Skocz do zawartości
Waakzu

Mój nowy kanał na YT - Waakzu Gaming

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, narmiak napisał:

Przypomnij mi, o czym były pierwsze posty jakie tu wrzucałeś? ;)

Wiedziałem że o to zapytasz,robiłem kiedyś dokładnie to samo co autor tu.Ale to rozdział definitywnie zamknięty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Waakzu napisał:

Rozpoczęcie tematu to mój pierwszy post. Chodziło o to, że dałem link do mojego kanału, ale moderator już wyjaśnił, że Spl97 nie miał racji i mogłem umieścić link :)

Na forach zazwyczaj jak kogoś cytujesz to oznacza, że odpowiadasz na ten konkretny fragment tekstu. Nie cytowałem pierwszego wpisu, tylko drugi. Osoba, od której dostałeś opierdziel na samym początku sama zaczynała od nachalnego promowania swojego kanału.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Waakzu No i o to chodzi :) Zatem do dziela i powodzenia zycze - na pewno sporo sie nauczysz. Jesli bedziesz to robic z pasji to jestes z miejsca w sytuacji win-win ;) 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
16 minut temu, Waakzu napisał:

Chodziło o to, że dałem link do mojego kanału, ale moderator już wyjaśnił, że Spl97 nie miał racji i mogłem umieścić link :)

Sorry,ale tego Pana moderatora co napisał w twoim temacie nie traktuję poważnie.

Teraz ujdzie ci na sucho,ale następne takie próby reklamowania twojego kanału tutaj będą groziły wyciągnięciem konsekwencji.

Edytowane przez Spl97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady - wykluczasz z miejsca mozliwosc, ze chlopak faktycznie chce sie czegos nauczyc i robi to z pasji. Nie wrzucajmy wszystkich do jedno worka ;) Chill.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Oczywiście, macie rację, jednak od razu widać tu brak jakiejkolwiek kreatywności i pójście po linii najmniejszego oporu, która doprowadzi do tego, że ziomek zamknie kanał po miesiącu jak każdy, kto próbuje z gejmplejami i tyle z tego będzie. Powtarzam, że mamy 2021 rok, nie 2010, otwieranie kanału bez pomysłu nie ma zwyczajnie sensu, każdy wrzuca na YT po to, by ktoś to oglądał, nie tylko dlatego, bo to jego "hobby" (powiedział lecplejer, co nagrywa od tygodnia XD). Może z mojej krytyki coś wyniesie, Wy klepiąc go po plecakch nie wnosicie niczego, ot "rób swoje zią, będziesz kiedyś super". Nie, nie będzie, niech przede wszystkim wymyśli coś wyróżniającego się, inaczej skończy w czyśćcu takich samych kanałów jak tysiące innych, które padły po miesiącu, bo jednak hobby okazało się nudne jak nikt tego nie ogląda.

 

Nie zrozumcie mnie źle, jak chce to niech se robi, naprawdę, zawsze coś mu to tam da, ja tylko wiem jak to będzie, bo trochę lat stażu na YT mam i widziałem wiele, a tekst w stylu "nawet jakby oglądała to jedna osoba" słyszałem jakieś sto razy co najmniej : D Plot twist - zawsze kończyło się tak samo. Autor chce rad, to je piszę, nie mówię, że ma zamykać kanał, mówię tylko by zrobił coś bardziej oryginalnego jeśli cokolwiek chce osiągnąć, niż to, czego próbował już każdy 10-latek na świecie. Daję rady, bo się reklamuje, więc chce coś osiągnąć, nawet jeśli tego nie przyznaje, inaczej po co rejestrowałby się na forum, żeby założyć temat o swoim kanale : D?

Edytowane przez Przemcio666
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, narmiak napisał:

Przypomnij mi, o czym były pierwsze posty jakie tu wrzucałeś? ;)

Recenzja Windowsa XP i pierwszego FarCry'a w 2018 roku. :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Przemcio666 Ladnie powiedziane. Tak czy siak nawet jesli nic z tego nie wyjdzie (z ogladalnosci) to i tak mozna sie wiele nauczyc. Chocby jak poprawnie i porzadnie streamowac, oswoic sie z roznymi aplikacjami oraz mikrofonem itd. Z kazdego doswiadczenia mozna wiele wyciagnac. Mi tez kiedys "znajomi" mowili - "no co Ty, gierki nagrywasz na YT? Za stary jestes na takie glupoty" itp itd. Na szczescie zrobilem ostra moderacje w gronie znajomych od tamtego czasu :D Wg mnie prawda jest taka, ze jesli ktos ma na cos zajawke i chce cos robic to nikt i nic go nie powstrzyma. Jesli ktos natomiast liczy na bycie "znanym jutjuberem" zgarniajacym kupe kasy co miesiac to jest z gory skazany na porazke.

Edytowane przez amsztel
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, DisconnecT napisał:

Recenzja Windowsa XP i pierwszego FarCry'a w 2018 roku. :lol2:

Kebab też przewinął :E

Aaa,2 lata temu jak już tu byłem,to ładne groźby banami do mnie były ?  Piękne czasy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Przemcio666 napisał:

Oczywiście, macie rację, jednak od razu widać tu brak jakiejkolwiek kreatywności i pójście po linii najmniejszego oporu, która doprowadzi do tego, że ziomek zamknie kanał po miesiącu jak każdy, kto próbuje z gejmplejami i tyle z tego będzie. Powtarzam, że mamy 2021 rok, nie 2010, otwieranie kanału bez pomysłu nie ma zwyczajnie sensu, każdy wrzuca na YT po to, by ktoś to oglądał, nie tylko dlatego, bo to jego "hobby" (powiedział lecplejer, co nagrywa od tygodnia XD). Może z mojej krytyki coś wyniesie, Wy klepiąc go po plecakch nie wnosicie niczego, ot "rób swoje zią, będziesz kiedyś super". Nie, nie będzie, niech przede wszystkim wymyśli coś wyróżniającego się, inaczej skończy w czyśćcu takich samych kanałów jak tysiące innych, które padły po miesiącu, bo jednak hobby okazało się nudne jak nikt tego nie ogląda.

 

Nie zrozumcie mnie źle, jak chce to niech se robi, naprawdę, zawsze coś mu to tam da, ja tylko wiem jak to będzie, bo trochę lat stażu na YT mam i widziałem wiele, a tekst w stylu "nawet jakby oglądała to jedna osoba" słyszałem jakieś sto razy co najmniej : D Plot twist - zawsze kończyło się tak samo. Autor chce rad, to je piszę, nie mówię, że ma zamykać kanał, mówię tylko by zrobił coś bardziej oryginalnego jeśli cokolwiek chce osiągnąć, niż to, czego próbował już każdy 10-latek na świecie. Daję rady, bo się reklamuje, więc chce coś osiągnąć, nawet jeśli tego nie przyznaje, inaczej po co rejestrowałby się na forum, żeby założyć temat o swoim kanale : D?

Pierwsze filmy to zazwyczaj ogarnianie pracy z kamerą, mikrofonem czy dykcji.
Nie każdy musi mieć od razu dobre, oryginalne pomysły.
Te mogą przyjść z czasem, niekiedy nawet po wielu latach.
Zobacz jak zaczynał jeden z popularniejszych anglojęzycznych twórców:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Spl97 napisał:

Wiedziałem że o to zapytasz,robiłem kiedyś dokładnie to samo co autor tu.Ale to rozdział definitywnie zamknięty.

