Skocz do zawartości
azgan

Forza Horizon 5 PC oraz XBOX - wątek zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, azgan napisał:

A G-SYNC nie powinno się stosować razem z wł. V-SYNC?? Nie powinno być wł. to i to jednocześnie?

 ?

Nie po to płaciłem za gsync żeby laga od vsync mieć, klatki blokuję Rivatunerem

Edytowane przez joloxx9
  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.11.2021 o 17:56, wompierz napisał:

granie w forze pirata to trochę jak seks z gumową lalką.

Większość a zarazem najlepsza część tej gry opiera się na contencie sieciowym. Bez połączenia z serwerami za dużo tracisz. Już nie wspominając o tym, że bardziej bym płakał jakbym stracił zapisy po kilkudziesięciu godzinach grania niż samą grę.  A grając na piracie Twoje sejvy są bezwartościowe.

To jak granie w grę MMO samotnie na własnym serwerze.

 

Widzisz, te dwie wersja dzieli jedna rzecz: tą piracką da się pobrać, a oryginalna nie ruszyła mi nawet w 0.1%. Dlatego warto pobrać pirata i nie instalować cracka, tylko połączyć go ze storem. Chyba tak zrobię.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez tak postanowiłem zrobić zablokowałem na 70 fps i mogę dłużej grać bez restartu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.11.2021 o 16:01, azgan napisał:

 

Właśnie skoro został już poruszony ten temat. Jak tam z tym HDR w Forza Horizon 5? Gra wygląda lepiej z HDR10 czy jednak po przełączeniu na DOLBY VISION jest widoczna poprawa? ?

Jest znakomity, tylko ludzie nie umieją go ustawić. By był najlepszy efekt wchodzimy w jasność, ustawiamy dokładnie o 100 mniej niż ma nasz wyświetlacz, środkowy pasek ustawiamy dokładnie pod paskiem tym na górze (nie pamiętam, co to było środkowa opcja, bo ustawiałem to u kumpla, ale dokłądnie tak należy zrobić) i najważniejsze - nasycenie na maksa. Efekt powalający. Polecam i nie patrzcie na cyferki, jakie Wam się tam wyświetlają, tylko dostosujcie się do instrukcji, a będzie Wam dane. Nie musicie mi dziękować .... chociaż moglibyście, bo to działa bez względu na to, czy mamy 400 czy 1200 nitów :)

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż dziwne, że musicie robić blokade na FPS by Wam gra nie wywalała ? Ja mam w systemie G-Sync odpalony ale w grze nic nie blokuje z klatkami i gram normalnie (czasem zdarzy się drop klatek do 20 ale to przy szybkiej jeździe) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, HDR'o napisał:

Jest znakomity, tylko ludzie nie umieją go ustawić. By był najlepszy efekt wchodzimy w jasność, ustawiamy dokładnie o 100 mniej niż ma nasz wyświetlacz, środkowy pasek ustawiamy dokładnie pod paskiem tym na górze (nie pamiętam, co to było środkowa opcja, bo ustawiałem to u kumpla, ale dokłądnie tak należy zrobić) i najważniejsze - nasycenie na maksa. Efekt powalający. Polecam i nie patrzcie na cyferki, jakie Wam się tam wyświetlają, tylko dostosujcie się do instrukcji, a będzie Wam dane. Nie musicie mi dziękować .... chociaż moglibyście, bo to działa bez względu na to, czy mamy 400 czy 1200 nitów :)

Dalej przepalony. Popatrz a miało być tak pięknie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o wywalanie tylko o lepszą płynność. Jakoś tak jest, że jak się przyblokuję trochę klateczki, aby GPU cały czas nie szło na full to gra działa lepiej. Mniejsze i rzadsze skoki frametime.

  • Like 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, HDR'o napisał:

Jest znakomity, tylko ludzie nie umieją go ustawić. By był najlepszy efekt wchodzimy w jasność, ustawiamy dokładnie o 100 mniej niż ma nasz wyświetlacz, środkowy pasek ustawiamy dokładnie pod paskiem tym na górze (nie pamiętam, co to było środkowa opcja, bo ustawiałem to u kumpla, ale dokłądnie tak należy zrobić) i najważniejsze - nasycenie na maksa. Efekt powalający. Polecam i nie patrzcie na cyferki, jakie Wam się tam wyświetlają, tylko dostosujcie się do instrukcji, a będzie Wam dane. Nie musicie mi dziękować .... chociaż moglibyście, bo to działa bez względu na to, czy mamy 400 czy 1200 nitów :)

Dzięki za opinię ale już lukadd wyjaśnił temat i rozpisał się o tym ?. We wtorek sam sprawdzę jak wypada HDR w tym tytule na OLED'zie ?

W dniu 6.11.2021 o 17:34, lukadd napisał:

Na PC HDR wygląda bardzo podobnie do HDR w czwórce czyli bardzo fajnie.

Zmienił się sposób regulacji. Osobiście wolałem starszy, ale tu też da się ustawić. Nie przesadzać z jasnością i będzie ładnie z detalami i kontrastem :D

Takie elementy jak lampy samochodów w nocy wyglądają bardzo dobrze z HDR, nawet powiedziałbym, że jeszcze więcej detali widać w tych jasnościach niż było w FH4.

A przepalenia prawie nie występują. Prawie bo i w FH4 się je okazjonalnie spotykało. Specyficzne warunki pogodowe i słońce w najbliższym otoczeniu chmur tu się zdarzały przypalenia w tym wąskim zakresie, były w określonych sytuacjach w FH4 i są w określonych w FH5, ale właśnie czasami i w sumie tylko na słońcu.

W całokształcie nie psuję to HDRu, bo reszta chmur trochę bardziej oddalonych jest już poprawnie rozświetlona i ogólnie te nowe chmurki wyglądają świetnie. Tak samo jak wszelkie inne elementy, księżyc w nocy, lampy itd. Wszystko wygląda dobrze.

Statyczne metadane w grach szczególnie z otwartym światem, gdzie warunki pogodowe i oświetleniowe non stop się zmieniają zawsze mają jakieś minusy i coś się wynajdzie. Ale imho sobie poradzili fajnie i nie ma co narzekać na HDR. Bo w całokształcie robi fajną robotę na oledzie. A SDR w tej grze w ogóle dla mnie jest jakiś taki brzydki i płasko to wszystko wygląda.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, joloxx9 napisał:

Dalej przepalony. Popatrz a miało być tak pięknie 

Nie wiem co on pisze, ale ta gra nie ma typowego ustawienia maxymalnej jasności jak było w FH4.

Tu jest jeden suwak do ogólnej jasności HDR. Zakres od 100 do 700. I maksymalne nastawy nie mają nic wspólnego z maksymalną jasnością wyświetlacza.

Drugi suwaczek może się przydać jak ktoś ma słaby wyświetlacz i mu wypiera kolorki, tym sobie można je podkręcić w trybie HDR.

Nie wiem jaki masz wyświetlacz. Mi pod oleda najbardziej pasują nastawy z zakresu ~150-200. Czym wyższa wartość tym jaśniejszy obraz ogółem, a nie tylko szczytowy peak.

Edytowane przez lukadd
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, lukadd napisał:

Nie chodzi o wywalanie tylko o lepszą płynność. Jakoś tak jest, że jak się przyblokuję trochę klateczki, aby GPU cały czas nie szło na full to gra działa lepiej. Mniejsze i rzadsze skoki frametime.

I właśnie o tym mowa teraz moge grać dłużej konfortowo a wczesniej miałem po dłuższym graniu mocne szarpanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, lukadd napisał:

Nie wiem co on pisze, ale ta gra nie ma typowego ustawienia maxymalnej jasności jak było w FH4.

Tu jest jeden suwak do ogólnej jasności HDR. Zakres od 100 do 700. I maksymalne nastawy nie mają nic wspólnego z maksymalną jasnością wyświetlacza.

Drugi suwaczek może się przydać jak ktoś ma słaby wyświetlacz i mu wypiera kolorki, tym sobie można je podkręcić w trybie HDR.

Nie wiem jaki masz wyświetlacz. Mi pod oleda najbardziej pasują nastawy z zakresu ~150-200. Czym wyższa wartość tym jaśniejszy obraz ogółem, a nie tylko szczytowy peak.

Testowałem na swoim C1, ale to raptem 15 min bo nie gram na tv poza konsola. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.11.2021 o 19:29, benylol napisał:

Ogólnie jestem rozczarowany. Jest to moja pierwsza Forza, jeździ się nawet fajnie itp. Ale jest dziecinna, to raz. Dwa grafika fatalna, doczytujące się tekstury, brzydkie prześwity. Mam wszystko na ekstremalne, a gra wygląda jak kupa. Nie tego się spodziewałem i nie po to zrobiłem upgrade kompa. 

Co to znaczy, że jest dziecinna ? A jaka nie jest ? Jakiś głupi symulator, który mi daje tyle frajdy co codzienne chodzenie do pracy ?

40 minut temu, joloxx9 napisał:

Dalej przepalony. Popatrz a miało być tak pięknie 

Co to znaczy przepalony ? Może jakieś szczególiki, dlaczego źle dostosowałeś się do mojej instrukcji i co to zn przepalony ? Ja ustawiałem u kumpla (ma HDR 400) pierwszy suwak na 300, drugi równo pod pierwszym i trzeci (nasycenie) na maks. Efekt - HDR w pytę. Teraz pobieram u siebie i mam zamiar ustawić wszystko to samo. Ciekawe tylko, czy na GTXie 970 będzie w ogóle działał HDR :P 

Edytowane przez HDR'o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, ogrywam sobie dzisiaj horizon 5 i przyznam że popracowali nad dźwiękiem. Nie jest jakoś super wybitnie w przypadku wielu samochodów, ale zdecydowanie słychać poprawę. W H4 te dźwięki były jak puszczane z telefonu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, HDR'o napisał:

Co to znaczy przepalony ? Może jakieś szczególiki, dlaczego źle dostosowałeś się do mojej instrukcji i co to zn przepalony ? Ja ustawiałem u kumpla (ma HDR 400) pierwszy suwak na 300, drugi równo pod pierwszym i trzeci (nasycenie) na maks. Efekt - HDR w pytę. Teraz pobieram u siebie i mam zamiar ustawić wszystko to samo. Ciekawe tylko, czy na GTXie 970 będzie w ogóle działał HDR :P 

Mówię że ustawiałem i szczerze nawet mi się bawić więcej nie chciało bo i tak na nim grać nie będę. Ale IMO jest z tym coś nie tak. A co do zarzutu o dziecinności, to Forza jest taka infantylna i czasami wkurza tym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, joloxx9 napisał:

Mówię że ustawiałem i szczerze nawet mi się bawić więcej nie chciało bo i tak na nim grać nie będę. Ale IMO jest z tym coś nie tak. A co do zarzutu o dziecinności, to Forza jest taka infantylna i czasami wkurza tym

Wszystko zależy od podejścia. Mi ta gra wydaje się taka, o jakiej marzyłem w latach 90tych mając P200MMX i S3 Virge.

BTW odnośnie pobierania - a może problem mam dlatego, że mam zwykłego gamepassa (a nie ultimate) i nie było jeszcze premiery ? Może nie mam możliwości pobrania właśnie dlatego ? Czy w ogóle te dwa gamepassy się różnią ? 

Edytowane przez HDR'o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, HDR'o napisał:

Czy w ogóle te dwa gamepassy się różnią ? 

Chyba jeden korzystasz tylko na PC a drugi konsola+pc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam zwykłego passa i juz dawno pobrałem, co ciekawe dzisiaj kumpel mi wysłał z apki xboxa: 
IMG_3411.jpg

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak to jest z ta wydajnoscia? jest dobrze czy zle? bo GTX 1060 niby ogarnia 1440p i detale ~wysokie w 60 fps

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Forza Horizon 5 : RTX 2060 + Ryzen 5 5600X l 1080p l 1440p l

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, azgan napisał:

Forza Horizon 5 : RTX 2060 + Ryzen 5 5600X l 1080p l 1440p l

 

1080p, ustawienia prawie maks na RTX 2060 czyli sredniopolkowej karcie z 2018 roku, i grywalne jest lepsze to niz poprzedni xbox one np

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

No FH4 działała mi na max ustawieniach w 1440p z msaa x4 na gtx1080 i miałem 80kl/s

Porównywał ktoś wygląd gry w 1080p, 1440p i 4k?

W FH4 różnica była duża oczywiście na korzyść wyższej rozdzielczości między 1080 a1440p.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, Userkamil napisał:

Chyba jeden korzystasz tylko na PC a drugi konsola+pc

KIedy wybieram z listy Forza 5 edycja standardowa , pojawia się tylko możliwość gamepassa Ultimate. Tzn, że na zwykłym już nie pogram ? Co ciekawe, rozwiązałem sprawę z kontem. Okazało się, że na stałe w Windowsie byłęm zalogowany na innym mailu niż to, na którym kupiłem gamepassa. Poświęciłem więc te kolejne 4zł i przelogowałem się na tamto konto i teraz w storze  wykrywa mój PC, ale ten xbox installer cały czas stoi w miejscu. Potrzebne mi to ? 

Edytowane przez HDR'o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszej ? Nie mogę się doczekać aby palić gumę na tej trasie na szczyt wulkanu. :E

 Jak z dźwiękiem 5.1? Właśnie zakupiłem głośniki Creative T5900 5.1, na wtorek będą. :disco:

Edytowane przez sprzetowiec90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...