Skocz do zawartości
Spl97

Delegalizacja, Regulacje podatkowe, Adopcja kryptowalut przez państwa i firmy oraz energetyczność wydobywania i wpływ na środowisko naturalne rynku kryptowalut na świecie

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, Stjepan666 napisał:

Dyski po Chia już sprzedają, to karty też zaczną.

Może faktycznie zwijają interes oraz zaczynają sprzedawać dyski,które brały udział w farmieniu Chia,choć całkowita pojemność sieci zatrzymała się w okolicach 30 EB i nie spada gwałtownie.Sam kurs XCH już sprawił,że jest to biznes co najwyżej ledwo opłacalny.Jeśli chodzi o rynek nowych HDD oraz SSD,to sytuacja i ceny wróciły już do względnej normy.

Z kartami będzie ciężej,wiesz dlaczego? Problemem jest sam wysoki aktualny kurs ETH,mimo że całkowity hashrate ETH zmniejszył się z ~600 na ~450 TH/s.O ile tym małym kopanie stało się dla nich mało opłacalne,a więc pozbywają się sprzętu lub przez wysokie temperatury w lecie zostawiają czekając na lepsze czasy,tak grubasom nadal się opłaca i będą kopać do pęknięcia tej słynnej bańki bądź jak ETH ostatecznie przejdzie na PoS,a jak wyczują moment,kiedy będzie trzeba wyjść z tego interesu,to samym wypluwaniem kart za MSRP lub niżej spowodują w dalszej perspektywie spadek cen GPU w ogóle.Oczywiście,można sobie stwierdzić fakt,że chwila chwila zaraz kart RTX bez zabezpieczeń jak LHR już nie będzie przez wygaszenie ich produkcji,a przy próbie złamania LHR to górnicy prędzej się zesrają :E.
Tak,ale sam widzę,że karty z LHR są wprowadzane powoli i bez pośpiechu,a karty bez LHR będą zalegać przez dobry jeszcze miesiąc lub dwa.
Banowanie krypto przez Chiny które,to nomen omen miały większość rynku kopania krypto w garści,to na razie za mało,żeby ten proceder powstrzymać.Czytałem artykuł,że część z chińskich górników przenosi swój sprzęt do Kazachstanu i jeszcze w lipcu z powrotem odpalą sprzęt.

Jak wielokrotnie już pisałem,żeby coś w temacie wypluwania GPU zaczęło się dziać,potrzeba według mnie kursu ETH 1000-1500$ bądź nawet niżej.Wtedy grubasom powoli przestanie się opłacać biznes.
Czy tak będzie w najbliższych tygodniach? Nie jestem wróżką,ale mocno wątpię.Samo wprowadzenie EIP 1559 w tym miesiącu,które zmienia strukturę opłat za gas,a także w konsekwencji będzie powodem spadku urobku dla górników o 20-50% może spowodować dość duże wystrzelenie kursu do góry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko chiny to 70% ruchu w krypto, wiec może to być sytuacja win-win, pozostali górnicy będą mieli większe zyski a kart przybędzie bo nie da się tego fizycznie przenieść bo skąd nawet tyle prądu poza chinami :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ci,którzy w ten sposób zarabiali na chleb na pewno nie zrezygnują z tego zarobku póki jest hossa na rynku krypto,stąd np.przenosiny do Kazachstanu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi bardziej o to, że Ci którzy będą w stanie się przenieść to się przeniosą, ale wg mnie większość wyprzeda karty bo i tak już zarobili na tym, przeniesienie to koszty i w Chinach na pewno nie jest to takie łatwe,z a mam 5 hal i 1000 kart i nagle w kazachstanie znajdę takie samo lokum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kopanie nadal się opłaci to Chińczycy nie będą mieli jakiegokolwiek problemu z przeniesieniem biznesu gdzie indziej. Afryka czy w Europie Ukraina to popularne dla nich kierunki 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
3 minuty temu, bigovsky napisał:

nie będą mieli jakiegokolwiek problemu z przeniesieniem biznesu gdzie indziej

No na pewno, żadnych problemów, skąd prąd, kto się będzie tym zajmować 3000km od miejsca zamieszkania itp, kto im pozwoli wyjechać, wywieźć itp:)

