Skocz do zawartości
Spl97

Delegalizacja, Regulacje podatkowe, Adopcja kryptowalut przez państwa i firmy oraz energetyczność wydobywania i wpływ na środowisko naturalne rynku kryptowalut na świecie

Rekomendowane odpowiedzi

Wiesz,kwestią czasu jest spopularyzowanie Chia w Europie.

A,bardziej chodziło mi o M.2 NVMe,na SATA z 2TB oprócz 870 Evo jeszcze można zakupić od ręki.A jak większe znikną,to przerzucą się na 1TB itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
11 minut temu, Stjepan666 napisał:

Przesadzasz, taki Crucial MX500 jaki ja mam, tylko 2TB stoi na allegro i wielu sklepach nowy, w Europie Chia nie jest tak popularna jak w ChRL.

8TB też jest dostępny Samsunga. https://www.x-kom.pl/p/578863-dysk-ssd-samsung-8tb-25-sata-ssd-870-qvo.html

Zwykłe SSD nie są najlepsze do plotowania, szczególnie wielu działek na raz.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Spl97 napisał:

Wiesz,kwestią czasu jest spopularyzowanie Chia w Europie.

A,bardziej chodziło mi o M.2 NVMe,na SATA z 2TB oprócz 870 Evo jeszcze można zakupić od ręki.A jak większe znikną,to przerzucą się na 1TB itd.

A mniejsze cały czas będą bo tym od Chia nie potrzebne są dyski SSD 120/240GB i HDD 1TB bo jedna plantacja zajmuje 300GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten 870 Qvo zalinkowany to paździerz na QLC :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
6 minut temu, lukadd napisał:

Zwykłe SSD nie są najlepsze do plotowania, szczególnie wielu działek na raz.

Ale M2 8TB to musi nieźle kosztować. :E i takie są jeszcze do kupienia, za 10k ale są. :E 

https://www.amazon.pl/Sabrent-wewnętrzny-wysokiej-wydajności-SB-RKTQ-8TB/dp/B08957PT2K

Ktoś się pytał o dyski SSD 30TB są takie o proszę Samsung na SAS to profesjonalnych zastosowań 30TB i cena 45k zł. :E

https://www.senetic.pl/product/MZILT30THMLA-00007

Edytowane przez Stjepan666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Spl97 napisał:

SSD 2TB w większości już są niedostępne do kupienia.Już nie piszę o pojemniejszych.

Gdzie są niedostepne? Sprawdziłem losowy sklep poza granicami Polski i ani cen wyższych, ani problemów z dostępnością (ogólnie ssd 2TB+) nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
7 minut temu, Stjepan666 napisał:

Ale M2 8TB to musi nieźle kosztować. :E i takie są jeszcze do kupienia, za 10k ale są. :E 

https://www.amazon.pl/Sabrent-wewnętrzny-wysokiej-wydajności-SB-RKTQ-8TB/dp/B08957PT2K

Nie trzeba nvme 8TB. No chyba, że jesteś grubą rybą i w komplecie bierzesz też Threadrippera 3990X :E

Na 2x 1TB NVMe plotujesz 7-8 działek na raz czyli gdzieś do 35 działek na 24h, na 2x2TB NVMe będzie 2x więcej.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
20 minut temu, Stjepan666 napisał:

Przesadzasz, taki Crucial MX500 jaki ja mam, tylko 2TB stoi na allegro i wielu sklepach nowy, w Europie Chia nie jest tak popularna jak w ChRL.

8TB też jest dostępny Samsunga. https://www.x-kom.pl/p/578863-dysk-ssd-samsung-8tb-25-sata-ssd-870-qvo.html

One ssą do plotowania Chii, więc są raczej niezagrożone.

Edytowane przez Karister

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
4 minuty temu, jagular napisał:

Gdzie są niedostepne? Sprawdziłem losowy sklep poza granicami Polski i ani cen wyższych, ani problemów z dostępnością (ogólnie ssd 2TB+) nie ma.

SSD są dostępne, ale zaczynają się kurczyć zasoby NVMe 1-2TB na magazynach, ale też głównie tych z dużym TBW.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, lukadd napisał:

SSD są dostępne, ale zaczynają się kurczyć zasoby NVMe 1-2TB na magazynach.

A HDD takiemu zwyczajnemu Kowalskiemu na dane wystarczy 1TB, a jak nie to sobie kupi 2TB na USB3 zewnętrzny i nara, nawet stare dyski z 2,5' można używać jako zewnętrzne, wystarczy obudowa i do przodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Obserwuj ceny i dostępność np. Seagate expansion desktop 8TB i większych. Te 8 TB jeszcze tydzień z kawałkiem temu kupowałem po ~600zeta :E

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale to byla sroga promka na amazonie wiec nie wiem co ma do tematu:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nie tylko były na Amazonie. Były jeszcze w kilku innych sklepach w takich lub podobnych cenach. Teraz na Amazonie nie ma już nic zostały jedynie 4 i 6TB jeszcze.

Jak jeszcze 2 tygodnie temu w wielu sklepach można było je kupić te wersje 8TB w przedziale 135-150euro to teraz zaczynają się od 170euro.

A w takim niemieckim Saturnie poleciały na 186 euro i na jedno zamówienie tylko jedną sztukę zaczęli dawać :E

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, lukadd napisał:

Nie tylko były na Amazonie. Były jeszcze w kilku innych sklepach w takich lub podobnych cenach. Teraz na Amazonie nie ma już nic zostały jedynie 4 i 6GB jeszcze.

Jak jeszcze 2 tygodnie temu w wielu sklepach można było je kupić te wersjie 8GB w przedziale 135-150euro to teraz zaczynają się od 170euro.

A w takim niemieckim Saturnie poleciały na 186 euro i na jedno zamówienie tylko jedną sztukę zaczęli dawać :E

8TB* zamiast 8GB to pamiętam jak kupowałem w 2003 do kompa na giełdzie w Warszawie. :E 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki poprawiłem :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo za mało ledóf dali :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.05.2021 o 15:41, crush napisał:

A, no tak. Konfederat. Zapomniałem. :whee:

Dokładnie.

Dziwie się że widząc jaką autorytarną władzą staje się PiS oraz jak radykalizuje się ich opozycja popierasz dawanie/utrzymywanie im i im podobnym narzędzi do trzymania obywateli za pysk. Kontrola nad systemem płatniczym jest najgroźniejszą bronią jaką rządzący mogą użyć przeciw niewygodnym obywatelom i opozycji. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Zdzisiu napisał:

Kontrola nad systemem płatniczym jest najgroźniejszą bronią jaką rządzący mogą użyć przeciw niewygodnym obywatelom i opozycji. 

To kto powinien ją mieć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Myst napisał:

To kto powinien ją mieć?

Nikt. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

To zupelnie jak z BTC ?

Edytowane przez Myst

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak czytam o tym całym Chia, to dochodzę do wniosku, że ten absurd z kryptowalutami zaczyna sięgać za dlatego. Już czas aby ktoś w końcu uderzył ręką w stół i sensownie uregulował ten rynek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Myst napisał:

To zupelnie jak z BTC ?

Z BTC jest wszystko porządku poza samą emisją która powinna być traktowana jak fałszerstwo pieniędzy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...