Skocz do zawartości
azgan

Forza Horizon 5 PC oraz XBOX - wątek zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

No i gdzie to pierdololo M$ o 120FPS albo 1440p? :lol2: XSS kolejny raz pokazuje swoją moc a raczej niemoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Phoenixsuple napisał:

Scigalki w 30fps :szczerbaty:

obraz.png.c806c69b4bf452f4720abc925759fb75.png

i opcjonalnie tryb 60 jakbys nie doczytal. pytanie czy to 4k natywne czy jakis drs ale jak natywne to do 4k/30 i ustawien konsolowych trzeba jakies 6700xt czy tam pewnie 3060ti/2080 super.

9 minut temu, Kris194 napisał:

No i gdzie to pierdololo M$ o 120FPS albo 1440p? :lol2: XSS kolejny raz pokazuje swoją moc a raczej niemoc.

coz marketingowe gadki nie wytrzymaly konfrontacji z rzeczywistoscia. z drugiej strony osoba kupujaca pelnoprawny sprzet za 1400zl nie powinna wiele oczekiwac a na dzien dzisiejszy i tak chyba dostaje wiecej niz by mozna oczekiwac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, MroczneWidmo napisał:

i opcjonalnie tryb 60 jakbys nie doczytal. pytanie czy to 4k natywne czy jakis drs ale jak natywne to do 4k/30 i ustawien konsolowych trzeba jakies 6700xt czy tam pewnie 3060ti/2080 super.

Bezmyslnie laduja RT do konsoli stad pozniej takie kwiatki. Sorry ale tryb 60fps to zawsze jest okrojony w grafike wiec szalu nie ma. Osobiscie nie uznaje w Multi i wyscigach niczego ponizej 120fps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Phoenixsuple napisał:

Bezmyslnie laduja RT do konsoli stad pozniej takie kwiatki. Sorry ale tryb 60fps to zawsze jest okrojony w grafike wiec szalu nie ma. Osobiscie nie uznaje w Multi i wyscigach niczego ponizej 120fps.

no wow bo przeciez na pc jak chce sie miec wyzsza wydajnosc to nie oznacza to ciec i te fpsy to sie z powietrza biora. ludzie to zawsze znajda powod by sie tych konsol ujeb a na szczescie ta generacja im wyszla i w koncu cos tam do przodu mozna ruszyc. 

wreszcie zbalansowany sprzet - cpu, gpu, pamiec operacyjna i masowa. W takich pieniadzach i patrzac jak taki sprzet trzeba projektowac to nic lepszego tu sie dac nie dalo, ba daii wiecej niz sie wydawalo.

Edytowane przez MroczneWidmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, MroczneWidmo napisał:

no wow bo przeciez na pc jak chce sie miec wyzsza wydajnosc to nie oznacza to ciec i te fpsy to sie z powietrza biora. ludzie to zawsze znajda powod by sie tych konsol ujeb a na szczescie ta generacja im wyszla i w koncu cos tam do przodu mozna ruszyc. 

wreszcie zbalansowany sprzet - cpu, gpu, pamiec operacyjna i masowa. W takich pieniadzach i patrzac jak taki sprzet trzeba projektowac to nic lepszego tu sie dac nie dalo, ba daii wiecej niz sie wydawalo.

Mozna suwaczki lub zwiekszyc wydajnosc poprzez zmiane gpu. Forza nie ma duzych wymagan na PC i nie potrzeba jakiegos mocarza. Na Xbox One X dali Forze w 30fps i pozniej upgrade na 60fps przy Serises X. Nowa generacja a oni dalej serwuja gre w 30fps gdzie w scigalkach nie powinno to miec miejsca. Taka nowa generacja ale nie do konca ;) Taka perelka jak Forza to powinna miec bazowe 60fsp i tryb performance 120fps. No ale moze jak sie odetna od past genow to Forza 6 bedzie wyciagala wiecej.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Phoenixsuple napisał:

Mozna suwaczki lub zwiekszyc wydajnosc poprzez zmiane gpu. Forza nie ma duzych wymagan na PC i nie potrzeba jakiegos mocarza. Na Xbox One X dali Forze w 30fps i pozniej upgrade na 60fps przy Serises X. Nowa generacja a oni dalej serwuja gre w 30fps gdzie w scigalkach nie powinno to miec miejsca. Taka nowa generacja ale nie do konca ;) Taka perelka jak Forza to powinna miec bazowe 60fsp i tryb performance 120fps.

