Skocz do zawartości
azgan

Forza Horizon 5 PC oraz XBOX - wątek zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie jakieś rady jak wygrać te mistrzostwa sezonowe ? Ten wyższy poziom trudności to jakiś hardcor jesli chodzi o zajęcie 1 miejsca czy w ogóle dogonienie czołówki ?

Może te wspomagacze sobie włączyć w opcjach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, afrikan napisał:

Panowie jakieś rady jak wygrać te mistrzostwa sezonowe ? Ten wyższy poziom trudności to jakiś hardcor jesli chodzi o zajęcie 1 miejsca czy w ogóle dogonienie czołówki ?

Może te wspomagacze sobie włączyć w opcjach ?

Które? Te Hot hatchami? Czy multiplayer terenówkami? Czy te american muscle? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, assire napisał:

Które? Te Hot hatchami? Czy multiplayer terenówkami? Czy te american muscle? 

Wszystkie 3 ?

Chociaż narazie próbowałem tylko tych z muscle car i ciężko jest,do tego jeszcze w deszczu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś mi k... powie co to jest :E ? Ilość niedoróbek w grze przerasta moje wyobrażenia.

Forza-Horizon-5-12-11-2021-23-09-45.png

 

Musiałem się przeprosić z graniem w większej ilości klatek jak 72 bo powyżej tego mam ostre rwanie z dupy i spadki fps, great job microsoft ! 

Edytowane przez MrKetiw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, afrikan napisał:

Wszystkie 3 ?

Chociaż narazie próbowałem tylko tych z muscle car i ciężko jest,do tego jeszcze w deszczu ?

Jeśli masz włączoną - to wyłącz kontrolę trakcji. Mega pomaga lecieć na limicie w zakrętach. Zwłaszcza w rajdach, moje Renault 5 Turbo A800 zapier*ala jak złe, satysfakcja z przelotu bokiem na szutrze dosłownie jak w WRC, banan na mordzie przez 5 wyścigów :E

A jak to nie pomoże, to jutro wieczorem udostępnię moje tjuny, wygrałem hot hatche i muscle za pierwszym podejściem na ekspercie czy co tam gra ustawia do tych wyścigów. 

Edytowane przez assire
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, afrikan napisał:

Wszystkie 3 ?

Chociaż narazie próbowałem tylko tych z muscle car i ciężko jest,do tego jeszcze w deszczu ?

Ja jeszcze nie robiłem, ale jak masz jakieś problemy to na youtube na pewno już jest porzynajmniej kilka poradników do sezonu i wyścigów, jakie auta są dobre, jakie tuningi dobrać itd.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, assire napisał:

Jeśli masz włączoną - to wyłącz kontrolę trakcji. Mega pomaga lecieć na limicie w zakrętach. Zwłaszcza w rajdach, moje Renault 5 Turbo A800 zapier*ala jak złe, satysfakcja z przelotu bokiem na szutrze dosłownie jak w WRC, banan na mordzie przez 5 wyścigów :E

A jak to nie pomoże, to jutro wieczorem udostępnię moje tjuny, wygrałem hot hatche i muscle za pierwszym podejściem na ekspercie czy co tam gra ustawia do tych wyścigów. 

To pochwalę się że udało w końcu mi się skończyć wszystkie 3 mistrzostwa ? Faktycznie odpowiedni samochód i dobry tuning robi robotę w tej grze.Wszyskie 9 wyścigów udało mi się skończyć na 1 miejscu  jednym podejściem ? 

Muscle-Pontiac Firebird                                 

Współczesne samochody-BMW Z4  2019   

 HatchBacki-Ford Focus RS 2017

Taki zwycięski skład ? I zazwyczaj 2-3 zakręt byłem już na prowadzeniu,bo przecinałem jak głupi ?? 

Czyli w skrócie nie jest to jednak takie trudne jak myślałem ?

Edytowane przez afrikan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam szukam pomocy   mam problem kierownicą , moja kiera     to logitech formula force gp i brakuje mi dwoch klawiszy na kierownicy zeby zapisac profil w ustawieniach w grze, może ktos wie jak to obejsc, profil wymagany w grze to 12 klawiszy ja mam 10

Edytowane przez kendo777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.11.2021 o 23:08, afrikan napisał:

Dla mnie znowuż to  jest 1 Forza i jak na razie po 20 h jestem oczarowany ?

Ja też się dobrze bawię ?

12 godzin temu, assire napisał:

To dobrze czy źle? :E

NeFQvhR.jpg

Widzę że już blisko 7 mln graczy ma Forza Horizon 5 :E

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba bym wszystko przez okno wyrzucił jakby coś takiego miało miejsce i to z taką ilością punktów :E 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, mlynos napisał:

Chyba bym wszystko przez okno wyrzucił jakby coś takiego miało miejsce i to z taką ilością punktów :E 

Dlatego trzeba takie wyniki robić solo, bo te przycinki to wynik chwilowego rozłączenia z serwerem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, azgan napisał:

Widzę że już blisko 7 mln graczy ma Forza Horizon 5 

Już wczoraj pękło 7 baniek. Teraz w galerii sław jest ~7.4mln graczy.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj wszystkie tygodniowe wyzwania zrobiłem oprócz dniówek oczywiście, na początku też miałem problemy żeby wygrać na tym wybitnym ale kluczowy jest odpowiedni wybór auta i tuningu pod dane wyzwanie i idzie bez problemu wygrać. Najbardziej nie lubię driftu ale odkąd pamiętam nie lubiłem.

Edytowane przez hennepin
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drift jest łatwiejszy niż w 4, tak samo cross, teraz nawet RWD da się wygrać.

