Skocz do zawartości
azgan

Forza Horizon 5 PC oraz XBOX - wątek zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

53 minuty temu, hennepin napisał:

Ekspedycji mi też nie zalicza, zrobiłem dwie i nie zaliczyło.

@lukadd dlaczego piszesz "dla czego"? :)

Ci co już mają zaliczone wszystkie ekspedycję nie zrobią tego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie macie największe spadki FPS w grze ? 

U mnie największe są przy tych kwiatkach pomarańczowych pod tymi takimi szklarniami jakby no i przy pierwszym festiwalu jaki był gdzie te kaktusy, czasami jest 60 fps a czasem 75 fps reszta mapy chodzi świetnie nawet w tych gęstych lasach, dziwne żeby zwykłe kwiatki tak zajeżdzały gpu :/ 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, scratix napisał:

Ci co już mają zaliczone wszystkie ekspedycję nie zrobią tego...

Serio? Co za bezsens. Pokazowe zaliczało tylko trzeba było przegrać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ej dzisiaj mam synchronizacje danych ciagle i wejsc w gre nie moge, co sie dzieje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, dzisiaj chcialem przeniesc gre Forza Horizon 5 z dysku E na dysk C..

Przenioslem uzywajac windowsa. Po przenosinach nie moglem gry odpalic, tak jakby jej nie wykrywalo.

Kliknalem zeby odinstalowac, i teraz zaczyna sie magia

Na calym komputerze nie wykrywa mi forzy, czy przez windows, czy przez rozne aplikacje typu IObit uninstaller, revo itp nie mam zadnych, jakichkolwiek danych zwiazanych z gra

We wlasciwosciach dysku C jest napisane, ze zajete miejsce wynosi 170 GB, wolne 50, tak jakby gra tam siedziala.

Gra zajmuje ponad 100gb, jednak po zeskanowaniu wszystkich elementow znajdujacych sie na dysku C zajete miejsce wynosi 55 GB czyli praktycznie polowa gry, jednak w moim komputerze pokazuje wyniki, jakie opisalem wyzej, ze jest zajete 170 GB.

Mam wlaczona opcje pokazywania ukrytych plikow i folderow, lecz znalezc recznie nie moge, tak jak i przez wyszukiwanie.

Co to sie dzieje za magia? Prosze o jakas pomoc, chcialbym, zeby format byl ostatecznoscia

 

dysk 1.png

dysk 2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, joloxx9 napisał:

Lambo Forza edition z odblokowanym perkami daje 10.

Dokładnie, musi być Lambo Sesto Elemento Forza Edition i śmiga 10 SP w 27-30 SEK 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem zrobić wyścig online, czekam 5 minut na drużynę, w końcu dołączam, cały HUD zniknął, gra się zwiesiła...

Będę grał tylko Offline. Bez sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś podpowie gdzie/jak zrobić zdjęcie 911 w Festiwalu Horizon (chodzi o ten challenge tygodniowy z danym autem)?

Poza tym dzisiaj dopiero za 5 razem zrobiłem PvE, a o grze na placu zabaw to już nie wspomne, bo miałem buga z nieruchomymi sojusznikami i przeciwnikami którzy bylo totalnie poza terenem rozgrywki a dodatkowo jak chciałem oddać flage do punktu to nie mogłem, ponieważ jakiś niewidzialny chłop mi ją odbierał przy samym punkcie oddania. Szczerze mówiąc to już jakoś super przyjemności nie czerpie z gry ze względu na bugi, które się trafiają... 

Poza tym piękny dzisiaj SUper Wheelspin siadł no nie ma co :E 
qj1yIHN.png

Edytowane przez mlynos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja robię zdjęcia aut po prostu w wyścigach - jak tylko wyścig startuje to robię zdjęcia calej stawki. Tak ograłem praktycznie wszystkie fotki w FH4, tam można bylo w blueprintach dobierac sobie przeciwników (w FH5 pewnie też) i tak dało się zrobić foty niedostępnych aut typu Owen's P1.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie jakbym wzial game passa przez 3 miechy sobie gral w Forze a potem kupil wersje Premium to te sejwy zostana czy będę musiał wszystko od nowa zaczynac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kondzik25, aplikacje ze Sklepu po instalacji na dysku systemowym znajdują się w katalogu C:\ProgramFiles\WindowsApps. Eksplorator plików nie ma uprawnień dostępu do tego katalogu więc we Właściwościach nie uwzględnia jego zawartości. Prosty sposób, żeby dostać się do tego katalogu bez zmiany uprawnień to np. uruchomienie 7-Zip jako administrator.

Właściwości katalogu wyświetlone za pomocą Eksploratora.
xjqLb9m.png

Właściwości wyświetlone za pomocą 7-Zip uruchomionym jako administrator.
q1rLgC8.png

Jak coś to ja mam zainstalowaną FH5 na dysku D i u mnie znajduje się w katalogu D:\WindowsApps\Microsoft.624F8B84B80_3.410.860.0_x64__8wekyb3d8bbwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kondzik25

Domyślam się, że grę masz z gamepass. Jeśli Ci zniknęła przy przenoszeniu jej na inną partycję to gra wciąż jest na dysku ale zniknęła z systemu informacja gdzie ona jest. Przy pomocy programu SpaceSniffer (koniecznie uruchomiony jako administrator) możesz sprawdzić i będzie ona w katalogu WindowsApps\MSIXVC. Jak ją przywrócić? Nie zagłębiałem się mocno w temat ale powinno pomóc pobranie jej jeszcze raz w to samo miejsce na dysku. Nie powinno "zjeść" Ci kolejnych gigabajtów i po ściągnięciu będzie wszystko ok.

Katalog MSIXVC (Microsoft Installer for Xbox Virtual Console/Computer) zawiera pliki z obrazami dysków gry w ich natywnym formacie Xbox, które są montowane potem jako dyski wirtualne przez sterownik Xbox Virtual Disk (Menedżer urządzeń > Dyski > Xvd). Folder WindowsApps\Microsoft.624F8B84B80_3.410.860.0_x64__8wekyb3d8bbwe może być połączony z zamontowanym obrazem Xbox z folderu MSIXVC

Edytowane przez Banera83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanko techniczne do dużo grających na PC w FH5.

Ogólnie giera podczas grania jest stabilna 100%. Mogę walić sesje po wiele godzin i śmiga. Najdłużej jak testowałem między innymi auto jazdę to była odpalona przez jakieś 18h z tego ~13h to była jazda, a resztę czasu wisiała afk i wszystko stabilne.

Tyle, że wywala mnie po alt+tab, losowo, raz zrobię 10 alt tab w ciągu 2h i git, a czasami odpalę grę, zrobię 3x alt+tab w ciągu 10minut i wywala :E Nie wiem czy to wina gry czy mój zaśmiecony system to powoduję. Ma ktoś też problemy z wywalaniem po alt+tab?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, lukadd napisał:

Takie pytanko techniczne do dużo grających na PC w FH5.

Ogólnie giera podczas grania jest stabilna 100%. Mogę walić sesje po wiele godzin i śmiga. Najdłużej jak testowałem między innymi auto jazdę to była odpalona przez jakieś 18h z tego ~13h to była jazda, a resztę czasu wisiała afk i wszystko stabilne.

Tyle, że wywala mnie po alt+tab, losowo, raz zrobię 10 alt tab w ciągu 2h i git, a czasami odpalę grę, zrobię 3x alt+tab w ciągu 10minut i wywala :E Nie wiem czy to wina gry czy mój zaśmiecony system to powoduję. Ma ktoś też problemy z wywalaniem po alt+tab?

u mnie jest podobnie tylko może trochę mam inny objaw gra gorzej chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli też po alt+tab ci wywala? A tak gra 100% stabilnie lata dopóki nie zrobimy tego trefnego alt+tab gdzie ją w tym momencie może wywalić :E.
 

A chodzenie gry to już inna kwestia, chyba każdy ma mniejszy lub większy stutter w uwolnionym fps i to jest definitywnie wina gry. Pomaga lock fpsów.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, lukadd napisał:

Czyli też po alt+tab ci wywala? A tak gra 100% stabilnie lata dopóki nie zrobimy tego trefnego alt+tab gdzie ją w tym momencie może wywalić :E.
 

A chodzenie gry to już inna kwestia, chyba każdy ma mniejszy lub większy stutter w uwolnionym fps i to jest definitywnie wina gry. Pomaga lock fpsów.

Dałem na 65 i jest ok a co do alt+tab to nie wywala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie mi chodzi o tego alt+tab bo u mnie losowo wywala po tym myku i to nie jest sporadyczne, zdarza się bardzo często. Więc to pewnie mój system gdzieś świruję jak u ciebie nie wywala. Bo sama gra lata 100% stabilnie dopóki nie zacznę robić alt+tab :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, arnoldddr1 napisał:

Jak zrobić zrzut prezentu do znajomego?

Chyba wybierasz dla kogo ma być i zrzucasz? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie da się do konkretnej osoby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, MrKetiw napisał:

Chyba wybierasz dla kogo ma być i zrzucasz? 

 

22 minuty temu, amp41 napisał:

Raczej nie da się do konkretnej osoby.

 

Właśnie dla konkretnej osoby się nie da.. 

Edytowane przez arnoldddr1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybiera się zrzut do określonej grupy osób i gra następnie losowo gdzieś tam komuś rzuca nasz prezent.

A gdzie możemy to zrobić to sam dokładnie się tym nie interesowałem, ale na pewno przy miejscówkach z znalezionymi/zapomnianymi pojazdami, jak również po wylosowaniu drugiej sztuki auta jest taka opcja z automatu nam proponowana.

 

 

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja robię inaczej, zamiast alt tab, naciskam klawisz windowsa i wtedy w prawym dolnym roku pokaż pulpit, ew. startuje przeglądarkę od razu z menu start z grą dalej w trybie pełnekranowym. Jeszcze nic mi się w ten sposób nie wywaliło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...