Mozna suwaczki zmienic a na konsoli jest sobie grupka ludzi ktora szuka optymalnych ustawien pod ten tryb 60 klatek. Co to za roznica? Co do zmiany gpu no tak to nie pomyslalem. W masowce dla masowego klienta tego zrobic nie mozna bo taka to roznica miedzy konsolami a pc'etami. konsole kupujesz, odpalasz i grasz. 

co do nowej generacji to nie wiem czy zauwazyles, ale to FH5 jednak wyglada lepiej od FH4 a skoro lepiej wyglada to ma tez wysze wymagania a skoro ma wyzsze wymagania to teraz jest 30 klatek na XSX jednak dali Ci tez opcje na 60. Ty nie uznajesz mniej niz 120 ale na tym 5600xt i tak nie zobaczysz ich w jakosci z trailera (o ile w ogole bo wymagania pewnie wzrosly konkretnie) a nowe gpu mozna kupic tylko zdaje sie obecnie ceny nie zachecaja.

jakby sie uprzec to do kazdej gry mozna wsadzic tryb ziemniaka 240fps aczkolwiek prawdopodobnie chodzi o to by gra nie tylko dzialala spoko ale i wygladala jakos do rzeczy. obawiam sie tez ze odciecie sie od starej generacji jeszcze bardziej powiekszy wymagania bo wtedy beda jeszcze wrzucac rozne bajery na cpu czego teraz tak bardzo nie robia.

Edytowane przez MroczneWidmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wymagania nie wzrosną konkretnie, to jest crossgen wydawany na past geny a użyta forogeometria nie zjada tak zasobow, tam zjadać będzie RT, które jest niepotrzebne i marnuje wydajność. O moje gpu się nie martw, zanim Forza wyjdzie to ja już będę siedział na innym potworki a bez RT 120fps to nie będzie żaden problem nawet na 5600XT. 

No ale jak widać nowa generacja jescze się nie rozkręciła a już zaczynaja się kompromisy i to we flagowych grach MS. Dobrze to nie wróży. 

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Phoenixsuple napisał:

Nie wymagania nie wzrosną konkretnie, to jest crossgen wydawany na past geny a użyta forogeometria nie zjada tak zasobow, tam zjadać będzie RT, które jest niepotrzebne i marnuje wydajność. O moje gpu się nie martw, zanim Forza wyjdzie to ja już będę siedział na innym potworki a bez RT 120fps to nie będzie żaden problem nawet na 5600XT. 

No ale jak widać nowa generacja jescze się nie rozkręciła a już zaczynaja się kompromisy i to we flagowych grach MS. Dobrze to nie wróży. 

Uwielbiam to słowo - kompromisy. Jakby nie patrzec to zawsze sa jakies kompromisy. Jak chcesz w Cyberpunk na full pograc 4K i bez DLSS (ktore tez jest kompromisem) to zobaczysz zawrotne 10 klatek na RTX 3090.

No to zalozmy ze to RT niszczy wydajnosc, to moze tryb 4K/60 jedynie ma wylaczone RT i co Ci wtedy problem robi? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do czego niby w Forzy 120 FPS? Tu nawet jak jedziesz 300km/h to nie jest odczuwalne tak jakbyś jechał nawet 200km/h w rzeczywistości. Tu nie potrzeba mieć jakiegoś niesamowitego czasu reakcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, MroczneWidmo napisał:

Uwielbiam to słowo - kompromisy. Jakby nie patrzec to zawsze sa jakies kompromisy. Jak chcesz w Cyberpunk na full pograc 4K i bez DLSS (ktore tez jest kompromisem) to zobaczysz zawrotne 10 klatek na RTX 3090.