Dziwny jest ten lock na wybitnym poziomie, dla mnie jest za łatwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, afrikan napisał:

Panowie jakieś rady jak wygrać te mistrzostwa sezonowe ? Ten wyższy poziom trudności to jakiś hardcor jesli chodzi o zajęcie 1 miejsca czy w ogóle dogonienie czołówki ?

Może te wspomagacze sobie włączyć w opcjach ?

Wyłączasz asystę hamowania, abs wł, kontrala trakcji wł(wył do driftu), kontrole stabilności lepiej też wyłączyć bo czasem niepotrzebnie przyhamowuje, linia jazdy tylko hamowanie.Ja gram na expercie. Wszystko za wyjątkiem jazdy klasą X wygrywam.

Edytowane przez Saren7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Saren7 napisał:

Wyłączasz asystę hamowania, abs wł, kontrala trakcji wł(wył do driftu), kontrole stabilności lepiej też wyłączyć bo czasem niepotrzebnie przyhamowuje, linia jazdy tylko hamowanie.Ja gram na expercie. Wszystko za wyjątkiem jazdy klasą X wygrywam.

Napisałem stronę wcześniej że udało mi się już wszystkie mistrzostwa zrobić ? Wszystkie asysty mam wyłączone bo  wtedy lepiej mi się wchodzi w zakręty ?

To z jeepami też zrobiłem Brinco,tylko czasami daje straszne fajtłapy do drużyny i trzeba spróbować parę razy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, afrikan napisał:

Napisałem stronę wcześniej że udało mi się już wszystkie mistrzostwa zrobić ? Wszystkie asysty mam wyłączone bo  wtedy lepiej mi się wchodzi w zakręty ?

To z jeepami też zrobiłem Brinco,tylko czasami daje straszne fajtłapy do drużyny i trzeba spróbować parę razy ?

Czekam na rozgrywkę rankingową w multi i patch poprawiający linie rysowania terenu. U mnie nie ma żadnego wow bo w FH3/4 grałem setki godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy gdzieś jest opcja wyścigów online z wyborem typu wyścigów / klas samochodów itp? tak jak było w FH3?,   FH4  olałem 2 tyg po premierze bo bubel zrobili z rywalizacją tylko drużynową, a później nie chciało mi się już wracać.

"Fabułę" skończyłem, galeria sław itp..  a reszta to niestety nuda dla mnie.   tylko rywalizacja online. 

Edytowane przez DarkEater

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ograniczenie sezonowych zadań do konkretnych aut to jest dla mnie jakaś bzdura. Nie mam na granie jakoś dużo czasu więc na razie garaż ubogi i z kasą krucho więc sezonów nie mam jak zaliczać bo nie mam:

a) odpowiednich aut

b) kasy na tuning

W związku z tym niby gra single a jednak trzeba aktywnie grać jak w multi bo inaczej cześć zawartości przepadnie. Szkoda, w FH4 można było grać czym się chce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten tryb arcade to jedna wielka porażka.A tylko tego mi brakuje z listy.. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz grupę znaleźć, bo tak ciężko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, bartekm636 napisał:

E tam pobawisz się chwilę autostradę i Jeepami i będziesz milionerem w godzinkę :E

Jakiś tutorial dla nieznających exploitów Forzy? :D 

Muszę uzbierać na rezydencję żeby fast travel odblokować, bez tego to porażka. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, galakty napisał:

Jakiś tutorial dla nieznających exploitów Forzy? :D 

Muszę uzbierać na rezydencję żeby fast travel odblokować, bez tego to porażka. 

+1 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, galakty napisał:

Jakiś tutorial dla nieznających exploitów Forzy? :D 

Bierzesz jakas szybką furkę, tak 350kmh+. Jedziesz na autostradę i walisz kombosy za prędkość i unikanie kolizji, nabijając punkty biegłości. Z zachodu na wschód i z powrotem. Istotne żeby nie być online, tylko solo bo wtedy ruch jest gęstszy i szybciej nabija punkty. Jak nabijesz w ciul punktów biegłości, to kupujesz jeepy willysy - można kupić więcej niż jednego. Tam za 5pkt masz superlosowanie. 

Tak, punkty biegłości są uniwersalne między brykami. Najlepiej mieć wóz który ma duży mnożnik, albo klepać punkty podczas skillsongów. Teraz w zawodach sezonowych z muscle carami jest do wygrania Hoonicorn który po zmaksowaniu pozwala na mnożnik 8x. 

Jak chcesz troche wiecej różnorodności w takim grindzie to do przelotów autostradą dodaj drift na rondzie na zachodnim końcu autostrady, albo rozwałkę kaktusów, drzewek czy co tam dusza zapragnie. 

Ja się co prawda w ten willysowy exploit nie bawię, ale punkty biegłości i tak w ten sposób nabijam bo prawie każdy samochód ma zwykle losowanie za 5-10pkt, a to niezła zabawa poginać hoonicornem 400kmh mijając npców a potem zarzucić parę kołek wokół ronda bokiem. 

Edit: jak wyżej pisano, żeby latać bokiem trzeba wyłączyć kontrolę trakcji. Hoonicorn ma 1300 koni. Bez kontroli trakcji, na klawiaturze, zajebista zabawa :E tzn no gra i tak na klawiaturze jakąś tam kontrolę trakcji robi, bo by się grać nie dało, ale spalić kapora i robić kółka bokiem można bez problemu. Wyspinować przy 400kmh w drzewo i zepsuć se kombosa za 1mln pkt też można :E

A no i maksymalnie można dostać 10pkt biegłości za jednym razem, więc maksymalne sensowne kombo to 500k pkt. Jak więcej to tylko dla zabawy, przechwałek i osiągnięć. 

 

Edytowane przez assire
  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...