Skocz do zawartości
Spl97

Delegalizacja, Regulacje podatkowe, Adopcja kryptowalut przez państwa i firmy oraz energetyczność wydobywania i wpływ na środowisko naturalne rynku kryptowalut na świecie

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, T.m.p1 napisał:

Między bessą a hossą musi trochę minąć, cykle występują obecnie średnio co 4 lata. Zanim rynek ochłonie trochę czasu schodzi, potem halving i jedziemy od nowa.

Wiem, po prostu mówię językiem laika :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, T.m.p1 napisał:

Między bessą a hossą musi trochę minąć, cykle występują obecnie średnio co 4 lata. Zanim rynek ochłonie trochę czasu schodzi, potem halving i jedziemy od nowa.

Halving dla Bitcoin jest prognozowany na 2024 rok.Po halvingu znowu będzie hossa i cyrk będzie trwał dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Spl97 napisał:

Halving dla Bitcoin jest prognozowany na 2024 rok.Po halvingu znowu będzie hossa i cyrk będzie trwał dalej.

Chyba, że pojawią się jakieś konkretne regulacje, dodatkowe narzędzie kontroli i mechanizmy utrudniające zakup czy redukujące opłacalność. Ale w to nie wierze, za duzi gracze się w to bawią.

Wielu na tych cyklach skorzysta. A że niektórzy nie pograją w gierki bo nowe RTX'y będą kosztować 10k to cóż.. :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Spl97 napisał:

Halving dla Bitcoin jest prognozowany na 2024 rok.Po halvingu znowu będzie hossa i cyrk będzie trwał dalej.

Te prognozy to można sobie wsadzić, wystarczy że Musk zrobi Tweeta i kurs poleci xD 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta,spekulant pełną gębą :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tajes, na bitcoina, w skali makro, to nawet Elon jest już leszczykiem. To nie jakaś pitupitu-coin za 0.0000000000002USD, z wolumenem objętości wartości dwóch pizz hawajskich w promocji.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale chwilową panikę może wprowadzić ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Spl97 napisał:

Z tego wykresu jakby spojrzeć wynika,że bańka pęknie dopiero w grudniu.Faken...

Kiedy i jak pęknie to nikt nie wie aczkolwiek grudzień to często czas realizacji zysków, w 2017 siekło właśnie wtedy, sam styczeń był chyba jeszcze ładny alt sezon o ile dobrze pamiętam a potem już zjazd prosto w objęcia żalu, że się nie sprzedało. :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, jagular napisał:

Tajes, na bitcoina, w skali makro, to nawet Elon jest już leszczykiem. To nie jakaś pitupitu-coin za 0.0000000000002USD, z wolumenem objętości wartości dwóch pizz hawajskich w promocji.

Pitupitu Muska ?

https://www.forbes.com/sites/ronshevlin/2021/02/21/how-elon-musk-moves-the-price-of-bitcoin-with-his-twitter-activity/?sh=4512be4b5d27

Cytat

Within roughly one hour of Elon Musk changing his Twitter bio to #bitcoin on January 29, 2021, the price of Bitcoin skyrocketed from around $32,000 to nearly $38,000. It dropped to about $36,000 in the subsequent hour—likely due to some profit-taking— but then climbed back up to $38,000 over the next hours.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, T.m.p1 napisał:

Kiedy i jak pęknie to nikt nie wie aczkolwiek grudzień to często czas realizacji zysków, w 2017 siekło właśnie wtedy, sam styczeń był chyba jeszcze ładny alt sezon o ile dobrze pamiętam a potem już zjazd prosto w objęcia żalu, że się nie sprzedało. :D 

Już nie pamiętam,ale czy do końca 2017 roku BTC i ETH miały korelację kursu? Od niedawna ETH nie ma korelacji kursu z BTC i zaczął żyć własnym życiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Spl97 napisał:

Już nie pamiętam,ale czy do końca 2017 roku BTC i ETH miały korelację kursu? Od niedawna ETH nie ma korelacji kursu z BTC i zaczął żyć własnym życiem.

Miały. Miały też jeszcze jakiś miesiąc temu.

Korelacja kursu wynika z dominacji rynkowej:

https://pl.tradingview.com/symbols/CRYPTOCAP-BTC.D/

Jeśli BTC ma grubo ponad 50 - 60% to przez swoją pozycję bardzo znacząco dyktuje warunki rynkowe oraz ceny dla całej reszty. Im słabsza jest jego pozycja tym mocniej alt coiny zaczynają żyć własnym życiem i wybijają się z tendencji podążania za BTC co właśnie widać teraz na ETH. Ethereum siłą rzeczy musi zyskać narazie najwięcej, ponieważ jest drugim największym krypto.

4 minuty temu, Myst napisał:

Wachania 15-20% to w krypto tyle co nic. W 2017 co 5 minut latały korekty po 40% góra-dół. A Elona na scenie nie było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ETH to głównie górników obchodzi. Wzrost o 100% w parze z BTC od dołka podczas gdy setki shitcoinów są po wzrostach o 10000%... dla mnie jako typowego trend tradera ETH nie jest specjalnie atrakcyjny do gry. ;) Za to shitcoiny kocham. Nic nie daje takiego zysku, jak dobrze kupiony shitcoin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie Wy te shitcoiny kupujecie? Na Coinbase chyba nie ma. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, galakty napisał:

Gdzie Wy te shitcoiny kupujecie? Na Coinbase chyba nie ma. 

Na binance. 

  • Like 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie szwagra kumpel ma koparkę ale nie z RTX3080, ale z RX580, jeszcze używane do koparki kupił, 20 sztuk. Kopię ETH.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, T.m.p1 napisał:

Na binance. 

Kurde, ja założyłem sobie konto na Coinbase, a mieć kilka giełd chyba nie chcę :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
41 minut temu, galakty napisał:

Kurde, ja założyłem sobie konto na Coinbase, a mieć kilka giełd chyba nie chcę :E

Binance ma zlecenia jednoczesne i wzajemnie się anulujące (one cancels the other - OCO) które umożliwiają rozsądną grę bez bota. Nie wiem, jak jest na innych giełdach, ale jak nie ma OCO, to jesteś zmuszony do wyboru pomiędzy Stop Loss a Take Profit, co jest wyborem między dżumą a cholerą.

Edytowane przez Kaiketsu
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadna nowość,że kryptowaluty nie są eko.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego pisałem, że w przypadku kontynuacji bańki G8 zainteresuje się w pierwszej kolejności śladem węglowym BTC i ETH, a nie spekulacją czy tetherową drukarnią pustego pieniądza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślisz,że G8 się tym zainteresuje? Duże państwa przede wszystkim musiały chcieć.

A jeszcze wspomnę

W dniu 3.05.2021 o 16:49, Kaiketsu napisał:

Mądry miner niedługo zacznie wyprzedawać sprzęt.

Odważna teza,ale według mnie się nie sprawdzi.Za bardzo to do przodu poszło :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najwięcej energii na kopanie zużywa się w Chinach, które nie należą do G8.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
8 minut temu, Spl97 napisał:

Za bardzo to do przodu poszło

w 2017 też tak myśleli ;) Kiedy ja sprzedawałem w 2018 karty po 150% MSRP (bo wtedy bańka nie była tak silna), to inni pisali o tym jak to zawsze będzie się opłacać.

Pół roku później mogłem się tylko śmiać z nieudanych prognoz.

Nie wiem, czy już, czy za miesiąc, czy za 3 miesiące, ale gdzieś w tym okresie bym wyprzedał GPU po chorych cenach na ebay.

Edytowane przez Kaiketsu
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...