Skocz do zawartości
azgan

Forza Horizon 5 PC oraz XBOX - wątek zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

32 minuty temu, joloxx9 napisał:

Ogólnie w skrócie, krecisz bąki inne guano i robisz 500k pkt dośc szybko, za to masz 10 gwiazdek. Robisz tak pare razy, powiedzmy nazbierasz 50 gwiazdek.

Kupujesz 10x  jeepa, nie pamiętam jak on się nazywał ale kosztuje 40K. Teraz w każdym z nich odblokowujesz za 5 gwiazdek(chyba 5) tego potrójnego spina. Wczoraj w pół godziny jakoś 1.5miliona mi wpadło + 6 aut chyba tak że lajtowo.

Już nie działa podobno ten system.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, kadajo napisał:

Co wy chcecie od grafiki, jest przecież fenomenalna :E

a0326a05a9f84aa7ab960c7606c350e2.png

nie nabijaj sie

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, AndrzejTrg napisał:

Już nie działa podobno ten system.

A to może naprawili, działało wczoraj wieczorem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, joloxx9 napisał:

A to może naprawili, działało wczoraj wieczorem. 

Na gry online jakieś info było, ale 5/10 czytałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto chce/może niech poda swój nick z aplikacji xbox. Muszę sobie podreperować ego, że jestem wyżej w tabeli od innych :E A tak serio to dobry punkt odniesienia z czasem gdzie pewnie tabele zostaną wywrócone do góry nogami. Jak coś mój nick: M0rV911 A może ktoś gra na steamie i chciałby pośmigać za jakiś czas jak naprawią multi? 

U mnie na razie 12 godzin gdy i tylko 3 crashe więc gra jest super stabilna. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działa, to, że za 5 punktów wydanych kupujesz losowanie to tak ma być, tego nie znerfili. Tam był inny bug na nabijanie punktów i o to chodziło, że bardzo łatwo można było nabić sobie punkciki. To mogli już wywalić i naprawić. A tak punkty najlepiej nabijać jak w radiu leci kawałek to dostajemy jeszcze extra mnożnik. Czyli na autkach z x7 można wycisnąć mnożnik zdobytych punktow x 14.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, beniek napisał:

Siema, miał ktoś problem z dźwiękiem ? 

Mianowicie : na głośnikach wszystko ok. 

Na słuchawkach (BT) do momentu jak jestem w menu jest ok, jak tylko zaczynam jeździć ... głucho. W FH4 nie było problemu :/ 

Też mam to samo słuchawki tak samo głośnik wszystko co idzie po BT chwile po jeżdżeniu zaraz zrywa dźwięk i póki co nie ma chyba rozwiązania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, caleb59 napisał:

Fajna taktyka na usprawiedliwienie swojej nieudolności, macie powyłączać wszystko w systemie dla ich jaśnie pańskiej i wspaniałej gry, która na pewno nie ma żadnych błędów tylko winny jest użytkownik. Najgorsze możliwe i do tego patologiczne podejście programistycznych świń i psów z Microsoftu. Gówno to kogo powinno interesować co komu działa w tle i tym bardziej kazać użytkownikowi cokolwiek wyłączać to jest jakieś nieporozumienie - to jest w gestii twórców by tak przygotować grę aby była kompatybilna z innym oprogramowaniem, tym bardziej często niezbędnym w codziennym użytkowaniu PC - mieli na to masę czasu i jak widzę info o wyłączaniu antywirusów czy oprogramowania od myszki Logitech to nie wiem czy mam się śmiać czy płakać i to wszystko za 440zł w najdroższej edycji. :E 

 

Mam logitech options i logitech G hub, nigdy nie wyrzucilo mi gry na PC (na XSX zreszta tez nie). Nie doczytuje textury (na XSX widoczne sa wyskakujace krzaki) i nie ma z nia problemow. Kupiona MS Store (wolalbym steam ale nie ma play anywhere)

3 godziny temu, joloxx9 napisał:

Masz racje a co jest najlepsze, przecież to jest Forza 4 z inną mapą, serio 1 do 1 przenieśli 95% gry, jak ten build może nie działać na windowsie, jak oni to robią? 