Szkoda. Oglądałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Paw79 napisał:

Pierwsze filmy to zazwyczaj ogarnianie pracy z kamerą, mikrofonem czy dykcji.
Nie każdy musi mieć od razu dobre, oryginalne pomysły.
Te mogą przyjść z czasem, niekiedy nawet po wielu latach.
Zobacz jak zaczynał jeden z popularniejszych anglojęzycznych twórców:

Dunkey zaczynał 10 lat temu i w żadnym wypadku jego pierwsze filmiki nie były przeruchanymi lecplejami, widać od razu, że miał swój konkretny styl : D Kiedy w 2021 roku zakładasz kanał z lecplejami i go reklamujesz, to śmiem wątpić, że kiedykolwiek pojawi się tam coś wartego uwagi, kiedy już na starcie pokazujesz, że kreatywnością nie grzeszysz i w zasadzie nie miałeś żadnego pomysłu, więc wybrałeś coś, co nie wymaga w zasadzie niczego, ot, se grasz i se nudzisz pod nosem, żadnego montażu, nic, wrzucony surowiec, nagrany prawdopodobnie razem z mikrofonem. Dlatego motywuję (wiem, brutalnie) gościa do tego, że jak już ma zapał do nagrywania - niech wymyśli coś ciekawszego, teraz nawet nie ma czego oceniać, ot, nudne lecpleje z nudnym komentarzem, wszedł ktoś z Was przynajmniej z czystej ciekawości na ten kanał? Zgaduję, że byłem jedyny : D No, ale dobra, nie odzywam się już, napisałem co chciałem, autor wyciągnie z tego lekcję, albo nie, nie za bardzo mnie to obchodzi : p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Spl97 napisał:

Sorry,ale tego Pana moderatora co napisał w twoim temacie nie traktuję poważnie.

Teraz ujdzie ci na sucho,ale następne takie próby reklamowania twojego kanału tutaj będą groziły wyciągnięciem konsekwencji.

Sorry, ale to nie Ty tutaj jesteś od ustalania, wobec kogo ktoś wyciągnie konsekwencje. Próbujesz powołać się na zapis, którego nie rozumiesz. Na forum wiele osób ma linki do swoich blogów, niektórzy też do swoich kanałów na YT i mogą je mieć. Nawet Ty Spledorze udostępniałeś tutaj swoją, że tak to nazwę, twórczość. Dlatego nie pouczaj i nie rób za szeryfa. I nie groź, że będą groziły komuś jakieś konsekwencje, bo nie masz takiej mocy sprawczej, by coś w tej sprawie zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie Wasze wypowiedzi. Te dobre, motywujące, jak i te sprowadzające na ziemię ? Bez dyskusji zgadzam się ze wszystkim. Oczywiście nie poddam się i myślę, że jakiś pomysł na kanał może pojawić się w trakcie. W końcu nawet jakbym miał teraz pomysł i próbował zrealizować go bez pewności siebie w tworzeniu materiałów, czy wymowie to i tak mogłoby nic z tego nie wyjść ?‍♂️ a tak chociaż nabiorę doświadczenia, gdzie łatwiej będzie obrać jakiś kierunek.

14 godzin temu, Przemcio666 napisał:

Spojrzałem na Twój kanał i w sumie nawet tego nie spełniasz, mikrofon słaby, jakość video średniawa

Mógłbyś sprecyzować na czym polega problem słabej jakości? Od ilu ($) Twoim zdaniem będzie dobry mikrofon? Mój, który tutaj słyszycie tutaj to pojemnościowy SPC GEAR SM900 o wartości 350 zł. Nie wiedząc jak to na prawdę będzie nie chciałem inwestować w nie wiadomo jak drogi mikrofon, szukając po opiniach znalazłem ten. 

Moim pomysłem na kanał było właśnie takie nagrywanie na żywo, bez obrabiania. Myślałem, że to również w jakiś sposób może być ciekawe dla innych. Mikro podłączony jest do konsoli, materiały wrzucam prosto z PS5. Nie mam możliwości zbyt wielu ustawień, poza progiem przechwytywania dźwięku, czy odległości mikrofonu od ust. A przechwytywanie obrazu i dźwięku na kompa to są kolejne koszty sięgające tysięcy zł. Nie do końca mam też czas na montaż bo pracuję oraz mam inne obowiązki, stąd ta decyzja.

