Skocz do zawartości
Sławek2020

Bios nie wyświetla się

Rekomendowane odpowiedzi

Do Biosu zawsze wchodziłem przy starcie komputera wciskając "Delete". Ostatnio jest problem,gdyż po wciśnięciu "Delete" jest tylko czarny ekran i Bios nie wyświetla się.Wyciągnąłem baterię,aby zresetować Bios,ale to na nic.

Odłączyłem też dysk HDD,ale też to nic nie zmienia.

Sprawdzałem też w Windows10 UEFI,ale mnie tam nie wyświetla się; "Użyj urządzenia USB/DVD oraz nie pokazuje;"Ustawienie oprogramowania UEFI.-Tu powinien pokazać Bios.

Generalnie gdybym chciał teraz na nowo sformatować dysk i wgrać WIN10 to nie mam takiej możliwości.Po odpięciu HDD i włożenie CD z Win10 komputer nie reaguje.Zawsze wchodziłem do Bios-u i ustawiałem rozpocznij z DVD.Teraz jestem w kropce i nie wiem co jest przyczyną nie wyświetlania się Bios-u.

Czy, mogło dojść do jakiegoś uszkodzenie,że nie mogę wejść do Bios-u?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komputer działa...w sensie system startuje?...bateria bios sprawna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Wszystko działa i wchodzi do Win10.Bateria sprawna-sprawdzałem.Brak możliwości wejścia do Bios-u po starcie komputera.Wgrywałem wielokrotnie Windowsa i kiedyś Bios chodził.Teraz nie.

Edytowane przez Sławek2020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Może byś użył innego klawisza zamiast del...np.F2 lub F11...nie zmieniałeś przypadkiem np. klawiatury ? TEGO PRÓBOWAŁEŚ?

Edytowane przez amp41

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Próbowałem wszystkich F1-F12,Del.Jeżeli, chodzi o UEFI to niestety chyba moja płyta w pełni nie obsługuje.Nie pokazuje opcji;"Użyj urządzenia USB i DVD ", oraz nie pokazuje;"Ustawienie oprogramowania UEFI" -a, tutaj właśnie wchodzimy do Bios-u.Mam 8 letnią płytę.Pisze ,że ma UEFI,ale nie pokazuje tych opcji co napisałem.

Poza tym musi być wejście do Bios-u po włączeniu komputera.Gdyby padł system/dysk i musiałbym wgrać na nowo to jestem w kropce,bo nie mogę wejść do Bios-u i ustawić pozycję DVD,aby sformatować dysk i wgrać na nowo Win10.Jak wyciągnąłem zasilanie HDD to też nie pomaga.Mam czarny ekran.Myślałem,że może automatycznie pociągnie płytę DVD z Win10,ale niestety nie.

Nie wiem co jest grane.Był Bios i nie ma wejścia.Tyle wiem.Jak wcisnę Del. to jest czarny ekran i muszę dać reset komputera.Zawsze wchodziłem przez Delete.

Chyba czas na zmianę komputera.Na razie chodzi,więc go jeszcze potrzymam.Mam procesor i5 4570 3,2GHz, GTX 650Ti, 8Ram.

Edytowane przez Sławek2020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

procesor masz z grafiką ( 4600 ) , podepnij monitor do płyty głównej, a nie do GTX-a

jak nie pomoże, to spróbuj na wyjętej grafice, sama integra

potem zmiana w bios priorytetu na zewnętrzną kartę

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Bardzo Ci dziękuję za pomoc,bo właśnie po wymianie wentylatora procesora ja zamiast wpiąć kabel HDMI do karty graficznej,wpiąłem do płyty głównej.

Pytanie jest tylko takie;Dlaczego jak wpięty jest monitor do płyty głównej to nie ma wejścia do Bios-u?Przecież Bios znajduje się na płycie głównej.

Przez Twoją radę doznałem olśnienia,że HDMI nie jest wpięty do karty graficznej.Dziękuję jeszcze raz.

Jest Bios!!!

Edytowane przez Sławek2020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest skonstruowane,że jak masz priorytet na kartę zewnętrzną to integrę odpala dopiero po wczytaniu sterownika, już w systemie Windows

a jak ustawisz w bios priorytet na kartę zintegrowaną, to działa już po odpaleniu komputera, tak samo jakby była tylko ona/integra

Wiele osób ma z tym problem, panie padła mi grafika, jest ciemność, nagle po wczytaniu sterownika/systemu , staje się jasność, ale jest problem właśnie z wejściem do bios

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I po tym temacie widać że jednak komputer nie tak łatwo zdiagnozować,a najprostsza rzecz przychodzi do głowy jako ostatnia.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to była głupota,a cały dzień główkowałem co stało się z moim Bios-em.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grając "w coś" też nie zauważyłeś że nie grasz na 650Ti ? ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grałem w Fifa20 i wszystko chodziło jak zawsze.Opowiem inne uszkodzenie i naprawę.Mam internet i TV z UPC.Po ponad 2 latach szczególnie po godzinie 20-tej zaczęły wchodzić zakłócenia na TV.Po jakimś czasie zgłosiłem sprawę.Przyszedł technik i odciął kilka centymetrów kabla z łączówką w gniazdku ściennym.Założył nową końcówkę.Mówi,że tam padają zakłócenia.Myślę zgłupiał gość?!Jak się okazało miał rację.Pomogło odcięcie kilku centymetrów kabla i nowa końcówka.

 

 

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...