Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

A tak z ciekawosci - w takim Wiesku3 tez masz scinki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, amsztel napisał:

A tak z ciekawosci - w takim Wiesku3 tez masz scinki?

Mam.. trochę delikatniejsze i nawet jak ustawiłem limit na 80 fps i 2k to nadal występują ale są nieregularne. Nawet w głupim Euro Truck Simulator 2 się zdarzają sporadycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Sprobuj ustawic w MSI AB Power Limit GPU na 60 albo 70% (domyslnie jest 100%).

PS. Jeszcze glupie pytanie... takie rzeczy jak GAME MODE czy inny syf domyslnie wlaczony w W10 rzecz jasna masz wylaczony, prawda? 

Edytowane przez amsztel
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
W dniu 2.05.2021 o 10:22, amsztel napisał:

Wolne zarty. CALKOWITE wylaczenie pamieci wirtualnej jest tragicznym pomyslem wplywajacym negatywnie na wydajnosc calego komputera.

Mam wyłączony plik strony/pamięć wirtualną i nie mam problemów od kilkunastu lat. Na wydajność to wpływa najwyżej pozytywnie (brak tej dodatkowej wymiany danych z dyskiem na którym jest plik strony, bo wszystko siedzi w RAM).

W dniu 2.05.2021 o 10:28, Phoenixsuple napisał:

Dokaldnie tak, nie ma sensu usprawwniania tego co dziala dzis dobrze na automacie.

Jak mi coś zapisuje w pliku wymiany, kiedy mam kilkanaście GB wolnego miejsca w RAM to nie wiem czy tak dobrze. Ten plik strony, to po prostu część dysku, która robi za "dobudowany" RAM. Jak ktoś ma za mało RAM do tego co robi, to musi to mieć włączone.

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
49 minut temu, Kyle_PL napisał:

Jak mi coś zapisuje w pliku wymiany, kiedy mam kilkanaście GB wolnego miejsca w RAM to nie wiem czy tak dobrze. Ten plik strony, to po prostu część dysku, która robi za "dobudowany" RAM. Jak ktoś ma za mało RAM do tego co robi, to musi to mieć włączone.

Tylko ty chcesz poprawiac na sile to co dziala dobrze na automacie i tyle, zadnego sensu to nie ma, tym bardziej korzysci wynikajacej z manualnego ustawinia vs automat. Wiec sens grzebania w tym jest zaden no ale jak ci efekt placebo poprawia humor to wporzadku mozna sobie ustawiac wdg zyczenia ;)

Edytowane przez Phoenixsuple
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, amsztel napisał:

 

PS. Jeszcze glupie pytanie... takie rzeczy jak GAME MODE czy inny syf domyslnie wlaczony w W10 rzecz jasna masz wylaczony, prawda? 

Skad przekoanie , ze trzeba wylaczyc game mode??. Game Mode mial problemy w okolicach poremiery, dzis dziala dobrze i nie ma potrzeby jego wylaczania.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
4 godziny temu, Phoenixsuple napisał:

Skad przekoanie , ze trzeba wylaczyc game mode??. Game Mode mial problemy w okolicach poremiery, dzis dziala dobrze i nie ma potrzeby jego wylaczania.

Wiesz w ogole co dokladnie robi game mode w Windows10?

Edytowane przez amsztel
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
6 minut temu, amsztel napisał:

Wiesz w ogole co dokladnie robi game mode w Windows10?

Nie nie wiem :rotfl: Ostatnie jakie mial problemy ten tryb to w maju 2020 ;)i to nie na kazdej konfiguracji. Ja ci napisalem, ze dziala dobrze, chcialbym uslyszec twoje argumenty za jego wylaczeniem.

Edytowane przez Phoenixsuple
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Phoenixsuple napisał:

Nie nie wiem :rotfl: Ostatnie jakie mial problemy ten tryb to w maju 2020 [...]

OK, czyli nie wiesz. Pozwol wiec, ze wytlumacze ;) Game mode przede wszystkim powoduje, iz system udziela priorytetu zasobow dla aplikacji-gry, ktora rozpozna jako aktualnie uruchomiona. I to z zalozenia jest kompletnym idiotyzmem dlatego, ze w przyrodzie (prawie) nigdy nie wystepuje taka sytuacja, ze masz odpalona jedynie gre. Istnieje taki GF experience, nakladka steam, MSI AB, Rivatuner, OBS czy wszelkie inne programy monitorujaco-nagrywajace oraz cala masa innych aplikacji takich jak Discord czy inne komunikatory, oprogramowanie do przechwytywania czy separacji audio itp itd, ktore sa wlaczone i chcesz, zeby dobrze i plynnie dzialaly - a przy wlaczonym game mode tak sie nie dzieje i pojawiaja sie w grze stuttery czy chwilowe freezy.

Jedyny przypadek, ze game mode moglby byc pomocny to wtedy kiedy faktycznie nie masz absolutnie nic odpalonego w OS oprocz samej gry. Tyle, ze wtedy jaki jest jego sens? Zaden. Bo i z czego ma przekazywac priorytet zasobow skoro nie ma nic odpalonego w tle? Dlatego game mode z samego zalozenia jest glupi i nie ma najmniejszego logicznego powodu, zeby go wlaczac.

I tak - wiem, ze odpowiedziales mi sarkastycznym "nie wiem". Tyle, ze piszac iz mial problemy kiedys a teraz ich nie ma - nakazuje mi twierdzic, ze naprawde nie wiesz czym jest game mode :P Inaczej bys wiedzial, ze niezaleznie od aktualizacji W10 czy innych rzeczy on nie ma sensu gdyz nie ma sensu z samego swojego zalozenia ;) 

6 godzin temu, Kyle_PL napisał:

[...] Ten plik strony, to po prostu część dysku, która robi za "dobudowany" RAM. Jak ktoś ma za mało RAM do tego co robi, to musi to mieć włączone. [...]

Tak nie dziala plik stronicowania :) 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, amsztel napisał:

I tak - wiem, ze odpowiedziales mi sarkastycznym "nie wiem". Tyle, ze piszac iz mial problemy kiedys a teraz ich nie ma - nakazuje mi twierdzic, ze naprawde nie wiesz czym jest game mode :P Inaczej bys wiedzial, ze niezaleznie od aktualizacji W10 czy innych rzeczy on nie ma sensu gdyz nie ma sensu z samego swojego zalozenia ;) 

Uzywam go z powodzeniem lacznie z aplikacjami w tle, nigdy nic sie nie dzialo dlatego zapytalem co daje jego wylaczenie skoro dziala dobrze a dziala dobrze mam na mysli iz nie koliduje z reszta oprogramowania ;) 

Nie wylaczylem tej opcji nigdy i problemow nigdy nie mialem stad chcialem wiedziec powod za jej wylaczeniem. Owszem wylaczyc dla sprawdzenia mozna a nawet trzeba.

jesli nie widze problemow to nie widze powodu wylaczania tego i malo kto to robi.

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Phoenixsuple napisał:

Uzywam go z powodzeniem lacznie z aplikacjami w tle, nigdy nic sie nie dzialo dlatego zapytalem co daje jego wylaczenie skoro dziala dobrze a dziala dobrze mam na mysli iz nie koliduje z reszta oprogramowania ;) 

Nie wylaczylem tej opcji nigdy i problemow nigdy nie mialem stad chcialem wiedziec powod za jej wylaczeniem. Owszem wylaczyc dla sprawdzenia mozna a nawet trzeba.

jesli nie widze problemow to nie widze powodu wylaczania tego i malo kto to robi.

Okej sorki, moze nie do konca precyzyjnie sie wyrazilem - juz prostuje. Po pierwsze game mode moze byc przydatny kiedy mamy jakis starszy procesor - wtedy faktycznie przekazanie priorytetu zasobow dla gry ma sens, mozemy zyskac kilka fps przy CPU zapchanym pod kurek. Z drugiej strony przez to co wczesniej opisalem czasem wlaczony game mode moze powodowac stuttery i freezy. Nie twierdze, ze zawsze tak sie dzieje - tak naprawde w wiekszosci przypadkow przy nowoczesnej platformie (AM4, Skylake) nie odczujemy roznicy miedzy wlaczonym a wylaczonym game mode - chyba, ze naprawde nasz PC jest "heavy" w rozne aplikacje, ktore nadmienilem wczesniej (wtedy zawsze "domyslnie" warto miec GM wylaczony). Zdarzalo sie natomiast wielokrotnie, ze wylaczenie game mode powodowal zanik stutterow czy freezow. Stad bylo moje pytanie do autora watku. Bo jesli ma go wlaczonego, to istnieje szansa, ze wylaczenie pomoze przy stutterach :) 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, amsztel napisał:

Bo jesli ma go wlaczonego, to istnieje szansa, ze wylaczenie pomoze przy stutterach :) 

Autora chyba wcielo :D Czekamy az sprawdzi, cieszylbym sie gdyby bylo to rozwiazanie problemu.

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
4 minuty temu, Phoenixsuple napisał:

Autora chyba wcielo :D Czekamy az sprawdzi, cieszylbym sie gdyby bylo to rozwiazanie problemu.

Heej :) Niestety dopiero wróciłem z pracy.. :)  Obecnie mam wyłączony. Sprawdzałem to i bez różnicy :) Uprzedzając pytania plan zasilania mam ustawiony na najwyższą wydajność :E

Zanim tu napisałem przeczytałem wiele tematów i poradników na ten temat i pupa blada. Ogólnie skoro procesor jest za słaby to dlaczego przy ograniczeniu do 60 fps dalej są przycinki ehh.. Wcześniej takiego Wiedźmina za względu na inny monitor przechodziłem w 1080p i 60fps i było wszystko elegancko na 2060s :P Dlatego cały czas głównym podejrzanym była karta :P

Edytowane przez Angelomike91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrzac na benchmark SotR karta wydaje sie byc w porzadku, nie widac tam nic dziwnego w jej zachowaniu.

Mozliwe, ze w BIOSie jest cos nieogarniete... Sproboj moze wylaczyc/wlaczyc P-states/C-states.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
1 godzinę temu, amsztel napisał:

Patrzac na benchmark SotR karta wydaje sie byc w porzadku, nie widac tam nic dziwnego w jej zachowaniu.

Mozliwe, ze w BIOSie jest cos nieogarniete... Sproboj moze wylaczyc/wlaczyc P-states/C-states.

Wyłączyłem C-states bo P-states nie znalazłem.. :) Bez zmian :P Kurczę nie mam pojęcia już co to może być.. Wydaje mi się, że to jakiś problem sprzętowy.. Sam już nie wiem. W najbliższych dniach i tak nie będę miał czasu na testy bo mam nawał pracy więc postaram się pod konieć tygodnia wznowić wątek ? Może uda mi się tą kartę załatwić na podmiankę żeby ją definitywnie wykluczyć :) Jeszcze raz dzięki za poświęcony czas :)

 

Edytowane przez Angelomike91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

A sprawdzales cos takiego jak latency sterownikow? Mialem kiedys podobna sytuacje, okazalo sie ze jakis sterownik powodowal ogromne opoznienia przez co przycinalo mi nawet w filmach. 

 

Na twoi miejscu pobralbym to

https://www.resplendence.com/latencymon

I zagral etc na chwile potem mozna odczytac, jesli jakis powodowal opoznienie to bedzie pisac ktory i jakie. 

Edytowane przez joloxx9
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, joloxx9 napisał:

A sprawdzales cos takiego jak latency sterownikow? Mialem kiedys podobna sytuacje, okazalo sie ze jakis sterownik powodowal ogromne opoznienia przez co przycinalo mi nawet w filmach. 

 

Na twoi miejscu pobralbym to

https://www.resplendence.com/latencymon

I zagral etc na chwile potem mozna odczytac, jesli jakis powodowal opoznienie to bedzie pisac ktory i jakie. 

