Skocz do zawartości
azgan

Forza Horizon 5 PC oraz XBOX - wątek zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

24 minuty temu, maras2574 napisał:

Też podziwiam 

A ja ich ścigam :E #pdk

Swoją drogą dostałem własnie zwrot kasy za premium, co jak co ale jak tego dobrze nie połatają to za tydzień tym rzuce bo to jest troche patologia z tym uruchamianiem gry. 

Nie potrafie tego ogarnąć jak oni mogli zrobić "update" do czwórki kóry ma problem ze wszystkim w kompie, od programów do obłsugi kolorków w klawiaturze po antywirusy. Może trzeba było opóźnić premiere o miesiąc/dwa połatać te krytyczne bugi? 

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
12 minut temu, joloxx9 napisał:

A ja ich ścigam :E #pdk

Swoją drogą dostałem własnie zwrot kasy za premium, co jak co ale jak tego dobrze nie połatają to za tydzień tym rzuce bo to jest troche patologia z tym uruchamianiem gry. 

Nie potrafie tego ogarnąć jak oni mogli zrobić "update" do czwórki kóry ma problem ze wszystkim w kompie, od programów do obłsugi kolorków w klawiaturze po antywirusy. Może trzeba było opóźnić premiere o miesiąc/dwa połatać te krytyczne bugi? 

Gratuluję.

Co do działania gry, 0 problemów , gram może od premiery 1,5h dziennie i śmiga OK.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 minuty temu, AndrzejTrg napisał:

Gratuluję.

Co do działania gry, 0 problemów , gram może od premiery 1,5h dziennie i śmiga OK.

Od premiery, czyli już kilka dni więcej czasu spędzam na walce żeby ją odpalić inż na samej grze.

Nie wiem o co chodzi, nie wiem czym to jest spowodowane. Wiem że bitlocker coś się posypał na tej partycji, bo żadna z 3 gier z msstore sie nie odpalała i wyrzucało info że nie widzi plików. Po reaplikacji wszystko zaczęło działać.

Wczoraj pobrałem gre na nowo, oczywiście odpalila z kopyta, po restarcie pc znowu sie ine uruchamiała, mogłem klikać milion razy a w menadżerze zadan się zwyczajnie nie pojawiała. 

W końcu dzisiaj rano zrobiłem mały test, wystarczy że poczekam po odpaleniu kompa kilka minut i gra się jakby nigdy nic odpali. Nie wiem co będzie za tydzień lub dwa ale za bycie beta testerem to się dostaje kase a nie płaci :E

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Trochę powtórka z FH3. Jedni mieli wieczne problemy inni grali. U mnie FH3 śmigało i z Forza 5 nie mam problemów, nie wywala, normalnie się odpala itd.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiem o co chodzi i szczerze już dość czasu zmarnowałem żeby się dowiedzieć, jakby nie patrzeć mam świeży windows 11(2 tygodnie ma) nie mam nic specjalnego odpalonego w tle, ale nawet jak wszystko ubije to zwyczajnie gra potrafi nie odpalać. Wczoraj jak nie odpalala to ją wywalilem, pobralem na nowo i było git. Restart pc i gra nie działa :E Teraz widze że trzeba widnowsowi dać pare min po odlaleniu i wtedy jak już się rozsiądzie w ramie wygodnie to pozwoli odpalić forze. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jako hardcorowy gracz PC z dnia na dzień co raz bardziej doceniam zakup XSX. Tam po prostu wszystko działa tak jak powinno. Na forum zamiast dyskutować o grze 70% komentarzy jest na temat liczby klatek i rozdzielczości. 

• Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Taa jasne, właśnie byłem w dziale Iksa to debata była jakość vs płynność. :E 

Chyba zapomniałeś na jakim forum się znajdujesz. :E To jest PClabMR. :E 

Kto ma problemy ten ma, ja nie mam. :E  

Zmieniłem furę, stuningowałem na inny profil i boom - 3 sec na Wybitnym szybciej! 🤗😁

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
59 minut temu, Jaycob napisał:

Kto ma problemy ten ma, ja nie mam. :E  

Obyś po 1 paczu miał :E 

• Haha 6

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, joloxx9 napisał:

Obyś po 1 paczu miał :E 

Zupełnie jak w tych memach:

5ce7a9d3dc97c_o_large.jpg

:E 

Jaki życzliwy. :E 

• Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, Jaycob napisał:

Jaki życzliwy. :E 

A co mam powiedziec? U mnie forza uruchamia się tylko w dni robocze, między 6:34 a 21:37, gdy księżyc jest w pełni, wieje halny, a na marsie jest zima  :E 

• Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Siema, miał ktoś problem z dźwiękiem ? 

Mianowicie : na głośnikach wszystko ok. 

Na słuchawkach (BT) do momentu jak jestem w menu jest ok, jak tylko zaczynam jeździć ... głucho. W FH4 nie było problemu :/ 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Macie info z jakim antyvirem gra się nie gryzie? Jedni wolałbym aby dzieciak miał jakieś zabezpieczenie na pc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, krzyss_ napisał:

Macie info z jakim antyvirem gra się nie gryzie? Jedni wolałbym aby dzieciak miał jakieś zabezpieczenie na pc.

Ponoć te:

Trend micro Maximum Security

Comodo Antivirus

Sophos

Emisoft Anti-Malware

Avira

Avast

Bitdefender

AVG

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
8 godzin temu, Wompierz napisał:

Powiedziałbym, że gra jest prosta. Musisz po prostu zaczaić o co w tym chodzi.

Jeżeli chcesz grać bez asyst i na najwyższym poziomie trudności to może być problem. Ale z drobną pomocą np. automatyczna skrzynia biegów, abs i opcja cofania już jest łatwo.

Tutaj chodzi głównie o to żeby zaczaić które samochody są najlepsze na dane wyścigi i je odpowiednio podrasować. Ale nie musisz samemu podrasowywać. Możesz wybrać czyiś present albo automatyczny. No i oczywiście przyzwyczaić się do modelu jazdy. Pograsz trochę przyzwyczaisz się.

Gra w większości wyścigów pozwala Ci samemu zdecydować jaki chcesz poziom samochodów. Wiadomo, że im szybsze czyli wyższy poziom np. s1, s2, x to trudniej.

W FH4 niektóre samochody były hmm zepsute czyli lepsze od reszty stawki. Np. taki F599XX evo po tuningu był najszybszym samochodem i bez problemów jechałeś ponad 500km/h.

A moslerem robiło się wszystkie prędkości i skoki. Jeżeli ktoś nie chciał się przemęczać. To był taki najbardziej uniwersalny OP samochód.

Tak ale jak wybierzesz sobie setup od kogoś nie możesz wybrać felg, bodykitu i ogólnie nie dostosujesz auta pod siebie. Widać, że nie wiesz co można z tej gierki wycisnąć jak się lubi samochody a nie po prostu ładuje do auta co popadnie i jedzie po bandzie. A o jeździe z automatem to już nie wspominam, co to jest mario kart?

7hAow86.jpg

Wczoraj np. siedziałem nad tym nissanem prawie 2h robiąc malowanie, tuning wizualny i mechaniczny konkretnie pod siebie.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 minuty temu, joloxx9 napisał:

A co mam powiedziec? U mnie forza uruchamia się tylko w dni robocze, między 6:34 a 21:37, gdy księżyc jest w pełni, wieje halny, a na marsie jest zima  :E 

Spróbuj tych porad:
https://support.forzamotorsport.net/hc/en-us/articles/360007593074-My-Game-is-Not-Launching-or-is-Crashing-on-PC

Chociaż jedna jest absurdalna:

Cytat

Make Sure the Time/Date on your PC is Correct

Ja mam świeży W11 i żadnych atiwirów nigdy nie instaluje, aktualizowałem najnowsze poprawki OS i sterowniki. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie śmiga gierka bez problemu z poniższym antywirem więc mogę polecić z czystym sumieniem :E 

d1pivd1-03489398-6771-4f3a-91c1-ee52432b

Edytowane przez lamparcicho
  • Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, krzyss_ napisał:

Z Kasperskym działa, a przynajmniej działała, bo zaczęła się wywalać wczoraj i w sumie nie wiem czemu. 

2 godziny temu, AndrzejTrg napisał:

Ktoś w to gra na klawiaturze 🤔 hardkory😂

Już pisałem, 20 lat grania w nfsy, coliny i wszystko wyścigowe-ale-nie-symulacyjne na klawiaturze robi swoje. Ale chciałbym porównać se mój klawiaturowy skill vs inni ludzie w online i sie kurła nie da bo od premiery nie mogę się połączyć. 

Godzinę temu, Jaycob napisał:

Zmieniłem furę, stuningowałem na inny profil i boom - 3 sec na Wybitnym szybciej!

Toć pisaliśmy, najlepsze profile to nie moc na maksa ale balans między moc/masa/przyczepność żeby utrzymać klasę albo specyficzny tjun do specyficznego wyścigu. 

Co ciekawe, dobranie odpowiedniej szerokości opon dla danego samochodu ma spore znaczenie. To samo Porsche GT2, opony maks szerokości - nie skręca. Za wąskie z przodu - też nie skręca. Za wąski tył? Logiczne, RWD nie będzie miało przyczepności. 

Jak nie bawicie się sami w tjun to najlepiej testować jak się tym jeździ - bo czasem tuning który wydaje się być gorszy, może być znacznie szybszy i przyjemniejszy do jazdy 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja się nie znam, kupiłem od kogoś profil z maksymalną ilością gwiazdek. ;)  Niektórzy się cenią od jednego zakupiłem za 3k, a drugiego za 140k. 

Edytowane przez Jaycob

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, AndrzejTrg napisał:

Ktoś w to gra na klawiaturze 🤔 hardkory😂

ja gram, od dzieciaka gram w wyścigówki na klawiaturze, próbowałem niejednokrotnie przejść na pada i nie jestem w stanie tak jeździć jak na klawiaturze
kwestia przyzwyczajenia

swoją drogą polecam się nauczyć tuningować samochód -  dla osób które chcą jeździć "niszowymi" samochodami : 

po nauczeniu się z tego tutoriala tuning samochodu zajmuje mi średnio do 30minut
zrobiłem sobie Buicka GNX 1987 na klasę A, Dodga Dart Hemi Super Stock 1968 do driftu i mazdę RX7 z 1.4l do ciasnych S1 i jest petarda 

Edytowane przez fliperpl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, Jaycob napisał:

Spróbuj tych porad:
https://support.forzamotorsport.net/hc/en-us/articles/360007593074-My-Game-is-Not-Launching-or-is-Crashing-on-PC

Ja mam świeży W11 i żadnych atiwirów nigdy nie instaluje, aktualizowałem najnowsze poprawki OS i sterowniki. 

Próbowałem i szczerze no nie potrafie znaleźć przyczyny, zazwyczaj wygląda to tak ż ejak poczekam te 3-5 min od startu windowsa to wtedy mogę ją odpalic, jakbym zaraz po uruchomieniu spróbował to nie odpali i moge do usranej śmierci klikać. I to nie jest tak że ona się wywala przy starcie, ona kompletnie nie startuje.

Co zauważyłem i jest ciekawe to gra za każdym razem pyta mnie czy dodać grę do wyjątków w zaporze windowsowskiej, z początku myslałem że zwykłe partactwo microsoftu. Ale potem zauważyłem że ścieżka programu jaki prosi o połączenie jest dziwna, grę mam na partycji E - tak jak inne gry od microsoftu( jak wiadomo windows jest na tyle zaawansowany że nie pozwala na wybranie foldera i robi turbo śmietnik na dysku).

