Skocz do zawartości
azgan

Forza Horizon 5 PC oraz XBOX - wątek zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, kadajo napisał:

Przecież te przetuningowane auta to jakaś bzdura na resorach jak widzę jak ktoś nimi jeździ :hahaha:
Rozumiem graczy ktorzy maja fun z samego tuningu, ale kupowanie gotowych presetow które zamieniają każde auto w statek kosmiczny to jest jakieś jedno wielkie nieporozumienie w tej grze, zawsze było :)

Jasne, totalna głupota, szczególnie jak się zdobyło jakieś klasyczne auto z lat 60" i potem tuninguje do klasy S. :E  No, ale ta gra nie stawia na realizm, nie jest symulatorem, tylko acradówką. Grą gdzie się ścina drzewa z prędkością 300h, ściga z samolotem czy pociągiem. :D  Ma być fun i tyle.;) 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, hennepin napisał:

Xcloud to w porywach do 1080p, jakość obrazu jest porównywalna do obrazu z starego Xbox One i  nie obsługuje HDR, HDR choć tutaj nieidealny po wyłączeniu faktycznie sprawia, że gra wygląda wyprana z kolorów.

W trybie HDR suwak z kolorami na 130 w ustawieniach gry i kolory są syte na OLED'zie no chyba że ktoś gra na krawędziowym LCD'ku bez FALD do tego jakiś IPS lub TN to kolory faktycznie mogą wydawać się słabe 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Jaycob napisał:

Jasne, totalna głupota, szczególnie jak się zdobyło jakieś klasyczne auto z lat 60" i potem tuninguje do klasy S. :E  No, ale ta gra nie stawia na realizm, nie jest symulatorem, tylko acradówką. Grą gdzie się ścina drzewa z prędkością 300h, ściga z samolotem czy pociągiem. :D  Ma być fun i tyle.;) 

 

Znaczy się jak ktoś się dobrze tak bawi to jego sprawa, ja tylko wyrażam swoja opinie na ten temat :) Koniec końców tak jak piszesz, ma być fun :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  Czy tuningujesz sam czy bierzesz gotowe profile to bez odpowiedniego wymaksowania pod daną klasę nie ma co myśleć o wynikach. Do tego nie każde autko jest dobre pod wszystkie klasy. Tak jest w tej arcade ścigałce. Niektóre autka są po prostu OP w określonych klasach. 

A co do kolorków to zdaje mi się, że sezon deszczowy jest bardziej stonowany względem lata. Następny będzie burzowy. 

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej gra wygląda w nocy, w dzień bloom tak daje po oczach że aż się niedobrze robi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, scratix napisał:

Najlepiej gra wygląda w nocy, w dzień bloom tak daje po oczach że aż się niedobrze robi...

Whaaat, ta gra w nocy wygląda tragicznie, grałeś w FH4 ? Tam noc to była noc, te światła, cienie, wszystko było idealne

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No taki późny wieczór w 5 jest ale i tak nie ma tego bloomu.

Czy tylko mnie jeździ się w 5 lepiej na kamerze zza samochodu niż ze środka? W 4 było na odwrót.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A już teraz rozumiem o co wam chodzi z tym bloom. Przecież to bug jest graficzny. I chyba wyłączenie dynamicznej rozdzielczości ten bug usuwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Im  chodzi chyba o różne efekty postprocesowe, rozmycie można wyłączyć i podobnie gdzies jest w opcjach ale połączone razem w jednej to chyba jak pamiętam aberacja, flary i może coś tam jeszcze było. 

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ale jak się ustawi kamerę z kokpitu ze tak napisze to faktycznie jakiś bloomem wali po oczach tak ze czasem nic nie widać. Ale tylko na tym widoku co jest kierownica.

Edytowane przez kadajo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, lukadd napisał:

Czy tuningujesz sam czy bierzesz gotowe profile to bez odpowiedniego wymaksowania pod daną klasę nie ma co myśleć o wynikach. Do tego nie każde autko jest dobre pod wszystkie klasy. Tak jest w tej arcade ścigałce. Niektóre autka są po prostu OP w określonych klasach. 

OP jak OP, większość fur można podnieść maksymalnie o klasę - dwie żeby to miało sens, bo jakiś staroć z klasy C wykokszony na S2 będzie się prowadzić po prostu słabiej niż mclaren zrobiony z S1 na S2. 

