Skocz do zawartości
azgan

Forza Horizon 5 PC oraz XBOX - wątek zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

44 minuty temu, lukadd napisał:

Ta i na extreme to widać, ale jednak zasięg nawet w porównaniu do ultra jest widocznie dalszy tych doczytywań.

Każda gra AAA, a szczególnie open world ma widoczne doczytywania.

Tylko ze takie doczytywania są nieakceptowalne a tutaj są wyjątkowo widoczne! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, fliperpl napisał:

zrobiłem test bo po prostu to jest jakiś cyrk granie na AI 
 

Zobaczcie timelapsy - a to jeszcze nie jest najtrudniejszy poziom :E na tym to chyba tylko speedhackiem wygrasz 

W ogóle jest mi ktoś w stanie wytłumaczyć czemu na YT mi wychodzi taka pixeloza? W pliku nagrywającym jest wszystko git 

Po co te strzałki?

 

Swoją drogą widać że to całe "ray tracing audio" to jest jakaś kpina.

Gra po 1 nie ma kompletnie odgłosu opon, biorąc elektryka jak się jedzie to nie słychac NIC!

PO wjechaniu nim do tunelu to samo, a robiąc wślizg to pisk opon już się nie odbija od ścian.

Kolejna papka która tylko służyła  chyba by pelikany łykały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, lukadd napisał:

Zejście z extreme geo na high to do ~7% fps straty fps, okupione strasznym zmniejszeniem zasięgiem renderowania obiektów. To już dosłownie ci przed nosem się drzewa doczytują na high. Nawet Ultra geo to jest bida, bo też znacznie zmniejsza zasięg renderowania obiektów i takie drzewa ci się doczytują 20-30 metrów przed nosem, a zyskujesz ledwie ~2-3%fps względem extreme gdzie zasięg jest znacznie większy.

To jest dobra opcja do zbijania dla potato PC gdzie siedzi słabe CPU i słabe GPU, wtedy warto zbić geo dla lepszego fps, bo to tłucze starsze CPU i słabe gpu. A normalnie na jakichś mocniejszych sprzętach to jest ostatnia rzecz z jakiej warto zjeżdżać.

W sumie nic, to nie jest GTA :E. Zwykły glitch. Typowi się udało wjechać w rejon w który normalnie nie da się wjechać.

gdy mam wszystko extreme to bedzie tak 90 fps a jak obnize geometrie na ultra to juz jest 110 wiec chyba wieksze sa roznice niz podajesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Eltik napisał:

gdy mam wszystko extreme to bedzie tak 90 fps a jak obnize geometrie na ultra to juz jest 110 wiec chyba wieksze sa roznice niz podajesz

Niah. U mnie nie ma takich cudów. Zbicie geometri z Extreme na high daje ~6-7% lepszy fps i w 4k i 1440p jest podobnie. Zbicie na ultra będą jeszcze mniejsze różnice.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, joloxx9 napisał:

Swoją drogą widać że to całe "ray tracing audio" to jest jakaś kpina.

Gra po 1 nie ma kompletnie odgłosu opon, biorąc elektryka jak się jedzie to nie słychac NIC!

PO wjechaniu nim do tunelu to samo, a robiąc wślizg to pisk opon już się nie odbija od ścian.

Kolejna papka która tylko służyła  chyba by pelikany łykały.

Ray Tracing Audio ???

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pLDu0ur.png

życzcie mi szczęścia. Podejmuje rękawice walki :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robie sobie Playliste festiwalową i zaczynam od przełajówki "Niezły Plusk". No i się zaczyna jak na filmue, który udostępniłem :E 

 

Auto buguje się w drzewie co jakimś cudem telepurtuje mnie na pierwsze miejsce z postępem 3% wyścigu. Tabela praktycznei stoi do samego końca wyścigu i na samym końcu zmieniają się pozycje. Na mapie moja drużyna stoi. Pierwszy wyścig identyczny jak drugi a Trzeci wyścig taki sam poza tym że mnie nie teleportuje i nie jestem w drzewie. Albo to bug, albo problemy z łączem moim albo serwery MS są z papieru :E 

Edytowane przez mlynos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
1 godzinę temu, lukadd napisał:

Ta i na extreme to widać, ale jednak zasięg nawet w porównaniu do ultra jest widocznie dalszy tych doczytywań.

Każda gra AAA, a szczególnie open world ma widoczne doczytywania.

Ultra u mnie jest zbugowane i wygląda gorzej od high za to na extreme to trzeba mieć konkretny sprzęt + jak czytałem w 1440p i powyżej dobrze jest mieć na karcie 10GB dla takich ustawień. Na 4k na pewno trzeba mieć 10GB lub więcej. Może w którymś patchu to poprawią.

Chciałbym także żeby zabrali się za expolity jak ten jeep wally.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, fliperpl napisał:

 

życzcie mi szczęścia. Podejmuje rękawice walki :E

A więc tak.
Pierwsze dwie próby focusem RS na S1. Wszystko fajnie, ale na skoku zawsze się wykrzyczał jak uderzał o ziemie, więc lipa
Potem Exocet off-road na A. Powtórka z rozrywki - nie mogłem ich dogonić
Potem mówie dobra. Wezme coś na klase C. To był błąd, po 30sekundach ostatnie miejsce i nie moge nic dogonić :V
Ok, biore GMC Jimmiego 1970 na klasie A.

Tak żałuje, że tego nie nagrałem. Wyprzedziłem połowę, a na następnym zakręcie 4 pierwsze boty zwolniły i zaczęły jechać bokiem. Do końca utrzymałem się już na 1 miejscu z przewagą 7 sekund :E

paranoja 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, Wompierz napisał:

Ultra u mnie jest zbugowane i wygląda gorzej od high za to na extreme to trzeba mieć konkretny sprzęt + jak czytałem w 1440p i powyżej dobrze jest mieć na karcie 10GB dla takich ustawień. Na 4k na pewno trzeba mieć 10GB lub więcej. Może w którymś patchu to poprawią.

Chciałbym także żeby zabrali się za expolity jak ten jeep wally.

No ultra wyglada biednie jest zbugowane, tesktury rozmazane. Pewnie to poprawia i wtedy przejde z extreme na ultra zeby zyskac 20 fps. Teraz na full maks przejezdzajac przez jakies zielenie mam 90 fps a np na wszytsko wysokie mam 150

Jak zmienie tylka ta gemometrie na maks a reszta zostaje na wysokich to juz mam nie 140-150 w zalesieniu a 110-120 wiec sporo

@lukadd skad ci sie wziely niby takie male roznice wydajnosci. Ta geometria wlasnie ubija

Edytowane przez Eltik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Początek gry i zniszczenie jej glitchami...po miesiącu nie będzie co w niej robić :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
19 minut temu, amp41 napisał:

Początek gry i zniszczenie jej glitchami...po miesiącu nie będzie co w niej robić :-)

Dlatego jak ktoś nie chce drugi raz od nowa przechodzić gry to lepiej chyba poczekać aż chociaż trochę połatają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 16 godzinach mi się znudziło (chyba za dużo czasu spędziłem w FH4 i jestem przejedzony tą formułą). Dołączyłem do galerii sław i daję sobie spokój.

Za parę dni zobaczę jeszcze jak zmieniają się pory roku w Meksyku, a później będzie uninstall ;)

Jak dla mnie ta gra to mocne 7/10. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zapomnijcie robić kopie save'ów by Wam ich nie zjadło :E 

Poza tym jak zrobićsynchronizacje z plikami (tuningi, malowania itp itd) z FH4? :hmm: Chyba, że tej opcji jeszcze nie ma bądź nie widze... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Phoenixsuple napisał:

Na PC nie powinno miec to wgl miejsca, szczegolnie jak ktos ma mocarny PC.

Ale jakby dali wiecej na PC to nie mogliby pisac ze ustawienia na konsoli to jak extreme na PC 8:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie dzisiaj po kilku dniach w Meksyku wróciłem do Australii, kurde ta FH3 ma jednak w sobie jakiś magiczny, wyjątkowy, niepowtarzalny klimat, którego nie ma ani FH4 ani FH5, to chyba najlepsza część. O dziwo graficznie wcale nie odstaje od FH5 a miejscami wręcz są miejsca, które naprawdę robią wieksze woow.

Edytowane przez hennepin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Phoenixsuple napisał:

Na extreme tez widac jak sie doczytuja przed nosem tylko troche dluzszym jak pinokio, taki drugi Cyberprank.

Na PC nie powinno miec to wgl miejsca, szczegolnie jak ktos ma mocarny PC.

Sama gra to to samo co FH4, tylko nowa mapa i ciut lepsza grafika na max detalach gdzie po zmniejszeniu jest juz sporo gorzej. Taka bardziej gra dla widoczkow niz do rozwoju i rywalizacji. Dlatego mocno czekam na Forze Motorsports.

Pograłem 10h w XGP i chyba nie będę kupował pełnej wersji jak skończy mi się dostęp.  Brakuje mi świeżości względem FH4. Nowa mapa, a tak to samo, nawet ikony, interfejs jest w zasadzie taki sam. Przy zbliżonym widoku otoczenia nie odróżniłbym 4 od 5. 

29 minut temu, slafec napisał:

Po 16 godzinach mi się znudziło (chyba za dużo czasu spędziłem w FH4 i jestem przejedzony tą formułą). Dołączyłem do galerii sław i daję sobie spokój.

Za parę dni zobaczę jeszcze jak zmieniają się pory roku w Meksyku, a później będzie uninstall ;)

Jak dla mnie ta gra to mocne 7/10. 

Mam zbliżone zdanie. Jak ktoś ma mocno ograne poprzednie części to szybko się znudzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JAK MAM WYŁĄCZYĆ rozglądanie się na prawym analogu? Używam go do skręcania! W FF3 ani FH4 nie było tam przypisanego obrotu widoku ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, Saren7 napisał:

Pograłem 10h w XGP i chyba nie będę kupował pełnej wersji jak skończy mi się dostęp.  Brakuje mi świeżości względem FH4. Nowa mapa, a tak to samo, nawet ikony, interfejs jest w zasadzie taki sam. Przy zbliżonym widoku otoczenia nie odróżniłbym 4 od 5. 

Mam zbliżone zdanie. Jak ktoś ma mocno ograne poprzednie części to szybko się znudzi.

Dla mnie znowuż to  jest 1 Forza i jak na razie po 20 h jestem oczarowany ?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Eltik napisał:

@lukadd skad ci sie wziely niby takie male roznice wydajnosci. Ta geometria wlasnie ubija

benchuś mi tyle wypluł. Ale masz rację w np. dżungli w grze są znacznie większe różnice ponad 20% fps może nawet być.

Tyle, że ja olałem dalsze sprawdzanie geometrii na niższych nastawach jak extreme. Już zejście na ultra robi totalnego kupsztala z gry i nie chodzi tylko o to, że zdecydowanie pogarsza się zasięg rysowania przy zejściu już o oczko z geometrii. Ta opcja również wpływa na gęstość roślinności i już ultra znacznie przerzedza roślinność jak np. trawy, krzewy, jakieś inne rośliny, nawet te nieliczne kolce w dużych kaktusach całkowicie kasuje :E.

Więc jak ktoś nie chce narzekać, że gra wygląda jak kupa to lepiej nie zjeżdżać z geometrii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie panowie op auta możecie polecić? 

Bo uzbierało mi się już 10mln to chciałbym sobie coś kupić ? 

Edit: Podobno Lamborghini Sesto Elemento FE jest całkiem niezłe ?

Edytowane przez afrikan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, hennepin napisał:

Ja sobie dzisiaj po kilku dniach w Meksyku wróciłem do Australii, kurde ta FH3 ma jednak w sobie jakiś magiczny, wyjątkowy, niepowtarzalny klimat, którego nie ma ani FH4 ani FH5, to chyba najlepsza część. O dziwo graficznie wcale nie odstaje od FH5 a miejscami wręcz są miejsca, które naprawdę robią wieksze woow.

Mam dokładnie to samo, zawiedziony FH5 zainstalowałem sobie FH3 w którą wcześniej nie grałem, ale miałem zakupioną bo kiedyś wyprzedawali za grosze jak kończyła im się licencja na muzykę, w każdym razie ta gra wydaje mi się lepsza od 4 i 5, przede wszystkim nie ma tam tych głupich simsowych wstawek które mnie tak irytują, dojeżdżasz do wyścigu, odpalasz i jedziesz, nikt ci nic nie tłumaczy, nie opowiada, można pojeździć w spokoju, klimat Australii rewelacyjny, grafika trzyma poziom, no ciężko się do czegoś przyczepić, technicznie chyba już jest załatana bo zero jakichkolwiek kłopotów, crashy czy czegoś podobnego, poza tym nie lubię aliasingu a w tej grze mogę sobie spokojnie pozwolić na msaa x8 + fx i jest ładnie wygładzone wszystko :D polecam.

Edytowane przez GTM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde zainstalowałem na nowo bo sobie myślę no dam jej szanse ale jak patrze cały czas na te doczytujące krzaki to mi się rzygać chce no i jeszcze rozwaliła mnie noc w tej grze, jest zupełnie płaska i bez polotu w 3 i 4 części przyjemnością było granie w nocy a tutaj ? Bleee dramat.

Jak naprawią te doczytywanie to może będzie grywalna w miarę ta gra, żeby nie było że tylko narzekam to gra ładnie wygląda w lesie/dzungli :)

Forza-Horizon-5-11-11-2021-23-54-21.jpg
 

Forza-Horizon-5-12-11-2021-00-29-02.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W FH3 jeszcze nie grałem ale piątka podoba mi się bardziej niż czwórka i już mam w niej więcej wygranych wyścigów niż w czwórce przez ostatnie trzy lata. Cały dzień grania i mam już prawie 300 punktów wyróżnień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...