Hmm pobrałem ten programik i po krótkiej rozgrywce w SotR coś takiego:

Darmowy hosting zdjęć i obrazków

Darmowy hosting zdjęć i obrazków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, ODIN85 napisał:

A Windows search masz na off?

Hmm masz na myśli to?

Darmowy hosting zdjęć i obrazków

Może mieć wpływ na przycinki ? Wyłączę i potestuje jutro aczkolwiek nie wiem czy już coś mi pomoże :E Straciłem nadzieję :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z optymalizacją pod gry to pewnie daleka droga zobacz ile u mnie działa procesów w 21H1 :szczerbaty:

os.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, sideband napisał:

Z optymalizacją pod gry to pewnie daleka droga zobacz ile u mnie działa procesów w 21H1 :szczerbaty:

os.jpg

Co Ty wiesz o zabijaniu... :E

Win 20H2

1uSNty2.png

A mimo to latency bardzo przyjemne, ale muszę pomyśleć o świeżej instalce.

3 godziny temu, Angelomike91 napisał:

Hmm pobrałem ten programik i po krótkiej rozgrywce w SotR coś takiego:

Jesteś w stanie zrobić log z przebiegu sensorów w programie GPU-Z do pliku z próbki ok 20 min gry może być SOTTR, jestem ciekawy jak zachowuje się GPU w międzyczasie.

Bredni o wyłączaniu plików wymiany nawet nie komentuje, nie przyniesie to żadnych zysków wydajności, co najwyżej sprawi że starsze aplikacje będą miały problem z działaniem.

  • Thanks 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
53 minuty temu, sideband napisał:

Z optymalizacją pod gry to pewnie daleka droga zobacz ile u mnie działa procesów w 21H1 :szczerbaty:

os.jpg

Tyle procesów uruchomionych po samym załadowaniu systemu?  Jeśli tak, podaj jak u Ciebie wygląda konfiguracja usług.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, DisconnecT napisał:

Jesteś w stanie zrobić log z przebiegu sensorów w programie GPU-Z do pliku z próbki ok 20 min gry może być SOTTR, jestem ciekawy jak zachowuje się GPU w międzyczasie.

Bredni o wyłączaniu plików wymiany nawet nie komentuje, nie przyniesie to żadnych zysków wydajności, co najwyżej sprawi że starsze aplikacje będą miały problem z działaniem.

Oczywiście. Akurat demo mam tylko ale to ogram sobie jutro i zrobię ten log. :) Rozumiem, że mam mieć włączony Gpu-z przez rozgrywkę i na koniec zrobić go przez to okienko "log to file" ? Wybaczcie pytanie ale w sumie nigdy tego nie robiłem.. ? Ustawienia graficzne mam ustawić mocno dociążające kartę ? Np 2k(DSR) + RT ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Angelomike91 napisał:

Oczywiście. Akurat demo mam tylko ale to ogram sobie jutro i zrobię ten log. :) Rozumiem, że mam mieć włączony Gpu-z przez rozgrywkę i na koniec zrobić go przez to okienko "log to file" ? Wybaczcie pytanie ale w sumie nigdy tego nie robiłem.. ? Ustawienia graficzne mam ustawić mocno dociążające kartę ? Np 2k(DSR) + RT ? 

Najpierw musisz włączyć GPU-Z i włączyć logowanie do pliku, tak aby program zapisał całą sesję. Ustawienia nie wiem, mogą być możliwie maksymalne bez AA jeżeli jest to 1080/1440p w 2160p zejdź odrobinę żeby CPU nie miał zbyt luźno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wstępnie na szybko przejrzałem plik i ewidentnie jest problem z dociśnięciem GPU, pobór mocy dość nisko jak na 3080, zegar GPU za wysoki, temperatura też nisko.

Na jakich ustawieniach i w jakiej rozdzielczości grałeś? Mam nadzieję że żadnego limitera FPS nie miałeś włączonego.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...