Edytowane przez wrobel_krk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Oni zrobią tak,jak Polacy wyjeżdżający za chlebem na Zachód Europy po otwarciu granic,czyli rzucą wszystko wiadomo gdzie i wezmą co mają wraz ze sprzętem do kopania.
Choć załatwianie spraw związanych z wyjazdem oraz ogarnięciem nowego miejsca nie jest takie szybkie i na tip top,ale do ogarnięcia.

Edytowane przez Spl97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
15 minut temu, wrobel_krk napisał:

No na pewno, żadnych problemów, skąd prąd, kto się będzie tym zajmować 3000km od miejsca zamieszkania itp, kto im pozwoli wyjechać, wywieźć itp:)

Masz bardzo ograniczone pojęcie o Chińczykach. Pojedź do Słubic lub Małaszewic to znajdziesz chińskie osady oddalone o 6000km.

Edytowane przez bigovsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Zbudować z takich urządzeń Sfere Dysona wokół Słońca i kopać do woli ile wlezie, nawet miliard koparek może tam być. :E Ale nie to się nie uda bo mamy jaskiniową technologie i tyle.

Edytowane przez Stjepan666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
12 minut temu, bigovsky napisał:

Masz bardzo ograniczone pojęcie o Chińczykach. Pojedź do Słubic lub Małaszewic to znajdziesz chińskie osady oddalone o 6000km.

Wg Ciebie wszyscy tak nagle zechcą się przenosić do Afryki czy Kazachstanu dla niepewnego zarobku, największy boom już za nami co mieli zarobić zarobili a przenosiny to duże koszty. Najlepiej widać to po spadku hashrate: https://etherscan.io/chart/hashrate

Nawet jak, powiedzmy 10-50% się przeniesie to i tak będzie ogromny zalew używanych kart

Edytowane przez wrobel_krk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na forum jest póki co trochę sceptyków,co twierdzą,że największy boom na krypto to dopiero przed nami i to w tym roku jeszcze.

Ja także mam takie dziwne wrażenie,że to jeszcze nie koniec szaleństwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, bigovsky napisał:

Masz bardzo ograniczone pojęcie o Chińczykach. Pojedź do Słubic lub Małaszewic to znajdziesz chińskie osady oddalone o 6000km.

Przenieśli sie tam z koparkami?:E

2 minuty temu, Spl97 napisał:

Na forum jest póki co trochę sceptyków,co twierdzą,że największy boom na krypto to dopiero przed nami i to w tym roku jeszcze.

:E. Co niektórzy jak widać już odlatują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, B@nita napisał:

Przenieśli sie tam z koparkami?:E

Nawet z buldożerami. :E  A Kazachstan nawet nie ma elektrowni jądrowej jak by się chcieli tam przenieść, jedyną swoją wyłączył w 1999 roku. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, B@nita napisał:

 

:E. Co niektórzy jak widać już odlatują.

Ta i te teksty ETH/DOGE fly to the moon :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://strefainwestorow.pl/artykuly/bitcoin/20210630/cena-bitcoina-prognoza-dlugoterminowa

Ciekawy komentarz też jest.

Cytat

Do 2140 już dawno nie bedzie krypto jakie znamy z powodu komputerów kwantowych. A bitcoin nigdy nie bedzie czymś w rodzaju waluty tylko złota bo jest dużo szybszych, bezpieczniejszych, tańszych, bardziej energooszczędnych protokołóów a bitcoin jedyne czym się wyróżnia to podażą i przewagą z powodu bycia 1szym i na tych dwóch powodach się opiera fenomen bitcoina

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, Suchy211 napisał:

Czy to nie jest tak, że te dyski do niczego już się nie nadają? Trzeba będzie kupować tylko nowe w sklepie chyba.

To zależy o którym dysku mówimy. Bo innego dysku używa się jako temp przy generacji grządek a innego do ich składowania . Do generacji potrzeba dysku z wysoką liczbą liczba IOPS ale takich dysków nie używa się raczej nie więcej niż 2 w koparce i te mogą być zajechane bo non stop zapisywane są na nich dane, ale tych dysków raczej za dużego wysypu nie będzie bo jest ich mało. Natomiast dyski na których składowane są ploty nie są w żaden sposób zajeżdżane bo to po prostu magazyn danych, raz zapisujesz na nich dane i dysk zbiera kurz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Stjepan666 napisał:

Wszyscy to powinni zrobić, podatek 60% na start. :D

I podatek powinien działać wstecz i dowalić wszystkich. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na to,co Araby potrafią odwalać mnie to nie dziwi. Al-Kaida czy ISIS i na podstawie wyciągnięcia wniosków tych organizacji,zrobionych zamachów w Europie można sobie wyobrazić co będzie w przyszłości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Odpowiedzi

    • Jeżeli zaczną wchodzić strefy czystego transportu, to ludzie poruszający się starszymi autami sami będą chcieli udowodnić, że auto EURO 5 czy 6 też może syfić bardziej niż ich EURO 4 (czemu nie zaprzeczam, bo tak może być jak właśnie jest coś pokombinowane) więc sami mogą przypadkiem wymusić szybszą zmianę przepisów  
    • Odpowiednikiem dla RX 6600 jest RTX 2070 przynajmniej w 1080P  https://www.techpowerup.com/review/powercolor-radeon-rx-6600-fighter/31.html Ja sam siedzie na RX 6700 i daje radę swego czasu chodziły 750zł w wersji GPRO X080 od Sapphire
    • Silnik 8tys zł + rozrząd ORI + płyny + robocizna = 13tys zł  Tyle zapłacił znajomy za wymianę silnika w 5 letnim MK5. Robił mu miejscowy mechanik.  Skrzynia automat PS kompletny remont części+ robocizna ~14tys zł. DPF jest niezniszczalne w tym aucie. Wypala się nawet na biegu jałowym.
    • @luk21pl Z tego co pamiętam, to większość poblokowanych rzeczy, łącznie z tym Żyrafem, odblokowuje się po ukończeniu głównej misji "Skrzydła dziesiątki", czyli jak Aloy nauczy się dominować latające maszyny i używać ich jak zwykłych mount'ów (latać na nich). ... @leven Kotlet później wzbił się w powietrze z moją strzałą  Ale jak się pojawił w nowym miejscu, to już jej nie miał. Gra musiała jego model usunąć po tej animacji wzbijania się w powietrze i wczytać od nowa, tam nieco dalej, jak się szło Fokusem po śladach. ... Z takich dodatkowych ciekawostek, to tym razem grając nie bałem się podejść do tych piaskowych trąb powietrznych i okazało się, że aktywując Tarczoskrzydło można się dzięki nim wzbić w powietrze i to nawet na całkiem ciekawą wysokość Aha, graficznie u mnie te trąby z piasku wyglądają na ogół bardzo dobrze/identycznie jak wyglądały na PS5. Jedynie za pierwszym razem miałem pikselozę z nimi związaną. Obecnie w nieco ponad 90% przypadków wszystko renderuje się już poprawnie. Odnoszę wrażenie, że wystarczyło wczytać zapis na świeżo uruchomionej grze, który od razu wrzucał nas na teren z tymi trąbami z piasku. Za każdym razem teraz, jak śmigam sobie w obrębie tej pustyni, to nie napotkałem problemów graficznych.
    • Cześć, szukam myszki w granicach 300-400 zł, bezprzewodowa na 2.4GHz. Do tej pory miałem Razer DeathAdder V2 X HyperSpeed. Podobają mi się przełączniki itp. (o ile pamiętam są niewyklikywalne) - co ejst plusem. Więc przy takim czymś chciałbym zostać. Jednak może spróbowałbym zmienić markę, chyba że nic lepszego tu nie dostanę w tej cenie. Pozdrawiam
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...