Skocz do zawartości
azgan

Forza Horizon 5 PC oraz XBOX - wątek zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

34 minuty temu, azgan napisał:

Jest i Ferrari ?

Forza Horizon 5 Convertible Ferrari Portofino test ride

 

Ja o jabłkach, ty o gruszkach ;)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FORZA HORIZON 5 - NOWE EPICKIE MISJE Z POSZUKIWANIA ZAGINIONYCH AUT 

Już nic więcej nie oglądam wszystko co chciałem wiedzieć obczaiłem teraz czekam już tylko do premiery 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtrące sie Wam Panie i Panowie w dyskuje. Z jakiego źródła planujecie zakupić Forze? Bezpośrednio u MS, Steam czy może jakimiś magicznymi promocjami na GamePlassie? :E

Nasadzam się na wersję Ultimate, ale jak widze 449zł to jestem skłonny sie ugiąć na jakąś kombinacje żeby nawet stówkę oszczędzić :E Tylko nie znam żadnych sztuczek

Jakieś sugestie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej ms store, za FH4 ultimate tez placilem 400zl+ (99,99e).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, dudek970 napisał:

Wtrące sie Wam Panie i Panowie w dyskuje. Z jakiego źródła planujecie zakupić Forze? Bezpośrednio u MS, Steam czy może jakimiś magicznymi promocjami na GamePlassie? :E

Nasadzam się na wersję Ultimate, ale jak widze 449zł to jestem skłonny sie ugiąć na jakąś kombinacje żeby nawet stówkę oszczędzić :E Tylko nie znam żadnych sztuczek

Jakieś sugestie?

Ja biore wersje Premium z MS za 439zł, ale ta sama wersja na Steam jest za 399,9zł 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale tak po prawdzie to płacić 450zł za nową mapę do FH 3 to trochę chore, to tak jakby kupować FIFE za 450zł ;) jeszcze te 250 można jakoś odżałować ale nie 450.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, GTM napisał:

Ale tak po prawdzie to płacić 450zł za nową mapę do FH 3 to trochę chore, to tak jakby kupować FIFE za 450zł ;) jeszcze te 250 można jakoś odżałować ale nie 450.

Tylko, że FIFA wychodzi co roku a między FH4 a FH5 jest 4 lata różnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, mlynos napisał:

Tylko, że FIFA wychodzi co roku a między FH4 a FH5 jest 4 lata różnicy.

No raczej 3 lata :)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, GTM napisał:

Ale tak po prawdzie to płacić 450zł za nową mapę do FH 3 to trochę chore, to tak jakby kupować FIFE za 450zł ;) jeszcze te 250 można jakoś odżałować ale nie 450.

 

2 godziny temu, mlynos napisał:

Tylko, że FIFA wychodzi co roku a między FH4 a FH5 jest 4 lata różnicy.

Więc kolego GTM, tylko od FH4 a FH5 jak upik wspomniał, to mamy 4 lata, to daje nam 4x250=1000zł, do tego Ty mówisz że to dlc do FH3 szukać mi się niechce kiedy była premiera... A Ty mówisz że 250 zł można odżałować...borok rozum

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupię na jakieś wyprzedaży a na premierę biorę w XBOX GAME PASS na XSX + PC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, MrKetiw napisał:

No raczej 3 lata :)

Łee no faktycznie 3 lata :E

  

40 minut temu, AndrzejTrg napisał:

Więc kolego GTM, tylko od FH4 a FH5 jak upik wspomniał, to mamy 4 lata, to daje nam 4x250=1000zł, do tego Ty mówisz że to dlc do FH3 szukać mi się niechce kiedy była premiera... A Ty mówisz że 250 zł można odżałować...borok rozum

3x250zł=750zł*

Edytowane przez mlynos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, Kubaś_30 napisał:

Aj to bedzie piekne,Fh4 dalej wgniata mnie w fotel graficznie,to co zrobi fh5?.

Mnie też ale po filmikach mam wrażenie że to delikatny lifting 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, MrKetiw napisał:

Mnie też ale po filmikach mam wrażenie że to delikatny lifting 

Sporo filmików na youtube jest z trybu wydajność 60fps, a ten tryb jest widocznie pocięty, chyba najbardziej rzucają się w oczy doczytywania przed nosem, gdzie w trybie quality 30fps ich zasięg jest znacznie lepszy. No, ale nie tylko doczytywania z tych pierwszych wstępnych analiz wygląda, że dużo rzeczy mniej lub więcej jest przycięte w trybie wydajności dla utrzymania 60fps, jak ilość detali, cieniowanie, efekty cząsteczkowe, odbicia, oświetlenie etc.

W dniu 15.10.2021 o 07:37, dudek970 napisał:

Wtrące sie Wam Panie i Panowie w dyskuje. Z jakiego źródła planujecie zakupić Forze? Bezpośrednio u MS, Steam czy może jakimiś magicznymi promocjami na GamePlassie? :E

Nasadzam się na wersję Ultimate, ale jak widze 449zł to jestem skłonny sie ugiąć na jakąś kombinacje żeby nawet stówkę oszczędzić :E Tylko nie znam żadnych sztuczek

Jakieś sugestie?

Przez MS większość gier można kupować przełączając się na inne regiony. Czasami przez doładowania, a czasami bezpośrednio po prostu płacąc kartą. Wtedy wychodzi ~300zeta. Brazylia, Islandia, być może Turcja etc. trzeba by po sprawdzać.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba logiczne że skoro są dwa tryby jeden stawiający na wymaxowanie grafiki a drugi na większą płynność to ten drugi będzie przycięty jak sama nazwa sugeruje inaczej nie byłoby tych trybów do wyboru. Wstępnie to wygląda na podobny poziom do Forza Horizon 4 w trybie 60k/s. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.10.2021 o 10:51, Phoenixsuple napisał:

 

Wygląda to dobrze, będzie grane ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Phoenixsuple napisał:

Wyścigi w 30fps ?

Dlatego jedyny słuszny tryb to ten w 60k/s i jak widać wyżej na filmiku który sam zamieściłeś różnica między trybem jakości w 30fps nie jest jakaś powalająca żeby zawracać sobie tym głowę.

Ja biorę na XSX + PC więc sobie na spokojnie obadam obie wersje 

A tak na podobnym PC do mojego działa Forza Horizon 4 i to na wersji z gorszym prockiem CPU: i7-10750H (6C/12T), gorszy RAM, SSD ect. nawet GPU u mnie ma 140W

Notebook: MSI GP76 Leopard UG-291 Display: 17.3", 1920x1080, 127ppi, 144Hz, 3ms CPU: i7-10750H, 6C/12T, 2.60-5.00GHz Grafik: RTX 3070 - 8GB GDDR6 (115W Max) RAM: 16GB DDR4 2933MHz (2x 8GB) M2 PCIe: 512GB Kingston (System) M2 PCIe: 1TB ADATA XPG Gammix S50 Lite 1TB (Gaming) Windows: 10 Home Sonstiges: Kein Übertaktung an CPU/GPU/Ram (Alles Stock)

Forza Horizon 4 PC-Benchmark (Extreme) / MSI GP76 Leopard RTX3070

A tutaj można sobie jeszcze obczaić jak wygląda FH4 na koksach 

 

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie najbardziej co mnie irytowało w grafice w Forzie to doczytywanie tych drzew, cieni na budynkach, trawy. A najgorsze co mogło być to cień padający na ulice i przeskakujący klatka po klatce zamiast płynnie... Po filmikach widać że dalej są te doczytywania ale tak jak mówicie większość gra w trybie 60 fps a tam pewnie jakieś kompromisy poszły, liczę na to że na PC w trybie Ultra nie będzie to miało miejsca. Jeszcze prawie 3 tygodnie i gramy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już na konsoli widać znaczną poprawę w doczytywaniach w trybie quality 30fps. W performance np. drzewka potrafią się doczytywać niemal przed nosem, właśnie podobnie jak to było w poprzednich Forzach, a w quality jest to już znacznie lepiej zrobione.

Więc przynajmniej część irytujących graficznych problemów z doczytywaniami odejdzie do lamusa. Może na PC to jeszcze bardziej podkręcą niż jak jest na konsoli w trybie quality 30fps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na PC będzie pewnie można sobie ustawić detale nawet na Extreme tak jak w Forza Horizon 4 i na pewno będzie to wyglądać lepiej niż na XSX przy czym dla mnie to nie jest miażdżąc różnica z tego co widziałem na własne oczy. Grając na PC główna przewaga to, to że miałem grubo ponad 60k/s.

Jak wygląda grafika w obu trybach na XSX każdy widzi po to Phoenixsuple dał ten filmik z porównaniem więc można sobie samemu ocenić.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, Phoenixsuple napisał:

Wyścigi w 30fps ?

Się śmiejesz. Wszystkie poprzednie części forzy były tworzone pod 30fps na konsolach i tak ludzie grali.
Dopiero jak wyszedł XSX to dali patcha 60fps do FH4 na te mocniejsze konsole.

Dla mnie osobiście była by malinka jak będzie FH5 lecieć te ~100fps+ w 4k ultra/extreme z MSAA x2 na 3080.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...