Z drugiej strony nie warto też brać czegoś co jest np 870 S1 i robić z tego S1 900, bo zwykłe lepsze opony potrafią podnieść power index o te kilkanaście pkt, a mocy wtedy brakuje i mimo że furka czasem skręca, to nadal nie jedzie. 

Moim zdaniem taki fajny sweetspot dla wielu aut to A800. Już się kręci fajne czasy, moce jeszcze nie są z dupy, więc te furki się nieźle prowadzą i nie trzeba rzeźbić w zakrętach, RWD bez problemu można opanować bez mielenia na każdym zakręcie. 

 

Mam pytanie tak btw. Jak się ścigać z innymi ludźmi online? Trzeba wchodzić w te debilne konwoje i czekać tydzień aż łaskawie przywódca wejdzie w jakiś wyścig, a potem drugi tydzień aż ludzie powybierają samochody? 

Edytowane przez assire

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, assire napisał:

Mam pytanie tak btw. Jak się ścigać z innymi ludźmi online? Trzeba wchodzić w te debilne konwoje i czekać tydzień aż łaskawie przywódca wejdzie w jakiś wyścig, a potem drugi tydzień aż ludzie powybierają samochody? 

Wchodzisz w opcję Horizon Open w zakładce online. Wybierasz interesujący tryb i czekasz aż gracze skończą wyścig, wtedy Ciebie dołączy.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, brainq napisał:

 

Troche pofarmiłem te jeepy , automatyczny goliat i kupowanie furek już tak nie wiele zostało :D

 

Nie rozumiem zachwytu.. Rozumiem wyfarmić trochę kasy żeby kupić auta do dalszej gry, ale chwalenie się że coś osiągnąłeś przez exploit jest mega słabe.

Ja wydropiłem blisko 400 po prostu grając i cieszę się z tego niesamowicie, taka łatwa droga jest dla leni :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Kandelabros napisał:

Pytanie do tutejszych weteranów Forzy, jak to jest z wersją ze Steam? To znaczy, wiem że muszę się zalogować kontem Microsoft ale jak to dokładnie wygląda?

Czy w takim wypadku w ogóle potrzebuję tych gównianych aplikacji typu MS Store, Xbox itp.?

Pytam bo zawsze usuwam te śmieci z systemu a ewentualnie bym się skusił na Forzę, ale tylko w przypadku jeżeli wystarczy sam Steam do uruchomienia, bo użeranie się z badziewiem od MS jest ponad moje siły (wystarczy już sam system).

Mam FH4 i FH5 na steam i aplikacje MS musisz mieć. Nie wiem jak dokładnie z MS Store, ale aplikacja jest częścią gry multiplayer, a właściwie znajomi itp. Nie wiem jaki problem posiadać te aplikacje skoro są od razu z systemem i nie są natrętne. To nie czasy gdy miało się 128MB RAM i ubijało się programy dla uzyskania wolnego RAM'u. Generalnie nawet się tego nie odczuwa skoro masz konto MS. Jak kupujesz grę to ściągasz na Steam podczas pierwszego rozruchu gry logujesz się i tyle potem już nigdy nic od MS nie dokucza. 

 

Skoro masz takie wymagania co do samego uruchamiania gry to ją sobie odpuść bo ma kilka problemów na tą chwilę i zaraz będzie refund. Ja tam już 50 godzin na liczniku i bawię się świetnie prócz tego, że nie mogę grać na wyższych zabugowanych ustawieniach graficznych. 

 

EDIT: 

VQn47Za.jpg

Edytowane przez Morv
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po dzisiejszym patchu nie działa już glitch z Willym i Suprą, tzn nie ma super losowań :cool:  Nie wiem jak z beczką, ale pewnie też naprawili ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, fliperpl napisał:

Nie rozumiem zachwytu.. Rozumiem wyfarmić trochę kasy żeby kupić auta do dalszej gry, ale chwalenie się że coś osiągnąłeś przez exploit jest mega słabe.

Ja wydropiłem blisko 400 po prostu grając i cieszę się z tego niesamowicie, taka łatwa droga jest dla leni :P

Może ktoś gra żeby sobie pojeździć? Bo ja przejechałem kilka wyścigów i głównie driftuje sobie po wulkanie. Nawet mnie nie interesuje robienie wyścigów na razie. :E Jak mi się znudzi wulkan to może coś tam po robię wyścigów.

Aut używam kilka na razie, stuningowanych pod drift. 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, maras2574 napisał:

Po dzisiejszym patchu nie działa już glitch z Willym i Suprą, tzn nie ma super losowań :cool:  Nie wiem jak z beczką, ale pewnie też naprawili ;-)

Właśnie odpalam. Faktycznie wchodzi patch ~5giga :E

Jak tak mogli znerfić Williego ?

Ciekawe czy autonomiczna jazda działa :E

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam naprawienie tekstur na ultra. W końcu nie są rozmazane jak wcześniej i mogę grać na teksturach Ultra i Geometrii Ekstremalnej. 

Tyle, że jak czytałem wypowiedzi tutaj poniektórych to pisali, że tylko na geometrii ekstremalnej da się grać bo nie doczytuje tak roślinności i obiektów przed nosem, ale ja nie powiedziałbym, że jest jakoś mega lepiej niż na ustawieniach wysokich.  Jest poprawa, ale dalej doczytują się drzewa/krzaki i całe połacie roślinności na polach. 

Edytowane przez Morv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkiem inaczej się doczytuję AO/objekty na extreme vs ultra czy high.

Całkowicie doczytywań szczególnie w open worldzie nigdy nie unikniesz. Extreme daję radę, ale już na ultra jest zauważalny zjazd z doczytywaniami.

Edit. Dalej nic nie zrobili z cziterami. Dalej wiszą na tablicach :E Standard.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy po tym patch'u poprawią błąd z nie zapisywaniem się ustawień graficznych i innych rzeczy (jestem w trakcie pobierania poprawki), bo wkurzać mnie zaczyna zatwierdzanie za każdym razem tych ustawień, które mi gra poponuje zamiast przejść od razu do rozgrywki. 

Poza tym przed patch'em zrobiłem 20 okrążeń (ofc na automatycznej jeździe z trytytką na gazie :E ) co dało mi 1,23mln PD, jakieś 3 bańki kredytów, chyba 240 punktów do rozdzielenia na auta i nie zwróciłem uwagi ile losowań wleciało (jeśli wogóle jakieś dały :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mi się wydaje czy czarne pasy z przed auta zniknęły ?

Edit: A jednak mi się tylko wydawało :E

Edytowane przez kadajo
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Jaycob napisał:

Ale bredzisz. Szaro- buro? Mam zupełnie odwrotne odczucia. To FH4 taka była, przez "angielski setting", tu jest bardzo kolorowo, wystarczy wjechać do miasteczka, albo okolice plaży itd. Chyba, że po samym wulkanie jeździłeś. :E 
Grałeś przez chmurę to może kompresja obrazu jest nie taka. xcloud to wciąż beta. Wzorowanie się na jakości z tej platformy to moim zdaniem nie porozumienie. 

Tuning jest bardzo przydatny.  Ja zacząłem wygrywać robią go po każdej porażce. 

Tak ta gra z grubsza wygląda, jak widzisz nie jeżdżę po wulkanie, wyblakłe niebo, przepalenia na masce od słońca, słaby kontrast i ogólna nijakość.

Pa0gj64.png

  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda ze dalej nie da sie uzyskac sezonowych achievementow :/ (potrafi pokazywac ze 1ft dalej do skoku, mimo ze przeskoczylem wymagania w odpowiedniej furze o 400ft, to samo bylo w dniu wypuszczenia z niektorymi seasonal achievements).

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, mlynos napisał:

Ciekawe czy po tym patch'u poprawią błąd z nie zapisywaniem się ustawień graficznych i innych rzeczy (jestem w trakcie pobierania poprawki), bo wkurzać mnie zaczyna zatwierdzanie za każdym razem tych ustawień, które mi gra poponuje zamiast przejść od razu do rozgrywki. 

U minie od premiery jest ok. Zawsze gra zapisuję ustawienia.

Oprócz tego, że ogólnie Forze Horizon mają tak, że jak zmienisz sterowniki, zaktualizujesz windę to wtedy wczytuje ci od nowa wszystko bo wykrywa zmiany w systemie. Ale tak to działa ok. Tak jak w każdej FH na PC

Więc, albo sam coś często zmieniasz w systemie, albo coś się tam w nim dzieje, że gra non stop wykrywa ci zmiany i od nowa załącza ustawienia za każdym odpaleniem gry/

18 minut temu, Carmamir napisał:

Szkoda ze dalej nie da sie uzyskac sezonowych achievementow :/ (potrafi pokazywac ze 1ft dalej do skoku, mimo ze przeskoczylem wymagania w odpowiedniej furze o 400ft, to samo bylo w dniu wypuszczenia z niektorymi seasonal achievements).

Trafiło i mi się. Wystarczył restart gry i poszło za następną próbą.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • ja mam płytę za 400zł od kilku lat i nic złego się z nią nie dzieje. Nie zmieniam sprzętu właśnie dlatego, że działa bezproblemowo. Mam inne podejście. Jako, że mam jakąś tam wiedzę komputerową to kupuje to co potrzebuje. Nie potrzebuje super karty dźwiękowej, sieciowej,  2 kart sieciowych, 2 dźwiękowych, 20 portów USB z tyłu i sata, najlepszej sekcji zasilania. To wszystko mocno podnosi koszta i nagle robi się 2k zł za płytę lub więcej a tych dodatków nigdy nie wykorzystam wręcz będą przeszkadzać bo to dodatkowe coś co może się popsuć i coś co będzie się ładowało przy starcie systemu więc sam system będzie startował dłużej. Wydajnościowo nic się nie zmieni czy to płyta za 500zł czy za 3000zł. Ta płyta za 500zł jest dobra a jak trzeba będzie wymienić płytę bo  to nie będzie szkoda bo dużo nie kosztowała. Przydałoby się wbudowane wifi i 4 banki pamięci ale w przyszłości pamięć pewnie pójdzie do zmiany na jakąś 8000-10000Mhz z większą pojemnością więc obecna pójdzie na sprzedaż.  
    • Szczerze to wydawało mi się że kilka plików, bardziej tak z pamięci napisałem. Jak będę miał chwilę to zassam jakiś film i sprawdzę.
    • Ale tak bylo od wiekow to na prawde zejdz na ziemie i nie skladaj klockow. Wyplata opodatkowana a podatek od nieruchomopsci to calkowicie odmienne tematy. No masz racje na 2024 co wychodzi na duzy + bo drugi spada na 12% do 85K
    • @kola01Ok, dzięki za ogólne wyjaśnienie jak działają chłodzenia i stwierdzenie czy moje chłodzenie, którego nigdy w życiu na własne uszy nie słyszałeś jest ciche lub głośne😆 Bardzo wiele to zmienia w moim życiu, dobra robota👏  Jak "głośny" jest Fortis 5 dual przy swoim maksymalnym RPM 1400 w porównaniu z różnymi aio możesz przeczytać tutaj:  https://www.purepc.pl/test-silentiumpc-fortis-5-i-fortis-5-dual-fan-coolery-dla-procesorow-z-dobrym-stosunkiem-ceny-do-wydajnosci-i-cichymi-wentylator?page=0,7 Może uwierzysz 
    • Nic sobie nie pomyliłem. Z premedytacją nie użyłem nazwy gdyż mowiny o tanich asrocakch, model nie ma znaczenia. Ogólnie beka bo gdy mówię o karcie dźwiękowej narracja zmieniana jest na taką że dobra karta dźwiękowa nie jest potrzebna, można kupić inna, można kupić dac itp (TO SĄ DODATKOWE KOSZTY). Jak mówię o sekcji zasilania to narracja brzmi że pomylelem się z modelem płyty. Cały dowcip polega na tym że to 400zl to nie wiele jak na różnice w tym co dostajemy w tych mobasach. Tzn lepsza dźwiękowka, lepsza sekcja zasilania, lepsze wyposażenie. OGÓŁEM LEPSZA PŁYTA. Jeśli komuś wystarcza biedny kodek audio czy biedna sekcja zasilania to fajnie ale niech nie mówi że ta płyta jest dobra. Jest WYSTARCZAJĄCA dla niego i to wszystko. To tak jak z tymi bułkami z biedronki, dla kogoś są wystarczające, ja wolę kuoic 3x droższe i nie jest odnrazanego barachła. Argumenty że za 900zl płyty też mają kiepskie kodeki audio jest śmieszny bo wystarczy poszukać w specyfikacji technicznej i znaleźć taka która ma normalne audio, wyposażenie czy co tam nas interesuje. Nadal nikt nie odpowiedział, dlaczego nie polecają tanich asrockow na am4? Bo różnica pomiędzy dobrą płyta jest po prostu mniejsza i mówimy o mniejszej skali.  Edit: teraz spojrzałem na morele, nowy tomahawk kosztuje 871zl. Różnica pomiedzy "wystarczającymi" asrockami zaczyna topnieć wiec za niedługo ten post będzie nieaktualny bo i tak wszyscy będą polecali MSI. Obecnie to już 350zl czyli żaden pieniądz. 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...