Jeśli chodzi o jakość video. Mówisz o średniawej jakości chociaż jest to 4k, obraz prosto z PS5. Może problem leży w tym, że akurat gra ma już kilka lat, ale na pewno premiery będą wyglądały lepiej. No ale wydaje mi się, że wyższej jakości obrazu nie mogę już mieć.

W nagraniach chciałem być sobą, mam nadzieję, że to się obroni. Sądzę, że udawanie kogoś kim nie jestem po to żeby kanał się wyróżniał to moim zdaniem błędna droga bo to dopiero byłoby męczące. A granie ma sprawiać przyjemność, może znajdą się amatorzy czerpania przyjemności z oglądania moich lecplejów ?

Raz jeszcze dziękuję wszystkim za podzielenie się opinią.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
21 godzin temu, Spl97 napisał:

No no,pierwszy post i już promowanie swojego kanału.
Za chwilę z stąd wylecisz.

Chłopie, zjedz lepiej Snickersa?

Edytowane przez Kszyrztow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to łatwy kawałek chleba, zwłaszcza gdy na yt ogrom różnego rodzaju gameplayów jest wręcz przytłaczający - tym bardziej, trzymam kciuki i życzę powodzenia. Jeśli masz radochę i parcie, żeby to robić to już jeden istotny warunek spełniony, szlifowanie umiejętności przyjdzie z czasem :) Planujesz robić streamy? Sporo małych kanałów zyskuje w ten sposób pierwszą widownię :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.05.2021 o 21:32, Spl97 napisał:

Sorry,ale tego Pana moderatora co napisał w twoim temacie nie traktuję poważnie.

Teraz ujdzie ci na sucho,ale następne takie próby reklamowania twojego kanału tutaj będą groziły wyciągnięciem konsekwencji.

@Spl97 Tobie się chyba już w dupie poprzewracało, od kiedy to "zwykły" forumowicz który nie dawno konto tutaj założył będzie ustalał nowy regulamin forum i jeszcze konsekwencje wyciągał. Konsekwencje to Ty sobie możesz u siebie na pulpicie wyciągać, a Tobie dałbym bana na tydzień dla zasady, za straszenie ludzi i podszywanie się pod jakiegoś moderatora :D

@Waakzu daj linka do tego kanału, bo widzę, że Cie kolega nastraszył. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.05.2021 o 21:51, Spl97 napisał:

Aaa,2 lata temu jak już tu byłem,to ładne groźby banami do mnie były ?  Piękne czasy :D

Co innego stworzyć jeden temat i poprosić o opinię a co innego spamować kilkoma dziennie.
To było jak w tym kawale:
 

Cytat

Z pamiętnika komunisty:
Pierwszy dzień: włączam radio - Lenin
drugi dzień: włączam telewizor - Lenin
trzeci dzień: czytam gazetę - Lenin
czwarty dzień: oglądam plakaty - Lenin
piąty dzień: boję się otworzyć konserwę.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
22 godziny temu, Jaycob napisał:

https://www.youtube.com/channel/UC7eAfUjR9gdIjoaoQaS0W-A Walkthroughy bez komentarza, czysty materiał, a popularność bardzo duża, gościu ma 1.3M subb. :D  

Ten typ często dostaje gry AAA przed premierą i zazwyczaj ma nagraną całą grę w dzień premiery na jakimś PC z kosmosu w najwyższych możliwych detalach, w dodatku nagrywa od 10 lat chyba każdą grę, o której słyszało więcej niż 50 osób, odpowiedz sobie sam jaka jest różnica między nim, a przeciętnym lecplejerem, który w 2021 otwiera kanał : D

 

19 godzin temu, Waakzu napisał:

Mógłbyś sprecyzować na czym polega problem słabej jakości? Od ilu ($) Twoim zdaniem będzie dobry mikrofon? Mój, który tutaj słyszycie tutaj to pojemnościowy SPC GEAR SM900 o wartości 350 zł. Nie wiedząc jak to na prawdę będzie nie chciałem inwestować w nie wiadomo jak drogi mikrofon, szukając po opiniach znalazłem ten.

 

Nie chodzi o to ile wydasz, a jak tego użyjesz, możesz sobie mieć mikro za 2k, ale jak podłączasz go do konsoli i nic nie obrabiasz, to będzie brzmiał podobnie jak taki za pisiont złotych, jak u Ciebie właśnie. Ale w obróbkę video, ani audio nie chce Ci się bawić, także... no, z profesjonalizmem ma to niewiele wspólnego : D Nagrałbyś choćby ten mikrofon osobno na PC i obrobił (jakiś compressor, hard limiter/normalizacja, odszumianie, cokolwiek), to już by lepiej brzmiało.

 

19 godzin temu, Waakzu napisał:

Jeśli chodzi o jakość video. Mówisz o średniawej jakości chociaż jest to 4k, obraz prosto z PS5. Może problem leży w tym, że akurat gra ma już kilka lat, ale na pewno premiery będą wyglądały lepiej. No ale wydaje mi się, że wyższej jakości obrazu nie mogę już mieć.

Pomyłka, YT włączył mi jakąś niską jakość i nie sprawdziłem tego, sorry, akurat jakość video jest spoko : D

Edytowane przez Przemcio666
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, skunRace napisał:

@Spl97 Tobie się chyba już w dupie poprzewracało, od kiedy to "zwykły" forumowicz który nie dawno konto tutaj założył będzie ustalał nowy regulamin forum i jeszcze konsekwencje wyciągał. Konsekwencje to Ty sobie możesz u siebie na pulpicie wyciągać, a Tobie dałbym bana na tydzień dla zasady, za straszenie ludzi i podszywanie się pod jakiegoś moderatora :D

Jego tylko ostrzegałem,żeby nie było :D Konsekwencjami nie zajmę się ja,bo nie mogę ale moderatorzy to jak najbardziej.

Kończmy już ten wywód o przeszłości,który został już dawno zamknięty i szkoda czasu do niego wracać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Azgaroth napisał:

Nie jest to łatwy kawałek chleba, zwłaszcza gdy na yt ogrom różnego rodzaju gameplayów jest wręcz przytłaczający - tym bardziej, trzymam kciuki i życzę powodzenia. Jeśli masz radochę i parcie, żeby to robić to już jeden istotny warunek spełniony, szlifowanie umiejętności przyjdzie z czasem :) Planujesz robić streamy? Sporo małych kanałów zyskuje w ten sposób pierwszą widownię :)

Dzięki za wsparcie. Tak, zamierzam nadawać na żywo. Do tej pory robiłem to na Twitchu, ale spróbuję jeszcze na YouTube :)

4 godziny temu, Przemcio666 napisał:

Nie chodzi o to ile wydasz, a jak tego użyjesz, możesz sobie mieć mikro za 2k, ale jak podłączasz go do konsoli i nic nie obrabiasz, to będzie brzmiał podobnie jak taki za pisiont złotych, jak u Ciebie właśnie. Ale w obróbkę video, ani audio nie chce Ci się bawić, także... no, z profesjonalizmem ma to niewiele wspólnego : D Nagrałbyś choćby ten mikrofon osobno na PC i obrobił (jakiś compressor, hard limiter/normalizacja, odszumianie, cokolwiek), to już by lepiej brzmiało.

Okej rozumiem. Spróbuję się tym pobawić. Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszy Youtube to przekonanie , że więcej subów = lepsza osoba

 

Dlatego ja tam nie nagrywam , bo co najwyżej mogę od kolegów suba dostać

 

Jak nagrywa się to, co nagrywa też pierdyliard innych osób to ludzie chętniej patrzą na tych , co mają więcej subów, bo "WIĘCEJ LUDZI OGLĄDA TO CHODŹMY TAM , OLEJMY INNYCH, BO PRZECIEŻ MAJĄ MAŁO SUBÓW TO SĄ PEWNIE KIJOWI "

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...