Skocz do zawartości
azgan

Forza Horizon 5 PC oraz XBOX - wątek zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, lukadd napisał:

Się śmiejesz. Wszystkie poprzednie części forzy były tworzone pod 30fps na konsolach i tak ludzie grali.
Dopiero jak wyszedł XSX to dali patcha 60fps do FH4 na te mocniejsze konsole.

Dla mnie osobiście była by malinka jak będzie FH5 lecieć te ~100fps+ w 4k ultra/extreme z MSAA x2 na 3080.

Tez gralem sporo lat w 30fps na konsoli, po prostu jak czlowiek zobaczyl lepsza plynnosc to automatycznie wymagania rosna i jest to naturalna kolej rzeczy, mnie nawet te 60fps nie rajcuje wyscigi/multi. Na swoim sprzecie FH4 na Ultra lata mi w ok 140fps wiec mysle, ze FH5 spokojnie 120fps uciagnie po zabawie suwakami w 1440p. U ciebie spokojnie 120fps wyciagniesz, z lockiem na Oledzie 120Hz i HDR to bedzie miazga :D

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, lukadd napisał:

Się śmiejesz. Wszystkie poprzednie części forzy były tworzone pod 30fps na konsolach i tak ludzie grali.

Na PC Forza pojawiła się dopiero od Forza Horizon 3 a wcześniej zadebiutowała mocno okrojona wersja względem konsolowej Forza Motorsport 6 Apex gdzie nie było sporo zawartości 

8 minut temu, lukadd napisał:


Dopiero jak wyszedł XSX to dali patcha 60fps do FH4 na te mocniejsze konsole.

 

Wszystko się zgadza 

9 minut temu, lukadd napisał:

 

Dla mnie osobiście była by malinka jak będzie FH5 lecieć te ~100fps+ w 4k ultra/extreme z MSAA x2 na 3080.

Możesz być o to spokojny. Pomijając problemy z optymalizacją Forza Horizon 3 (CPU) na premierę ta seria słynie z dobrej optymalizacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FH3 na premierę grubo cisnęła CPU i w tych najmocnjeszych miejscówkach procesorowych trzeba było mocnych 8 wątków, aby utrzymać te 60 klatek. Dopiero jakoś po kilku miesiącach zoptymalizowali silnik pod kątem lepszego wykorzystania CPU.

Ale tak to optymalizacja u nich to jest ogólnie konkret. W FH3 to nawet na gtx 1070 grałem w 4k i 60fps :E

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Phoenixsuple napisał:

Tez gralem sporo lat w 30fps na konsoli, po prostu jak czlowiek zobaczyl lepsza plynnosc to automatycznie wymagania rosna i jest to naturalna kolej rzeczy, mnie nawet te 60fps nie rajcuje. Na swoim sprzecie FH4 na Ultra lata mi w ok 140fps wiec mysle, ze FH5 spokojnie 120fps uciagnie po zabawie suwakami w 1440p. U ciebie spokojnie 120fps wyciagniesz, z lockiem na Oledzie 120Hz i HDR to bedzie miazga :D

W FullHD na pewno jest to do zrobienia po zabawie z suwaczkami 

Ja w obu przypadkach konsola + PC będę podpinać do OLED'a i celować w 4K z HDR się zobaczy ile klatek wypluje mój sprzęt w Forza Horizon 5 po zabawie z suwaczkami ?

W FullHD i Forza Horizon 4 to ja mam na Extreme po 100 klateczek ale to nie ma startu do gry na dużym OLED'zie i nie zmienia tego nawet szybki 240Hz IPS z ładnymi kolorkami 

54 minuty temu, lukadd napisał:

FH3 na premierę grubo cisnęła CPU i w tych najmocnjeszych miejscówkach procesorowych trzeba było mocnych 8 wątków, aby utrzymać te 60 klatek. Dopiero jakoś po kilku miesiącach zoptymalizowali silnik pod kątem lepszego wykorzystania CPU.

Ale tak to optymalizacja u nich to jest ogólnie konkret. W FH3 to nawet na gtx 1070 grałem w 4k i 60fps :E

Ja też a jeszcze wcześniej Forza Motorsport 7 ale tam nie było problemów z CPU

O optymalizacje FH5 jestem spokojny 

14 godzin temu, Kubaś_30 napisał:

Aj to bedzie piekne,Fh4 dalej wgniata mnie w fotel graficznie,to co zrobi fh5?.

Dokładnie ?