 

Coś czuje że w moim przypadku jest problem przez to że mam wersje ze sklepu microsoftu. Ściągne dzisiaj pirata i zobacze czy też bedzie fochy strzelać, jesli nie to na nim będę grać i tyle, w multi i tak nie pogram a użerać się z pseudo sklepem zamiaru nie mam. 

Swoją drogą, mam łącze które wyciąga średnio 52-55MB zalezy od dnia i godziny i taki steam/epic potrafią tyle lecieć, origin zazwyczaj w granicach 45max.

A co na to sklep majkrosoftu? 20 czasami w porywach mignęło mi 30... To jest firma która oferuje dysk internetowy, chmure obliczeniową Azure a prędkość to jakaś śmieszna pomyłka.

U mnie lecialo 340-380Mbps (daleko do max predkosci...), tyle ze to lacze biznesowe z bliskim wpiecem do sieci szkieletowej od Netii (i koszt +3k mc)... Na laczu prywatnym (ledwo 100zl) (swiatlowod 200) to MS dziala jak g.... (ale tam wszystko leci przez 10x firm krzakow az sie wlacza do Orange czy co za syf tam uzywaja, tyczy sie to wiekszosci maly lokalnych operatorow, jakosc tych lacz to katastrofa)

Edytowane przez Carmamir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam już 117 wyróżnień ale po każdym wyścigu mam komunikat, że rozłączono mnie z internetem.

Często zmieniacie samochody? Ja, poza sytuacjami że każą to jeżdżę Fordem Bronco i wygrywam nim wszystkie wyścigi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, lukadd napisał:

Działa, to, że za 5 punktów wydanych kupujesz losowanie to tak ma być, tego nie znerfili. Tam był inny bug na nabijanie punktów i o to chodziło, że bardzo łatwo można było nabić sobie punkciki. To mogli już wywalić i naprawić. A tak punkty najlepiej nabijać jak w radiu leci kawałek to dostajemy jeszcze extra mnożnik. Czyli na autkach z x7 można wycisnąć mnożnik zdobytych punktow x 14.

No jak mówiłem nie zagłębiałem się w temat. W Forzy 4 czy 3 , nie kojarzę, jak się miało włączonego mixera to również nabijało punkty czy losowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy znany mi sposób na exp to bierzecie lambo sesto elemento forza edition wykupujecie wszystkie perki i jeździcie customowy wyścig przy autostradzie. Ew można pojechać na to lotnisko, które jest na południu mapy i tam kręcić punkty. Ja mam 35mln kr i jakieś 180 samochodów ale troche z nich rozdaję też za darmo :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, ombre070 napisał:

Na XSX jak skaczesz między 4 i 5 (Resume) to widać wyraźnie przewagę graficzną w czwórce. 

Masakra.Co oni odjaniepawlili?

To jest taka różnica na korzyść 4 części że ciężko to opisać słowami. W 5 części jest świetny dym, tekstury drogi, jakieś kamyczki, rozbijane bariery czy drzewka no i największy plus to dźwięki samochodów. Ale sama grafika jest biedna w stosunku do 4 :(

18 godzin temu, kadajo napisał:

Jak masz OC to może być niestabilne.

Ja mam OC wykrecone na wszystkim czyli procek, karta i ramy. Grałem na win 11 i przez 6h nie wyrzuciło mnie ani razu no ale już nie gram w tego ulepa :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, MrKetiw napisał:

Ja mam OC wykrecone na wszystkim czyli procek, karta i ramy. Grałem na win 11 i przez 6h nie wyrzuciło mnie ani razu no ale już nie gram w tego ulepa :E

Nikt nie powiedział ze nie można mieć OC tylko ze OC może być niestabilne.

 

MP w tej grze to niezłe gówno :D

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, kadajo napisał:

Co wy chcecie od grafiki, jest przecież fenomenalna :E

 

Gdzieś to był? Na rysach? :E

32 minuty temu, fliperpl napisał:


odechciewa się grać online.. 

Nic się nie nauczyli od 4 części 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, lukasz502 napisał:

Wczoraj wyłączyłem grę o 22:00 dzisiaj odpalam rano komputer jakaś aktualizacja windowsa 10 komp uruchomiony ponownie i Forza Horizon 5 się nie  uruchamia. Ktos ma ten problem? Po kliknięciu w forze "graj" otwiera mi się okienko microsoft store z aplikacją Usługi gier, nic nie mogę zrobić.

Mam to samo. Próbowałem różnych sposobów ale nic nie pomogło. Aktualnie ściągam ponownie grę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, KamcioGF napisał:

Najlepszy znany mi sposób na exp to bierzecie lambo sesto elemento forza edition wykupujecie wszystkie perki i jeździcie customowy wyścig przy autostradzie. Ew można pojechać na to lotnisko, które jest na południu mapy i tam kręcić punkty. Ja mam 35mln kr i jakieś 180 samochodów ale troche z nich rozdaję też za darmo :D

Ta, też to robiłem kilka razy. Masa punktów i jeszcze kupa kasy za wyścig ~15-20 minut. Tylko trzeba ustawić najwyższy poziom trudności wtedy leci najwięcej, wyścigi są tak zrobione, że nie ma co się martwić, że przegramy na najwyższym poziomie i na luzie można jechać i nabijać punkty.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde wyłączyłem wszystkie wspomagacze w opcjach i odrazu lepiej mi się jeździ ?Myślałem że będę ślizgał się na wszystkie strony a tu o dziwo czuje większą kontrolę nad autem ?

Do tego wziąłem się ostro są tuning aut i zacząłem nagle wszystkie wyścigi wygrywać ?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
25 minut temu, MrKetiw napisał:

To jest taka różnica na korzyść 4 części że ciężko to opisać słowami. W 5 części jest świetny dym, tekstury drogi, jakieś kamyczki, rozbijane bariery czy drzewka no i największy plus to dźwięki samochodów. Ale sama grafika jest biedna w stosunku do 4 :(

Ja mam OC wykrecone na wszystkim czyli procek, karta i ramy. Grałem na win 11 i przez 6h nie wyrzuciło mnie ani razu no ale już nie gram w tego ulepa :E

Ja odpaliłem to na wszystkie suwaki w prawo tylko msaa x4 w dżungli tak żeby nie było za dużo pojazdów i obiektów żeby jakieś klatki wyświetlało :D

I gra jest ładniejsza od FH4 no ale w FH4 miałeś prawie dwa razy tyle klatek. Ktoś nawet wrzucał filmik chyba z morele gdzie porównują wydajność 4 i 5. 

Żeby w pełni się cieszyć grą potrzebowałbym pewnie rtx 3080 lub 2080ti.

Na rtx 3070 chyba za mało pamięci.

Zróżnicowanie terenów mi się podoba bo jest co oglądać.

Na 12h gry nie wywaliło mnie ani razu do pulpitu.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze wczoraj zrobiłem wszystkie wyscigi przełajowe i Bronco 2021 w A800 to jakiś potwór. Myślałem, że Jeep Willys jest najlepszy ale jednak nie (właszcza jak wjeżdza się w wode z dużą prędkością to potrafi obrócić auto albo jak wjedzie się w jakieś drzewka to mocniej spowalnia ze zwględu na niską mase na poziomie poniżej 1 tony). Jak lekkie i mocne silnikowo to na wyścigi cross

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Piotrek2409 napisał:

Mam to samo. Próbowałem różnych sposobów ale nic nie pomogło. Aktualnie ściągam ponownie grę.

