

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@azgan Zapominasz o dwóch rzeczach.

Po 1 PC jako platforma jest potężniejszy już na starcie bo możesz go rozbudować i dowolnie konfigurować.

Po 2 konsole dziś to nie są już czasy PS3 czy X360 z "zamkniętą platformą". Dzisiejsze konsole bardziej przypominają budżetowe PC na które wydaje się wysoko zoptymalizowane gry.

Co to oznacza w praktyce ? Konsola ze względu na to ze nie ma możliwości jej rozbudowy bardzo szybko się starzeje wiec developerzy gier musza tworzyć na nie gry tak aby wykorzystać to co jest.

Na PC natomiast jedynym ograniczeniem jest sam developer który decyduje jak wysoko podnieść poprzeczkę jakości generowanej grafiki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, kadajo napisał:

@azgan Zapominasz o dwóch rzeczach.

Po 1 PC jako platforma jest potężniejszy już na starcie bo możesz go rozbudować i dowolnie konfigurować.

Po 2 konsole dziś to nie są już czasy PS3 czy X360 z "zamkniętą platformą". Dzisiejsze konsole bardziej przypominają budżetowe PC na które wydaje się wysoko zoptymalizowane gry.

Co to oznacza w praktyce ? Konsola ze względu na to ze nie ma możliwości jej rozbudowy bardzo szybko się starzeje wiec developerzy gier musza tworzyć na nie gry tak aby wykorzystać to co jest.

Na PC natomiast jedynym ograniczeniem jest sam developer który decyduje jak wysoko podnieść poprzeczkę jakości generowanej grafiki.

Ale co to wnosi do tego o czym jest mowa wyżej?

GPU o takiej wydajności jak RX6700XT lub 6800 to nie jest słaba rzecz zwłaszcza z tym prockiem z którym to wypuścili. 

Przecież to co siedzi na dzień dzisiejszy w XBOX SERIES X ma lepsze bebechy od mojego starego PC'ta z którego się przesiadłem i7 4790K, GTX1080Ti, 16GB szybkiego RAM'u jak na DDR3 a na nim Forza Horizon 4 pięknie śmigała w 4K

Zwróć uwagę na tym teście od Hardware Unboxed gdzie plasuje się np. Twój GTX1070 w wynikach z różnych gier (tak ja wiem że to są starsze sprzęty ale jak sam twierdzisz "dają radę") a gdzie jest mój GTX1080Ti a następnie porównaj to do RX6700XT ?

Na jednej konfiguracji w zamkniętym standardzie jesteś w stanie wycisnąć więcej bo optymalizacja leci tylko pod to co siedzi w budzie a nie masę innych podzespołów które trzeba uwzględnić.

Policz sobie ile osobno musiałbyś wywalić siana na odpowiednik części z XSX gdybyś chciał poskładać z tego zestaw o podobnej wydajności

Samo GPU na starcie to 4300 zł https://www.x-kom.pl/p/644895-karta-graficzna-amd-asrock-radeon-rx-6700-xt-phantom-gaming-d-oc-12gb-gddr6.html

Proc kolejne 1199 zł https://www.x-kom.pl/p/500094-procesor-amd-ryzen-7-amd-ryzen-7-3700x.html

Bawimy się dalej z liczeniem całej reszty ?

Ja wiem jak działa PC bo przecież od lat na nim grałem i wymieniałem bebech więc tłumaczyć mi tego nie musisz. 

Jak chcesz się wykazać to odp. na pytanie zadane wyżej. 

Jaką mocą dysponuje ten "składak" Microsoftu to chyba każdy wie bo dokłada specyfikacja jest od dawna w Internecie podobnie jak testy RX'ów gdzie można podpatrzeć jak przekłada się to na wyniki w komputerach.

Edytowane przez azgan
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I znowu się @azgan zapominasz.

Aktualne konsole były projektowane w czasach gdy rynek był stabilny. Co ty teraz chcesz porównywać jak samo GPU kosztuje 3x więcej niż powinno, to jest anomalia która doprowadziła do destabilizacji rynku PC jeśli patrzymy strikte przez gry.
To co siedzi w dzisiejszych konsolach porównuje się do tego co jest dziś a nie do sprzętów z przed 6-4 lat. Do takiego sprzętu możesz porównywać PS4 i XOX. Ale za rok może dwa ktoś kto ma już tak przestarzałego PC nadal będzie mógł grać w gry które wychodzą, oczywiście na średnich lub nawet niskich detalach ale będzie mógł grać, a ludziki z PS4 czy XOX będą zmuszeni kupić nowe konsole jeśli chcą grać w nowe gry.

Gdyby nie cala sytuacja na świecie to przeciętny PC'towien miałby w budzie już dawno karty pokroju RTX 3060Ti/3080.

Tak jak konsolowcy nie pobiegną wszyscy od razu po nowe konsole tak samo PCMR po nie nie pobiegnie bo nie może w normlanej cenie kupić GPU.

 

Nie widzisz wogle sytuacji w których gracz jest graczem. Z twojej perspektywy jak ktoś nie jest "na topie" ze sprzętem i grami to już się nie liczy. I wybacz ze to powiem ale widać to w twoich postach na każdym kroku, ciągłą podnietę technika jak RT 4k itd. Tak jakbyś zatracił kompletnie esencje tego czym jest granie w gry.

 

Po prostu zrozum ze nie wszystko się rozbija o Gigaflopy, RT i 4k. Tylko producenci chcą żeby tak myśleć bo to im napędza sprzedaż.