I teraz jest najlepsze, gra prosi o dostęp do zapory z folderu E:\1\xxxx czasami z folderu E:\2xxx Z racji że partycja nie ma tych folderów, albo są tak super ukryte  że nie widnieją jako ukryte pliki systemowe smiem twierdzić że ten plik jest tworzony podczas startu i w moim przypadku coś się kaszani przez co system go nie może utworzyć. 

Oczywiście taka teoria troche naciągana ale coś w tym jest...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Fajna taktyka na usprawiedliwienie swojej nieudolności, macie powyłączać wszystko w systemie dla ich jaśnie pańskiej i wspaniałej gry, która na pewno nie ma żadnych błędów tylko winny jest użytkownik. Najgorsze możliwe i do tego patologiczne podejście programistycznych świń i psów z Microsoftu. Gówno to kogo powinno interesować co komu działa w tle i tym bardziej kazać użytkownikowi cokolwiek wyłączać to jest jakieś nieporozumienie - to jest w gestii twórców by tak przygotować grę aby była kompatybilna z innym oprogramowaniem, tym bardziej często niezbędnym w codziennym użytkowaniu PC - mieli na to masę czasu i jak widzę info o wyłączaniu antywirusów czy oprogramowania od myszki Logitech to nie wiem czy mam się śmiać czy płakać i to wszystko za 440zł w najdroższej edycji. :E 

• Upvote 5

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, caleb59 napisał:

Fajna taktyka na usprawiedliwienie swojej nieudolności, macie powyłączać wszystko w systemie dla ich jaśnie pańskiej i wspaniałej gry, która na pewno nie ma żadnych błędów tylko winny jest użytkownik. Najgorsze możliwe i do tego patologiczne podejście programistycznych świń i psów z Microsoftu. Gówno to kogo powinno interesować co komu działa w tle i tym bardziej kazać użytkownikowi cokolwiek wyłączać to jest jakieś nieporozumienie - to jest w gestii twórców by tak przygotować grę aby była kompatybilna z innym oprogramowaniem, tym bardziej często niezbędnym w codziennym użytkowaniu PC - mieli na to masę czasu i jak widzę info o wyłączaniu antywirusów czy oprogramowania od myszki Logitech to nie wiem czy mam się śmiać czy płakać i to wszystko za 440zł w najdroższej edycji. :E 

Masz racje a co jest najlepsze, przecież to jest Forza 4 z inną mapą, serio 1 do 1 przenieśli 95% gry, jak ten build może nie działać na windowsie, jak oni to robią? 

Coś czuje że w moim przypadku jest problem przez to że mam wersje ze sklepu microsoftu. Ściągne dzisiaj pirata i zobacze czy też bedzie fochy strzelać, jesli nie to na nim będę grać i tyle, w multi i tak nie pogram a użerać się z pseudo sklepem zamiaru nie mam. 

Swoją drogą, mam łącze które wyciąga średnio 52-55MB zalezy od dnia i godziny i taki steam/epic potrafią tyle lecieć, origin zazwyczaj w granicach 45max.

A co na to sklep majkrosoftu? 20 czasami w porywach mignęło mi 30... To jest firma która oferuje dysk internetowy, chmure obliczeniową Azure a prędkość to jakaś śmieszna pomyłka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie to samo, leci 50% łącza. Steam czy Epic ciągnie na max. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co mi się w tej grze nie podoba to te wszystkie pierdoły obok wyścigów: jakieś punkty, tablice, radary, itp. Mnie interesują tylko wyścigi, dlatego lubię serię Forza Motosport, bo tam są tylko wyścigi i zero pierdół wokół. W tej nowej Forzie brakuje mi jakiś punktów bo nie chce mi się rozbijać tablic i robić innych bzdur, tylko jeżdżę od wyścigu do wyścigu.

• Like 2
  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Podobno jest szybka podróż, ale nie wiem gdzie.  Chyba trzeba te chaty kupić?  Na co wydajecie te hajsy? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi