Skocz do zawartości
azgan

Forza Horizon 5 PC oraz XBOX - wątek zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

15 minut temu, lukadd napisał:

Dla mnie jest podobnie. W FH4 na początku też było narzekanie na najtrudniejszy poziom, że oszukuję, że nie da się wygrać itd. Fakt trochę oszukuję, ale da się wygrywać. Ci co dłużej grają poznają tory, dobiorą autka/tuningi i będą wygrywać.

Te "fabularne" wyścigi mają algorytm i są jakby reżyserowane :E Wystarczy, że przekroczysz dany pułap czasowy określony przez grę na pierwsze miejsce i wtedy przeciwnik ci zwolni przed samą metą i wygrywasz :E  Tak robią te wyścigi z jakiegoś powodu, może dla tego, aby niby było czuć emocje do samego końca i pogoń :E No, ale na końcu śmiesznie to wygląda jak ci zwalnia i go wyprzedzasz.

W innych normalnych wyścigach już jest normalnie. A autka i tuningi muszą być bardzo dobre pod ten poziom, nie ma innej opcji. Nie jest to tak, że tylko jednym autkiem wygrasz dany wyścig, jest ich sporo, ale też oprócz znajomości toru i jego świetnego przejechania musi być dobry tuning pod tor.

W czwórce było to samo - nie da się ich przegonić ale przed samą metą hamują.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, lukadd napisał:

To jest linia, a nie strzałki :E Nie ma nic dziwnego, że tak się często jeździ. Szczególnie jak nie znasz dobrze toru, to zerkanie na mapę jest nie wygodne. A nawet, jak znasz tor to i tak się może przydać. W grze nie zawsze wszystko widać, drzewa, ukształtowanie terenu. A torów jest tyle w grze, że bez "pilota" to trzeba mieć niezły łeb, aby to wszystko spamiętać :E 

Mogą to nazwać i kołem, wygląda bardziej na strzałki niż linie :)

image.png.8085736234d103068ae6702441b37f35.png

 

A tak swoją drogą to myślałem że to cecha dobrego kierowcy by właśnie takie coś ogarniać :E Forza to nie gra gdzie trzeba pilota...

Edytowane przez joloxx9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny bug - gra nie umie liczyć.
Achievement za 250 rozbitych tablic daje przy... 249 tablicach :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, scratix napisał:

W B700 Bronco jest OP :E

A też i S1 też całkiem da się go ogarnąć. W sumie to mi najlepiej nim się chyba w A jeździ.

Godzinę temu, galakty napisał:

Niektóre z nich tak, ale ja mówię o tym z Bugatti, myślałem że jestem jakiś ułomny ale trafiłem na film na YT i mnóstwo osób pisało to samo. Nie ma opcji żeby wyprzedzić AI nie wpieprzajac się z całą siłą w barierki. 

Który to wyścig to jeden z tych fabularnych z tym bugatti? Bo już nie pamiętam. Czasami może i coś tam być.

Ale jeśli chodzi o normalne wyścigi w sumie co nie weźmiesz z drivatarami na niezwyciężonym to możesz sobie sprawdzić czas jaki drivatar wykręca na pierwszym miejscu i porównać do wyników na tablicy rywali. Nieraz to będzie 1% najlepszych czasów, a i widziałem w jakichś wyścigach poniżej 0.5% najlepszych wyników, że drivatar zrobił. No, ale i bywa w niektórych wyścigach, że robią czasy gdzieś przy 3-4% najlepszych.

Pewnie to zależy od toru, niektóre są łatwiejsze i więcej graczy wykręca lepsze czasy.

Ale też mimo, że to AI oszukuję, aby trzymać tych czasów z topki, to nie jeździ równo, AI potrafi się zderzyć z innym autem, wylecieć z zakrętu, czy przekoziołkować jak po wyskoku gdzieś dziwnie spadnie, wtedy gorsze wyniki kręci.

Ogólnie poziom niezwyciężony drivatarów nie jest łatwy, to jest czasowo zwykle bardzo mocna topka kręconych wyników przez ludzi. Ale jak najbardziej jest to do wygrywania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, joloxx9 napisał:

Mogą to nazwać i kołem, wygląda bardziej na strzałki niż linie :)

image.png.8085736234d103068ae6702441b37f35.png

 

A tak swoją drogą to myślałem że to cecha dobrego kierowcy by właśnie takie coś ogarniać :E Forza to nie gra gdzie trzeba pilota...

Te twoje "strzałki" tworzą właśnie linię toru jazdy. Oczywiście, że można bez niej jeździć.

Ale ta gra ma w sumie setki kombinacji torów połączone w różnych klasach gdzie się różnie jeździ. W wyścigach online rzuca cię losowo po torach i klasach, nigdy nie wiesz na co trafisz. Dla tego wielu zostawia linie na zakrętach. Podkreśla łuki i zakręty, jak się gdzieś pogubisz to łatwiej jest wrócić na tor.

Nie mówie, że to nie jest ułatwienie, bo jest, ale przy tej ilości torów i ich kombinacji po prostu się czasami przydaję.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@lukadd ja ten "zwykły" mam do B700, godzinę temu wygrałem w nim online wyścigi uliczne. Ten z pakietu powitalnego mam do A800 i też jest bardzo dobry. W S1 czy S2 raczej nie gram bo ścinki już są za duże.

Edytowane przez scratix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, lukadd napisał:

Który to wyścig to jeden z tych fabularnych z tym bugatti? Bo już nie pamiętam. Czasami może i coś tam być.

Jeden z serii "filmowych", ścigasz się w deszczu chyba w Jesko vs Bugatti. No nie da się normalnie jadąc tego wygrać, trzeba się wpieprzyć w niezniszczalne barierki i wtedy dostajesz boosta i wyprzedzasz AI. Dalej jest łatwo. Bez tego tricku nawet 1 gwiazdki się nie da zrobić. NIE DA. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Unbeatable są zepsute na wyscigach przełajowych, to fakt. Uliczne jako tako daje się wygrać, ja nigdy nie schodzę poniżej max diff, unbeatable or bust :E
Bez linii nie da się jeździć S2-X999...auta tak narwane że nie wiadomo co zrobią w kolejnym zakręcie tych tras nie sposób zapamiętać w dodatku u mnie tak szarpie/skacze obraz że wolę jeździć na maximum S1 900.

Szkoda że dalej nie ogarnęli drivatarów bo gość na reddicie akurat ma rację że jest 1-2 lemming train który odjeżdża reszcie stawki, na przełajowych jest już kompletny rak z otoczeniem w które trzeba czasami wjechać (np. murek którego nie da się objechać) i które nas zwalnia.

Edytowane przez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi akurat szło nie, aż tak ciężko na najwyższym poziomie w przełajowych, kilka wyścigów zrobiłem, ale to w klasie A/B i coś chyba S1. Ogólnie nie przepadam za najszybszymi klasami.

Ale ja jak jeżdżę wyścigi pierwszy raz to po prostu na zaliczenie i nie daję najwyższego poziomu. Sobie wachluję wybitny/expert/pro w zależności od humoru i autka. A dopiero kolejne razy jak jeżdżę to się bawię na najtrudniejszym.

58 minut temu, galakty napisał:

Jeden z serii "filmowych", ścigasz się w deszczu chyba w Jesko vs Bugatti. No nie da się normalnie jadąc tego wygrać, trzeba się wpieprzyć w niezniszczalne barierki i wtedy dostajesz boosta i wyprzedzasz AI. Dalej jest łatwo. Bez tego tricku nawet 1 gwiazdki się nie da zrobić. NIE DA. 

To jak na gwiazdki to te historie. Nie mam jeszcze wszystkiego porobione i nie pamiętam czy to robiłem.

Ale te niektóre historie/wyścigi na 3 gwiazdki czasami są takie trochę kombinowane. Np. mówi ci, że masz dojechać do celu nie zjeżdżając z drogi, a tak naprawdę masz z niej zjeżdżać tylko masz jakiś limit czasu na zjazdy, którego nie możesz przekroczyć.

Czy jakiś wyścig robiłem, gdzie były skróty, jeden np. obok takiego mostu gdzie trzeba było w krzaki wjechać i jeszcze nie nabić się na drzewa i za tymi krzakami była skocznia. Bez tych skrótów to tam ciężko wykręcić 3 gwiazdki było z tego co pamiętam.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, galakty napisał:

Jeden z serii "filmowych", ścigasz się w deszczu chyba w Jesko vs Bugatti. No nie da się normalnie jadąc tego wygrać, trzeba się wpieprzyć w niezniszczalne barierki i wtedy dostajesz boosta i wyprzedzasz AI. Dalej jest łatwo. Bez tego tricku nawet 1 gwiazdki się nie da zrobić. NIE DA. 

Jak nie da, na ekspercie zrobiłem 3 gwiazdki za 3 chyba podejściem. Na klawiaturze :E

Ale online w tej grze jest niedorobiony... Raz jeden udało mi się z jakimś typem podriftować na wulkanie, a tak to zawsze znikają. Dołączyłem do jakichś kolesi co driftowali we trzech, dwóch zniknęło po ~5s, ostatni po 10...

Crashy już nawet nie liczę, 100% że to nie PC bo Modern Warfare czy Cyberpunk latają bez zająknięcia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do najtrudniejszego poziomu zrobiłem mały teścik na torze który już znam i takie wyniki.

Moja wygrana czas ~2:20. Gdzieś w połowie wyścigu dogoniłem pierwszego drivatara i go lekko zepchnąłem na zakręcie :Ew taki sposób zrobił gorszy czas bo ~2:25.

KRSwV0A.png

 

Następny wyścig jechałem cały czas za drivatarem do końca jako drugi. Drivatar jechał ładnie bez żadnych wpadek i wycisną ~2:22 na najtrudniejszym poziomie.

YUZvLi7.png

 

I teraz lista rywali z tego wyścigu. Podobny czas czystego przejazdu jak ten drivatar, to obecnie jest ~150 miejsce na ~65k wyników graczy.

mPXEndm.png

 

Więc i tak czasami to wygląda. Wygrać z drivatarami na najtrudniejszym poziomie się da, na jednych torach może być trochę łatwiej na innych trudniej, ale bez dobrego autka i jak się nie zna toru to może być misja bardzo trudna do zrealizowania.

Ten poziom nie bez powodu nazywa się "niezwyciężony" drivatary robią bardzo dobre czasy. Ale czasy które da się pobić.

Edytowane przez lukadd
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem ekspertem od forzy, ale wydaje mi się, że klasa A czy B to takie easy mode, wiec nie dziwie się, że tam sobie możesz powalczyć nawet na najwyższym poziomie, weź sobie coś z S2 + deszcz i pokaż wyniki :D przecież w klasie B to często nawet nie hamuje się na zakrętach, nie mówiąc o tym, że wszystko dzieje się dużo woooooooooolniej, znacznie mniejsze szanse na poślizg czy na to że wywali cię w powietrze na jakiejś hopce, poza tym dla driveatarów warunki atmosferycznie nie mają znaczenia, więc jak weźmiesz sobie bezchmurny dzień + znaną trasę najlepiej asfaltową + dobrze zrobiony samochód + klase B to jest 10x łatwiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, lukadd napisał:

Te twoje "strzałki" tworzą właśnie linię toru jazdy. Oczywiście, że można bez niej jeździć.

Ale ta gra ma w sumie setki kombinacji torów połączone w różnych klasach gdzie się różnie jeździ. W wyścigach online rzuca cię losowo po torach i klasach, nigdy nie wiesz na co trafisz. Dla tego wielu zostawia linie na zakrętach. Podkreśla łuki i zakręty, jak się gdzieś pogubisz to łatwiej jest wrócić na tor.

Nie mówie, że to nie jest ułatwienie, bo jest, ale przy tej ilości torów i ich kombinacji po prostu się czasami przydaję.

 

Ja to wiem, ale troche to smieszne że ktoś kto jest ponoc pro tego używa, wiesz coś w stylu nasi biegacze są najszybsi, tylko przed biegiem dostają odrobine dopingu :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, GTM napisał:

Nie jestem ekspertem od forzy, ale wydaje mi się, że klasa A czy B to takie easy mode, wiec nie dziwie się, że tam sobie możesz powalczyć nawet na najwyższym poziomie, weź sobie coś z S2 + deszcz i pokaż wyniki :D przecież w klasie B to często nawet nie hamuje się na zakrętach, nie mówiąc o tym, że wszystko dzieje się dużo woooooooooolniej, znacznie mniejsze szanse na poślizg czy na to że wywali cię w powietrze na jakiejś hopce, poza tym dla driveatarów warunki atmosferycznie nie mają znaczenia, więc jak weźmiesz sobie bezchmurny dzień + znaną trasę najlepiej asfaltową + dobrze zrobiony samochód + klase B to jest 10x łatwiej.

Bez przesady. Klasa szczególnie B jest oczywiście wolniejsza, ale ma swoje ograniczenia bo nie napakujesz autka ze względu na limity. Więc zawsze jakieś kompromisy, albo hamulce, albo przyspieszenie czy prowadzenie autka trzeba przycinać. 

Właśnie w S1/S2 jest latwiej o tuningi autek np. swietnie trzymające się zakrętów. Tyle ze dochodzi prędkość. Sam deszcz to jest pić na wode :E w tej arcade i wiele nie zmienia.

W klasie S2 też jestem w stanie i wygrywam z drivatarami na  niezwyciezonym. Kwestia autka, tuningu pod tor, no i warto poznać tory. Tu występują podobne zależności musisz kręcić topowe czasy aby pobić drivatary na  niezwyciezonym. Jak wcześniej pisałem niektóre wyscigi są latwiejsze i na pobicie drivatarów styknie czas z 4% stawki, ale i nie raz jest to 1% lub i poniżej 0.5% topu listy tego co kręcą gracze. 

W każdym razie wszystko jest do wygrywania i niezależnie od klasy na niezwyciezonym drivatary kręcą czasy z góry tabeli tego co robią gracze. 

 

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, dzb napisał:

Kolejny bug - gra nie umie liczyć.
Achievement za 250 rozbitych tablic daje przy... 249 tablicach :D 

Z tego co wiem to pokazuje tak ze względu na rozbity skarb jakiś czas temu. 

 

Co robią Ci developerzy i gdzie jest update? Jeszcze kilka dni temu było śmieszenie, ale zaraz minie miesiąc od premiery, a online jak nie działał tak nie działa tak jak powinien. 

Edytowane przez Morv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, lukadd napisał:

Więc i tak czasami to wygląda. Wygrać z drivatarami na najtrudniejszym poziomie się da, na jednych torach może być trochę łatwiej na innych trudniej, ale bez dobrego autka i jak się nie zna toru to może być misja bardzo trudna do zrealizowania.

Ten poziom nie bez powodu nazywa się "niezwyciężony" drivatary robią bardzo dobre czasy. Ale czasy które da się pobić.

+1 

Ja wzszedłem oczko niżej od Niezwyciężonego, ale to tylko ze zwględu na to, że na niektórych torach nie dało się pokonać botów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też macie takie dropy w mieście ? Jadę sobie mam 80 fps i nagle dup na 50 i aż obraz rwie :( Nie wiem od czego to :/ 

No i kwestia jazdy ponad 200 km/h to się obraz trzęsie da się to wyłączyć ? Bo pomimo 100 klatek wydaje mi się że mam 30... W FH4 tak nie było. 

Edytowane przez MrKetiw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, mlynos napisał:

+1 

Ja wzszedłem oczko niżej od Niezwyciężonego, ale to tylko ze zwględu na to, że na niektórych torach nie dało się pokonać botów.

Ja normalnie zawsze jezdzę na niższych poziomach. Później jak najdzie mnie ochota to robię rywali, jak już poznam tor i dobiorę autko na dobre czasy to dopiero bawię się w poziom niezwyciężony z drivatarami. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za malowania z laskami w dużych dekoltach też podobno banują XD 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie macie ustawienia graficzne ze wygląda to według was w miarę? Mógłbym zobaczyć setting?
Włączyłem by samemu ustaliło na co moj komp stać mam i5 11400, RTX 3070 i 16 gb ramu i wyszło ze tam na dole 60 FPS heh - a ja widziałem ze tu niektórzy mieli 78 czy wiecej. To co wy za maszyny macie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie Kim jako jedyny gra tam w Forzę ?

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, galakty napisał:

Za malowania z laskami w dużych dekoltach też podobno banują XD 

Takie rzeczy nie przejdą w forzie :E

https://imgur.com/a/MUp2XL9

Już pomijając kwestie, że ta gra jest niby PEGI 3 to ich polityka jest brutalna w takich kwestiach :E

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurdę w 4 mi się tak fajnie nie jeździło w multi jak w 5, ciężko się oderwać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, lukadd napisał:

Takie rzeczy nie przejdą w forzie :E

https://imgur.com/a/MUp2XL9

Już pomijając kwestie, że ta gra jest niby PEGI 3 to ich polityka jest brutalna w takich kwestiach :E

Ale ban na 8000 lat XD 

PEGI to zło :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...