Skocz do zawartości
azgan

Forza Horizon 5 PC oraz XBOX - wątek zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

No burza piaskowa wygląda ok. Ale to co, teraz będzie TYLKO burza piaskowa ? A dlaczego to tak.

Gdzie są jakieś fajne efekty pogodowe ? Np tu:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opady deszczu i zwykła burza też na pewno będzie a z nowości właśnie ta burza piaskowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra olac to wyjdzie gra, zagram i się wtedy przekonam.

PS. obejrzałem ten filmik, no faktycznie to tak wygląda. Nie mam pytań. :)

Maraton. Czasem słońce, raczej deszcz. - drogadotokio.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, kadajo napisał:

 

Gdzie są jakieś fajne efekty pogodowe ? Np tu:

 

Przecież krople deszczu też są i były już w Forza Horizon 4 a nawet Forza Motorsport 7 to miała razem z kałużami 3D.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dalej jestem zdania ze graficznie jest super i od strony wizualnej nie ma lepszej rajdowki

Edytowane przez Eltik
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, azgan napisał:

Opady deszczu i zwykła burza też na pewno będzie a z nowości właśnie ta burza piaskowa

Znalazłem cos takiego:

 

3 minuty temu, azgan napisał:

Przecież krople deszczu też są i były już w Forz Horizon 4

Ale chodzi w jaki sposób jest to zrobione a nie ze jest... @azganobudź się :D

Krople deszczu to już były w NFS Carboon :E
BTW. bardzo fajny NFS :E

Edytowane przez kadajo
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, kadajo napisał:

Znalazłem cos takiego:

 

No mówiłem że jest też deszcz i burza z piorunami 

3 minuty temu, kadajo napisał:

 

Ale chodzi w jaki sposób jest to zrobione a nie ze jest... @azganobudź się :D

W Forza krople deszczu też są na przedniej szybie jak masz widok z kokpitu ale faktem jest że DriveClub ma chyba do tej pory najlepiej zrobione tego typu efekty 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, kadajo napisał:

Krople deszczu to już były w NFS Carboon :E
BTW. bardzo fajny NFS :E

Kurde, przez Ciebie mam teraz w głowie muzyczkę z Carbon :D 

 

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, kadajo napisał:

 

PS. obejrzałem ten filmik, no faktycznie to tak wygląda. Nie mam pytań. :)

 

A widzisz ?

 

9 minut temu, Eltik napisał:

ja dalej jestem zdania ze graficznie jest super i od strony wizualnej nie ma lepszej rajdowki

Na pewno jest ładnie i mapa ciekawsza od tej z 4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, galakty napisał:

Kurde, przez Ciebie mam teraz w głowie muzyczkę z Carbon :D 

 

 

To są gry wyścigowe. Klasyczne a nie jakieś otwarte mapy i szukanie kupy w krzakach.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, kadajo napisał:

Dobra olac to wyjdzie gra, zagram i się wtedy przekonam.

No i coś mi mówi że temat z screenami na Labie zyska sporo nowych obrazków z ładnymi widoczkami jak skończysz latać w chmurach i zechczesz trochę pojeździć dla odmiany ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ba... a tryb photo w grze jest na bank :D

NFS Carboon ktoś? cos ?

16b528c34101a9df80b7852f9bdd78d1.png

:E

Ej mozna grac w 144 fps / 144hz i karta nawet nie przechodzi w tryb 3D :E

Edytowane przez kadajo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, azgan napisał:

No mówiłem że jest też deszcz i burza z piorunami 

W Forza krople deszczu też są na przedniej szybie jak masz widok z kokpitu ale faktem jest że DriveClub ma chyba do tej pory najlepiej zrobione tego typu efekty 

 

No wlasnie DriveClub................troche niedoceniona scigałka.

Ja jak mialem konsole i odpaliłem to jeszcze przed FH4 to to byl opad szczeny.Tak wygladajacego realistycznie deszczu,wiatru,zawijania kropel na samochodzie to nie widzialem nigdzie.Pokusze sie o stwierdzenie ze to pod tym wzgledem dalej najladniejsza gra jaka powstała.Bije na glowe kazdego Need For Speeda(choc dla mnie ta seria upadła juz dawno) .Całosc wyglada i dzis pieknie,a ta gra jest jakos pomijana w kategorii gier scigałek.Szkoda bo to tez swietny ex ,ale juz watpie zeby wyladował na PC.

Edytowane przez Kubaś_30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne żeby nie była najładniejszą scigałką skoro już 4 do tej pory wygląda super na PC, a inne studia nie wydają nic specjalnego. 

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktos gdzies wczesniej pisal ze nie ma steam tylko w sklepie MS ....otoz ta osoba racji nie miala bo jest na steam ba na dodatek na steam jest 50 zl taniej

Edytowane przez Eltik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Eltik napisał:

ktos gdzies wczesniej pisal ze nie ma steam tylko w sklepie MS ....otoz ta osoba racji nie miala bo jest na steam ba na dodatek na steam jest 50 zl taniej

Jak 50sl taniej jak w sklepie Microsoftu za 4sl #pdk

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu ‎24‎.‎10‎.‎2021 o 14:39, joloxx9 napisał:

Na PC, bo przy capie 30 fps na konsoli to tak średnio. 

Jeśli Twój PC to ten ze stopki to masz bardzo podobny wydajnościowo sprzęt do series X, a na konsole gry są lepiej zoptymalizowane tak więc wiesz..;)

  • Confused 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brakuje jakiegoś powiewu świeżości w liście wozów. Taka Forza Motorsport 4 była fajna bo miała całkiem sporą "bibliotekę" aut bardziej przyziemnych jak Alfa 155, C4 VTS, Ceed'a, 308 itp, a tymczasem ostatnie edycje nieco ciągle mielą to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, hennepin napisał:

Jeśli Twój PC to ten ze stopki to masz bardzo podobny wydajnościowo sprzęt do series X, a na konsole gry są lepiej zoptymalizowane tak więc wiesz..;)

Tak więc co? Forza mi lata w 120 fps "tak więc wiesz". Na pc przynajmniej mogę wybrać z czego zrezygnować. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, hennepin napisał:

Jeśli Twój PC to ten ze stopki to masz bardzo podobny wydajnościowo sprzęt do series X, a na konsole gry są lepiej zoptymalizowane tak więc wiesz..;)

Forze były świetnie zoptymalizowane jak do tej pory w kwestii wydajności na PC. Nawet na gtx 1070 można było grać na ultra w 4k@60fps, a nawet i w FH4 dało się po optymalizacji detali.

Na PC i tak ma większe możliwości. Nie musi wybierać pomiędzy dwoma z góry narzuconymi trybami(30fps ultra lub 60fps pokrojone) ustawi sobie jak mu się podoba ?. Dla mnie najgorsze w Forzie zawsze były te doczytywania przed nosem i to jest ostatnia rzecz z której bym schodził w ustawieniach jakby było trzeba coś gdzieś przyciąć dla lepszej wydajności.

Edytowane przez lukadd
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, lukadd napisał:

Forze były świetnie zoptymalizowane jak do tej pory w kwestii wydajności na PC. Nawet na gtx 1070 można było grać na ultra w 4k@60fps, a nawet i w FH4 dało się po optymalizacji detali.

Na PC i tak ma większe możliwości. Nie musi wybierać pomiędzy dwoma z góry narzuconymi trybami ustawi sobie jak mu się podoba ?.

Otóż to, do tego jak gram na monitorze 144hz to wszystko na full mogę mieć, Xbox czegoś takiego nie oferuje.

 

Dodatkowo mogę sprzedać nerkę i kupić sobie 3090 i mieć 4k@120hz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, lukadd napisał:

Forze były świetnie zoptymalizowane jak do tej pory w kwestii wydajności na PC. Nawet na gtx 1070 można było grać na ultra w 4k@60fps, a nawet i w FH4 dało się po optymalizacji detali.

Na PC i tak ma większe możliwości. Nie musi wybierać pomiędzy dwoma z góry narzuconymi trybami ustawi sobie jak mu się podoba ?.

W to 4K 60k/s bez dropów na GTX1070 w Ultra to nie uwierzę w Forza Horizon 4 no chyba że mówimy tutaj o Forza Motorsport 7 to się zgodzę (FM7 to nawet na XBOX ONE X śmiga w 4K 60k/s a tam jest GPU właśnie porównywalne do GTX1070).

Sam miałem na desktopie GTX1080Ti do grania w 4K i wiem jak ta gra sobie radziła z takim GPU.

Y97Jd6N.jpg

Teraz też na PC z RTX3070M sobie sprawdzę jak śmiga Forza Horizon 5.

Natomiast pamiętam jakie problemy były na PC z Forza Horizon 3 i o graniu w 4K i 60k/s można było pomarzyć dopiero po długim czasie coś tam poprawili. Optymalizacja, optymzacją lukadd ale na PC też żadnej magi nie ma i sprzęt o określonej wydajności trzeba ucinać z detali albo rozdzielczości różnica jest tylko taka że sam możesz sobie zdecydować co wykastrujesz ale to nadal będzie kastracja. Na konsoli dev. za "Ciebie" decyduje dobierając "optymalne" ustawienia do możliwości sprzętu. Dałem celowo w cudzysłowie optymalne bo jak sam zauważyłeś w temacie o XSX nie ma np. trybu jakości FullHD gdzie byłoby spokojnie 60k/s+. Digital Foundry dokładnie robi to samo podając często optymalne nastawy dla konkretnego sprzętu na PC ?.

29 minut temu, joloxx9 napisał:

Otóż to, do tego jak gram na monitorze 144hz to wszystko na full mogę mieć, Xbox czegoś takiego nie oferuje.

 

Dodatkowo mogę sprzedać nerkę i kupić sobie 3090 i mieć 4k@120hz

Sam mam szybkiego IPS'a FullHD 240Hz na matrycy Sharpa z dobrymi kolorami i to nawet nie ma startu do tego jak gra wygląda na dużym OLED'zie a nerek na rynku jest już pełno i wątpię żeby ktoś chciał Twoją lub moją zwłaszcza wzamian za tego RTX3090 ?

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, azgan napisał:

W to 4K 60k/s bez dropów na GTX1070 w Ultra to nie uwierzę w Forza Horizon 4 no chyba że mówimy tutaj o Forza Motorsport 7 to się zgodzę (FM7 to nawet na XBOX ONE X śmiga w 4K 60k/s a tam jest GPU właśnie porównywalne do GTX1070).

Sam miałem na desktopie GTX1080Ti do grania w 4K i wiem jak ta gra sobie radziła z takim GPU.

Y97Jd6N.jpg

Teraz też na PC z RTX3070M sobie sprawdzę jak śmiga Forza Horizon 5.

Natomiast pamiętam jakie problemy były na PC z Forza Horizon 3 i o graniu w 4K i 60k/s można było pomarzyć dopiero po długim czasie coś tam poprawili. Optymalizacja, optymzacją lukadd ale na PC też żadnej magi nie ma i sprzęt o określonej wydajności trzeba ucinać z detali albo rozdzielczości różnica jest tylko taka że sam możesz sobie zdecydować co wykastrujesz ale to nadal będzie kastracja. Na konsoli dev. za "Ciebie" decyduje dobierając "optymalne" ustawienia do możliwości sprzętu. Dałem celowo w cudzysłowie optymalne bo jak sam zauważyłeś w temacie o XSX nie ma np. trybu jakości FullHD gdzie byłoby spokojnie 60k/s+

Sam mam szybkiego IPS'a FullHD 240Hz na matrycy Sharpa z dobrymi kolorami i to nawet nie ma startu do tego jak gra wygląda na dużym OLED'zie a nerek na rynku jest już pełno i wątpię żeby ktoś chciał Twoją lub moją zwłaszcza wzamian za tego RTX3090 ?

Nie lubię grać na zbyt dużym ekranie, dobrze mi w moim mans cave gdzie mam te marne 27 cali, szczerze to 60fps jest absolutnym minimum ale ok. Co do nerki to był żart, i tak na przyszłość nie musisz tak walczyć o te konsole. Jeden lubi grać na pc drugi na xboxie, ale od kad przesiadłeś się na ten drugi sprzęt to na każdym kroku bronisz ich jakby to był 8 cud świata, konsola jak to konsola. Ja wolę grać na pc w takiej rozdzielczości i klatkach jakie chce, już nie raz mówiłem że niektórzy tutaj to jak widzą kolory oled to dla nich gra jest super. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, azgan napisał:

W to 4K 60k/s bez dropów na GTX1070 w Ultra to nie uwierzę w Forza Horizon 4 no chyba że mówimy tutaj o Forza Motorsport 7 to się zgodzę (FM7 to nawet na XBOX ONE X śmiga w 4K 60k/s a tam jest GPU właśnie porównywalne do GTX1070).

To pierwsze tyczyło FH3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, joloxx9 napisał:

Nie lubię grać na zbyt dużym ekranie, dobrze mi w moim mans cave gdzie mam te marne 27 cali, szczerze to 60fps jest absolutnym minimum ale ok. Co do nerki to był żart, i tak na przyszłość nie musisz tak walczyć o te konsole. Jeden lubi grać na pc drugi na xboxie, ale od kad przesiadłeś się na ten drugi sprzęt to na każdym kroku bronisz ich jakby to był 8 cud świata, konsola jak to konsola. Ja wolę grać na pc w takiej rozdzielczości i klatkach jakie chce, już nie raz mówiłem że niektórzy tutaj to jak widzą kolory oled to dla nich gra jest super. 

Ale ja to rozumiem i broń Boże nikogo nie zmuszam. Sam jak mam 17,3 cala blisko oczu to wydaję się O.K po prostu monitory LCD nie mają startu jeśli chodzi o jakoś obrazu i bardziej o to mi chodziło. Taka Forza z HDR wiele zyskuje na oprawie względem tego co jest w stanie wyświetlić większość monitorów. I jak już pisałem wcześniej (a nie widzę sensu ciągle się powtarzać lub też przekomarzać bo to nie o to chodzi) tryb 60k/s w Forza Horizon 5 i tak wygląda lepiej w całoksztalcie od tego co widzieliśmy w 4. Zgadzam się że 60k/s w wyścigach to minimum ale podkreślanie tego że względem trybu 30k/s są przycięte ustawienia trochę jest na siłę bo na PC w wysokiej rozdzielczości jak brakowało by Ci klateczek to też byś luzował ustawienia. Tak jak napisałeś jeden będzie wolał grać w FullHD na monitorku w 100k/s + a ktoś inny wybierze OLED'a z HDR I będzie celować w 4K i 60fps a osoby szukające bezkompromisowej jakości z mocnymi PC po prostu podłącza kompa do TV z RTX3080/3090 i będą cisnąć w 120k/s w Ultra jak nie lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...