Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, DisconnecT napisał:

Wstępnie na szybko przejrzałem plik i ewidentnie jest problem z dociśnięciem GPU, pobór mocy dość nisko jak na 3080, zegar GPU za wysoki, temperatura też nisko.

Na jakich ustawieniach i w jakiej rozdzielczości grałeś? Mam nadzieję że żadnego limitera FPS nie miałeś włączonego.

1080p wszystko na Ultra + rt ultra + smaa 2x . Chciałem 2k włączyć ale jakiś problem ma SotR i wyświetla "Input not supported" po zmianie rozdziałki na 2k :) Zegar za wysoki ? Hmm nic nie podkręcałem jak coś.. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, Angelomike91 napisał:

Zegar za wysoki ? Hmm nic nie podkręcałem jak coś.. :)

Ta karta ma tylko 350W powerlimitu, w przypadku 3080 utrzymanie 1980 MHz na standardowych ustawienia i 350W jest nierealne. Stąd od razu widać że karta nie jest w pełni utylizowana.

Masz jeszcze jakąś inną grę? Coś wymagającego najlepiej Metro Exodus, ale jeżeli nie masz to może być coś innego.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
35 minut temu, DisconnecT napisał:

Ta karta ma tylko 350W powerlimitu, w przypadku 3080 utrzymanie 1980 MHz na standardowych ustawienia i 350W jest nierealne. Stąd od razu widać że karta nie jest w pełni utylizowana.

Masz jeszcze jakąś inną grę? Coś wymagającego najlepiej Metro Exodus, ale jeżeli nie masz to może być coś innego.

Mam Metro Exodus :) Jest to jedna z gier, która chodzi mi najlepiej. Na całą grę z dodatkami miałem może tyle przycinek co teraz przez 20 minut w SotR. Jest tylko jedno newralgiczne miejsce Exodus gdzie mam dużo przycinek.. Pośród wraków walka z latającym bossem i setkami małych nietoperzy.. Dużo przycinek szczególnie gdy nietoperze przelatują obok blisko.. Ogólnie ogrywałem w 1080p + extreme + RT Ultra i było całkiem ok :) Gwoli wyjaśnienia to nie są dropy tylko spadki praktycznie do 0fps na ułamek sekundy. 

Chodzi mi o tą walkę, która w tym filmie zaczyna się od 1:30 

 

 

Edytowane przez Angelomike91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy masz do kompa podpiętego pada np. od microsoftu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
8 minut temu, SylwesterI. napisał:

czy masz do kompa podpiętego pada np. od microsoftu?

Mam tylko jak gram w Fifę lub Dirt Rally etc.

 

Edytowane przez Angelomike91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jakie peryferia podpięte przez usb i czy w menedżerze urządzeń nie ma jakiś problemów / niezainstalowanych podzespołów

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
4 minuty temu, SylwesterI. napisał:

a jakie peryferia podpięte przez usb i czy w menedżerze urządzeń nie ma jakiś problemów / niezainstalowanych podzespołów

Przez USB praktycznie nic nie mam tylko mysz/klawiatura i pendrive czasami.. Mam taką samą płytę główną jak Ty :) Miałeś jakieś problemy ? 

W menadżerze nic nie widać żeby się coś działo  :)

Edytowane przez Angelomike91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pad od xboxa robił u mnie podobne problemy w grach z włączoną wibracją (głownie w AC  odyssey i valhalla) u syna badziewny hub usb  ,bo sam z siebie czasami się załączał / wyłączał i wtedy były freezy

 

sprawdz jeszcze w biosie w advanced memory settings (tam gdzie ustawia się timmingi pamięci ) jaką wartość txp ustawiła płyta i podaj wartości napięć vdimm SA i IO

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, SylwesterI. napisał:

pad od xboxa robił u mnie podobne problemy w grach z włączoną wibracją (głownie w AC  odyssey i valhalla) u syna badziewny hub usb  ,bo sam z siebie czasami się załączał / wyłączał i wtedy były freezy

 

sprawdz jeszcze w biosie w advanced memory settings (tam gdzie ustawia się timmingi pamięci ) jaką wartość txp ustawiła płyta i podaj wartości napięć vdimm SA i IO

 

Darmowy hosting zdjęć i obrazków

Chodzi o CPU SA/IO ? Jedno i drugie w okolicy 1,3 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

przeglądałem temat , ale teraz nie pamiętam , czy proc jest podkręcony , czy na default i czy sprawdzałeś temperatury procesora w czasie grania ?

 

ok sorry zobaczyłem na filmiku , proc się nie grzeje i nie zbija taktów

 

 

 

a sprawdzałeś czy w sterownikach od nvidi masz ustawioną opcję preferuj maksymalną wydajność , czy jakoś tak w polskiej wersji ?

Edytowane przez SylwesterI.
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, SylwesterI. napisał:

przeglądałem temat , ale teraz nie pamiętam , czy proc jest podkręcony , czy na default i czy sprawdzałeś temperatury procesora w czasie grania ?

 

ok sorry zobaczyłem na filmiku , proc się nie grzeje i nie zbija taktów

Ogólnie obserwuję temperatury cały czas i wydają się być ok :)

Tutaj mam log z 10 minutowej rozgrywki w Metro Exodus 2k + Extreme+ RT Ultra i gra poza walką z tym bossem (pod koniec logu) nie miała w ogóle zacięć. @DisconnecT jeżeli będziesz miał chwilę to możesz ocenić swoim okiem :) 

https://www.szybkiplik.pl/47ZZw54Q4j

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdz jeszcze w sterownikach :zarzadzanie ustawieniami 3d > ustawienia globalne > tryb zarządzanie energią > preferuj max wydajność

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
1 minutę temu, SylwesterI. napisał:

sprawdz jeszcze w sterownikach :zarzadzanie ustawieniami 3d > ustawienia globalne > tryb zarządzanie energią > preferuj max wydajność

Już dawno to robiłem ;) Ja już takie podstawowe sposoby opisywane na forum sprawdzałem :) 

 

Edytowane przez Angelomike91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

wiele osób skarży się na ten problem nawet z 10900k , niskie użycie gpu , a to widzę na filmikach z tomb ridera , niektórym pomaga reinstal , innym preferuj max wydajność , a inni nie znajdują rozwiązania

 

piszą jeszcze o podłączeniu gpu do zasilacza 2 osobnymi kablami

 

wpisz w google

rtx 3080 low gpu usage

tych problemów jest na pęczki , a ponoć nv taka bezproblemowa ?

Edytowane przez SylwesterI.
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dual chanell ram masz prawidłowo osadzony ,działa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, jurekk napisał:

Dual chanell ram masz prawidłowo osadzony ,działa ?

Tak. 2 i 4 slot licząc od procesora. Testowałem też z jedna kością. Zamieniałem miejscami i robiłem wielogodzinne memtesty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
1 godzinę temu, ODIN85 napisał:

To zostaje opchnięcie grafy za 10k i kupno Sx Ps5 i Lg C1 48?

Nie wrócę do konsoli :) Na PC gra mi się nieporównywalnie lepiej:) Jakoś dojdę powoli co się dzieje. Pół biedy jeżeli to nie grafa powoduje te przycięcia.. za jakiś czas ma do mnie wpaść znajomy z pracy, który ma 3080 i 3070 więc coś się wyklaruje.

Edytowane przez Angelomike91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

 

Wczoraj kupiłem ta gre i wszytko ok u mnie

Nie wiem,moze złapałeś wirusa ,kopacza na cpu ,gpu

Kiedyś na jakimś gpu złapałem górnika to mi tłukł po kilkadziesiąt procent gpu load a po usunięciu gpu load było 0 a i tak miałem o 30 procent niższe fps wiec tylko format pomógł.Pewnie bym tego nawet nie zauważył ale wiedziałem jakie powinny być wyniki

Edytowane przez jurekk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, SylwesterI. napisał:

tych problemów jest na pęczki , a ponoć nv taka bezproblemowa ?

Winny kierownik, a nie sprzęt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, sideband napisał:

Winny kierownik, a nie sprzęt.

no ale się przestraszyłem , sam jestem na zakupie karty i jak zobaczyłem ilu ludzi ma ten problem ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz wyciągnij wnioski. Pc nie jest dla każdego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, sideband napisał:

Teraz wyciągnij wnioski. Pc nie jest dla każdego.

Ale o co chodzi? Miałem kilka PC. Miałem różne konsole. Nigdy nie mialem az takich problemów. Nawet jeśli to format pomagał lub zmiana sterowników. Spadki spadkami ale ja mam przycinki do 0 FPS. Nawet na czystym Windowsie na innym dysku z inna wersja sterowników jest to samo. Ja rozumiem, że procesor też ogranicza kartę bardzo mocno ale żeby przy zablokowanych klatkach na 60 fps były ścinki do 0 fps? Nawet w innych rozdzielczościach niż 1080p ? Chciałem porady a jak zwykle niektórzy tylko zakładają, że ktoś jest głupi i nie ogarnia nic. Myślę, że to jest problem sprzętowy ale karta nie jest głównym podejrzanym. Program od Nvidii pokazuje, że w momencie przycięć procesor bardzo długo generuje klatki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
14 godzin temu, sideband napisał:

Teraz wyciągnij wnioski. Pc nie jest dla każdego.

myślisz że zasilacz nie podaje odpowiedniej mocy ?

@Angelomike91

możesz zrobić taki scrren z hwinfo ? tylko włącz hwinfo pograj chwile z przycięciami i wtedy zrób

kable masz 2 podpięte do karty ? czy na 1 z rozgałęzieniem ?

Edytowane przez SylwesterI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...