Skocz do zawartości
DjTechnics

Zbyt mała czcionka w starszych grach w 4K

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Pykam sobie w starsze gierki na tv w 4K. Problem polega na tym, że tekst w grach jest tak malutki, że nie idzie go przeczytać z trzech metrów. Czy jest jakiś sposób by to przeskalować na większą czcionkę? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 2.05.2021 o 04:37, DjTechnics napisał:

Cześć. Pykam sobie w starsze gierki na tv w 4K. Problem polega na tym, że tekst w grach jest tak malutki, że nie idzie go przeczytać z trzech metrów. Czy jest jakiś sposób by to przeskalować na większą czcionkę? 

interface nie jest dostosowany do rozdzialki 4K i nic nie zrobisz ... sam probowalem szukac rozwiązania jak grałem Command and Conquer tyberium wars i nic nie znalazłem, 

możesz probować szukać jakichś łatek do tych gier o których mowisz ale na wiele bym nie liczyl 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A jak ustawisz w grze FHD a w TV ustawisz dopasowanie obrazu albo skaler do natywnej to powinieneś lepiej raczej widzieć napisy tylko jak reszta będzie wyglądała to musisz sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Najlepsze wyjście to... nie grać w 4K w stare gry, różnicy i tak nie ma praktycznie żadnej ze względu na małą ilość polygonów (lub jeśli gra jest w 2D), a stwarza tylko problemy. Chyba, że mówiąc "stare" masz na myśli np. z 2008, dla mnie "stara gra" to lata 90 - początek 2000, a przy tych 4K nie ma za bardzo sensu : D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Poniekąd faktycznie w bardzo starych grach, z prostą grafiką, niespecjalnie się coś zyskuje jak zaczynamy ustawiać bardzo wysoką jakość renderingu, ale jednak czytelność lepsza (aliasing staje się zupełnie nieprzeszkadzający, bo jest tak mało widoczny). Widać po prostu wrogów jak na dłoni.

ps. problem z małym "HUD" miałem też w Hitman z 2000r - nic z tym nie mogłem zrobić, a w takim GTA 3 niektóre elementy HUD się skalują (np. mini mapa się rozciąga) a niektóre nie (np. niektóre znaczniki na tej minimapie stają się mikro-kwadracikami).

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi