Skocz do zawartości
Waakzu

Mój nowy kanał na YT - Waakzu Gaming

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Cześć wszystkim,

postanowiłem założyć kanał na YouTube, na którym będę pokazywać moje rozgrywki na PS5. Jako, że zbliża się premiera Resident Evil Village na pierwszy strzał nagrałem Resident Evil VII Biohazard.

W tym momencie jest tam 20 odcinków. Od 1 do 20 może być przepaść, ponieważ starałem się za każdym razem robić coś lepiej. Od ustawienia mikrofonu, przez wolniejsze czytanie itp.

Jeżeli byłby ktoś ciekawy zerknąć na mój kanał i podzielić się swoją opinią lub dać jakieś wskazówki to byłbym bardzo wdzięczny :)

Są to moje początki i nigdy wcześniej nie nagrywałem, tak więc każda uwaga jest cenna. Chociażby taka, że da się to oglądać, czy słuchać :D

Tutaj macie nazwę kanału: Waakzu Gaming

Dzięki wielkie!

Edytowane przez Waakzu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No no,pierwszy post i już promowanie swojego kanału.
Za chwilę z stąd wylecisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Hmm, sorki, oczywiście nie chciałem złamać obowiązujących tu zasad. Masz może wskazówkę jak mogę uzyskać jakichś opinii, czy wskazówek bez "promowania kanału"? Jednak bez umieszczenia przekierowania do kanału niczego bym się nie dowiedział.

W regulaminie nie znalazłem wzmianki na słowo promowanie, czy zakaz wrzucania linków. Oczywiście poza przypadkami w których byłoby to naruszeniem, a wydaje mi się, że mojego kanału to nie dotyczy.

Edytowane przez Waakzu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W regulaminie masz zapis,że reklama na forum jest płatna.Umieszczenie linka do swojego czegokolwiek jest traktowana tutaj jako reklama.

Zakładałeś konto tu i przy rejestracji czytałeś i zaakceptowałeś regulamin,to się trzymaj regulaminu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Rozumiem. Dzięki za informację. O linkach w regulaminie nie jest napisane w ten sposób, że każdy link do swojego czegokolwiek jest traktowany jako reklama, stąd to nieporozumienie. Tym bardziej, że nie jest to moim zamiarem, a jedynie zebranie opinii. Gdybym chciał reklamować swój kanał zrobiłbym to w zupełnie inny sposób. Oczywiście link usuwam.

Edytowane przez Waakzu
pomyłka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wow, to już mniej więcej 9843584905 z kolei taki sam kanał z gameplayami z takich samych gier XD Bez obrazy, ale na co liczysz? Bo jeśli robisz to dla zabawy, to ok, ale sądząc po tym, że się reklamujesz, to jednak chcesz by to ktoś oglądał, a dzisiaj takie czyste oldschoolowe gameplaye z komentarzem już się zwyczajnie przeżarły. Jeszcze jakbyś nagrywał coś, czego na polskim YT nie było, albo jest bardzo mało. Pomyśl sam - masz do wyboru doświadczonych i znanych ludzi, którzy rzucą się na RE VIII i będzie z tego 50 serii już w dniu premiery, no i jesteś Ty, nikt Cię nie zna, niczym się nie wyróżniasz, jak myślisz, kogo ludzie będą chcieli oglądać? Nie rozumiem trochę sensu zakładania takich kanałów w 2021 roku, licząc, że ktoś to będzie chciał oglądać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Przemcio666 napisał:

Wow, to już mniej więcej 9843584905 z kolei taki sam kanał z gameplayami z takich samych gier XD Bez obrazy, ale na co liczysz? Bo jeśli robisz to dla zabawy, to ok, ale sądząc po tym, że się reklamujesz, to jednak chcesz by to ktoś oglądał, a dzisiaj takie czyste oldschoolowe gameplaye z komentarzem już się zwyczajnie przeżarły. Jeszcze jakbyś nagrywał coś, czego na polskim YT nie było, albo jest bardzo mało. Pomyśl sam - masz do wyboru doświadczonych i znanych ludzi, którzy rzucą się na RE VIII i będzie z tego 50 serii już w dniu premiery, no i jesteś Ty, nikt Cię nie zna, niczym się nie wyróżniasz, jak myślisz, kogo ludzie będą chcieli oglądać? Nie rozumiem trochę sensu zakładania takich kanałów w 2021 roku, licząc, że ktoś to będzie chciał oglądać.

YTber/Streamer to jeden z najczęściej podawanych wymarzonych zawodów wśród nastolatków.

  • Haha 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymarzone bo myślą,że to łatwe,a tak szczerze nagrywanie filmików na YT takie proste nie jest.Ogólnie mało kto się przebije w tłumie,tym bardziej że jest mało tzw.niszy nie zajętej przez kogoś.

Tak,w społeczeństwie YTber Streamer czy Influencer jest już uznawany jako zawód.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Kudłaty22 napisał:

Gadanie,  niech idzie w ASMR. Jest mnóstwo kanałów gdzie obywatele wszelkich nacji jedzą w kółko skrzydełka, burgery, noodle czy ryż w każdym wydaniu ale jeszcze nie widziałem kanału by ktoś jadł grochówkę, żurek czy placek po zbójecku. 

Swojskie ASMR to by było coś. Golonko z Harnasiem :E

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Kudłaty22 napisał:

To teraz to jest już oficjalnie uznawane za zawód ?

Nie widzę powodu by tak nie było, na YT przelewa się ogromny hajs, a samo prowadzenie komercyjnego kanału jest zbliżone do prowadzenia własnej firmy i jest sporo cięższe niż przeciętne 9-5. To mogło jeszcze dziwić z 5 lat temu, ale dziś chyba powinno to być już normalne, jeśli ktoś nie jest na bakier z technologią : p

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jak widać, miliony osób na świecie to robi, są też ludzie, którzy zamiast grać w piłkę, oglądają ją w telewizji, i jest ich całkiem sporo, tego - jakimś dziwnym trafem - nikt za dziwne nie uważa : D Btw, YT to nie tylko gry.

Edytowane przez Przemcio666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Kudłaty22 napisał:

Tej mistrzu mało kogo interesuje że grasz w grę, ale z chęcią każdy poogląda jak jesz bigos. Do garów !

Uważaj,ten mem pasuje 8:E

Jaka matura!? Do garów! - Memy.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Spl97 napisał:

W regulaminie masz zapis,że reklama na forum jest płatna.Umieszczenie linka do swojego czegokolwiek jest traktowana tutaj jako reklama.

Zakładałeś konto tu i przy rejestracji czytałeś i zaakceptowałeś regulamin,to się trzymaj regulaminu.

Zanim zaczniesz kogoś pouczać, przeczytaj może ten regulamin uważnie. Zabronione jest linkowanie do stron komercyjnych i stron konkurencji (choć to drugie nie jest istotne po zamknięciu PCL). Mały kanał na YT do projektów komercyjnych, czy wciskania jakichś dziwnych ofert, jakie tutaj banuję raczej nie pasuje. 

@Waakzu

Jeśli nie zamierzasz zarabiać na tym kanale i robisz to hobbystycznie, to spokojnie możesz ten swój link przywrócić.

  • Like 2
  • Confused 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Spl97 napisał:

Tak,w społeczeństwie YTber Streamer czy Influencer jest już uznawany jako zawód.

Dla mnie to taki sam zawód jak żebracy pod kościołem. A szczególnie ci influencerzy "daj mi to, albo tamto za darmo to napiszę o tym do moich 5000 followersów" ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
11 minut temu, Kudłaty22 napisał:

Wiesz co innego oglądać profesjonalistów w akcji a co innego kolesi którzy niekiedy grają jak ostatnie łosie. 

Jest jeszcze e-sport, gdzie oglądasz właśnie profesjonalistów, a ich zarobki są porównywalne do sportowców. Bądź co bądź, ja sam piszę z perspektywy kogoś, kto nie ogląda lecplejów na YT, bo zwyczajnie wolę grać sam, ale jednak jeśli robi to tyle ludzi na świecie, jest w tym ogromny hajs, to widocznie muszą być na to powody. Ja nie rozumiem na przykład jak można słuchać disco-polo, kiedy każdy inny gatunek jest bardziej wartościowy, ale jednak ludzie słuchają. Widzisz, to tak zwane preferencje, nic dziwnego, trzeba tylko postarać się zrozumieć inną osobę i wyjrzeć poza czubek własnego nosa : D

Edytowane przez Przemcio666
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, Kudłaty22 napisał:

To teraz to jest już oficjalnie uznawane za zawód ?

Ciekawe kiedy na listę zawodów wpiszą krypto górników i scalperów GPU...

A dlaczego miałoby to nie być zawodem? Może dla kogoś kto nie ma zielonego pojęcia jak to wygląda, ile setek godzin miesiecznie ludzi poświęcają tej pracy, no tak.. pracy... to nie machanie kilofem w kopalnii czyli nie praca według ciebie. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Haha, dzięki za opinie :D Dobra myśl z tym bigosem, ale jednak zostanie przy graniu.

Pomysł wpadł po namyśle, że skoro i tak gram to czemu się tym nie podzielić. Może akurat komuś spodoba się mój styl (który tak na dobrą sprawę dopiero będzie widoczny jak już trochę ponagrywam bo jednak takiej swobody od samego początku nie ma, ale wydaje mi się, że to kwestia czasu).

Sądzę, że warto spróbować nawet jakby miało kanał oglądać garstka osób. Cel sam w sobie na pewno niezarobkowy bo mam inne źródła dochodu. Nazwałbym to zabawą i hobby, ale chciałbym to robić jak najbardziej profesjonalnie, stąd prośba o jakieś obiektywne oceny potencjalnych oglądających.

Gram już od dawna w gry, wybieram zawszy możliwy najwyższy poziom. Tak, że w jakiś sposób to może być niszą.

Sprawa dotycząca tego, że jest już sporo profesjonalistów mnie nie odstrasza. Jeżeli ich kanały są od lat i wrzucają filmy systematycznie to mimowolnie po upływie tych kilku lat będą już rozpoznawalni. Każdy kiedyś zaczynał. Gdyby w ten sposób patrzeć na wszystko co nas otacza to nic nowego by nie powstawało bo przecież ktoś już to robi.

Cieszę się, że piszecie i mogę poznać Waszą opinię użytkownika patrzącego na to z boku. Jeszcze raz wielkie dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Waakzu napisał:

Haha, dzięki za opinie :D Dobra myśl z tym bigosem, ale jednak zostanie przy graniu.

Pomysł wpadł po namyśle, że skoro i tak gram to czemu się tym nie podzielić. Może akurat komuś spodoba się mój styl (który tak na dobrą sprawę dopiero będzie widoczny jak już trochę ponagrywam bo jednak takiej swobody od samego początku nie ma, ale wydaje mi się, że to kwestia czasu).

Sądzę, że warto spróbować nawet jakby miało kanał oglądać garstka osób. Cel sam w sobie na pewno niezarobkowy bo mam inne źródła dochodu. Nazwałbym to zabawą i hobby, ale chciałbym to robić jak najbardziej profesjonalnie, stąd prośba o jakieś obiektywne oceny potencjalnych oglądających.

Gram już od dawna w gry, wybieram zawszy możliwy najwyższy poziom. Tak, że w jakiś sposób to może być niszą.

Sprawa dotycząca tego, że jest już sporo profesjonalistów mnie nie odstrasza. Jeżeli ich kanały są od lat i wrzucają filmy systematycznie to mimowolnie po upływie tych kilku lat będą już rozpoznawalni. Każdy kiedyś zaczynał. Gdyby w ten sposób patrzeć na wszystko co nas otacza to nic nowego by nie powstawało bo przecież ktoś już to robi.

Cieszę się, że piszecie i mogę poznać Waszą opinię użytkownika patrzącego na to z boku. Jeszcze raz wielkie dzięki :)


Różnica jest jednak taka, że Ty robisz milionowy taki sam kanał, który absolutnie niczym się nie wyróżnia i pewnie zamkniesz go po miesiącu max (bo po co wrzucać na YT, jak nikt tego nie ogląda?), a profesjonalizm (wysoka jakość itp.), to dziś zwyczajny standard, wręcz wymóg, to nie 2010, gdzie wrzucając film w 1080p z mikrofonem za 200 zł byłeś bogiem jakości XD Spojrzałem na Twój kanał i w sumie nawet tego nie spełniasz, mikrofon słaby, jakość video średniawa, komentarz nudny i nijaki (to oczywiście kwestia wyrobienia się). To nie jest tak, że masz 50 kanałów na YT z gameplayami i chcesz też spróbować, masz ich tysiące, tysiące takich samych kanałów, których nigdy nikt nie będzie oglądał. Ci co wybili się na oldschoolowych gameplayach nagrywają od 10 lat i ludzie oglądają to, bo są znani, nikt nowy nie ma w tym szans, nawet mając chody u "wielkich" (jeśli niczym się nie wyróżniają).

 

Chcesz być inny niż te tysiące kanałów? Zainteresuj się dynamicznym montażem, zrób roleplay w grze (czyli bądź postacią, a nie sobą), graj z ciekawymi modami, wybieraj niszowe gry, cokolwiek, co by Cię wyróżniało, YT to przede wszystkim kreatywność - bez niej jesteś i będziesz nikim. Przede wszystkim zadaj sobie pytanie - czy Ty sam masz jakikolwiek powód, dla którego byś oglądał na bieżąco swój kanał?

@UP

Nie przewrażliwieni, tylko piszesz głupoty, to Cię poprawiamy XD To tak jakbym napisał, że praca na budowie to dla mnie nie praca, a chodzenie wokół i palenie szlugów. Oczywiście, mogę mieć swoje zdanie, co nie znaczy, że to moje zdanie nie jest sprzeczne z rzeczywistością i zwyczajnie głupie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rób swoje i nie patrz na to co ci ludzie mówią. 

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Kudłaty22 napisał:

Jezu ludzie coście tacy przewrażliwieni; ja też wiele godzin spędzam na graniu i dla kogoś to może jest zawód ale dla mnie to zwykłe granie. 

No czyli potwierdzasz to co napisałem

Cytat

Może dla kogoś kto nie ma zielonego pojęcia jak to wygląda

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Waakzu Przede wszystkim nie przejmuj sie opiniami innych tylko rob swoje. Pytanie dlaczego zalozyles ten kanal? Zamierzasz po prostu wrzucac tam filmiki z roznych gier w ktore i tak grasz i robisz to dla siebie? Jaki jest Twoj cel w tym wszystkim? Musisz sobie odpowiedziec na te pytania.

Edytowane przez amsztel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, Kudłaty22 napisał:

Ja nie mam nawet FB czy Insta więc zapewne jestem na bakier. No ale jak ktoś lubi oglądać jak ktoś inny gra zamiast to robić samemu... z drugiej strony inni wolą sobie robić dobrze zamiast przespać się z własną dziewczyną. Dziwne czasy. 

Zdziwiłbyś się co ludzie lubią oglądać. Zresztą, ja sam z się dziwię ci ja lubię oglądać na YT.

10 minut temu, Przemcio666 napisał:


Różnica jest jednak taka, że Ty robisz milionowy taki sam kanał, który absolutnie niczym się nie wyróżnia i pewnie zamkniesz go po miesiącu max (bo po co wrzucać na YT, jak nikt tego nie ogląda?), a profesjonalizm (wysoka jakość itp.), to dziś zwyczajny standard, wręcz wymóg, to nie 2010, gdzie wrzucając film w 1080p z mikrofonem za 200 zł byłeś bogiem jakości XD Spojrzałem na Twój kanał i w sumie nawet tego nie spełniasz, mikrofon słaby, jakość video średniawa, komentarz nudny i nijaki (to oczywiście kwestia wyrobienia się). To nie jest tak, że masz 50 kanałów na YT z gameplayami i chcesz też spróbować, masz ich tysiące, tysiące takich samych kanałów, których nigdy nikt nie będzie oglądał. Ci co wybili się na oldschoolowych gameplayach nagrywają od 10 lat i ludzie oglądają to, bo są znani, nikt nowy nie ma w tym szans, nawet mając chody u "wielkich" (jeśli niczym się nie wyróżniają).

 

Chcesz być inny niż te tysiące kanałów? Zainteresuj się dynamicznym montażem, zrób roleplay w grze (czyli bądź postacią, a nie sobą), graj z ciekawymi modami, wybieraj niszowe gry, cokolwiek, co by Cię wyróżniało, YT to przede wszystkim kreatywność - bez niej jesteś i będziesz nikim. Przede wszystkim zadaj sobie pytanie - czy Ty sam masz jakikolwiek powód, dla którego byś oglądał na bieżąco swój kanał?

@UP

Nie przewrażliwieni, tylko piszesz głupoty, to Cię poprawiamy XD To tak jakbym napisał, że praca na budowie to dla mnie nie praca, a chodzenie wokół i palenie szlugów. Oczywiście, mogę mieć swoje zdanie, co nie znaczy, że to moje zdanie nie jest sprzeczne z rzeczywistością i zwyczajnie głupie.

Jak nie zacznie niczego się nie nauczy i niczego nie będzie robił lepiej. Ja wiem, że teraz każdy jak się czymś zaczyna zajmować, to powinien być od razu doskonałym specjalistą z wieloletnim doświadczeniem. Tak jednak nie było, nie jest i nie będzie. Fizyki nie da się oszukać, wiedza,  umiejętności i doświadczenie się nie materializują w mózgu, tylko trzeba je tam jakoś wtłoczyć. Niech próbuje, niech ćwiczy, jak się wyrobi, to będzie mógł robić filmiki o jedzeniu bigosu jak ktoś wyżej wspominał i ludzie to będą oglądać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Przemcio666 napisał:

Wow, to już mniej więcej 9843584905 z kolei taki sam kanał z gameplayami z takich samych gier XD Bez obrazy, ale na co liczysz? Bo jeśli robisz to dla zabawy, to ok, ale sądząc po tym, że się reklamujesz, to jednak chcesz by to ktoś oglądał, a dzisiaj takie czyste oldschoolowe gameplaye z komentarzem już się zwyczajnie przeżarły. Jeszcze jakbyś nagrywał coś, czego na polskim YT nie było, albo jest bardzo mało. Pomyśl sam - masz do wyboru doświadczonych i znanych ludzi, którzy rzucą się na RE VIII i będzie z tego 50 serii już w dniu premiery, no i jesteś Ty, nikt Cię nie zna, niczym się nie wyróżniasz, jak myślisz, kogo ludzie będą chcieli oglądać? Nie rozumiem trochę sensu zakładania takich kanałów w 2021 roku, licząc, że ktoś to będzie chciał oglądać.

Bez przesady.
Z takim podejściem nie powstałby żaden nowy kanał od dobrych 8-10 lat.
A zobacz ilu ludzi wybiło się w ciągu ostatnich 3 lat tylko na Fortnite czy Among Us'ie.
Z drugiej strony niegdyś bardzo popularne kanały dziś albo ledwo zipią albo nie istnieją.
Oczywiście przebicie się jest obecnie ekstremalnie trudne, ale nawet jeżeli mu się nie uda (co jest bardzo prawdopodobne) to po drodze sporo się nauczy.

 

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Spl97 napisał:

No no,pierwszy post i już promowanie swojego kanału.
Za chwilę z stąd wylecisz.

Przypomnij mi, o czym były pierwsze posty jakie tu wrzucałeś? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@amsztel Oczywiście, nie zrezygnuję dlatego, że ktoś tak doradził.

Kanał założyłem dlatego, że poczułem, że chciałbym to zrobić. Wiadomo, że dopiero oswajam się z tematem. Jako, że codziennie w coś gram, interesuję się sprzętem i grami. Postanowiłem, że wszystkie moje rozgrywki będę nagrywał i wrzucał na swój kanał. Czysto hobbistycznie z nadzieją, że komuś spodoba się mój styl bycia. Myślę, że mam czasem coś ciekawego do powiedzenia i jakkolwiek by to egoistycznie zabrzmiało jestem sympatyczną osobą. Wiadomo, że to może nie wystarczyć żeby podbić YouTube, ale nie zamierzam tego robić. W moich kręgach często słyszę, że jestem jak z innej planety (raczej w dobrym słowa znaczeniu.. chyba, że nie mówią mi prawdy ?).

Nawet jeżeli z kanału miałbym wyciągnąć tylko nabranie pewności siebie przed mikrofonem, czy jakimiś nagraniami to już będzie dla mnie sukcesem. Może komuś spodobają się moje rozgrywki i styl bycia. Świadomość, że nawet jedna osoba ogląda z zaciekawieniem to co nagrywam, czy bawi ją moje poczucie humoru wystarczy do tego, żeby nie przestawać publikować kolejnych serii.

Myślę, że ostatecznym celem byłoby zdobycie jakieś grupy ludzi, którzy my mnie oglądali, ale wiem, że po drodze (nawet gdyby się to nie udało) i tak wiele się nauczę, więc nie będę zawiedziony :)

3 minuty temu, narmiak napisał:

Przypomnij mi, o czym były pierwsze posty jakie tu wrzucałeś? ;)

Rozpoczęcie tematu to mój pierwszy post. Chodziło o to, że dałem link do mojego kanału, ale moderator już wyjaśnił, że Spl97 nie miał racji i mogłem umieścić link :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...