Pisałem o tym. U mnie rozwiązanie wygląda tak:

 

Odpalam kompa, CZEKAM kilka minut i dopiero odpalam grę, wtedy działa. Jak za szybko włączę przez skrót to GG nie ma bata by działała. 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpaliłem gierę, a tu nowy sezon i pora deszczowa w lecie :D. Zapowiada się ciekawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trochę już pograłem, więc mogę swoje żale i westchnienia napisać

Najpierw te gorsze :
- silnik jest tak niestabilny, że głowa mała. Jednego dnia na ustawieniach wymaxowanych gram na stabilnych 100fps+, drugiego mam ściny i spadki do 80. Coś musi być powiązane z teredo bo często blokuje mi "sieć xbox" i po naprawieniu gra znowu działa stabilnie 
- non stop wyrzucający komunikat o problemach z siecią, który narzuca pierwszeństwo naciśnięcia w niego zamiast np w wyścig
- chciałem oszczędzić multi, ale nie potrafię. Mikrofony w grze czasami się mutują czasami nie (pomimo całkowitego wyłączenia), dołączanie do gry zajmuje czasami wieczność i po odczekaniu np 10minut nagle komunikat o tym, że wyścig się zaczął... 
- w przeciągu 25h grania miałem jakieś +/- 10x crash, najczęściej w kluczowych momentach
- wczoraj stuningowałem sobie trzy samochody i zapisałem konfigurację, dzisiaj chce coś pozmieniać i pisze mi, że nie jestem autorem i czy chce zresetować tuning (WTF) 
- nie da się wyłączyć odbicia w przedniej szybie w trybie kokpitu (albo nie umiem)
- licznik kombinacji praktycznie na środku ekranu obok samochodu - utrudnia często widoczność
- setki anomalii na mapie, wpadanie w tekstury czy niewidzialne obiekty
- ręczne klikanie odbioru nagród w wyróżnieniach.. Serio?
- AI jest do dupy. Przy ustawnieniu PRO w górę trzeba grać typowo Tier1 samochodami, żeby dało radę ich dogonić
- często nie działa "ukrywaj nieaktywny kursor myszy". Nic tak nie denerwuje jak pointer podczas jazdy.. 
- tryb rywali jest zbugowany - cały czas pokazuje mi tego samego rywala

Neutralne :
- grafika. Mega mi się podoba jak są auta zrobione a sam w sobie klimat i otoczenie są miłe dla oka, ale tekstury otoczenia nawet na najwyższych ustawieniach zostawiają wiele do życzenia
- szkoda, że brak gier rankingowych od dnia premiery; ale w sumie z tymi problemami multi to nawet lepiej, że nie ma XD

Pozytywne :
- mega mi się podobała kampania
- dużo nagród za wykonywanie prze różnorodnych wyróżnień i po prostu przechodzenia kampanii
- klimat muzyczny
- genialna możliwość konfiguracji samochodów pod swój styl jazdy (wiem, że wcześniejsze to miały - ale warto na to zwrócić uwagę bo nie jest to typowe dla wyścigówek arcade)
- różnorodny wybór samochodów
- ogólny tuning wizualny samochodów

Jak naprawią crashe, stabilność gry i multi to daje ocenę frajdy z grania 10/10, tak to 5/10 bo multi jest ważnym czynnikiem w tej grze 

Edytowane przez fliperpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, afrikan napisał:

Kurde wyłączyłem wszystkie wspomagacze w opcjach i odrazu lepiej mi się jeździ

Wszystkich nie wył, tylko te assysty pokazujące tor jazdy i także lepiej mi się jedzie, nie rozpraszają tak. 

Godzinę temu, lukadd napisał:

Ta, też to robiłem kilka razy. Masa punktów i jeszcze kupa kasy za wyścig ~15-20 minut. Tylko trzeba ustawić najwyższy poziom trudności wtedy leci najwięcej, wyścigi są tak zrobione, że nie ma co się martwić, że przegramy na najwyższym poziomie i na luzie można jechać i nabijać punkty.

Ale to jest bzdet, serio nie mogli niczego lepszego wymyśleć? Kasa powinna być tylko za wygrane wyścigi, zdobyte osiągnięcia, a nie takie nabijanie czy kręcenie bączków. Dla kogo to w ogóle jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Jaycob napisał:

Wszystkich nie wył, tylko te assysty pokazujące tor jazdy i także lepiej mi się jedzie, nie rozpraszają tak. 

Z asyst to tylko ABS i linie hamowania, którymi nawet czasem się nie sugeruje, bo w niektórych miejscach się nie hamuje :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...