Skocz do zawartości
Spl97

Delegalizacja, Regulacje podatkowe, Adopcja kryptowalut przez państwa i firmy oraz energetyczność wydobywania i wpływ na środowisko naturalne rynku kryptowalut na świecie

Rekomendowane odpowiedzi

26 minut temu, Myst napisał:

Nie.

Jak chcesz kupić, to musisz zapłacić. Czego nie rozumiesz?

No to Twoja dobrowolna decyzja, że chcesz kupić. Do życia to potrzebne nie jest, ja kupiłem wcześniej i mam gdzieś obecne ceny, nawet są mi na rękę bo gdybym chciał się pozbyć PC to zwróci mi się pięknie. 

4 minuty temu, T.m.p1 napisał:

O fuck. 3 kloce za 2060? :D Kupiłem swoją rok temu za połowę tego. Może warto sprzedać. :rotfl: 

Ja outlet kupiłem za 1300 zł... Też się zastanawiam czy nie sprzedać, tylko nie mam nic na podmiankę (5850 jedynie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
22 minuty temu, Suchy211 napisał:

Bo niby dlaczego mieliby tego chcieć, jak mogą sprzedawać swoje produkty z kosmicznie wysoką marżą.

tylko czy producentów GPU stać na złamanie kontraktów terminowych 
w zasadzie gdyby taka firma zaczęła by cos kombinować (wymusić sprzedaż po wyższej cenie) w stosunku do producentów kart to skoczyło by się to pozwami i zaprzestaniu współpracy z takim kontrahentem

jakoś nie słychać o pozwach za złamanie umowy kontraktowej i praktyki monopolistyczne  względem ani NV ani AMD ...

producenci kart to co innego oni umów na dostawy kart nie zawierają jednoczesne nie maja wpływu na wprowadzenie blokad po stronie GPU

watek zakupowy RTX 3000 świadczy że można dostać karty GeForce za MSRP np. na Amazonie wiec vendorzy sprzedają karty po MSRP

Edytowane przez Auberon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko co mają zrobić Nvidii? Jaki jest substytut ich kart? Nie ma (bo sorry ale AMD nie jest rozwiązaniem w obecnej chwili).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, T.m.p1 napisał:

O fuck. 3 kloce za 2060? :D Kupiłem swoją rok temu za połowę tego. Może warto sprzedać. :rotfl: 

szkopuł polega na ich ilości (i ślamazarnych jej  zmian; czyli towar nie schodzi)

[nie wspominając o zrobieniu z tego "promocji"]

cena marna ale nie tak przestrzelona jak RTX 3000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, galakty napisał:

No to Twoja dobrowolna decyzja, że chcesz kupić. Do życia to potrzebne nie jest, ja kupiłem wcześniej i mam gdzieś obecne ceny, nawet są mi na rękę bo gdybym chciał się pozbyć PC to zwróci mi się pięknie.

Za 2060 to byś coś zarobił, na reszcie już niekoniecznie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, galakty napisał:

Tylko co mają zrobić Nvidii? Jaki jest substytut ich kart? Nie ma (bo sorry ale AMD nie jest rozwiązaniem w obecnej chwili).

pijesz do RT i DLSS?

RX 6700 XT jest dostępny w takim x-kom
https://promocje.x-kom.pl/dostepne-od-reki?filtry=427_kategoria[7110]&sortowanie=popularity

w cenie wyjętej nie wiadomo z czego, absolutnie bezkonkurencyjnej z XSX

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Karty AMD nie są pożądane przez górników. Dlatego obstawiam, że gdyby AMD spieło poślady, to byśmy po prostu jechali na 6800 lub 6800XT a NVIDIA odeszłaby do lamusa grania. Ale AMD wypuściło papierowy produkt.

POS dla ETH zaora karty AMD w miningu. One w przeciwieństwie do kart Nvidii znacznie słabiej radzą sobie z octopus, kawpow, cuckoocycle i innymi podobnymi.

 

Ja uważam, że to ostatnia duża bańka na mining januszy. Sieć ETH to już 560 TH/s!!! przejście ETH na POS = 560 TH/s nagle przerzucających się na inne algorytmy, w sieciach 50-100 razy mniejszych, co automatycznie ubija profit windując trudność na marsa.

 

Mądry miner niedługo zacznie wyprzedawać sprzęt.

Edytowane przez Kaiketsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

POS dla ETH tak naprawdę zaora całkowicie kopanie.Tak jak piszesz,wszyscy z ETH przerzucą się na mniejsze krypto pokroju RVN i już tam trudność kopania takich krypto rośnie niesamowicie do góry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Kaiketsu napisał:

Karty AMD nie są pożądane przez górników. Dlatego obstawiam, że gdyby AMD spieło poślady, to byśmy po prostu jechali na 6800 lub 6800XT a NVIDIA odeszłaby do lamusa grania. Ale AMD wypuściło papierowy produkt.

RX 6700 XT jak pisałem jest do kupienia pod warunkiem wypicia flaszki wódki by nie zważać na jego cenę (chyba są już jakieś niedobory alkoholu bo karty nie schodzą ...)

podstawowe pytanie pozostawione bez odpowiedzi; to co jest wąskim gardłem w produkcji tych kart i czy AMD ma na to  w ogóle wpływ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ja dwa lata temu kupiłem na przeczekanie używanego Radeona RX 580X 8GB za 800 zł. GPU tej karty wg. GPU-Z jest z kwietnia 2017 r., więc ma już cztery lata i wydajność podobną do GTX 1060.

https://gpu.userbenchmark.com/Compare/Nvidia-GTX-1060-6GB-vs-AMD-RX-580/3639vs3923

I taką staroć teraz sprzedają za ponad 3 tys. zł.!

Czytałem że zdesperowani handlarze zaopatrujący chińskich górników posunęli się do publikowania fałszywych zawiadomień od AMD o wycofaniu tych kart!

Oszuści wyłudzają karty Radeon RX 580 od graczy. AMD wydaje ostrzeżenie

Edytowane przez Andree

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Auberon napisał:

podstawowe pytanie pozostawione bez odpowiedzi; to co jest wąskim gardłem w produkcji tych kart i czy AMD ma na to  w ogóle wpływ?

AMD jest uzależnione od TSMC,a jak doskonale wiemy linie produkcyjne u nich są oblężone na maksa.Nie zapominaj,że TSMC wytwarza również ich APU do XSX i PS5.

Dlatego dostępność produktów AMD,a szczególnie kart graficznych bardzo mocno kuleje i AMD nie ma na to wpływu niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, Andree napisał:

Ja dwa lata temu kupiłem na przeczekanie używanego Radeona RX 580X 8GB za 800 zł. GPU tej karty wg. GPU-Z jest z kwietnia 2017 r., więc ma już cztery lata i wydajność podobną do GTX 1060.

https://gpu.userbenchmark.com/Compare/Nvidia-GTX-1060-6GB-vs-AMD-RX-580/3639vs3923

I taką staroć teraz sprzedają za ponad 3 tys. zł.!

Czytałem że zdesperowani handlarze zaopatrujący chińskich górników posunęli się do publikowania fałszywych zawiadomień od AMD o wycofaniu tych kart!

Oszuści wyłudzają karty Radeon RX 580 od graczy. AMD wydaje ostrzeżenie

nowa zafoliowana i nie odpakowaną
a przypomnijmy ze już jej nie produkują i to taki ludwik XVI

dodatkowo RTX2060 jest kilka set zł tańszy

RX 580 nie RX 580X ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Spl97 napisał:

AMD jest uzależnione od TSMC,a jak doskonale wiemy linie produkcyjne u nich są oblężone na maksa.Nie zapominaj,że TSMC wytwarza również ich APU do XSX i PS5.

Dlatego dostępność produktów AMD,a szczególnie kart graficznych bardzo mocno kuleje i AMD nie ma na to wpływu niestety.

z tym ze uzysk musi być znaczący bo ta litografia jest już od dłuższego czasu na rynku i produkowane w niej były RX 5700 (XT) których produkcja po premierze RX 6700 XT straciła racje bytu ...

produkcja konsol prawdopodobnie rozpoczęła się na długo przed sprzedadzą

ten jęk o brak karty do gier nie ma uzasadnienia skoro w dużo niższej cenie można nabyć XSX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat o uzysk jeśli chodzi o proces 7nm to on jest na bardzo dobrym poziomie,więc można być o to spokojnym.Tyle że mamy przerwane łańcuchy dostaw przez pandemię i mamy to co mamy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Spl97 napisał:

Akurat o uzysk jeśli chodzi o proces 7nm to on jest na bardzo dobrym poziomie,więc można być o to spokojnym.Tyle że mamy przerwane łańcuchy dostaw przez pandemię i mamy to co mamy.

własnie o to mi  chodzi ze to jest nie zależne od produkcji GPU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Auberon napisał:

nowa zafoliowana i nie odpakowaną
a przypomnijmy ze już jej nie produkują i to taki ludwik XVI

dodatkowo RTX2060 jest kilka set zł tańszy

RX 580 nie RX 580X ;)

Różnice są znikome (poza zużyciem energii).

https://versus.com/pl/amd-radeon-rx-580-vs-amd-radeon-rx-580x

https://www.gry-online.pl/hardware/rx-580-wyludzane-do-kopania-kryptowalut-przez-sprzedawcow/z51f9e0

Propozycja tego typu nie wydaje się na pierwszy rzut oka nieuczciwa. Szczególnie, gdy jej adresatem jest klient niemający rozeznania w kwestiach sprzętu komputerowego. Okazuje się jednak, że oświadczenia AMD i XFX były podrobione, a karty RX 580 nie posiadały w rzeczywistości żadnych fabrycznych wad. Nie zmienia to faktu, że sprzedawcy naprawdę oferowali zamianę zwróconego sprzętu lub rekompensatę pieniężną. W miejsce RX 580 proponowali między innymi GeForce GTX 1050 Ti lub GTX 1060 3 GB. Ich celem nie była bowiem zwykła kradzież, a uzyskanie kart graficznych, które bardziej nadają się do kopania kryptowalut. Według specjalistów RX 580 to karta, która jest bardzo efektywna w kwestii wydobycia cyfrowej waluty. Jednocześnie nie jest ona już produkowana, przez co stała się jeszcze cenniejsza dla internetowych „górników”. Radeon RX 580 jest w stanie wydobyć dziennie Ethereum o równowartości około 3 dolarów. Karty, które sprzedawcy oferowali klientom w zamian, osiągają wynik jedynie nieco przekraczający dolara.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Klakier1984 napisał:

Jak edukacja takiego kowalskiego miała by wyglądać ??

Na wzbudzeniu w sobie chęci na poczytanie chociażby podstaw, bezproblemowo dostępnych w internetach? :)

9 godzin temu, Spl97 napisał:

Tyle,że przy "inwestowaniu" w krypto Kowalskim mówią o ryzyku utraty włożonych pieniędzy? Podejrzewam,że na 100% nikt im o tym nie mówi.

Oczywiście, że mówi. Tylko Kowalski musi być zainteresowany słuchaniem.
Kowalski nie jest, Kowalski zobaczył w google wykres wartości bitcoina w zakresie kilkuletnim i już, jest ślepy, głuchy i ma wzwoda inwestycyjnego. Jest zaślepiony Marzeniem O Obrzydliwym Bogactwie.

Nawiasem mówiąc, Kowalski, gdyby zechciał, zobaczyłby także i inne wykresy. Albo fragmenty wykresów. Te prawie pionowe. Tym razem w dół. Ale to stresuje, po co oglądać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzacie z tym Kowalskim? Tak co drugi Polak nagle kupuje BTC... Patrzcie poza pryzmat forum technologicznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Andree napisał:

Różnice są znikome (poza zużyciem energii).

https://versus.com/pl/amd-radeon-rx-580-vs-amd-radeon-rx-580x

rx 580x to OEM czy co?

a co do oszustw to jest to "deficytowy" towar na którym można zarobić

i nic dziwnego ze znajda się w chinach cwaniaki

1 minutę temu, galakty napisał:

Nie przesadzacie z tym Kowalskim? Tak co drugi Polak nagle kupuje BTC... Patrzcie poza pryzmat forum technologicznych.

a jak go nazwiesz Nowak to zrobi różnice ?

chodzi o zwykłego szaraczka który się nie interesuje komputerami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

U mnie wśród znajomych pojawiło się ostatnio paru świeżo upieczonych inwestoro-traderów. Na moje oko na 90% umoczą jakiś hajs. Rollercoaster, który oferuje ten rynek to istny generator skrajnych emocji. A tam gdzie emocje tam straty. ;)

Zresztą im więcej "ulicy" się wala po giełdach tym większa szansa, że do "finału" coraz bliżej.

Edytowane przez T.m.p1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, T.m.p1 napisał:

U mnie wśród znajomych pojawiło się ostatnio paru świeżo upieczonych inwestoro-traderów. Na moje oko na 90% umoczą jakiś hajs. Rollercoaster, który oferuje ten rynek to istny generator skrajnych emocji. A tam gdzie emocje tam straty. ;)

Zresztą im więcej "ulicy" się wala po giełdach tym większa szansa, że do "finału" coraz bliżej.

U mnie jeden się napalił, jak drugi mu powiedział o DogeCoin, a gość na kredytach jedzie cały czas ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, galakty napisał:

U mnie jeden się napalił, jak drugi mu powiedział o DogeCoin, a gość na kredytach jedzie cały czas ;) 

:E 

IdealisticOilyFlicker-size_restricted.gi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, galakty napisał:

U mnie jeden się napalił, jak drugi mu powiedział o DogeCoin, a gość na kredytach jedzie cały czas ;) 

Nie będzie finału. Każdy rynek który ma mega wzrosty, zalicza ostre spadki. Taki grzebień jest samonapedzajacym się syfem który podtrzymuje kryptowaluty. Ludzie widząc maks cenę i nagły spadek rzucają się jak psy na mięso więc kurs rośnie. I tak w kółko. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
9 minut temu, panzar01 napisał:

Ludzie widząc maks cenę i nagły spadek rzucają się jak psy na mięso więc kurs rośnie. I tak w kółko. 

Między bessą a hossą musi trochę minąć, cykle występują obecnie średnio co 4 lata. Zanim rynek ochłonie trochę czasu schodzi, potem halving i jedziemy od nowa.

Edytowane przez T.m.p1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Postaram się podrzucić następnym razem, jak będę na miejscu. Jak byłem ostatnio, to tyle pamiętam, że łapało LTE2100 z przekaźnika na odległości niecałych 4 km, a moc sięgała niżej niż -90dBm. Ogólnie tragedia z wczytaniem najprostszej strony internetowej, u 3 operatorów podobnie.   Powiem tak - została ta antena wybrana i zamontowana przez "fachowca" na zlecenie innych domowników. Ja się na tym tak nie znam, ale zanim się dowiedziałem jeszcze co tam w ogóle zostało zamontowane, to czułem już, że to będzie bubel, bo co innego może taki "fachowiec" zamontować. No i widzę, że moje przypuszczenia się potwierdzają. Żadnej poprawy to nie da? Bo trochę teraz ciężko będzie to zdjąć i rozmontować, nie wspominając już o poniesionych kosztach i ewentualnych następnych kosztach zakupu nowej anteny. Czy jesteś w stanie odpowiedzieć na resztę pytań dotyczących routera? Na przykład takie złącza to pewnie i tak zawsze będą te same, więc niezależnie od anteny router chyba można wybrać już teraz (mogę się mylić!). Chciałbym szczerze mieć coś ogarnięte przez majówką, o ile jest to osiągalne.
    • Witam po rocznej przerwie ; -). Odnawiam temat. Jak można łatwo odgadnąć, w poprzednim roku nic nie wyszło z kupna PC. Nic jednak straconego, gdyż jestem aktualnie gotowy do kupna gotowego zestawu lub zbudowania własnego PC. Budżet za samą jednostkę z softwarem (OS + Office) +/- 10000zł. Mogę dołożyć, o ile będzie miało to sens. Na początek, znalazłem taką oto promo w X-KOM: https://www.x-kom.pl/p/1220819-desktop-g4m3r-hero-i7-14700f-32gb-1tb-rtx4070s-w11x.html?sm=lowcygier Czy to dobra oferta? Czy też lepiej zbudować własną maszynę od zera?    
    • Świetne rady, autor tematu gra w 3440x1440, więc jakim cudem warto zmieniać 4070Ti na 4070Ti Super, skoro premiera RTX 5000 jest tak nieodległa ? Zanim braknie mu 12GB VRAM w tej rozdzielczości to będzie premiera RTX 6000. Więc @andriejek69 jak masz zmieniać teraz kartę to albo coś dużo mocniejszego, albo czekaj na nowe RTXy. Chyba, że faktycznie chcesz pograć w Cyberpanka z Path Tracingiem, ale tam nawet 4070Ti Super z 16GB to będzie za mało. Zrobisz ja uważasz, ale osobiście uważam taką zmanię za kompletnie bezsensowną, bo obecna kara Ci wystarczy do tej rozdzielczości, a jak zmieniać to na 4090, żeby faktycznie poczuć różnicę, teraz dostaniesz 10% to wydajności. Jedyna opcja to sprzedaż obecnej karty za dobrą cenę i niewielka dopłata.
    • Trudne się wylosowało... Monitorów z tunerem jest jak na lekartwo a szybszych niz 60hz tym bardziej. Nie ma mowy też o oledzie ani miniledzie z tunerem chyba że chodzi o telewizor to już prędzej coś znajdziesz.  Nie podałeś specyfikacji swojego komputera to też niezbyt można powiedzieć czy poradzi sobie z monitorem 4k np. (Samsung monitor m7 i m8) mają smart tv ale tunera już nie mają... Dodatkowo są na matrycy VA co nie każdemu może przypaść do gustu. Najlepszym rozwiązaniem będzie kupno możliwie najlepszego monitora na miniledzie/oled (jeżeli nadal mówimy o budżecie 4000zł) i jakiegoś smartboxa (googletv) z tunerem i podłączenie go do monitora poprzez HDMI.
    • Witam Proszę o ocenę zestawu do grania w 1440p i ewentualne propozycje zmian, chciałabym żeby wszystko zamknęło się w 7tys. Preferuję połączenie Intel/Nvidia, najlepiej jak najmniej RGB, dyski już posiadam (2 SSD Sata). Procesor i5 14600KF Karta Gigabyte GeForce RTX 4070 Super Windforce OC 12GB Płyta główna MSI B760 Gaming Plus WIFI lub MSI MAG B760 Tomahawk WIFI (wcześniej rozważałam również Gigabyte B760 Gaming X AX) Zasilacz Seasonic Focus GX - 750W Lexar Ares RGB 32GB 6400MHz CL32 Obudowa Genesis Irid 505F Z chłodzeniem mam problem, ponieważ chciałam zakupić Deepcool'a AK620, jednak nie jest dostępny w sklepie komputronika (sklep wybrałam ze względu możliwości odbioru komputera w moim mieście). Niestety ten ma dość ograniczony wybór chłodzeń. Tak samo jak widać mocno zastanawiam się nad płytą główną, jestem otwarta na propozycje.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...