Skocz do zawartości
Spl97

Delegalizacja, Regulacje podatkowe, Adopcja kryptowalut przez państwa i firmy oraz energetyczność wydobywania i wpływ na środowisko naturalne rynku kryptowalut na świecie

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Kłaczkov napisał:

Nie to żebym się czepiał ale blockchain to to samo co Krypto? czy block chain może istnieć bez Krypto? ?  I czy kryptowaluty mogą istnieć bez Blockchaina? :D

krypto może istnieć bez blockchain (np. IOTA )  jak i blockchain bez krypto (banki; https://fintech.pkobp.pl/blockchain-w-banku/)

blockchain  to tylko struktura danych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Kaiketsu napisał:

Stawienie NFT w jednym szeregu z BTC, ETH czy nawet DEFI to dowcip ;) sam fakt, że takie gówna NFT czy DOGE przebiły wzrostami mega ciekawe projekty jak AAVE nie ma żadnego sensu.

Ja ich nie stawiam w jednym szeregu. Nigdzie nie napisałem, że są tak samo użyteczne. Po prostu wymieniłem. Co z tego będzie to dopiero czas pokaże. Natomiast stawianie NFT na równi z DOGE, który o ile dobrze pamiętam jest swego rodzaju żartobliwym "odpadem" po LTC to też przesada. Bo DOGE przekracza granice absurdu w każdym aspekcie. No ale zasadniczo o to w nim chodzi.

Cytat

Nie to żebym się czepiał ale blockchain to to samo co Krypto? czy block chain może istnieć bez Krypto? ?  I czy kryptowaluty mogą istnieć bez Blockchaina?

Pewnie, że blockchain może istnieć bez krypto. Nie ma problemu aby technologię zaadaptować w jakiś sposób w cyfrowej złotówce. Natomiast niektóre projekty w adaptacji mogą być "połknięte w całości", no bo czemu nie.

Dodatkowo blockchain to tylko jedna z technologii, obok stoi np. taki DAG, przykładowo Tangle IOTY poświęconej w założeniach ekonomii maszyn.

8 minut temu, Myst napisał:

Moj problem jest taki, ze ten proceder zużywa konkretne zasoby i potem normalny człowiek nie może sobie kupić RTXa w normalnej cenie.

To się chyba nazywa wolny rynek. Poza tym problemy z dostępnością nie są chyba podyktowane jedynie zainteresowaniem ze strony kryptogórników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
3 godziny temu, Spl97 napisał:

W skarpecie teoretycznie nic się nie straci,ale przez inflację jest co innego.

no to teraz wyobraź sobie ze trzymasz w skarpecie lire turecka która straciła 15%

twoja skarpeta jest tak umowna jak waluta która w niej trzymasz

nawet dolar w momencie wyboru Trumpa spadał ...

Edytowane przez Auberon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
4 minuty temu, T.m.p1 napisał:

Bo DOGE przekracza granice absurdu w każdym aspekcie. No ale zasadniczo o to w nim chodzi.

Tak, DOGE miał być w założeniach parodią krypto, ale nie zmienia to faktu, że jadąc na grzbiecie tej parodii na świecie pojawili się nowi milionerzy... 8:E

ja nie skorzystałem, bo w DOGE nie wierzyłem nigdy, a tu klopsik, parę tłitów Elona i mamy dziesiątki tysięcy % wzrostu ;)

Edytowane przez Kaiketsu
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
7 minut temu, Kaiketsu napisał:

Tak, DOGE miał być w założeniach parodią krypto, ale nie zmienia to faktu, że jadąc na grzbiecie tej parodii na świecie pojawili się nowi milionerzy... 8:E

a jak to nie ma być absurdalne skoro jest żartem stworzonym w jedno popołudnie na fali kolejnych  shitcoin'ów, klonów krypto walut jak wankcoin

DOGE ma błędy projektowe i wiadomo że jego ekonomia się zawali prędzej czy później!

Edytowane przez Auberon
nie wiedziałem że wankcoin jest dziś tokenem ERC20 ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Kaiketsu napisał:

Tak, DOGE miał być w założeniach parodią krypto, ale nie zmienia to faktu, że jadąc na grzbiecie tej parodii na świecie pojawili się nowi milionerzy... 8:E

Moje DOGE poszły się kochać wraz z padnięciem pewnej giełdy, włożyłem jakieś marne grosze, dzisiaj to by była skromna ale fajna sumka na przewalanie na przyjemności. Sam to traktowałem jako żart więc nawet o dedykowanym wallecie nie pomyślałem i cyk, przepadło. ;) 

Stracić jest cholernie łatwo, w zasadzie to 3/4 giełdowych zachowań niedoświadczonego "inwestoro-trejdera" do tego prowadzi. 

Mówicie, że pieseł taki zły? To przypomnę, że istnieje jeszcze prawdziwy, oryginalny "Shitcoin". ;) 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, T.m.p1 napisał:

To się chyba nazywa wolny rynek. Poza tym problemy z dostępnością nie są chyba podyktowane jedynie zainteresowaniem ze strony kryptogórników.

Wolny rynek i musisz zapłacić 3x więcej za nowa kartę.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, T.m.p1 napisał:

Moje DOGE poszły się kochać wraz z padnięciem pewnej giełdy,

nie trzyma się samochodu na giełdzie samochodowej ...

Teraz, Myst napisał:

Wolny rynek i musisz zapłacić 3x więcej za nowa kartę.

to się nazywa gospodarka nie doboru i ludzie urodzeni przed transformacja ustrojowa znają to dobrze

zresztą jeszcze nie dawno to samo było z prockami intela nikt nie mówił nic o krypto-walutach bo było AMD ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Myst napisał:

Wolny rynek i musisz zapłacić 3x więcej za nowa kartę.

No co ja Ci poradzę. Mieszkania też kiedyś były tańsze. Jakbym samemu dalej dużo ciął w gierki albo ciułał w CGI wykorzystując CUDA od nV to też bym pewnie się wkurzał.

Teraz, Auberon napisał:

nie trzyma się samochodu na giełdzie samochodowej ...

A no. ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, T.m.p1 napisał:

No co ja Ci poradzę. Mieszkania też kiedyś były tańsze.

Mieszkania są droższe,bo cały czas jest na nie popyt i prędko to się nie zmieni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.05.2021 o 11:05, Spl97 napisał:

Dlatego moim zdaniem nie ma co walczyć z kryptowalutami,a trzeba zrobić to tak,żeby się nie dało wydobywać na komponentach komputerowych.O ile z kartami graficznymi jest to tak,że się da bez nich żyć - w końcu mamy układy zintegrowane,to jednak gdy zabraknie dysków,to się zrobi poważny kłopot.

tylko nie rozumiesz tego ze obecne krypto maja być "ASIC Resistance" by rozproszyć (zdecentralizować) obsługę transakcji (mining) udaremniając atak 51% (fałszowanie transakcji)

chociaż sam twórca ETH Vitalik Buterin uważa ze ASIC nie są zagrożeniem dla ETH / ETC

przez kilka lat nie wychodziły praktycznie nowe ASIC do ETH bo ekipa tej krypto nie mogła się zdecydować czy przechodzi na POS czy nie

przez co nie było żadnej alternatywy i konkurencji dla GPU, dopiero rok temu pojawiła się 1 jaskółka w postaci Innosilikon A10 500 Mhash/s wczesnej był tylko Antminer E3 200 Mhash/s czyli koparka o mocy 2 RTX 3080 ...

Innosilikon sprzedaje swoje koparki za krypto wiec razem z cena krypto ceny poszły do góry z ceny startowej 13-15 tysięcy za  Innosilicon A10 Pro 6G 500Mh jest 53 999,0008 zł co przy cenie MSRP 15 000 za 5 RTX 3080 jest niesamowita okazją która rynek zweryfikował (oczywiście jeśli dostaniesz gdziekolwiek RTX 3080)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Auberon napisał:

przez kilka lat nie wychodziły praktycznie nowe ASIC do ETH bo ekipa tej krypto nie mogła się zdecydować czy przechodzi na POS czy nie

Aż do teraz,niedawno zapowiedziano ASIC E9,który ma moc ~30 RTX 3080 przy niecałych 3kW.

No i faktycznie,nie znam się tak bardzo na krypto jak ty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, Auberon napisał:

to się nazywa gospodarka nie doboru i ludzie urodzeni przed transformacja ustrojowa znają to dobrze

To konkretnie to się nazywa spekulacja czego rezultatem jest niedobór/brak określonych towarów na rynku i ich kosmiczne ceny w lewym obiegu.

Podobnie jest teraz z nieruchomościami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Spl97 napisał:

Aż do teraz,niedawno zapowiedziano ASIC E9,który ma moc ~30 RTX 3080 przy niecałych 3kW.

No i faktycznie,nie znam się tak bardzo na krypto jak ty.

A się tym w ogolę interesowałeś ? :P

Innosilicon A11 Pro 8G 2100Mh był zapowiedziany jakieś pół roku temu a to ~21 RTX 3080

3 minuty temu, Myst napisał:

To konkretnie to się nazywa spekulacja czego rezultatem jest niedobór/brak określonych towarów na rynku i ich kosmiczne ceny w lewym obiegu.

Podobnie jest teraz z nieruchomościami.

spekulacja to objaw nie przyczyna szczególnie uwypuklona przez niedobory rynkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, Myst napisał:

Wolny rynek i musisz zapłacić 3x więcej za nowa kartę.

 

Musisz? Od kiedy? Bo wpadłeś w karuzelę hobby i zmiany sprzętu co roku bo MUSISZ? :) 

Nic nie musisz, gry dalej działają i FPSy nie spadły. 

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, galakty napisał:

Musisz? Od kiedy? Bo wpadłeś w karuzelę hobby i zmiany sprzętu co roku bo MUSISZ? :) 

Nic nie musisz, gry dalej działają i FPSy nie spadły. 

Nie.

Jak chcesz kupić, to musisz zapłacić. Czego nie rozumiesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Auberon napisał:

Innosilicon A11 Pro 8G 2100Mh był zapowiedziany jakieś pół roku temu a to ~21 RTX 3080

Dostępność tego ASIC z tego co czytam jest zapowiedziana w czerwcu,dostawa na sierpień/wrzesień jak wierzyć temu sklepowi (drogo,146 tys.)
https://onlybestminers.com/produkt/antminer-innosilicon-a11-pro-8g-2100mh/

5 minut temu, Auberon napisał:

A się tym w ogolę interesowałeś ? :P

Niespecjalnie,a dzisiaj wypadkowa dzisiejszych czasów,choć nie będę miał sporej wiedzy,żebym był jakimś ekspertem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, galakty napisał:

Musisz? Od kiedy? Bo wpadłeś w karuzelę hobby i zmiany sprzętu co roku bo MUSISZ? :) 

Nic nie musisz, gry dalej działają i FPSy nie spadły. 

"muszę ja mieć!" (brzmi jak jakiś napalony erotoman)

lekkie uzależnienie psychiczne bo inaczej tego nazwać nie można

2 minuty temu, Myst napisał:

Nie.

Jak chcesz kupić, to musisz zapłacić. Czego nie rozumiesz?

tego że musisz kupić i to teraz, natychmiast.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Auberon napisał:

spekulacja to objaw nie przyczyna szczególnie uwypuklona przez niedobory rynkowe

Niedobory rynkowe są spowodowane właśnie spekulacja na kryptowalutach a nie brakami w produkcji/materiałach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się na coś nie ma wpływu to się trzeba z tym pogodzić.

Powodzenia w złożyczeniu dla rynku krypto. ETH chyba właśnie nowe ATH wybił.. z kartami może być ciężko.. :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Auberon napisał:

tego że musisz kupić i to teraz, natychmiast.

Kupic nie muszę. Ty tez nie rozumiesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Spl97 napisał:

Dostępność tego ASIC z tego co czytam jest zapowiedziana w czerwcu,dostawa na sierpień/wrzesień jak wierzyć temu sklepowi (drogo,146 tys.)
https://onlybestminers.com/produkt/antminer-innosilicon-a11-pro-8g-2100mh/

Niespecjalnie,a dzisiaj wypadkowa dzisiejszych czasów,choć nie będę miał sporej wiedzy,żebym był jakimś ekspertem.

pierwsze partie widziałem z wysyłką na 15 czerwca

https://www.olx.pl/oferta/antminer-innosilicon-a11-pro-8g-2100mh-a10-CID99-IDIne0s.html

1 minutę temu, Myst napisał:

Niedobory rynkowe są spowodowane właśnie spekulacja na kryptowalutach a nie brakami w produkcji/materiałach.

hola hola ale nie dostępność RTX 30 to była jeszcze przed bumem na krypto 6 miechów temu

Teraz, Myst napisał:

Kupic nie muszę. Ty tez nie rozumiesz?

wiec o co toczyć piane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, T.m.p1 napisał:

Powodzenia w złożyczeniu dla rynku krypto. ETH chyba właśnie nowe ATH wybił.. z kartami może być ciężko.. :E 

Tak,dzisiaj 3200$,do lipca to nie pęknie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, Spl97 napisał:

Dlatego producenci np.GPU czy dysków powinni pomyśleć o bardzo skutecznych zabezpieczeniach przeciw kopaniu.Jak napisałem wcześniej NV coś próbuje...

 

21 godzin temu, galakty napisał:

NV tak próbuje, że zastanawiam się czy na pewno tego chcą. 

Bo niby dlaczego mieliby tego chcieć, jak mogą sprzedawać swoje produkty z kosmicznie wysoką marżą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • RX 6700 XT do  ryzena 5 2600.  Mocny strzał w stopę? za pół roku kupię jakiś lepszy procek( najniższa krajowa here )   Do tego psu XPG Pylon 650W Udzwignie?
    • Oj tak, oj tam, nie wiem co zmywakowi znowu się wylało dla zdobycia oglądalności, ale brytyjskie szkoły dobre są....problem w tym, że nie wszystkie  UK to kraj z dużym rozwarstwieniem społecznym i to będzie widoczne także i w szkolnictwie.  Jeżeli się mieszka w tzw councilówce (osiedle domów socjalnych, posiadanych przez lokalne władze i wynajmowanych długoterminowo lokatorom z niskimi dochodami poniżej wartości czynszów komercyjnych) i daje dzieciaka do szkoły w councilówce, a do tego zaniedbuje go tak samo, jak zaniedbują swoje g*****niaki councilowi obywatele, to rzeczywiście, w przyszłości takie dziecko wyrośnie najprawdopodobniej na kolejnego councilowego obywatela z aspiracjami co najwyżej na poziomie bycia lokalnym przedstawicielem firmy farmaceutycznej sprzedającej znieczulające życiowo specyfiki    Dziecko zadbane, wychowane będzie mogło dużo osiągnąć. Prawie wszystko, bo do wszystkiego to niestety trzeba wysłać dzieciaka do jakiegoś Eton College czy cóś. Tam może nie będzie już bardziej mądrzejsze, ale nabędzie kontaktów
    • Chyba Godzillę junior - trochę mała. Ta "losowość" jest świetna w tej grze. Walczyłem ze smokiem i zaraz podleciał gryf i nawzajem się naparzali. Oczywiście wykorzystałem sytuację i pojąłem walkę z dwoma przeciwnikami. Albo jechałem bryczką i gryf wleciał w nią i rozwalił na strzępy czy cyklop, który wpadł do miasta. Dużo takich podobnych akcji jest w tej grze. Nawet jeśli są to tylko skrypty, to nie widziałem czegoś podobnego w innych grach.   Dialogi jeszcze by przeszły, ale nazwy przedmiotów i umiejętności wolałbym mieć oryginalne. Może wyglądają takie akcje śmiesznie i jak był bug, ale dla mnie właśnie czyni tę grę wyjątkową. Lubię to.
    • @galakty Nic. Póki będzie działał nikt nie będzie kazał go demontować, no chyba że kamienica będzie bardzo niskiej klasy energetycznej i trzeba będzie to zrobić by ją podnieść, ale na to są też inne sposoby. Zatem dotąd dokąd będzie sprawny, będzie można go używać. Potem tak jak napisał @RimciRimci ale w dyrektywie jest też opcja używania źródeł na biopaliwa i paliwa alternatywne, zatem dalej zostaje piec na biogaz czy na inne biopaliwa.
    • Polemizowałbym. Wg mnie na to właśnie liczą rządzący, aby ludzie kupili ściemę nazewniczą. Składka ubezpieczeniowa polega na tym, że jest stała. Kup sobie jakiekolwiek ubezpieczenie w prywatnej firmie albo chociaż przeczytaj regulamin oferty. Płacisz stałą składkę x i masz ubezpieczenie od wymienionych zdarzeń na kwotę y oraz pokrycie kosztów leczenia do kwoty z. Tak działają u nas składki społeczne dla DG. Płacisz x i dostaniesz y emerytury/renty/chorobowego (gdzie y w magiczny sposób dla kolejnych roczników dąży do 0). Opłata NFZ jest wyliczana jako procent od dochodu, więc w moim odczuciu jest to podatek a nie składka. Na UoP z kolei wszystkie "składki" są podatkiem naliczanym procentowo od przychodu. Plus NFZ względem prywatnych ubezpieczeń taki, że nie masz limitu kosztów leczenia (o ile się załapiesz na termin w publicznej służbie zdrowia i uważasz ją za satysfakcjonującą). Tak więc dla mnie bliżej tu do podatku, ale też dostajesz "więcej" niż w składkowym ubezpieczeniu. Ja płacę niezbędne minimum do wspólnej skarbonki (kosza), a prywatne mam kupione ubezpieczenie na rok utraty dochodów plus do 2mln kosztów leczenia za granicą.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...