Skocz do zawartości
azgan

Forza Horizon 5 PC oraz XBOX - wątek zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)
6 godzin temu, wahoo napisał:

No zobacz, a w NFS Porsche zaczynanie od rzęchów z lat 50-ch i powolne człapanie w kierunku współczesnych 911 jakoś nie śmierdziało Ci MMO. :cool:

I tego mnie oraz wielu innym osobom brakuje w całej serii Forza - celu. Twórcy obrali zupełnie inny styl zabawy, a taka totalna piaskownica niektórych nudzi i po tygodniu grania nie widzą już w Forzach niczego ciekawego.

Porsche można przejść w 20 godzin więc trudno żeby mi śmierdziało mmo, poza tym jest jeszcze tryb factory driver gdzie od razu wskakujemy w najlepsze fury, to zaskakujące jak bardzo Porsche jest podobne do dzisiejszej Forzy, model jazdy, prezentacja samochodów, widok z kokpitu, możliwość kupowania samochodów używanych, podobne upgrejdy, tam też w sumie chodziło o kolekcjonowanie samochodów, tylko klimat był inny, tam chodziło o samochody, można było zapoznać się historią marki, pooglądać filmiki a w forzie chodzi tylko o to że to TY jesteś super zajebisty a samochody to tylko dodatek do twojej zajebistości.

4 godziny temu, AndrzejTrg napisał:

Nie wiem kiedy ogrywałeś U i U2 czy carbona, ale założę się że nie na premierę jak twierdzisz że to było nie udane..., a jak tak, to każdy ma gusta i guściki oczywiście, od black boxa do carbona były wyśmienite części, nawet  99,9% graczy to potwierdzi... A i nawet większość forum tutaj powie, aby wróciły stare czasy(sądząc po Twojej wypowiedzi, to były skoki od jajka do jajka) bez urazy, ale jak stary gracz nie ceni U i U2 to ciężko mi to określić. Porównując stare NFSy do FH5 wolę stare czasy. 

Ogrywałem na premierę dema tych gier (nie jestem growym archeologiem) i niestety odpychał mnie ich klimat, model jazdy, muzyka i dostępne samochody, dla mnie to było motoryzacyjne disco polo i tyle, neony, nitro i jazda w rytmie hip hopu to nie dla mnie, ale ja nie jestem fanem szybkich i wściekłych więc może dlatego.

Edytowane przez GTM

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, GTM napisał:

Ogrywałem na premierę dema tych gier (nie jestem growym archeologiem) i niestety odpychał mnie ich klimat, model jazdy, muzyka i dostępne samochody, dla mnie to było motoryzacyjne disco polo i tyle, neony, nitro i jazda w rytmie hip hopu to nie dla mnie, ale ja nie jestem fanem szybkich i wściekłych więc może dlatego.

Ja zaś katowałem Underground na premierę, później druga część, Most Wanted to nawet nie mówie, Carbon z tego wszystkiego był najgorszy a później NFS to się skończył. 

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, GTM napisał:

Kurczę, wg mnie model jazdy z Undergroundów i Most Wanted jest w topie arcadówek nawet dzisiaj, starsze NFS były kartonowe, późniejsze poszły w jakieś science-fiction, ale era Underground - Most Wanted ma bardzo przyjemny model jazdy. Hip-hop leciał tylko w menu bo wyścigi miały podkład rockowy/metalowy, i w zasadzie jedno co można zarzucić to zniknięcie supercarów, ale też nie pasowały do wiejsko-tuningowego klimatu budowanego na fali F&F.

Natomiast jeśli chodzi o motoryzacyjne disco-polo - to przecież Forza jest tym samym. Tylko czasy się zmieniły i wedle nowej mody zamiast neonów mamy pajacowanie z głupkowatymi cieszynkami i jeszcze głupszymi ubrankami na festiwalach :)

Nie miałbym nic przeciwko, gdyby rozgrywka w przyszłej Forza Horizon 6 wyglądała tak jak w Test Drive Unlimited 1 i 2 (duża mapa, odkrywanie nowych miejsc na mapie, zdobywanie coraz lepszych samochodów). The Crew miało być czymś takim, ale okazało się że model jazdy ssie, 3/4 mapy i salonów samochodowych krzyczy "KUP DLC" a zawartości dla pojedynczego gracza praktycznie nie ma.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
18 minut temu, MrKetiw napisał:

Ja zaś katowałem Underground na premierę, później druga część, Most Wanted to nawet nie mówie, Carbon z tego wszystkiego był najgorszy a później NFS to się skończył. 