FORZA HORIZON 5 - ZUPEŁNIE NOWE AUTA POD OFFROAD. PORSCHE MACAN RR / FORD BRONCO R

 

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś może czy edycja premium na steam też będzie dostępna 5 listopada o północy? Wziąłem specjalnie urlop 5listopada i nie chciałbym się zawieźć a już nie mogę się doczekać :szczerbaty:

  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.10.2021 o 09:21, Phoenixsuple napisał:

Od dawna nie idzie kupic dla starych, takze nie wiem kima sa ci wybrancy :D

Wraca w różnych momentach, ja przed chwilą odpaliłem na bardzo starym koncie, akurat się załapię na premierę :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, lukadd napisał:

Się śmiejesz. Wszystkie poprzednie części forzy były tworzone pod 30fps na konsolach i tak ludzie grali.
Dopiero jak wyszedł XSX to dali patcha 60fps do FH4 na te mocniejsze konsole.

Dla mnie osobiście była by malinka jak będzie FH5 lecieć te ~100fps+ w 4k ultra/extreme z MSAA x2 na 3080.

 

U mnie Forza 4 chodziła na niezatapialnym gtx 1070 w 4k/60fps  na wysoko-srednich ,i bylem w szoku,bo wtedy to byla jedna z niewielu nowych gier ktore w 4k gtx 1070 dawał rade.,ale np gorzej bylo z FH3 bo ona miała gorsza optymalizacje,potem jak dorwałem juz 3080 to juz pełny komfort grania w 4k/60 fps w kazdej grze.

natomiast co do AA to w 4k ja raczej w grach wyłaczam te co producent daje ,wgrywam FXAA z reshade bo tam mozna regulowac jego siłe,strasznie nie lubie jak AA zbyt bluruje mi tekstury w 4k,a fxaa z reshade moge kontrolować.

Edytowane przez Kubaś_30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FORZA HORIZON 5 PL - KONIEC WERSJI DEMO ?1000 KONNA TOYOTA TACOMA W AKCJI! 

 

 

W dniu 13.10.2021 o 09:56, lamparcicho napisał:

@azgan Nie ukrywam, że chętnie bym demko przytulił, najlepiej z benchmarkiem :) 

Zawsze to możliwość pojeżdżenia te 2-3 tygodnie przed premierą a tak to tylko możesz patrzyć jak jakieś łośki robią miesiąc przed lecpleje na yt :P 

Nic mnie tak nie wkur*** jak świadomość, że ktoś już tak szybko pociska w tytuł, który mnie interesuje i na który sam mocno czekam. Jedyny "plus" tego jest chyba taki, że to ścigałka więc nie ma co się obawiać spoilerów :E

#zazdro mi się wtedy załącza ? 

Długo się nie nacieszył z tej wersji do testów jeśli Cię to pocieszy jest dosyć krótka i narobił sobie tylko smaka a teraz będzie musiał czekać tak jak my do premiery :E

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak szczerze, tego gościa to ja ciężko trawię. Ma dla mnie wkurzający głos. Jeździ bardzo tak sobie. Jest słodko-pierdzący aka nijaki. Nie do końca wiem skąd on ma te pół bańki subów. Sądzę że po prostu z wytrwałości plus zagospodarowania niszy fanów ścigałek ale nie-simracingowych (a w dużej części w tym gimbazy).

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, azgan napisał:

Długo się nie nacieszył z tej wersji do testów jeśli Cię to pocieszy jest dosyć krótka i narobił sobie tylko smaka a teraz będzie musiał czekać tak jak my do premiery :E

happy-person-59.gif

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.10.2021 o 07:53, lukadd napisał:

 

Przez MS większość gier można kupować przełączając się na inne regiony. Czasami przez doładowania, a czasami bezpośrednio po prostu płacąc kartą. Wtedy wychodzi ~300zeta. Brazylia, Islandia, być może Turcja etc. trzeba by po sprawdzać.

Właśnie siedzę na islandzkim MS Storze i najwyższa wersja kosztuje 9349 ichniejszych koron, czyli na dzień dzisiejszy około 285zł :) A to już cena dużo lepiej wyglądająca niż 439 :E. Po brazylijsku też wychodzi coś koło tego. 

Czy zakup w innym kraju wiąże się z jakimś ryzykiem mieszkając w Polsce?

Edytowane przez dudek970

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sobie możesz sprawdzić kurs danej waluty w banku i ile ci dokładnie wyjdzie w przeliczeniu na pln.

Ogólnie z tego co pamiętam to niezależnie od kraju gdzie się kupuję w MS store to i tak chyba dopiero kasę pobiera kilka dni przed premierą. Więc ja u nich kupuję zawsze przed samą premierą bo inaczej kredytówkę musisz mieć cały czas podpiętą pod konto MS i dopiero kasę ci pobierze kilka dni przed premierą. Nie wiem ile dokładnie 10-7 dni coś chyba takiego.

Islandia chyba w naszym rejonie najpopularniejsza bo tam na pewno można zwykłą kredytówką zapłacić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, lukadd napisał:

Sobie możesz sprawdzić kurs danej waluty w banku i ile ci dokładnie wyjdzie w przeliczeniu na pln.

Ogólnie z tego co pamiętam to niezależnie od kraju gdzie się kupuję w MS store to i tak chyba dopiero kasę pobiera kilka dni przed premierą. Więc ja u nich kupuję zawsze przed samą premierą bo inaczej kredytówkę musisz mieć cały czas podpiętą pod konto MS i dopiero kasę ci pobierze kilka dni przed premierą. Nie wiem ile dokładnie 10-7 dni coś chyba takiego.

Islandia chyba w naszym rejonie najpopularniejsza bo tam na pewno można zwykłą kredytówką zapłacić.

A jak to wygląda z zakupami w innym kraju? Bo będąc zalogowanym na konto ms normalnie mogę wejść i zapłacić kartą, tylko nie ma z tym później jakiś problemów? Czas jest u nich 2h do tyłu względem naszego to też oznacza, że kupując tam grę będę miał dostęp o 22 naszego czasu? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy microsoft nie robił problemów. U nich nawet nie trzeba VPNu :E Wystarczy w windzie zmienić region.

A to gdzie kupisz u nich grę nigdy nie miało znaczenia. Jeśli start będzie po czasie lokalnym to czy kupisz w polskim MS store, islandzkim, UK itd. to jak będziesz chciał wcześniej zagrać to i tak z rejonu Nowej Zelandii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, lukadd napisał:

Nigdy microsoft nie robił problemów. U nich nawet nie trzeba VPNu :E Wystarczy w windzie zmienić region.

A to gdzie kupisz u nich grę nigdy nie miało znaczenia. Jeśli start będzie po czasie lokalnym to czy kupisz w polskim MS store, islandzkim, UK itd. to jak będziesz chciał wcześniej zagrać to i tak z rejonu Nowej Zelandii.

Dziwne bo nawet w win nie zmieniałem regionu a bez problemu można zapłacić. Dodam, że kartę mam podpiętą pod ms store.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, ale to być może jak kupujesz z linku i stronki www to tak i będzie. Bo przez windowsową apkę Store jak nie zmienisz regionu w windzie to będzie ci wyświetlało rejon jaki masz ustawiony w windzie.

Tak to jakoś pamiętam, że było.  No, ale na pewno się da.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, lukadd napisał:

No, ale to być może jak kupujesz z linku i stronki www to tak i będzie. Bo przez windowsową apkę Store jak nie zmienisz regionu w windzie to będzie ci wyświetlało rejon jaki masz ustawiony w windzie.

Tak to jakoś pamiętam, że było.  No, ale na pewno się da.

Racja wchodziłem z przeglądarki. Właśnie zakupiłem z przeglądarki i normalnie w apce ms gierka się pojawia jako kupiona. Jak wyżej pisałeś kasy jeszcze nie wzięło więc pewnie jakoś tydzień przed premierą się rozliczy

Edytowane przez KamcioGF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zapowiedzieli Serie 1 w FH5 na 9 listopada ?? niech mnie ktoś wyjaśni bo nie kumam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, azgan napisał:

Twórcy potwierdzili, że gra jest w złocie, czyli została oficjalnie ukończona. https://planetagracza.pl/forza-horizon-5-termin-premiera-niezagrozona/

No po tylu pokazach i udostępnieniu gry YouTuberom nie jest to dla mnie zadziwiające ?

Raczej jakby była obsuwa to bym się mocno zdziwił. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Forza 5 w złocie? 

 

Też się cieszę ?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Dzisiaj zapowiedzieli Serie 1 w FH5 na 9 listopada ?? niech mnie ktoś wyjaśni bo nie kumam.

11 listopada będzie start sezonu.

Jeszcze 17 dni do prapremiery  ?.

Edytowane przez brainq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

17 dni do k....ania na bugi i beznadziejne multi ze spychaczami, runda 2 :E

Ciekawe czy chociaz zwiekszyli maks. ilosc tuning setupów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

17 dni do k....ania na bugi i beznadziejne multi ze spychaczami, runda 2 :E

Ciekawe czy chociaz zwiekszyli maks. ilosc tuning setupów.

Nie będę w Multi grał od razu muszę aktywności, misje porobić,skoki, zebrać kasę itp tak żeby już robić pierwszy sezon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...