Edytowane przez kadajo
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, kadajo napisał:

I znowu się @azgan zapominasz.

Aktualne konsole były projektowane w czasach gdy rynek był stabilny. Co ty teraz chcesz porównywać jak samo GPU kosztuje 3x więcej niż powinno, to jest anomalia która doprowadziła do destabilizacji rynku PC jeśli patrzymy strikte przez gry.
To co siedzi w dzisiejszych konsolach porównuje się do tego co jest dziś a nie do sprzętów z przed 6-4 lat. Do takiego sprzętu możesz porównywać PS4 i XOX. A za rok może dwa ktoś kto ma już tak przestarzałego PC nadal będzie mógł grać w gry które wychodzą, oczywiście na średnich lub nawet niskich detalach ale będzie mógł grać, a ludziki z PS4 czy XOX będą zmuszeni kupić nowe konsole jeśli chcą grać w nowe gry.

Gdyby nie cala sytuacja na świecie to przeciętny PC'towien miałby w budzie już dawno karty pokroju RTX 3060Ti/3070.

Tak jak konsolowcy nie pobiegną wszyscy od razu po nowe konsole tak samo PCMR po nie nie pobiegnie bo nie może w normlanej cenie kupić GPU.

 

 

Ja to wszystko rozumiem i biorę na to poprawkę tylko co z tego jak dzisiejszy rynek wygląda tak jak wygląda i nie zanosi się na szybką poprawę zresztą nie wyglądało to już dobrze zanim Next-Geny trafiły do sklepów bo masa ludzi po tym jak pojawiła się ich specyfikacja deklarowała przesiadkę na konsole co było widać nawet u nas na forum.

W tych testach wyżej jest też porównanie RX6700XT oraz zwykłego RX6800 do RTX3060Ti i 3070 polecam poprzeglądać wykresy wydajności w poszczególnych tytułach.

Na najważniejsze pytanie dalej nie doczekałem się odp. tylko ogólnik o których wszyscy wiedzą i nie trzeba tutaj chyba nikomu tego tłumaczyć.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, azgan napisał:

Na jednej konfiguracji w zamkniętym standardzie jesteś w stanie wycisnąć więcej bo optymalizacja leci tylko pod to co siedzi w budzie a nie masę innych podzespołów które trzeba uwzględnić.

To jest mit. Ta optymalizacja to tak naprawdę sprowadza się do odpowiedniego doboru ustawień graficznych. Analizy DF wielokrotnie pokazały, że gra na PC o wydajności takiej jak konsola i na tych samych ustawieniach działa ze zbliżoną ilością FPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, azgan napisał:

Ja to wszystko rozumiem i biorę na to poprawkę tylko co z tego jak dzisiejszy rynek wygląda tak jak wygląda i nie zanosi się na szybką poprawę zresztą nie wyglądało to już dobrze zanim Next-Geny trafiły do sklepów bo masa ludzi po tym jak pojawiła się ich specyfikacja deklarowała przesiadkę na konsole co było widać nawet u nas na forum.

W tych testach wyżej jest też porównanie RX6700XT oraz zwykłego RX6800 do RTX3060Ti i 3070 polecam poprzeglądać wykresy wydajności w poszczególnych tytułach.

Na najważniejsze pytanie dalej nie doczekałem się odp. tylko ogólnik o których wszyscy wiedzą i nie trzeba tutaj chyba nikomu tego tłumaczyć.

Na jakie pytanie ?

No rynek wygląda jak wygląda ale ty podchodzisz do tego jakby się rynek wyzerował a jak ktoś nie ma nowego sprzętu to jest właśnie pod tym 0. Zrozum ze większość ludzi nie kupi nowej konsoli bo PS4 i XOX nie są jeszcze takie złe i gracze maja w co grać (co ważniejsze są wydawane na nie ciągle nowe gry) tak jak duża cześć PCMR nie przepłaci za GPU 3x bo ich stare karty działają i maja się dobrze.

Edytowane przez kadajo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, SebastianFM napisał:

To jest mit. Ta optymalizacja to tak naprawdę sprowadza się do odpowiedniego doboru ustawień graficznych. Analizy DF wielokrotnie pokazały, że gra na PC o wydajności takiej jak konsola i na tych samych ustawieniach działa ze zbliżoną ilością FPS.

Na tym polega optymalizacja w dzisiejszych grach multi-platforowych. Dopasowują ustawienia do możliwości danego sprzętu (konsoli) na PC na ogół robisz to samo oglądając poradniki na YT jak poustawiać suwaczki. W przypadku tytułów od SONY lub Microsoftu to raczej całe gry są krojone na miarę możliwości ich platform.

4 minuty temu, kadajo napisał:

Na jakie pytanie ?

 

To które zadałem praktycznie na samym początku posta przed którym mi odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A już widzę. GPU to tylko GPU, masz jeszcze CPU pamięć i system operacyjny. To wszystko chodzi w tle jak odpalisz grę plus wiesz chyba co się dzieje jak masz za słabe lub zapchane CPU i mocne GPU ?

Wiec pytanie nie powinno być jaki odpowiednik GPU siedzi w konsoli tylko jak się GPU i CPU konsoli ma do odpowiedników PC. I jak mocna tutaj role odgrywa pamięć.

Na PC jak cos ci nie działa to masz multum możliwości jakie może zrobić użytkownik, szczególnie ogarnięty, na konsoli nie masz takich możliwości dlatego musza o to zadbać devi przed premiera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...