Skocz do zawartości
azgan

Forza Horizon 5 PC oraz XBOX - wątek zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, GTM napisał:

Jaki wy macie internet że musicie robić te preloady? Ja nie ściągam, bo jeszcze się okaże że w dniu premiery wyjdzie day1 patch który zajmuje tyle co pół gry i jeszcze trzeba go będzie zainstalować, poza tym gre kupiłem jednak z islandzkiego MS, wersja steam kusiła ale jednak wg mnie szkoda wydawać tyle kasy na grę w której jedyną nowością jest nowa mapa.

Ja jakieś skromne 35/8 i pobrało się w jedną noc :E Poza tym na premiere FH4 żadnego dayone patch nie było więc licze, że tutaj też nie będzie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a da sie na steam jakos zrobic zeby pobrac wczesniej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, azgan napisał:

Na co ?? Odpalaj XSX i ściągaj w XBOX GAME PASS 

Aż gamepass będzie u mnie za 4 ziko XD Ja dopiero na premierę, bo mam boxa zamówionego.

Edytowane przez Tomek1623

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, GTM napisał:

Jaki wy macie internet że musicie robić te preloady? 

Szybszy/lepszy niż Ty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, Eltik napisał:

a da sie na steam jakos zrobic zeby pobrac wczesniej?

Trzeba czekać mam nadzieje ze już od wtorku wystartuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, joloxx9 napisał:

Szybszy/lepszy niż Ty :)

Tak, widziałem w wątku o AoE4, 25 mb/s istne szaleństwo ;)

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, GTM napisał:

Tak, widziałem w wątku o AoE4, 25 mb/s istne szaleństwo ;)

Wszystko zalezy od serwerow, a te MS to sa z ziemniaka i mozesz miec internet 2GB a i tak poleci jak slimak ;)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, GTM napisał:

Tak, widziałem w wątku o AoE4, 25 mb/s istne szaleństwo ;)

25 MB/s bez tragedii to 250Mbps. Ja dalej siedzę na setce i mi ściągało 90% łącza, ale ono też było używane na innych kompach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, GTM napisał:

Tak, widziałem w wątku o AoE4, 25 mb/s istne szaleństwo ;)

Nie mam 25mb/s więc przestań opowiadać pierdoły, czytać nawet nie potrafisz. Wrzuciłem zdjęcie gdzie było chyba 25MB/s i napisałem że leci połową łącza a Ty teraz wyskakujesz z takimi bredniami. Heh

Godzinę temu, Phoenixsuple napisał:

Wszystko zalezy od serwerow, a te MS to sa z ziemniaka i mozesz miec internet 2GB a i tak poleci jak slimak ;)

Otoż to, normalnie mi leci około 50 MB/s

 

Edytowane przez joloxx9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, joloxx9 napisał:

Otoż to, normalnie mi leci około 50 Mb/s

50 Mb/s? Czy może 50 MB/s? 

Jest "delikatna" różnica. 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, galakty napisał:

50 Mb/s? Czy może 50 MB/s? 

Jest "delikatna" różnica. 

Zgubiłem shift :) - poprawione

 

Ale ogólnie w lutym upgrade do 1Gb będzie :)

Edytowane przez joloxx9
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pany, jak wy kupujecie na zagranicznym MS Store żeby wyszło taniej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, napisał:

Pany, jak wy kupujecie na zagranicznym MS Store żeby wyszło taniej?

Zmienia się region... Tu akurat w MS nie ma problemu, choć były przypadki banów, ale to za nagimnne wakacje w różnych krajach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, AndrzejTrg napisał:

Zmienia się region... Tu akurat w MS nie ma problemu, choć były przypadki banów, ale to za nagimnne wakacje w różnych krajach ?

Nigdy nie słyszałem o żadnym przypadku bana za taki zakup, przynajmniej u MS.

Cytat

Pany, jak wy kupujecie na zagranicznym MS Store żeby wyszło taniej?

Można zmienić region w windzie i kupić wtedy w apce.

Ale co najśmieszniejsze nawet nie musisz zmieniać regionu. Wystarczy, że jesteś zalogowany na koncie MS i kupisz po prostu z linka z islandzkiego store i ci doda grę do biblioteki :E

https://www.microsoft.com/is-is/p/forza-horizon-5-premium-edition/9mtlkm2djmz2?ranMID=46128&ranEAID=hL3Qp0zRBOc&ranSiteID=hL3Qp0zRBOc-LDVaZAh03voxu9qnArXkOg&epi=hL3Qp0zRBOc-LDVaZAh03voxu9qnArXkOg&irgwc=1&OCID=AID2200057_aff_7794_1243925&tduid=(ir__oxvf6hsgckkf6whl2qniaboutn2xo09ogrmesvzu00)(7794)(1243925)(hL3Qp0zRBOc-LDVaZAh03voxu9qnArXkOg)()&irclickid=_oxvf6hsgckkf6whl2qniaboutn2xo09ogrmesvzu00&activetab=pivot:overviewtab

 

Ogólnie Microsoft ma kosmicznie luźną politykę pod tym względem :E Tutaj nawet jak odpalamy gry premierowo o godzinie 00:00 to nie trzeba żadnego VPNa, po prostu zmieniasz region i czas w windzie na nową Zelandię i grasz wcześniej niż zaplanowana premiera w Polsce czy EU :E

Steam czy Epic mają znacznie bardziej restrykcyjne podejście do tych tematów. Zmiany regionów są możliwe przez zakup z innego regionu lub potrzeba kontaktu z supportem. U MS nie ma praktycznie nic, w większości kupujesz gdzie chcesz jeśli tylko kraj przyjmuję twój rodzaj płatności.

Edytowane przez lukadd
  • Like 1
  • Thanks 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podziękował, zaraz zobaczymy ile wyjdzie.
MS coś zmienił....premium jest wyżej od deluxe?? Dziwne ale różnica w cenie mega...€62 vs €99 za Premium.

Widzę że jest tylko opcja zapłaty kartą, jakie dane tam wklepać jeśli chodzi o adres i kraj, ma to jakieś znaczenie?

Edytowane przez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No premium to oczywiście wyżej niż deluxe. Wcześniej mieli Ultimate w najwyższej paczce. Deluxe to podstawka z bodajże tylko dodanym car passem.

W Islandii mi też tylko karta się wyświetlała w płatnościach. Nic nie musisz zmieniać, płacisz albo przypisaną kredytówką do konta, albo jak czasowo dodajesz kartę i później usuwasz to normalnie na swoje aktualne dane i leci.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, marcin_21 napisał:

game pass ultimate za 4 miechy za ok. 10 zł

https://lowcygier.pl/subskrypcje/xbox-game-pass-ultimate-na-4-miesiace-za-1823-zl-dla-nowych-uzytkownikow/

 

byłem powracającym, aktywowało mi dzisiaj do 3 marca, akurat na Forze :)

 

 U mnie nie poszło, nie można aktywować kodu. :/  XGPU miałem jednak za 4zł. Też jestem powracający. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wytrzymałem przed Forzą i zamówiłem dla lepszych wrażeń sobie to cacko :E Czekałem z tym padem, aż będą jakieś promocje. No, ale czekałem i dalej coś nie można się  było ich doczekać :E

57d756c5-d382-4de0-a702-e36c0121d241.jpg

fc5d38a6-9545-4dd4-8760-ad36a36aa159.jpg

  • Like 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, lukadd napisał:

Nie wytrzymałem przed Forzą i zamówiłem dla lepszych wrażeń sobie to cacko :E Czekałem z tym padem, aż będą jakieś promocje. No, ale czekałem i dalej coś nie można się  było ich doczekać :E

 

 

Podobno świetna sprawa i też już parę razy się zastanawiałem czy sobie nie kupić. Jak mi się spodoba Forza Horizon 5 to też zamówię taki. Fajnie można na tym robić np. drifty - tutaj to pokazywali na przykładzie Forza Horizon 4

Xbox Elite Wireless Controller Series 2 | Forza Horizon 4

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja się na to już czaiłem od dawna i w sumie nie tylko do Forzy. Myślałem, że jakieś fajne promo może w końcu zrobią, ale nic nawet na horyzoncie się nie zapowiada.

Zobaczymy z czym się to je, bo jednak jak już gram praktycznie cały czas na tych padach to chciało by się poczuć coś trochę lepszego.

Na zwykłym padzie też robi się drifty, tyle, że tutaj to powinno być zdecydowanie wygodniejsze. Zobaczy się w praniu.

Edytowane przez lukadd
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam i imo przereklamowany jeśli chodzi o cenę. Najlepsza funkcja to chyba ustawianie spustów i tyle. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też się tego obawiam, że jednak cena nie będzie adekwatna za te bajery :E W końcu to kosztuję tyle co 3x zwykły pad do XSX. No, ale zobaczy się. Głównie gram na padach. Przyda się jakiś nowy do kolekcji dla odmiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, lukadd napisał:

Też się tego obawiam, że jednak cena nie będzie adekwatna za te bajery :E W końcu to kosztuję tyle co 3x zwykły pad do XSX. No, ale zobaczy się. Głównie gram na padach. Przyda się jakiś nowy do kolekcji dla odmiany.

To jak już będziesz miał to daj znać jak się sprawdza w Forza Horizon 5 i jak wypada na tle tego pada od XSX który jest w zestawie. 

Może na Black Friday uda się go gdzieś taniej kupić ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elite 1 padł mi zaraz po gwarancji, stick drift. Elite 2 narazie kupiłem używany i dalej działa OK, baterię bardzo rzadko ładuję. Ostrzegam z góry że BT na tych padach nie działa, będzie bez przerwy zrywał połączenie. Musisz mieć USB dongle od MS.

Próbowałem zwykłego pada Xone i...nie umiem. Po prostu nie leży mi w ręce ten plastik i mniejsza waga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam adapter od MS i w sumie tylko z niego korzystam w PC. Zwykły pad mi leży całkiem ok w rękach, lepiej niż ten od PS. Ale i tak już jednego pada od X one rozwaliłem po ponad 2 latach. A nowy od XSX jeszcze nie ma roku i już czuję w rękach, że go zacieram :E. A teraz jak tłukę non stop w diablo to czuję np., że przyciski nie odskakują tak szybko jakbym chciał. Liczę w tych kwestiach na poprawę w elitce i nie tylko w Forzie, ale właśnie i w innych grach.

2 godziny temu, azgan napisał:

To jak już będziesz miał to daj znać jak się sprawdza w Forza Horizon 5 i jak wypada na tle tego pada od XSX który jest w zestawie. 

Może na Black Friday uda się go gdzieś taniej kupić ?

 

No na pewno zdam relację jak już się nim pobawię i porównam do zwykłego pada.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Ale tak bylo od wiekow to na prawde zejdz na ziemie i nie skladaj klockow. Wyplata opodatkowana a podatek od nieruchomopsci to calkowicie odmienne tematy. No masz racje na 2024 co wychodzi na duzy + bo drugi spada na 12% do 85K
    • @kola01Ok, dzięki za ogólne wyjaśnienie jak działają chłodzenia i stwierdzenie czy moje chłodzenie, którego nigdy w życiu na własne uszy nie słyszałeś jest ciche lub głośne😆 Bardzo wiele to zmienia w moim życiu, dobra robota👏  Jak "głośny" jest Fortis 5 dual przy swoim maksymalnym RPM 1400 w porównaniu z różnymi aio możesz przeczytać tutaj:  https://www.purepc.pl/test-silentiumpc-fortis-5-i-fortis-5-dual-fan-coolery-dla-procesorow-z-dobrym-stosunkiem-ceny-do-wydajnosci-i-cichymi-wentylator?page=0,7 Może uwierzysz 
    • Nic sobie nie pomyliłem. Z premedytacją nie użyłem nazwy gdyż mowiny o tanich asrocakch, model nie ma znaczenia. Ogólnie beka bo gdy mówię o karcie dźwiękowej narracja zmieniana jest na taką że dobra karta dźwiękowa nie jest potrzebna, można kupić inna, można kupić dac itp (TO SĄ DODATKOWE KOSZTY). Jak mówię o sekcji zasilania to narracja brzmi że pomylelem się z modelem płyty. Cały dowcip polega na tym że to 400zl to nie wiele jak na różnice w tym co dostajemy w tych mobasach. Tzn lepsza dźwiękowka, lepsza sekcja zasilania, lepsze wyposażenie. OGÓŁEM LEPSZA PŁYTA. Jeśli komuś wystarcza biedny kodek audio czy biedna sekcja zasilania to fajnie ale niech nie mówi że ta płyta jest dobra. Jest WYSTARCZAJĄCA dla niego i to wszystko. To tak jak z tymi bułkami z biedronki, dla kogoś są wystarczające, ja wolę kuoic 3x droższe i nie jest odnrazanego barachła. Argumenty że za 900zl płyty też mają kiepskie kodeki audio jest śmieszny bo wystarczy poszukać w specyfikacji technicznej i znaleźć taka która ma normalne audio, wyposażenie czy co tam nas interesuje. Nadal nikt nie odpowiedział, dlaczego nie polecają tanich asrockow na am4? Bo różnica pomiędzy dobrą płyta jest po prostu mniejsza i mówimy o mniejszej skali.  Edit: teraz spojrzałem na morele, nowy tomahawk kosztuje 871zl. Różnica pomiedzy "wystarczającymi" asrockami zaczyna topnieć wiec za niedługo ten post będzie nieaktualny bo i tak wszyscy będą polecali MSI. Obecnie to już 350zl czyli żaden pieniądz. 
    • Masz calkowita racje. 1 kwietnia lece na Florida zakupic dzialke i zaczac budowe domu. Nie dosc ze tax ma sprzedaz jest 6% to jak dom bedzie jako glowny nie bede placil stanowego podatku od zarobkow w moim wypadku to 10.75% ze stanu NJ. Tym sposobemdom wybuduje sie z tax z NJ.
    • No nie wiem jakim cudem ale w pit masz ustalone progi procentowe od zarobkow/ Kosz pracodawcy pracownika nic nie obchodzi bo to dwie oddzielne dzialalnosci. No to najprostrza droga. Z tego co sie orientuje to jak dobrze sie uczysz to studia nadal w Polsce sa bezplatne?.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...