No to zalozmy ze to RT niszczy wydajnosc, to moze tryb 4K/60 jedynie ma wylaczone RT i co Ci wtedy problem robi? 

Mi nic żadnego problemu nie robi, problem to masz chyba Ty nie akceptując czyjegos zdania na ten temat. Ja to sobie ogram w takiej jakości jakiej lubię, taka możliwość daje własnej PC wiec mi to rybka jak to będzie wyglądało na konsoli.  Powtórzę raz jescze, 30fps w wyścigach na nowej generacji konsol to jest kiepski żart. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Phoenixsuple napisał:

Mozna suwaczki lub zwiekszyc wydajnosc poprzez zmiane gpu. Forza nie ma duzych wymagan na PC i nie potrzeba jakiegos mocarza. Na Xbox One X dali Forze w 30fps i pozniej upgrade na 60fps przy Serises X. Nowa generacja a oni dalej serwuja gre w 30fps gdzie w scigalkach nie powinno to miec miejsca. Taka nowa generacja ale nie do konca ;) Taka perelka jak Forza to powinna miec bazowe 60fsp i tryb performance 120fps. No ale moze jak sie odetna od past genow to Forza 6 bedzie wyciagala wiecej.

Forza 6 to już wyszła dawno temu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Phoenixsuple napisał:

Mi nic żadnego problemu nie robi, problem to masz chyba Ty nie akceptując czyjegos zdania na ten temat. Ja to sobie ogram w takiej jakości jakiej lubię, taka możliwość daje własnej PC wiec mi to rybka jak to będzie wyglądało na konsoli.  Powtórzę raz jescze, 30fps w wyścigach na nowej generacji konsol to jest kiepski żart. 

dlatego masz tez tryb 60 xD ale wiem na PC mozesz zrobic ultra low w cfg, 480p i miec nawet 960 klatek : )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Kris194 napisał:

Do czego niby w Forzy 120 FPS? Tu nawet jak jedziesz 300km/h to nie jest odczuwalne tak jakbyś jechał nawet 200km/h w rzeczywistości. Tu nie potrzeba mieć jakiegoś niesamowitego czasu reakcji.

Ja wole grać w 120 niż w 60 i widzę różnice, jeśli tobie nie robi to różnicy to wporzadku i nie wiąże tego z czasem reakcji. Płynność to płynność niezależnie od gry. A czy tej grze potrzebne jest 120fps? To już sprawa indywidualna, każdy ma różne preferencje wiec odpowiedz jest otwarta, pisze za siebie ;) Miałem 2x XSX i pewne rzeczy nie są dla mnie akceptowalne. 

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, Phoenixsuple napisał:

Bezmyslnie laduja RT do konsoli stad pozniej takie kwiatki. Sorry ale tryb 60fps to zawsze jest okrojony w grafike wiec szalu nie ma. Osobiscie nie uznaje w Multi i wyscigach niczego ponizej 120fps.

RT będzie tylko w trybie foto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, ditmd napisał:

RT będzie tylko w trybie foto.

Aha to jeszcze większa porażka z tymi 30fps, myślałem, ze to przez RT będzie tyle. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, Kris194 napisał:

Do czego niby w Forzy 120 FPS? Tu nawet jak jedziesz 300km/h to nie jest odczuwalne tak jakbyś jechał nawet 200km/h w rzeczywistości. Tu nie potrzeba mieć jakiegoś niesamowitego czasu reakcji.

Wystarczy mi tryb 60k/s tak jak w FH4 więcej nie wymagam a z tego co można wyczytać ma taki też być nie podali tylko na tej stronie o jakiej rozdzielczości jest mowa i już ile emocji ?

Może to będzie tryb 4K bez RT jak w FH4 albo jeszcze coś innego. Nie zostało to dopowiedziane.

43 minuty temu, Phoenixsuple napisał:

 O moje gpu się nie martw, zanim Forza wyjdzie to ja już będę siedział na innym potworki a bez RT 120fps to nie będzie żaden problem nawet na 5600XT. 

 

I w jakiej rozdzielczości i detalach ?? Jak grałem na GTX1080Ti w FH4 to w 4K potrafiły być dropy poniżej 60fps

Y97Jd6N.jpg

a Ty piszesz o 120k/s na RX5600XT ?

Idę o zakład że będzie to wyglądać gorzej niż na konsoli XSX gdzie masz praktycznie odpowiednik RX6800 

 

 

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, ditmd napisał:

RT będzie tylko w trybie foto.

Skąd ta informacja? Jakieś źródło czy to są tylko Twoje przypuszczenia?

 

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, ditmd napisał:

Dzięki piękne za linka do poczytania ?

Widzę że tutaj też pytania zostały bez dokładnej odp. odnośnie trybu 60k/s a w grze wyścigowej to powinno mieć priorytet. Brak dokładnej informacji co do rozdzielczości, ograniczyli się tylko do określenia że obie platformy go dostaną. Mam nadzieję że zostanie to doprecyzowane. FH4 działa w 60k/s na XSX więc 5 powinna też przynajmniej w podobnych ustawieniach (oby).

Q: How does Forza Horizon 5 perform on Xbox Series X|S?
A: On Xbox Series X Forza Horizon 5 will feature 4K resolution at 30fps, on Xbox Series S Forza Horizon 5 will play at 1080p resolution at 30fps. Both platforms will feature a performance mode that runs at 60fps.

Q: What Xbox Series X|S features does Forza Horizon 5 take advantage of?
A: Xbox Series X|S enabled us to provide players the most technologically advanced Forza Horizon experience yet. The power of this Xbox Series consoles has enabled us to deliver incredible realism and immersion with a world rendered in higher detail and with extreme draw distances. Forza Horizon 5 runs at 4K 30 FPS on Xbox Series X, and 1080p 30 FPS on Xbox Series S. For players that prefer to optimize for framerate, we are providing a performance mode option that will run at 60 FPS.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Phoenixsuple napisał:

Nie wymagania nie wzrosną konkretnie, to jest crossgen wydawany na past geny a użyta forogeometria nie zjada tak zasobow, tam zjadać będzie RT, które jest niepotrzebne i marnuje wydajność. O moje gpu się nie martw, zanim Forza wyjdzie to ja już będę siedział na innym potworki a bez RT 120fps to nie będzie żaden problem nawet na 5600XT. 

No ale jak widać nowa generacja jescze się nie rozkręciła a już zaczynaja się kompromisy i to we flagowych grach MS. Dobrze to nie wróży. 

Chyba nie sądzisz że do listopada kupisz gpu w normalnej cenie? ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, ketiw555 napisał:

Chyba nie sądzisz że do listopada kupisz gpu w normalnej cenie? ??

Nie martw sie co ja kupie i za ile ;) RTX 3080 pomijajac sklepy jak ktos ma firme idzie juz kupic ponizej 6000zl a takiego RTX 3070  ponizej 5000zl bo znajomy ost sciagal kilka sztuk. Czy do listopada beda ceny normalne?? Nie wiem ale napewno sporo tansze.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze że swojej nie sprzedawałem :D Do 4k60fps sytknie, penie nie na ultra, ale cos sie zjedzie i bedzie mozna posmigac. Oby wtedy znowu promocja na gamepassa byla :)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy będzie jakieś duże miasto w grze. Na materiałach głównie pustkowia. Mogliby dać jakąś mikrofabułę bo przy FH4 odczuwałem po pewnym czasie, że po prostu odhaczam wyścigi z mapy. FH3 miało lepszy klimat od FH4.

Edytowane przez Saren7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, ODIN85 napisał:

Jak chcesz fabułę to sobie zagraj w Nfsa?

Czekam na dopieszczenie modu Project Unite do NFS Heat. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...