Carbon był inny, ale nie był zły.

Dla mnie jeszcze Shift 2 Unleashed był kozacki. Fajne tory, auta i muzyka. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ook jeszcze TDU, ta gra dalej zjada FH bez kitu, FH jest właśnie kolorowa,aby była super elo zjebista, nie twierdzę że FH3 taka nie była, bo grało mi się świetnie i miło wspominam, ale następne części to ctrl c+ctrl v i tylko tyle. NFSy z każdą częścią robiły postęp, a FH nie ma postępu, a porównywać model jazdy do 20 letnich gier, jest po prostu daremne w swojej istocie.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
45 minut temu, wahoo napisał:

Kurczę, wg mnie model jazdy z Undergroundów i Most Wanted jest w topie arcadówek nawet dzisiaj, starsze NFS były kartonowe, późniejsze poszły w jakieś science-fiction, ale era Underground - Most Wanted ma bardzo przyjemny model jazdy. Hip-hop leciał tylko w menu bo wyścigi miały podkład rockowy/metalowy, i w zasadzie jedno co można zarzucić to zniknięcie supercarów, ale też nie pasowały do wiejsko-tuningowego klimatu budowanego na fali F&F.

Natomiast jeśli chodzi o motoryzacyjne disco-polo - to przecież Forza jest tym samym. Tylko czasy się zmieniły i wedle nowej mody zamiast neonów mamy pajacowanie z głupkowatymi cieszynkami i jeszcze głupszymi ubrankami na festiwalach :)

Nie miałbym nic przeciwko, gdyby rozgrywka w przyszłej Forza Horizon 6 wyglądała tak jak w Test Drive Unlimited 1 i 2 (duża mapa, odkrywanie nowych miejsc na mapie, zdobywanie coraz lepszych samochodów). The Crew miało być czymś takim, ale okazało się że model jazdy ssie, 3/4 mapy i salonów samochodowych krzyczy "KUP DLC" a zawartości dla pojedynczego gracza praktycznie nie ma.

I właśnie wyjaśniłeś kolegę bardzo dosadnie, i bardzo dobrze. Choć sądzę że styczności oprócz youtuba ze starymi NFSami to nie miał @GTM

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W tym roku ma wyjść TDU SC póki co jeszcze nie wiele wiadomo a jedyna nadzieja jest taka, że trochę ludzi co pracowało przy tdu 1 i 2 w tym dyrektor kreatywny i ktoś jeszcze ważny pracują też nad rebootem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zara 3 miesiąc mija... Ciekawe jaki spadek będzie :E

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
W dniu 22.01.2022 o 13:17, wahoo napisał:

tak jak w Test Drive Unlimited 1 i 2

ojjj tak :thumbup:  Mam do dzisiaj ;)  1 i 2

Edytowane przez maras2574

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dodatków do gry na horyzoncie nie widać, ale mamy za to chińskie samochody no-name które nikogo nie interesują :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

dla mnie te samochody śmiech na sali juz w te carr passa sa ciekawsze. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
16 godzin temu, GTM napisał:

Dodatków do gry na horyzoncie nie widać, ale mamy za to chińskie samochody no-name które nikogo nie interesują :lol2:

Z tego wszystkiego to najciekawszy jak dla mnie jest Nio EP9. Niezły dzik z tego auta, bo na Nordschleife zrobił czas 6:45:90. Jest o sekunde wolniejsze niż taki SVJ i o dwie AMG GT Black Series. Ja wiem, że osiągi w realu mogą się nie równać z osiągami w grze, ale taki czas może nakierować jak to będzie jeździć.

Edytowane przez mlynos

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W obecnym tygodniu, żeby zdobyć komplet punktów należy wygrać dowolne zawody we wciąż zabugowanym online.
Czy oni do reszty rozum utracili?

FH4 była przyjemną gierką, dla której wyzwań co tydzień z chęcią się wracało... Teraz to dramat.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
12 godzin temu, dzb napisał:

W obecnym tygodniu, żeby zdobyć komplet punktów należy wygrać dowolne zawody we wciąż zabugowanym online.
Czy oni do reszty rozum utracili?

FH4 była przyjemną gierką, dla której wyzwań co tydzień z chęcią się wracało... Teraz to dramat.

To nie graj... Proste? Proste.

• Like 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 godzin temu, AndrzejTrg napisał:

To nie graj... Proste? Proste.

Z takim podejściem za niedługo producenci będą wypuszczać same beta wersje a Ty się będziesz cieszył z crashy i bugów ? Sweet :)

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A kto Wam każe grać na siłę? Tylko ich utwierdzacie, że warto wypuszczać zbugowane gry.

Ja przeszedłem fabułę, wszystkie strefy driftu i sprinty. I nuda, nie mam tam co robić. Praktycznie na starcie dostajesz albo możesz kupić jeden z najszybszych samochodów i to jest strasznie słabe. 

Nie wiem co ludzie w tej grze widzą. 

• Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
12 godzin temu, MrKetiw napisał:

Z takim podejściem za niedługo producenci będą wypuszczać same beta wersje a Ty się będziesz cieszył z crashy i bugów ? Sweet :)

Nudzi mnie już granie, więc problemu nie mam🙂 co miałem ograć to ograłem jedynie AC mnie trzyma, i mały % gier. W tym roku czym się zainteresuję to będzie Lego, a tu się nie spodziewam żadnej wpadki, jakie to twórcy serwują teraz na potęgę 🙂a lepiej już nie będzie.

Edytowane przez AndrzejTrg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
13 godzin temu, galakty napisał:

A kto Wam każe grać na siłę? Tylko ich utwierdzacie, że warto wypuszczać zbugowane gry.

Ja przeszedłem fabułę, wszystkie strefy driftu i sprinty. I nuda, nie mam tam co robić. Praktycznie na starcie dostajesz albo możesz kupić jeden z najszybszych samochodów i to jest strasznie słabe. 

Nie wiem co ludzie w tej grze widzą. 

W czwórce było podobnie, ale p[rzez to że tutaj jest zwykłe kopiuj wklej z nową mapą jest to mega męczące, pograłem nie wiem ile, 30 godzin może i zwyczjanie miałem dośc, dzięki losowaniom mam juz takie perełki że nie ma po co się ścigac. Ta ruletka to największy fail gry. Szczególine, że mozna było na automacie punkty farmic :E 

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Udało się wygrać wyścig online. Kwestia wyboru samochodu. "Hot Wheels Bone Shaker" jest OP.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Czy BS był też tak bardzo op w FH3 jak w FH4 i FH5? :hmm: Pytam, bo nie miałem dodatków kupionych do FH3

Edytowane przez mlynos

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, mlynos napisał:

Czy BS był też tak bardzo op w FH3 jak w FH4 i FH5? :hmm: Pytam, bo nie miałem dodatków kupionych do FH3

W FH3 chyba go nie było, przynajmniej ja sobie nie przypominam. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Gościu leci fake'm czy nie? (pytanko do znawców forzy5)

4/8, niski zegar 2,8Ghz, bardzo stara generacja z niskim IPC... a tu gra trzyma mu praktycznie stałe 60fps?

Na forum czytałem że ktoś zmienił np: 7700K na 10gen 6/12 albo 12gen 6/12 bo miał dropy w FH5, a po zmianie "jak ręką odjął" a tu gościu gra "na tosterze" w 60 klatkach? ;) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, MrKetiw napisał:

W FH3 chyba go nie było, przynajmniej ja sobie nie przypominam. 

W dodatku Hot Wheels był

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
8 minut temu, RyszardGTS napisał:

4/8, niski zegar 2,8Ghz, bardzo stara generacja z niskim IPC... a tu gra trzyma mu praktycznie stałe 60fps?

Obstawiam nie za mocną miejscówkę testową i może by trzymało w takiej. Detale high też odciążają cpu w tej grze.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi