Skocz do zawartości
azgan

Forza Horizon 5 PC oraz XBOX - wątek zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, lukadd napisał:

Te twoje "strzałki" tworzą właśnie linię toru jazdy. Oczywiście, że można bez niej jeździć.

Ale ta gra ma w sumie setki kombinacji torów połączone w różnych klasach gdzie się różnie jeździ. W wyścigach online rzuca cię losowo po torach i klasach, nigdy nie wiesz na co trafisz. Dla tego wielu zostawia linie na zakrętach. Podkreśla łuki i zakręty, jak się gdzieś pogubisz to łatwiej jest wrócić na tor.

Nie mówie, że to nie jest ułatwienie, bo jest, ale przy tej ilości torów i ich kombinacji po prostu się czasami przydaję.

Ja to wiem, ale troche to smieszne że ktoś kto jest ponoc pro tego używa, wiesz coś w stylu nasi biegacze są najszybsi, tylko przed biegiem dostają odrobine dopingu :E 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 godzin temu, GTM napisał:

Nie jestem ekspertem od forzy, ale wydaje mi się, że klasa A czy B to takie easy mode, wiec nie dziwie się, że tam sobie możesz powalczyć nawet na najwyższym poziomie, weź sobie coś z S2 + deszcz i pokaż wyniki :D przecież w klasie B to często nawet nie hamuje się na zakrętach, nie mówiąc o tym, że wszystko dzieje się dużo woooooooooolniej, znacznie mniejsze szanse na poślizg czy na to że wywali cię w powietrze na jakiejś hopce, poza tym dla driveatarów warunki atmosferycznie nie mają znaczenia, więc jak weźmiesz sobie bezchmurny dzień + znaną trasę najlepiej asfaltową + dobrze zrobiony samochód + klase B to jest 10x łatwiej.

Bez przesady. Klasa szczególnie B jest oczywiście wolniejsza, ale ma swoje ograniczenia bo nie napakujesz autka ze względu na limity. Więc zawsze jakieś kompromisy, albo hamulce, albo przyspieszenie czy prowadzenie autka trzeba przycinać. 

Właśnie w S1/S2 jest latwiej o tuningi autek np. swietnie trzymające się zakrętów. Tyle ze dochodzi prędkość. Sam deszcz to jest pić na wode :E w tej arcade i wiele nie zmienia.

W klasie S2 też jestem w stanie i wygrywam z drivatarami na  niezwyciezonym. Kwestia autka, tuningu pod tor, no i warto poznać tory. Tu występują podobne zależności musisz kręcić topowe czasy aby pobić drivatary na  niezwyciezonym. Jak wcześniej pisałem niektóre wyscigi są latwiejsze i na pobicie drivatarów styknie czas z 4% stawki, ale i nie raz jest to 1% lub i poniżej 0.5% topu listy tego co kręcą gracze. 

W każdym razie wszystko jest do wygrywania i niezależnie od klasy na niezwyciezonym drivatary kręcą czasy z góry tabeli tego co robią gracze. 

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
12 godzin temu, dzb napisał:

Kolejny bug - gra nie umie liczyć.
Achievement za 250 rozbitych tablic daje przy... 249 tablicach :D 

Z tego co wiem to pokazuje tak ze względu na rozbity skarb jakiś czas temu. 

Co robią Ci developerzy i gdzie jest update? Jeszcze kilka dni temu było śmieszenie, ale zaraz minie miesiąc od premiery, a online jak nie działał tak nie działa tak jak powinien. 

Edytowane przez Morv

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
9 godzin temu, lukadd napisał:

Więc i tak czasami to wygląda. Wygrać z drivatarami na najtrudniejszym poziomie się da, na jednych torach może być trochę łatwiej na innych trudniej, ale bez dobrego autka i jak się nie zna toru to może być misja bardzo trudna do zrealizowania.

Ten poziom nie bez powodu nazywa się "niezwyciężony" drivatary robią bardzo dobre czasy. Ale czasy które da się pobić.

+1 

Ja wzszedłem oczko niżej od Niezwyciężonego, ale to tylko ze zwględu na to, że na niektórych torach nie dało się pokonać botów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Też macie takie dropy w mieście ? Jadę sobie mam 80 fps i nagle dup na 50 i aż obraz rwie :( Nie wiem od czego to :/ 

No i kwestia jazdy ponad 200 km/h to się obraz trzęsie da się to wyłączyć ? Bo pomimo 100 klatek wydaje mi się że mam 30... W FH4 tak nie było. 

Edytowane przez MrKetiw

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
23 minuty temu, mlynos napisał:

+1 

Ja wzszedłem oczko niżej od Niezwyciężonego, ale to tylko ze zwględu na to, że na niektórych torach nie dało się pokonać botów.

Ja normalnie zawsze jezdzę na niższych poziomach. Później jak najdzie mnie ochota to robię rywali, jak już poznam tor i dobiorę autko na dobre czasy to dopiero bawię się w poziom niezwyciężony z drivatarami. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Za malowania z laskami w dużych dekoltach też podobno banują XD 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jakie macie ustawienia graficzne ze wygląda to według was w miarę? Mógłbym zobaczyć setting?
Włączyłem by samemu ustaliło na co moj komp stać mam i5 11400, RTX 3070 i 16 gb ramu i wyszło ze tam na dole 60 FPS heh - a ja widziałem ze tu niektórzy mieli 78 czy wiecej. To co wy za maszyny macie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pewnie Kim jako jedyny gra tam w Forzę 😂

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, galakty napisał:

Za malowania z laskami w dużych dekoltach też podobno banują XD 

Takie rzeczy nie przejdą w forzie :E

https://imgur.com/a/MUp2XL9

Już pomijając kwestie, że ta gra jest niby PEGI 3 to ich polityka jest brutalna w takich kwestiach :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kurdę w 4 mi się tak fajnie nie jeździło w multi jak w 5, ciężko się oderwać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
13 minut temu, lukadd napisał:

Takie rzeczy nie przejdą w forzie :E

https://imgur.com/a/MUp2XL9

Już pomijając kwestie, że ta gra jest niby PEGI 3 to ich polityka jest brutalna w takich kwestiach :E

Ale ban na 8000 lat XD 

PEGI to zło :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Można jeszcze dostać bana na usługi online/konsole/konto i zostać odciętym nie tylko od forzy online, ale od wszystkich usług online społecznościowych Xbox/MS :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, galakty napisał:

Ale ban na 8000 lat XD 

Właśnie czytam :hahaha:

8000 lat bana w Forza Horizon 5 za niestosowne malowania samochodów. Chodzi zarówno o tworzenie, jak i używanie. https://www.eurogamer.pl/articles/2021-11-29-8000-lat-bana-w-forza-horizon-5-za-niestosowne-malowania-samochodow

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zbanowali go i wszystkie jego przyszłe pokolenia, normalnie jak w kraju tego gościa którego namalował na karoserii :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, galakty napisał:

Ale ban na 8000 lat XD 

Przynajmniej nie jest dożywotni 👍

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ten ban jest o tyle zabawny że prawdopodobnie za 2 lata ta forza przestanie być wspierana a za 4 wywalą ją nawet ze sklepu ze względu na muzykę, która to notabene jest mega słaba, jeszcze rozumiem że za Dua Lipa mogli coś zapłacić, ale większość kawałków to raczej jakieś no-name'y które brzmią jakby je wzięli z Free Music Archive :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Te bany to już od dawna się przewijają i nie raz były już grube, nie szczypią się po prostu.

Z tego co wiem to za takie według ich polityki "grube" przewinienia to nie jest ban na jedną grę, w której nafikałeś. Dostajesz bana na twój gamertag/konto czyli na wszystkie Forze Horizon i Motorsport również na te co pojawią się w przyszłości :E.

Ban może być tylko na określone funkcje online i w tym wypadku chyba też tak było, czyli nie będzie miał dostępu do części usług online np. malowań, ale grać raczej będzie mógł. Tylko, że bez dostępu do części funkcji społecznościowych :E

Ale bany mogą dać i na całe konta i odciąć cię od wszystkich usług online Xbox/MS. Wtedy jedyne co ci pozostaję jeśli chcesz grać online i korzystać z funkcji społecznościowych to pożegnać się z swoją biblioteką gier i zacząć od nowa na nowym koncie :E

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 godzin temu, Phoenixsuple napisał:

Ile latek gra dostala od premiery?? Ma ktos moze jakas liste aktualizacji ??

Na razie był tylko jeden patch które niewiele wniósł. Co lepsze jest kilka rzeczy które niby piszą, że naprawili a dalej jest to samo. https://support.forzamotorsport.net/hc/en-us/articles/4410593330579-FH5-Release-Notes-November-17th-2021-CU3-CU4-

Tutaj fajna listą błędów: FH5 Known Issues

Edytowane przez Morv

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie no masakra jak gram online to mam jakieś ściny co chwile a jak dam Horizon Solo to ultra płynność :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 godzin temu, GTM napisał:

... która to notabene jest mega słaba, jeszcze rozumiem że za Dua Lipa mogli coś zapłacić, ale większość kawałków to raczej jakieś no-name'y które brzmią jakby je wzięli z Free Music Archive :lol2:

W zasadzie to rzecz gustu, ja na przykład pojęcia nie mam co to jest Dua Lipa natomiast Foo Fighters czy DIIV rozpoznałem natychmiast. Ale generalnie fakt, muzyka jest "lekko-pół-średnia", z tym że to niespecjalnie przeszkadza w tego typu grze, ważne żeby coś tam brzęczało (ostatecznie można wyłączyć muzykę i już).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pare kawałków mi wpadło w ucho. Ogólnie muzyka jak do jazdy nie jest wcale taka zła.

:D

Edytowane przez kadajo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No panowie....zmieniłem platformę z 5950X na 12900K i muszę powiedzieć że gra chodzi o niebo lepiej...były jakieś łatki na performance ostatnio?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi